Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Madsbender

Kedysi som si myslel, že všetko severské je tak trochu v "nemeckom štýle", teda perfekcionistické, čisto účelové a odosobnené. Teda vlastne bez duše a akejkoľvek záživnosti. Roky ma však utvrdili v tom, že to vôbec nie je pravda a tak aj Lovci hláv sú sfilmovaní v duchu najlepšej európskej tradície. Výsledným produktom Nóra Tylduma je inteligentný mrazivý thriller, ktorý sa svojimi kvalitami až nebezpečne blíži brilantnej predlohe úspešného a čoraz obľúbenejšieho Jo Nesba. Určite tomu napomáhajú aj skvelé výkony ústrednej dvojky - zlodej Hennie a militantný Coster-Waldau z Hry o tróny. Lovci hláv sa môžu bez problémov zaradiť medzi najlepšie filmy roku 2011. ()

Pilda17

Norská produkce se předvedla. Tento thriller je od začátku téměř bez chyby. Má spousta zvratů a příběh je také zajímavý, což by měl ocenit každý divák. Napětí v nějakých scénách nechybí, děj je trošku slabší občas, ale stále na nadprůměrné úrovni. Jediný problém jsem měl s hereckými výkony, poněvadž většina postav se do role absolutně nehodila. Z Hodejegerne mám spíše kladné pocity než ty záporné a i proto doporučuji.. 8/10 = 80% ()

salahadin

Lovci hlav aneb Pohádka o Šprtajzlíkovi nořícím se postupně do sraček, do slova a do písmene. Film je vlastně o ničem a nejzábavnější jsou ty prvky černé komedie, kdy jdete venčit bílého čokla přišpendleného na traktoře a myslíte si, že prchnete před chlápkem v bavorákovi. Takže černý humor v tomto filmu je vlastně humor úplně hloupý. Je to náctiletý krimi / thriller, u kterého bych se možná mohl v 16 letech docela slušně bavit. Má to být bizarní oddychovka, jenže tu nic nefunguje, jak by mělo - výškovej mindrák, vztahy s podivnou motivací, firmy bez peněz a dvousečná GPS - ač se tváří film promyšleně, je to nelogická blbost. Prostřední část je možná lehce napínavá, no zbytek je zajímavý asi jako toaletní papír. Všichni o něm jaksi mimoděk víme, ale reklamu v TV na něj neuvidíte. ()

Aky

Chytrý scénář, který se zřejmě nepovedlo převést na plátno tak, aby divákovi umožnil v pohodě si prožívat chvíle napětí, neboť tomu brání jeho ne vždy srozumitelná složitost. Díky tomu chvílemi vyprávění působí nevěrohodně a chvílemi zmateně. Trošku škoda námětu i dílčích nápadů, které nevyzněly, jak by mohly. ()

666teen

Drsná krimi o tom, co všechno může potkat anemického norského trpaslíka, který se snaží uspokojit svoji vysněnou, dvoumetrovou valkýru. Není to věru žádná hitparáda. ()

Cappuccino

Záver mi už prišiel trochu moc vykalkulovaný a happynendový. Prespríliš veľký skok od survival thrilleru, ale inak väčšina filmu veľmi nápaditá, neohraná.. taká "nórska". Nadmerná spokojnosť. ()

Ruut

Mnou nejvíc podceňovaný film letoška se pro mě stal překvapením roku - svou originalitou, syrovostí, drsností, dravostí, superčerným humorem - nevím, zda po tomhle nebude v mých očích brzy nadcházející Fincherův kousek Muži, co nenávidí ženy ještě něčím zajímavý. ()

-OverLord-

Zapomeňte na hollywood, letošním thrillerem roku je právě tento severský film. Nečekal jsem hodně a dostal jsem až moc. Samozřejmě celej film je založenej na knižní předloze a tudíž chválit scénář a námět, ačkoli fantastickej, by si protiřečilo. Ale aspoň pochválit můžu výborný herce, napínavý scény, černej humor (scéně s traktorem jsem se smál asi 5 minut) a skvěle odvedenou režisérskou práci. Lovci hlav se u mě dostalo před Drive, a to jsem myslel že ho letos nic nepřekoná. ()

S.Quentin QUALE

Šikovná, dokonale inteligentní krimi gangsterečka o umění, čórkách, vypočítavosti, podvodech, vraždách, luxusu, partnerských vztazích, drezuře bojových plemen, používání lidského airbagu a mnohém dalším. Hlavní hrdina je sice šílenej xicht, ale na to už jsem si u Norů zvykl. Nemám moc co vytýkat, takže plnej. ()

Rominator

Na film jsem narazil náhodou, upoutal mě název a proto jsem se na něj podíval. Jde o zajímavý severský žánrový mix. Roger Brown (Aksel Hennie) hledá lidi (lovec hlav) do vedoucích pracovních funkcí a ještě vede druhý tajný život jako zloděj uměleckých děl. Při jedné takové akci se ocitá v situaci, kdy všechno nejde podle plánu... ()

misterz

Príbeh od Jo Nesba skrátka nemôže sklamať. Obsahovo vypiplané do poslednej maličkosti. Oceňujem hlavne to, ako sa tu krásne ten počiatočný chaos, v ktorom som istý čas nevedel ani kde je sever, začal po čase krásne vyjasňovať, a všetko postupne začalo dávať zmysel. Na druhú stranu je trocha škoda, že mi akosi unikla pointa Clasovho jednania. Jeho správanie mi prišlo dosť prehnane zabijácke a bez nejakého rozmyslu. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Vančura

Dost zběsilá záležitost. Vadila mi přílišná vykonstruovanost děje - hlavní hrdina zažívá peripetie, nad kterými zůstává rozum stát, o jeho tuhém kořínku nemluvě. A když si sáhne na samé dno, vstává jako Fénix z popela a odchází v závěru jako vítěz, který bere vše. Inu proč ne, ale celá ta šílená jízda mi přišla příliš vykalkulovaná a stavěná na efekt. Když konečně ve filmu nastane okamžik, ve kterém Rogerova milenka v několika větách vysvětluje pozadí celé zápletky, přiznám se, že že jsem z toho dvakrát moudrý nebyl - a vlastně mi to bylo jedno. V knize je to předpokládám vysvětleno lépe a ve filmu je to jen zkratkovitě naznačeno. Tudíž si vlastně stále kladu otázku: proč kruci to všechno? Jestliže mi rozjezd přišel skvostný, zbytek filmu hodnotím relativně rozporuplně. Za mě nakonec 4 hvězdy - v některých momentech jsem se královsky bavil - a o tom ten film vlastně je. ()

Peytl

Nutno říct, že tahle Severská kombinace má na svědomí podstatně více ulovených hlav, než na kolik měli dimenzovanou síň slávy pro trofeje, to k těm plným tribunám vlajkonošů s pěti hvězdami. Možné SPOILERY! Přesto musím říct, že mě snímek zaujal, příběh o malém (nejen vzrůstem) hajzlovi šeredovi a velkém hajzlovi krasavci a jejich chytrých olympijských hrách, proč ne? Škoda jen, že to, co jsem schopen sežrat v zámořskému super bowlu, ta překombinovanost, nepravděpodobnost a všudypřítomné přehánění, mě tady dost lezlo na nervy, na to u evropské ligy zvyklý nejsem , snad jen u žabožroutské filmové Tour de France. Na druhou stranu se film tyto excesy snažil vysvětlit a to velmi zábavně, přežití po pádu v kurevsky drsným rallye tisíce jezer a ze Švédska dovezená technologie airbagů ve formě dvou zápasníků Sumo, narvaných do policejních uniforem, stylový, následná holící a "maskovací" scéna mi připomněla Somráka s brokárnou, hnusárna a fórky pro otrlé. Film si jel svůj vlastní slalom, kde se střídaly žánry jak na běžícím pásu. Ještě si dovolím zmínit freediving v hovnech ala hrabě von Kracmar a v neposlední řadě výměnu ostrých nábojů za ty s bílou hůlkou, jak originální. Díky za vysvětlení ve finále, jinak bych byl nedoběhl ani do cíle. Zvonec konec, vše dobře dopadlo, hříšník se napravil, miloval a množil se. Hodně slabé 4 stáry, abych nekazil průser. ()

Vavča

Výborný film, který úspěšně kloubí několik žánrů (psychologické drama, heist movie, černá komedie) téma chlápka, kterému těžce komolikuje život jeho mindrák s výškou, celková nejistota ve vztahu s manželkou, co chce dítě, do toho nutnost loupeže, soupeření s chlápkem od speciálních jednotek. Úžasná drobnokresba charakterů, film zdařile střídá tempo, má šťávu, neskutečné nápady, kdy uvidíte třeba co to znamená být po krk ve sra..... Film táhne v hlavní roli Aksel Hennie, neskutečně sympatický, neurotický, roztěkaný a hlavně geniální! Nutnost vidět ()

Snorlax

Film o vynalézavém zloději mohl předvést nějakou rafinovanou krádež, nepředvedl. Thriller mohl ukázat nějakou napínavou scénu, neukázal. Takže jsme se s Rogerem pronudili až do přesladkého závěru. Zív. Jedna hvězdička za akci v kadibudce. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Posheidon

Na severu je chlad, takže se nenechte odradit mírně chladnějším úvodem. Po mírném rozehřátí se děj totiž rozjede takovým způsobem, že už Vás nepustí, a když sepne turbo, tak Vás to kopne do sedačky natolik, že se na konci filmu zmůžete jen na: „Wow, tak tohle byla jízda, kterou jsem vážně nečekal (a).“ Řadím do černohumorné a podobně žánrové první ligy mezi takové filmy jako Pulp Fiction či V Bruggách. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011