Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

PaRi

Nemám rád filmy, kde se nemohu ztotožnit s hlavní postavou, protože je veskrze amorální a kde mi jsou lhostejné i další postavy. Lezou mi krkem tyhle díla jdoucí, a to záměrně, aby to bylo jiné a originální, proti od antiky jdoucímu zákonu dramatu. Zlaté francouzské krimifilmy šedesátých a sedmdesátých let, které měly dokonalou atmosféru a hlavně herecké hvězdy je táhly do nebetyčných výšin, takže je mohu vidět znovu a znovu. ()

Ex_Machina

Drsné krimi po tarantinovsku o dokonalom zločincovi, ktorý si prejde peklom, aby dostal šancu sa znovu zaradiť do usporiadaného života. Spočiatku komornejší príbeh prejde do nepredvídateľnej zbesilej jazdy o hru o život. Je to taký Guy Ritchie na steroidoch. Naturálne, surové a plné zvratov.  Nič pre kardiakov. ()

MyrnaAlec

Dokonale zpracovaná knižní předloha + Krasoň coby stroj na zabíjení + sympatický hlavní 168 cm hrdina = překvapení roku ! ()

rebarbora.b

Pokud by to byla komedie, tak dám plný počet hvězd. Bohužel je tohle veledílo vydáváno za thriller...Mimochodem, scéna, kdy náš blonďatý vykulený hrdina celý od hoven "ujíždí" na traktoru s napíchnutým čoklem vepředu a snaží se setřást auto jedoucí za ním je vrchol celého filmu! ()

uodevr

Nářez. A to tak, jak to umí jen Evropa - over the top, ale pořád s klasou a šarmem. Aspirant na film roku, přinejmenším ze zdejšího kontinentu. ()

intro

Vynikající dílo z Norska. Film vás pohltí, sežvejká a na konci vyplivne. Jo bavil jsem se vážně dobře. Dávám 80%. ()

oasismanik

Hustle, Fargo, Fincher, hovná, krv, tuční policajti, ruská kurva, dánsky pes, skrátka všetko, čo človek potrebuje na nudný predvianočný večer... 7/10 ()

miki68cz

Celý světe uč se od skandinávců !!!!!!! Parádní atmosféra, super herecké výkony, dobře napsaný scénář, skvěle natočené. Zpočátku jednoduché, ke konci až moc komplikované. Závěr ve mně vyvolal pochybnost s reálností provedení. Nádherná detektivka včetně naturalistických záběrů nevšední tvrdosti. DOPORUČUJI všem obdivovatelům drsného napětí. Scházelo málo a dal bych 100 bodov :-) ()

Shaama

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, nakonec za Jaimeho Lanistera musím dát 4. Ne teď vážně. Děj je zajímavý, hezky zpracovaný, pořád se něco děje a vůbec se nenudíte. Nesmrtelnost hlavního hrdiny mě ale po asi třetím pokusu o jeho zabití přiváděla k šílenství. Alespoň jsme se ale dozvěděli, že když padáte v autě z útesu a sedí vedle vás dva tlustí policajti, tak to přežijete, narozdíl od nich, kteří budou totálně nakaši. ()

Martix

Zdá se, že i v seveřané dokážou natočit výborný akčí thriller, kterému nechybí snad nic. Docela svérázným spůsobem byly ve filmu ztvárněny bojové scény, nejvíce asi ta scéna s psem. ()

Coliseum

Norskej Buscemi v žánrovym mixle pixle. Akční vortex, kterej nestráví každej, ale klidnym nenechá nikoho. A konec....má 168 centimetrů, a to je sakra dost. ()

Jarduk03

Jak jde o thrillery, měl by se slavnej halywůd od seveřanů učit. Výběr herců snad ani nemohl být lepší. Aksel Hennie už od pohledu vypadá jako malej árijskej parchant a Waldau k tomu naopak dává až úlisné charisma. Seveřani neznají tabu a u některých scén má člověk tendence zvracet, klopit oči a křivit hubu. Zápletka do detailu rozebraná a snad jen málo otázek na konci zůstalo nezodpovězených. Tyldumovi tleskám a okamžitě se začínám shánět po dalších jeho filmech! Na čistých pět to nebylo, ale po těch sračkách, který jsem za poslední dobu mohl vidět, z nich tenhle film silně vybřežuje, ačkoliv je jich sám plný. ()

Eilem

Na seversky film tam mozno chybalo trosku vyse depresie ale to mozno ani nijak moc nevadi. Seversky jazyk mi moc nesedel to bolo asi jedine minu. Inak velmi dobre . Nuda nenastala pocas celeho filmu ani na minutku. 8/10 ()

Kutkey

Film je to dobrý, ale hodně mi tu vadilo, že neumí ani trochu působit na emoce, takže se prostě jen díváte na to co se děje na plátně a nic si z toho neodnesete. Pro mě trošku lepší než průměr. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011