Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

mimianonymka

Četla jsem knížku a na film jsem šla dost natěšená. Trochu mě zarážel o to špatné hodnocení, ale nakonec se mi film líbil. Možná, že námět knihy už je okoukaný, ale za to film nemůže. Je zde hezky plynoucí děj a romantická linka taky ujde. Jedinou výhradu mám k postavě Valentina, protože ve filmu vypadá jako psychopat a v knížce to má být kultivovaný muž. ()

AlexisGraham

Kdysi jsem dostala první díl jako knížku a přečetla pár stránek než jsem našla něco jiného. Pak měl přijít film a tak jsem se rozhodla ke knize vrátit. Možná jsem to neměla dělat. Tak jak se mi knížka totiž líbila, sem film naopak nesnášela. Lilly Collins v roli Clary sice vypadá skvěle ale to je tak všechno. Popravdě kdybych první znala film asi by mě to od čtení knih odradilo. Protože něco málo se mi přeci jen líbilo ale protože mi přijde kruté dávat jednu tak jsou to prostě dvě ★★ ()

R.Bende

V průběhu filmu jsem si snad poprvé v životě řekla, že by bylo lepší vidět film dřív, než si přečtu knížku. Ano, miluju knížky, ale stejne tak se moc ráda podívám na dobrej film. Ale tentokrát to spíš bolelo, než aby to bylo potěšení... Aby "děsně zlej táta" Valentýn vypadal jako totální borec v nejlepších letech, mi přijde přemrštěný, stejnětak prazvláštní pohyb v ději. Opět v porovnání s knihou. Ale jsou tu i dobré fáze kdy Magnus Bane je stejně úžasný jako v psané podobě, nebo Simon. Pro člověka, který nečetl knížku, to muže být zajímavá oddechovka...Pro čtenáře bohužel divná skoro až komedie. ()

Mina230692

Ne e. Po hodině jsem to chtěla vypnout,ale nějak jsem doufala, že třeba konec bude lepší...nebyl....další zlom byl po hodině a půl, už jsem držela prst nad tlačítkem off, ale bylo mi líto toho času před tím, tak jsem to dokoukala. roztahané, zmatené, divné, bez ducha a energie. naštěstí je to celkem rychle zapomenutelné. ()

Chloe..

Od snímku jsem čekala mnohem více, než pár děcek, které jsou potetované runami a snaží se spasit svět. Jak je vidět, tak ne každý film dle knižní předlohy dosáhne úspěchu jako Harry Potter nebo Hunger Games. ()

Gyl

Demoní oddechovka. Něco mezi Van Helsingem a Beky zabijačnou upírů. Bez nějakých větších nesmyslů celkem ucházející film. ()

Bohdy67

Nejsem moc fanoušek tehle tematiky upírů, vlkodlaku, andělů, démonů a buh vi ceho jeste...V tomhle filmu snad bylo vsechno,coz je v celku zajimave. Jinak klasicka nic nerikajici ptakovina bez vyrazu...Lil Collins je dobra sukna,takze dve hvezdy miri k ni,ta treti me ze jsem vydrzel az do konce :) 42% ()

pekgi odpad!

Knížku jsem sice nečet, ale tadyta incestní slátanina v čele s copánkovitym králem všech teploušů Jonathanem Rhys Meyersem a kuliočkem a antihercem Jamie Bowerem je opravdu na malinu. Když jsem se na to díval málem jsem se nudou pozvracel jediná věc na tomdle snímku která udržela mojí pozornost je pěkná prdýlka Lily Collins. ()

Vsacan

Hvezda navíc za trochu toho sci-fi a ty příšery všude kolem. Démoni, vlkodlaci, upíři,.... Mám z toho stejné pocity jako z Filmu -- Jupiter vychází , Strážci Galaxie atd.. . KOPA EFEKTŮ ALE NENÍ TO TEN TYP FILMŮ NA KTERÝ SE PODÍVU AJ 20x. Zajímavý děj a sem tam velmi podařené zcény. Snad bude seriál když druhý díl se netočí. KNÍŽKY TOTIŽ NEČTU. ()

Wajny13

Když jsem viděla film poprvé, říkala jsem si: Proboha, co ty představitelé? Když jsem to viděla po druhé, už mi to tak hrozné nepřišlo. Kniha se mi líbila asi o 10000% víc, o tom žádná (teď dočítám poslední díl série), ale tohle není zase tak špatný - ti, co nečetli knížku a milují tenhle žánr určitě tleskají - bohužel já první bod nesplňuji. Film docela utíká, na představitele jsem si jakž takž zvykla (i na Jace, ale stejně ho mám v představách jinak), některé scény jsou dost přehnané, některé zase takové usedlé (třeba polibek Jace a Clary), konec se mi taky moc nelíbil....je to takový půl na půl. Hrozně se, ale těším na seriál Shadowshunter, který bude doufám, stejný jako knížky. 3* ()

Deeena

....aneb jak totálně podělat skvělou knižní sérii už prvním dílem. Prosím další už ne - a když už, tak ať to zkusí někdo jiný! ()

RomanL

Vůbec to není tak špatné, a i přes lehce ohrané zápletky má děj hlavu a patu a poměrně svižný děj. Dokonce slušně odpovídá knižní předloze, ze které toho upřímně řečeno ani snad o moc víc vyždímat nejde. A hlavní hrdinka je opravdu dobře obsazená. Za mě 70%. ()

lukino41 odpad!

Při celém filmu jsem neskutečně trpěl. Nevím proč, ale vůbec se mi nelíbilo zpracování úžasné knížky Cassandry Clare v tomto dvouhodinovém filmu určeném k mučení lidí jako jsem já. Jen silou vúle jsem nevypnul film po prvních 5 minutách a dokoukal to. Herci se mi vůbec nehodili k postavám a příběh byl špatně nakombinovaný. Tvůrcům bych maximálně tak doporučil nevytvářet pokračování a nechat osud tohoto příběhu na seriálu Shadowhunters, který je mnohem lepší. ()

Naby

Prislo mi to crlkem zajinavy, ale byla to spis takova pohadka pro dospele. Vsechno dopredu citelne, zapletky klasicke, prekvapeni zadne. Na jedno zkouknuti az dost. Celkem 2,8* ()

Pythonator

Další spisovatelka, co píše srance pro náctileté holčiny. Tentokrát je však film o dost snesitelnější než v ostatních teen případech. Čtyři hvězdičky dávám sice velmi nerad, ale budiž. S odřenýma ušima si to ten film zaslouží. Mezi podobnýma kravincama je tento opravdu povedený, ať už vezmu v potaz působivé démony nebo originálně umně vykradený námět. Samozřejmě zde nesmí chybět slizký hnusák s nejistou sexuální orientací jako hlavní hrdina a postavička na plakáty v dívčích pokojíčcích - tentokrát úchyl ve stylu goth. Ještěže ta hlavní hrdinka divákovi napravuje chuť. ()

nudlis odpad!

Ukňouraná sračka, která se bude líbit fakt jen náctiletý zakomplexovaný blbce, co si nedovede najít kluka a musí si drandit frndu mrkví u takovýhle pseudoromance. A že je to i horor? Jo, jasně, horor je už jen to, že tohle někdo natočil. ()

Bumkybunny

Vzhledem ke knižní předloze není tento film příliš povedený. Jsou tam nesmyslné zvraty a divák se dozví fakta, které si přečte ve třetím díle knižní série. Rozhodně nedoporučuji někomu, kdo má v plánu knížky číst, ale myslím, že jako nezávislý film stojí za to zkouknout. ()

draxxi

Je mi líto, ale upřimně jsem se nudil. Asi to bude tím, že už dlouho nejsem teenager.Připadalo mi to jako další díl Buffy, a ta mě taky nebavila. Hromada triků prostě na dobrej příběh nestačí... 45% ()

Ajfist

Zvláštní,že je mnohdy ta nejdůležitější postava ta nejblbější a doprovází jí stejný blb.Hlavní hrdinka je hloupá slepice a její obrýlený kamarád je na tom s inteligencí stejně.Trikově dobré,ale nesympatická hlavní postava to svou hloupostí naprosto kazí.Příběh je slabý a předvídatelný. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)