Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

Kada80

Snímek hlavně o tom jak najít sám sebe a nestydět se za to kým jste! Hlavní věc co z tohoto filmu dělá nadprůměr je herecký výkon Hillary Swank. 75% ()

hlob

Neskutocne skutocny, smutny a silny pribeh zo zapadleho americkeho mestecka. Ak nie ste stredoveky kacir, musi to s Vami nejak pohnut... ()

Tsuki003

Tohle je naprosto psychopatický... Hilary Swank je potom velmi těžké vidět jako ženu. Byla stoprocentně přesvědčivá a dokonalá. Skutečnost, podle které byl film napsaný byla sice lehce odlišná, ale výsledný snímek je ohromně působivý. Lidé, kteří jsou jiní, to mají velmi těžké, zločiny z nenávisti (tzv. hate crimes) jsou jeden z nejodpornějších činů, co můžou vůbec lidi udělat. Opravdu velký film. ()

Hookins86

Tenhle film jsem si pustil jen díky kamarádčinýmu doporučení, že to je krásnej film. Tak jsem celou dobu čekal, kdy to začne být krásný a nějak mě to teda obešlo bo nevím. Čekal jsem teda od toho daleko víc, když je to natočeno podle pravdy. Takový filmy já miluju, ale tohle se prostě nějak nepovedlo, bo spíš mě to nesedlo... ()

evca_007

Tento film stojí na silném příběhu a ne ještě silnějším hereckém výkonu. Byla jsem nadšená. Nevěděla jsem jestli o hlavní postavě mluvit jako o ní, nebo o něm. Natolik mistrně to Hilary Swank zahrála. Fakt skvělý film. Jedinou výtkou jsou pro mě trošku pomalejší pasáže, které mohly být trošku kratší. Ale na celkovém dojmu z filmu to nic nezměnilo. ()

Flamik

Napoprvý pecka, strašnej životní příběh, šok. 5* Napodruhý už o dost horší. Tím, že jsem věděl, co bude následovat mě nic nepřekvapovalo, nedokázal sem se do filmu ponořit. Neužil jsem si to. 3* ()

Mydlivoj

Několik LET jsem shlédnutí odkládal. Prostě se mi nechtělo. A dnes jsem si řekl...a tak jo. Že teda pravdivý příběh,tak se kouknu. V první polovině filmu jsem si říkal: tak už vím proč jsem to odkládal. Nebavilo mě to. Ale řekl jsem si že když už jsem si to pustil...a v druhé polovině jsem pak už jen zíral...nespustil jsem oči z obrazovky...Hilary naprosto skvělý výkon....Chloe skvěle taky....tu lásku jsem jim opravdu věřil. ()

WUTEN

Musel jsem trpět skoro dvě hodiny, krucinál dvě hodiny koukat na tyhle degešské pizdojebky. Hilary Swank se svojí tlamou mohla zahrát klidně nové pokračování čelistí a jak řekl Švarcík v predátoru "Ty máš ale držku". Nějak mi není líto těch degešů, stačí se podívat jak se ve společností chovají. Jsou agresivní, hysterický, mají sklony k abúzu drog, pomstychtiví, jsou největšími roznašeči pohlavních nemocí, to platí pro celou tu jejich smétanku netradičně orientovaných. Film neměl žádnou akci, točí se to kolem chlastu, sem tam odpálí cigárko, a někdy ke konci začínají řešit co má v trenkách. A když se tak zamyslím, tak co se taky dá natočit víc o téhle degešce. Ta bude mít guláš pořád v palici protože má mužský mozek v ženském těle, i když udělá operaci, stejně bude mít psychický problém. Jednu hvězdu za ten konec. ()

Xardaxis

Tento film mi zůstane v hlavě i srdci ještě hodně dlouho. Když si člověk uvědomí, že se tento příběh odehrával pouhých 20 let zpět, zůstává rozum stát. Dnes se lidé na Prague Pridu diví a čertí, že proti nim někdo řekne byť jen křivé slovo. Ale tehdy by se báli o život.. Kéž by si po shlédnutí každý uvědomil, co z člověka dovedou udělat předsudky. Jaké má vůbec kdokoli právo rozhodovat o životě někoho jiného?! ()

bmx6

Pustil jsem si film s vědomím,že od něj absolutně nic nečekám...no možná něco přeci jen,ale určitě ne překrásnou,romantickou,dokonalou krásu,kterou jsem dostal.Drama,které si nebere žádné servítky.Každý divák si zcela určitě prožil své...Na konci filmu jsem se rozbrečel a zároveň usmíval,prožíval smutek a radost zároveň.Něco neskutečného,určitě pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob. masterpiece ()

Easykill

Tak tohle bylo silný kafíčko, hlavně ve finále. Síla snímku vychází především z neuvěřitelně uvěřitelného hereckého výkonu a jisté transformace Hilary Swank. Film Boy's don't cry Je natočen podle skutečné události a života Teeny Brandon, která trpěla krizí identity pohlaví tedy byla transgender. Samozřejmě se to setká s nepochopením a netolerancí... Za zmínku stojí i skvělý soundtrack. ()

F2003F

Po druhom to na plný zreteľnejšie už neni. Výkon Hilary je lepší ako film samotný a teda je to podľa mňa trochu precenený film, ale to nič nemení na tom, že je to výborná emočne fungujúca dráma. Stojí za to, aj keď neni pre každého. ()

ap2001

Ten film je možná příliš "civilní", "jednoduchý" a "prostý" na to, aby si zasloužil všech pět hvězdiček. Ale právě ta strohá konvenčnost, podpořená bezkonkurenčním výkonem Hilary Swankové mu dodává takovou vyzývavost a sílu, že prostě nejde ohodnotit jinak. Život sám je totiž tím nejlepším scenáristou na světě. Bohužel zároveň tím nejkrutějším. ()

AcHeRoN

Vynikajuce herecke vykony hlavne Hilary Swank, dramaticke ako len zivot moze byt. Silny emotivny zazitok aj s odstupom casu. Mimochom to je zlomova herecka uloha nielen pre nu ale aj pre mna, lebo musim priznat, ze od tohto filmu som mal velke problemy predstavit si ju zase ako zenu aj v inych filmoch. Zahrala to tak dokonale a uprimne ze sa jej nedalo neverit. ()

Ditulka

Na to jsem se radši ale ani neměla dívat, zvlášť když jsem zjistila, že je to podle skutečné události. Takovým ču....m uříznout koule a tu máti bych odstřelila první. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech