Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

filmharmony

Základní kameny byly bytelné. K dispozici silný příběh, skvělá hudba, neobyčejný způsob života a téma, které je v posledních letech už možná trochu ohrané, přesto kvalitních filmů o homo životě je velmi málo. Skvělý výběr obsazení hlavních rolí. Těšila jsem se. A byla zklamána. Kromě skutečně vynikajícího výkonu Michaela Douglase i dobrého Matta Damona, skvělé výpravy a kostýmů, je vše ostatní jen čekáním, že se to zvedne. Ale bez pohledu na super muzikanta jakým Liberace byl, bez jeho posedlosti hudbou a marnivé lásky a talentu bavit všechny, je tento film prostě nijaký. A mohl být Nějaký. Soderbergh řekl: „Jde mi o to ukázat, že byl výborný, skutečně talentovaný klavírista." Film podle toho nevypadal. Vždycky přemýšlím, jak je asi hercům, jež podají vynikající výkon a pak vidí sestříhaný finální výsledek. Role vybírají jen podle námětu a scénáře a samozřejmě podle týmu, který bude film realizovat. Je to o důvěře. Ale skutečný výsledek není závislý na nich. V tomto případě je to skutečná škoda. ()

eisha3

Nejteplejší film, co jsem kdy viděla. Když jsem si myslela, že už to nemůže být horší, Matt Damon přišel v ještě menších pidiplavkách. První půlku jsem se celkem dobře bavila, obzvlášť skvělým hereckým výkonem Michaela Douglase, pak ale začal být film hodně zdlouhavý a v zásadě o ničem. Je to opět něco úplně jiného, než co Soderbergh dříve natočil. Po Side Effects snížil svou laťku tak, že už se pod ní skoro nedá podlézt. ()

panMartin

Douglas to dokázal. Toto byl ďábelský herecký výkon který mě utvrdil v tom, že kariéra Douglese u konce zdaleka není. Matt Damon je trochu ve stínu slavnějšího kolegy nic méně i jeho výkon je perfektní. Navíc jméno Liberace jsem slyšel úplně poprvé. Skvělé herecké výkony, maskérů, skvělá práce s kamerou, to všechno funguje skvěle. Jen ten příběh je takovej jasný ihned od začátku kam se bude zaobírat. Solidně natočená biografie. ()

moviefilm

Herecký koncert Michaela Douglasa, ktorému značne sekunduje Matt Damon. Soderberghov film Liberace v sebe skrýva niekoľko dôvodov, prečo mám rád filmy. Jednak má informačnú hodnotu (pred filmom som o Liberacem v živote nepočul), jednak vás dokáže chytiť za srdce a jednak je bravúrnym hereckým koncertom všetkých zúčastnených. Preplácané kostýmy a výprava sú v kontraste s príbehom navonok extravagantného, no vo vnútri citlivého človeka. Soderbergh je naozaj profesionál (niežeby mi to predtým nebolo jasné). Plne si uvedomuje ako ťažko stráviteľný je tento životopis a preto režíruje naozaj citlivo, takže nikto nemôže mať žiadne námietky. Mrzí ma, že napriek tomu ich americkí distribútori mali, takže sa film v USA nedostal do kín. Nemrzí ma to kvôli Američanom (tí ho mali možnosť vidieť v televízii). Mrzí ma to kvôli Douglasovi. Ten by si na sklonku života totiž vyslúžil oscarovú nomináciu, možno by ho dokonca zastihla výhra... ()

andrii

Věnuji ti rozbřesk, lesk rezidence i zlatý hřeb večera sladce náruživého satyra. Blahodárná, omamná koupel, požitkářský peeling, herecké stříbro třpytící se na exkluzivním podnose. Čarokraj magnolií, smyslných orchidejí, vytříbené milostné cukrování i roztržky mezi kapkami z lahvičky kolínské, s růžovým rozprašovačem, hvězdný kaviár a šampaňské, fiží umělce bohémského srdce. ()

Radiq

Hodně teplej film, teda ne přímo ten film, ale ten děj a postavy, to bylo teplo na zemi. Extravagantní kostýmy, kýčovitost na každém kroku, blýskavé flitry, přeplácané interiéry, teplí muži, z nichž teplo a teplost jen sálá. A to všechno skvěle zahrané Michaelem Douglasem a Mattem Damonem. Nejen že si střihli pár teplejch scén, ale jejich vzezření (a omlazení) bylo vskutku uchvacující. Nikdy bych neřek, že tihle dva budou schopni a ochotni zahrát si takovéhle role. Musím ocenit, že i když to byl tak nebývale teplej film, má fakt co nabídnout a v podstatě jsem se u toho nenudil. Jo a jinak nebyl třeba předlohou pro Velkýho teplýho Ala? ()

fantassia

Tak  jako teplouše a jiný úchyláky fakt nemusím, ale Michael to  zahrál výborně, toho hnusu tam nebylo tolik jako psycho, což je pro mě únosný, docela jsem se bavila, ale po druhý to nemusím. No ale byl tak očividná bukva, že není možný, aby to neviděla celá veřejnost. ()

Mr.Ripley

Teplota filmu nezměřitelná, za to herecký koncert docenitelný, až běda. Jestli ani jeden ze zmíněných pánů si odnese nějaké ocenění tak se naštvu! ()

chelseaman22

Nech si upravit ksicht k obrazu mému, nechoď po Hollywood Boulevard a ohýbej se, jak poroučím, ty jedna krásná blonďatá buzno! Aneb jakmile Démon splnil tyto požadavky, tak mohl pravidelně relaxovat ve vířivce s teploušským Lambruscem ve sklence, ohmatávat hýždě svého mecenáše, dělat Řidiče slečně Daisy a samozřejmě nasávat bílí prášek, jež neměl s práškem do pečiva žádné dočinění. Kéž by mě někdo takový chtěl rovněž adoptovat! 80% ()

Tosi

Tak tohle jsem nepobral. Když pominu to, že vám u filmu zteplá během chvilky i pěkně vychlazený pivo, tak jsem se tak smrtelně nudil, jako už dlouho ne. Chtěl jsem dát tři pecky, ale jsem z toho filmu tak unavenej, že tu třetí tam už nedoklepnu... ()

Mrkvič

Je to děs, ale hodně dobrý děs. Ohmatávající a líbající Douglas ještě nebyl tak odporný a zároveň tak mile upřímný. Pro mě to film není (i když Liberace asi není špatná postava pro zfilmování), ale herecké výkony musí i tak ocenit každý. Od starého polomrtvého Douglase jsem tohle fakt nečekal. ()

LiborGondek

Věděl jsem, o čem ten film je, a tak jsem neočekával raději žádné zázraky. Spíš jsem se děsil, aby to nebyl druhý Brüno... Naštěstí, a to musím podtrhnout, Liberace není až tak kontroverzní. I když by se dalo ještě ledacos vynechat, dívat se na to dalo. Životopisné filmy mám rád, a tento měl navíc dobrého režiséra, obsazení i relativně dobré hodnocení, proto jsem si ho také pustil. Přesto ho ke svým oblíbeným nezařadím. Přeci jenom to není nic, co bych musel ještě někdy vidět znovu. Velice obdivuji Michaela Douglase a Matta Damona, že kývli na takovéhle role, popravdě, já bych do toho nešel a nejsem jediný. Konečně když to shrnu, nijak mě to nenadchlo. Matt Damon měl a jistě bude mít kopici lepších filmů, stejně tak Michael Douglas. Nedávno jsem s ním viděl například Frajery ve Vegas, kteří vznikli v téže roce, a líbili se mi daleko víc. Každopádně film neurazí a jeho účel - připomenout osud jednoho známého klavírního virtuóza, byl naplněn. 60% ()

Jizni Tlapa

Dva hlavní aktéři by se nemuseli stydět za svůj výkon ani v Modré ústřici. Byli prostě dokonalí a při jejich líbačce se musí zvedat kufr ne-jednomu heterosexuálovi. Znovu podotýkám jejich výjimečnost,sehranost a věrohodnost a........ tím musím se superlativy tohoto snímku pomalu končit....víc jich, kromě, sem tam,padající hlášce lehce povedeného scénáře opravdu totiž nemá.. ()

LadyPupu

Mistrovský "čtyřprocentní" kousek, kde se vyřádili nejen maskéři (dokonalost sama!), ale především hlavní představitelé. Než vychválím dvojici D + D, tak bych ráda vyzdvihla i luxusní výkon, který podal Rob Lowe v roli doktora Startze, který byl zosobněním všeho zkaženého, co hollywoodský diktát dokonalosti nabízí. Nyní k tomu hlavnímu. Douglas... Ten je famózní. Jeho mluva, gesta, výstřednost... Damon je skvostný... Byla radost se na ty dva koukat, protože tohle je herecký koncert se vším všudy. S trochou okázalosti, špetkou dekadence, drobnými prvky komedie a obrovským množstvím emocí. Všechny ty blyštivé kostýmy, doplňky, všechen ten lesk, kožichy a pompézní interiéry, mohly dát vzniknout kýčovitému filmu, plnému patosu. Díkybohu a Stevenu Soderberghovi se tak nestalo. ()

marvan

Vlastně celkem nudný film, životopis, jakých už bylo k vidění nespočet. Sodebergh bezchybný, Dougles výborný ale pro koho vlastně byla natočená, tahle vycizelovaná rutina? ()

noriaki

Že je Michael Douglas výborný herec, to je jasné už dlouho. Ale že je až tak variabilní, to jsem opravdu netušil. Není to sice jakoby Arnold Schwarzenegger zahrál prince z pohádky a nesklouzlo to do parodie, ale taky jsem zíral s otevřenou pusou. Kdybych ho x krát dřív neviděl v rolích drsných, cynických, nebo šáhlých chlapáků, tak bych přísahal, že celý život skrývá svou skutečnou orientaci. Přímo na Oscara to nebude, ale za nominaci bych se přimluvil. A za kostýmy pochopitelně také. ()

venison

Popravdě nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet.. Obdivuju oba pány Michaela Douglase a Matta Damona, že měli "koule" na to střihnout si takové role a úkolu se zhostili oba bravurně.. Úsměvná byla i postava Roba Lowa.. Jako životopisný snímek je to velmi výživné a na maskách, show i interiérech se tvůrci pěkně vyřádili.. Ale tenhle film, ač výpravný a herecky skvěle obsazený, ve mě nezanechal žádné emoce.. A to je velká škoda.."Proč já tě miluji? Miluji tě nejen kvůli tomu co jsi, ale kvůli tomu, co jsem já, když jsem s tebou. Miluji tě, ne kvůli tomu, co jsi ze sebe udělal ty sám, ale pro to, co ty děláš ze mě. Miluji tě, protože přehlížíš moje bláznovství. A protože přijímáš možnost, že uvnitř jsem dobrý. Proč tě tolik miluji? Miluji tě, protože zavíráš oči před rozpory, které jsou ve mně. A proto, že ve mně rozezníváš hudbu svým zbožným nasloucháním… Miluji tě, protože mi pomáháš vystavět z mého života ne krčmu, ale chrám. Miluji tě, protože jsi udělal tolik, abych byl šťastný. Dělal jsi to beze slova, nezištně, bez narážky. Udělal jsi to jen tím, že jsi to právě ty. A možná, nakonec právě tímhle je láska… A proto JÁ TĚ MILUJI…" ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)