Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Spooner

Žánrová lahůdka, která se nebojí namixovat dohromady napínavé a celkem brutální scény s absurdním humorem. Děj sice není nijak originální, ale šlape bez problémů a dovede diváka také párkrát překvapit. Režisérsky mnohem ucelenější a líp zvládnuté, než celá Millenium trilogie dohromady. ()

Davies182

Tohle je příběh o muži a ženě. Měli byste ale vědět, že to není lovestory. Krvavá severská laskomina, ve které zamrzí snad jen ta nutná scénáristická berlička v příběhu, bez které by nedošlo k zápletce. Jinak ale Lovci hlav potěší masy, zejména pak milovníky mrazivého evropského filmu. Nedokáži si představit případný americký remake: byl by totiž úplně zbytečný - o moc lépe adaptace snad ani nemohla dopadnout (i když originál jsem nečetl). Napětí, vtip, a roztomilá tvůrčí pomrkávání. Moc děkuji ČSFD za výbornou projekci. ()

gogo76

Ako to len tí severania robia, že im všetko takto vychádza? Vadil mi iba trochu ukecaný úvod, ale to je skôr problém rýchlo miznúcich tituliek, ale postupne to iba gradovalo a film stále prekvapoval. Premyslenosťou i drsnými scénami. Výborný bol adrenalínový súboj s nožom, v ženských rukách zvlášť prekvapí, i dobrý súboj so psom sa tiež tak často nevidí. Naša slovenská kinematografia je v sračkách podobne ako hlavný hrdina v zaujímavej scéne. Vyhrabať sa z nich a vybudovať si silné "R" podobne ako severania potrvá ešte roky. "R" - znamená reputácia. Skvelý thriller. 80%. ()

Xmilden

Evropská Coenovka se myslím povedla, místy jsem teda dost čučel co vše osud dokázal narafičit do cesty Rogeru Brownovi. První půlhodinka je pouze seznamovací a pak již začíná festival absurdních scén. Roger schovaný v latrýně, Roger kličkuje s traktorem po silnici s napíchlou argentinskou dogu. Luxusní záležitost. Doporučuju! PS: Podobný film natočit v dnešním Hollywoodu nelze!!! Důvod: Postavy pijí, kouří, píchají, holí si rozbitou hlavu, zabíjí psy, topí se v hovnech. ()

FlyBoy

Ľadová sprcha z Nórska, čiernohumorný "heist", dramatická drobnokresba duše, úderná "exploatačka", alebo aj Mortenovo "Fargo." Chce to nadhľad alebo aspoň špetku cynického uvažovania pretože sa tu umne narába so starými známymi (latrína), ale aj novými neznámymi (traktor) "trademarkmi" z ktorých by slabšie povahy mohli byť nešetrne vyvedené z miery. Kto si sťažuje na klišé, tak sa zrejme ešte nedopátral k definícii "žánrový film a jeho zákonitosti", čož je škoda, lebo bez tohto poznania si podľa môjho názoru dotýčný túto rafinovane poskladanú skladačku dosýtosti neužije. Sám dosť často odmietavo krútim hlavou nad kadejakými klišoidnými žánrovkami, ktoré sa kvôli vlastnej neschopnosti prísť s niečim neotrepaným/nelobotomizujúcim schovávajú radšej do predpripravených škatuliek a balamutia tak milióny divákov v duchu: "obdivujte naše povrchné výplody alebo si aspoň vychutnajte ich technicky zdatné prevedenie." Veď čo by nie, nikomu to nezazlievam, každý si ulietavame na tom svojom, len treba poznamenať, že práve snímky ako "Headhunters" sú tými, čo posúvajú daný žáner zasa o kúsok dopredu a preto by sa na ne nemalo len pasívne pozerať, ale o nich aj aktívne premýšľať. Možno mi však iba preskočilo a netreba sa tým nejak extra zaoberať, každopádne mne imponuje ako si Tyldum neberie servítky-testuje limity, ako sa nebojí ísť do prekvapivých "twistov", ako dodržuje a zároveň porušuje predpísané pravidlá-toto všetko napovedá, že pánko má čo to napozerané i odskúšané a o jeho mene budeme ešte isto počuť. Úprimne v to dúfam. ()

Phobia

Jsem heterosexuální žena, jasný? Takže když přede mě ve filmu postavíte mrňavého slizkého mindráka a v opozici urostlého adonise, navíc typ z mých vlhkých snů, mé hormony jednoznačně zavelí: "Držíme palce fešákovi!" i kdyby dotyčný prznil, griloval a požíral štěňátka amerických kokršpanělů. Já rozkazy svých hormonů plním a modří už vědí, proč v žádném případě nemůžu udělit pět hvězdiček, přestože se Ódinovi uctívači vycajchnovali: stvořili kvalitní, afroamerickou (buďme korektní a nerasističtí!) komedií lehce šmrncnutý thriller, který jistě do roka a do dne předžvýká v remaku pro zámořské Homery Hnojiwood - v hlavní roli s Mikem Myersem a Justinem Timberlakem. To bude žůžo, už se nemůžu dočkat, jak to budu pohrdavě ignorovat! 75% ()

Nevada

Moje hodnocení je sice trochu nadsazené, ale tenhle výborný thriller nemá slabého místa (snad až na jediný logický zádrhel), děj odsýpá, divák je držen v napětí téměř od začátku až dokonce a má velmi dobře vybrané herecké obsazení. ***** Malé soukromé P.S. Nikolaj Coster-Waldau vypadá neskutečně dobře ve značkovém obleku, bojové kombinéze i rytířském brnění (Game of Thrones) ;) ()

darkrobyk

Jelikož nestíhám číst, zvolil jsem tentokrát nejprve film. Nevím, zda šlo o správné rozhodnutí, každopádně zklamán jsem nebyl. Mohu se tady rozhovořit o předvídatelnosti a chybách, ale proč? Jednak mě film bavil, a pak, konec mne velmi potěšil a překvapil. Čekal jsem přesný opak! Zprvu líně se vlekoucí ničím nezajímavý snímek o úředníkovi, který žije dvojím životem, se počne měnit v okamžiku, kdy poslední loupež mnohamilionového obrazu od Rubense nevyjde tak, jak by měla. Hlavní hrdina je vržen do víru, který vytvořil, a zjišťuje, že věřit se nedá nikomu. Některé scény byly příjemně drsné (havárie), jiné vskutku nechutné (kadibudka). Po rozjezdu se však film se sympatickým obsazením zabrzdil až u závěrečných titulků. A nějaké mé spekulace o DNA a podobně šly stranou... ()

Gimp

Rodina je základ státu. Příběh vycizelovanej přesně jako z pera moderního detektivkáře. Čtenář (zde divák) se všechno dozví a kdyby náhodou něco přehlédl, protože není z nejchytřejších, pro jistotu se mu to zopakuje. Na konci ještě jedna odemílačka pro ty obzvláště hloupé. Ale ne, ne pro hloupé, ono je to všechno prostě tak velkej konstrukt že to normální člověk samozřejmě není schopen pobrat a tak je to vysvětlování nutný. Prostor pro vlastní interpretaci se pochopitelně vytrácí a tak není o čem se po filmu bavit - ("Myslíte si, že si ten herec fakt oholil hlavu doopravdy?" nepovažuju za solidní téma k diskuzi). // vlastně už jsem to napsal v první větě, ale to jediný co je nad doslovný čtení filmu je, jak se lidem zvyšujou schopnosti ve chvíli, kdy mají pocit že je někdo miluje a taky jakejch svinstev jsou schopný když tuhle lásku před sebou držej jako štít. ()

Ampi

Norové neslaví Velikonoce jako Češi a Slováci pomlázkou a ani jako Anglosasové hledaním velikonočních vajíček, ale čtením detektivek. Na tomto filmu je to poznát. Atmosféra a společnost v kině Světozor se trochu promítla do hodnocení. Navíc Roger Brown je velký 168 cm a já jsem 169 cm, což je pro mne taky sympatické, nicméně poslední dovětek věnuji tomu, že bych někdy jiné lovce hlav v kině uvital, aby někteři dlouháni byli o hlavu kratší. I když chápu, na projekci čsfd, kde je plné kino nejde moc místa vybírat a že za svoji vyšku nikdo nemůže. ()

Hrabka

Tyhle propletence, kdy se v daný okamžik vlastně neví, proč se to takhle děje a vše se vysvětlí až později, já prostě můžu a to fakt hodně. Lovci hlav jsou velmi dobře promyšleným thrillerem s perfektní atmosférou a svižným spádem. Jediný co mi teda trochu vadí je slabý záporákův motiv k jeho počínání. Ale jinak třída film. Seveřané se vytáhli. 85% ()

cheyene

Povedený krimi thriller, který na svém počátku rozhodně nenaznačuje, jakým směrem se bude ubírat. Zápletka je skvěle napsaná a dobře převedená na filmové plátno, charaktery postav jsou napsány tak, že člověk neví, co od mnohých čekat a sympatie k nim se různě přelévaly. Od toho, co však začal být Roger pronásledován a schovával se v latríně nebo si holil hlavu, jsem již nepochyboval o hodnocení. Napínavé, drsné, ne příliš předvídatelné, seversky chladné a dobře natočené. ()

lamps

Přiznávám, že míra mé soustředěnosti nebyla na takové úrovni, jak by si býval takhle renomovaný severák zasloužil (když vám zrovna na messengeru zazvoní zpráva od vaší vysněné dívky, tak přednostnější postavení už má snad jenom Stanley Kubrick..), ale přesto si své tři hvězdy dokážu obhájit. Nelíbilo se mi, jakým způsobem byl příběh koncipován a vystavěn, jak mě režisér násilně nutil zkoumat a užívat si převážně fyzické utrpení hlavního hrdiny, k němuž přitom nedokázal v úvodu nasměrovat takřka žádné sympatie. Dějové schéma se mi navíc zdá zbytečně složité, ostře kontrastující s přímočarou, atmosférickou a sugestivně násilnou druhou polovinou, která naopak představuje přesně to, na co jsem se těšil a co ani Američané tak zkušeně nezvládají - zábavnou, formálně mrazivou a místy až černohumornou smršť hravých a hlavně funkčních scénáristických kliček a naturalistického obrazu, jejíž jedinou slabinou zůstává naprostá chladnokrevnost a emoční odtažitost. Jako bych sledoval nádherný fotbalový zápas, ve druhém poločase napěchovaný góly a krásnými akcemi, avšak mezi Tanzánií a Zimbabwe - budu spokojen, ale bude mi zároveň úplně jedno, jak to skončí :-D 65% ()

Jacinda

Keywords: traktor - exkrementy - pes - tragické komično. Z tohohle filmu nezapomenu především tu naprostou absurditu napíchnutého psa (jakože nenávidím týrání zvířat, tak tohle jaksi přeskočilo někam jinam). Vynikající atmosféra filmu možná ovlivní můj názor na Nesba. Jak totiž někteří lidé zatracují to co letí (nečtu Harryho Pottera, nekoukám na Trůny, atd) tak mě je protivný Jo Nesbo. Inu asi to zkusím ()

Pepinec

Tramtadadá, Ťuldum je božan a lovec hvězd! Žádná ohraná bajka o zlodějíčkovi, kterak ke katarzi došel a pohádky byl šmitec, nýbrž severská syrovina na téma "když se něco se*e, má se to s*át pořádně" aneb nevěra může zachránit život. Se vším všudy uvěřitelný bizár, i když kdo se bude chtít šťourat v konečníku příběhu, ten určitě něco vyšťourá. Já šťourali zdravím a mám na ně otázku, jestli náhodou neměří 168 cenťáků a méně? ()

JohnnyD

Niečo medzi prekvapivým žánrovým mixom alebo prekombinovaným thrillerom vyskladaným z účelovostí a logických lapsusov. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011