Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Lijanka

Trošku jsem se obávala Norské produkce, ale věděla jsem, že Nesbø je špičkový spisovatel, tak jsem tomu dala šanci. Možná právě proto, že jsem neočekávala nic převratného (i když hodnocení tady bylo dobré), tak jsem byla mile překvapená. Některé scénky byly nechutný, jiný zas takové, že jsem mlčela a čekala, co přijde dál. Konec do sebe hezky zapadl. Aksel Hennie se mi v hlavní roli velmi líbil. 4 hvězdy tomu dávám oprávněně. ()

Plaque

Lovci hláv dokázali, že ak sa držíte predlohy a nesnažíte sa vylepšiť dokonalé, tak to nie je na škodu veci a môže to vypáliť naozaj exkluzívne. ()

megajalec

Lovci hláv majú veľký tromf - predlohu, ktorá je výborná. Zároveň však majú veľkú výzvu - predlohu. Myslím, že podané to bolo okej, možno by som trochu ešte viac priostril v niektorých scénach a doladil záver. Každopádne, sfilmovanie knižného trháku dopadlo chválitebne. Severské krimi je fakt kvalitka, treba uznať. ()

thouma

Takřka absolutní thrillerový zážitek, který mne v rámci žánru (snad jen spolu s Drive) po dlouhé době usadil do sedadla tak, že napětí povolilo až s titulky. Vysoká hra rozehraná vysoko společensky postavenými hráči, kde do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne a kdo je s kým spolčený. Slabých míst je málo, příběh je skvěle vygradovaný (včetně černohumorných odlehčuijících momentů), oba hlavní aktéři přesvědčiví. 90% ()

msveve

Me tenhle film hodne bavil a hlaska "thriller od zacatku az do konce" se k tomuto filmu opravdu hodi. Jediny, co bylo na vcerejsi navsteve kina hodne slaby, byli trailery pred filmem (tj. ukazky na Hranare a na Vendetu). ()

saillor

Roger Brown měří 168cm, je leccos, jen ne přitažlivej chlap a má doma překrásnou vysokou blondýnu, takže se musí ohánět - nejlépe krádežemi uměleckých děl. Pak se na scéně objeví ztělesnění šarmu a úspěchu alias Clas Greve (jakoby podle něj kreslili prince Krasoně ze Shreka) a věci naberou rychlý spád. Film skvěle balancuje mezi krajní zvrhlostí, černým humorem a akční podívanou, takže se sotva stačíte nadechovat mezi všema těma hovnama a mrtvolama. Celou dobu jsem se nemohla rozhodnout, jestli s hlavním hrdinou sympatizuju nebo mu poťouchle všechny ty trable přeju, ale vlastně je to nakonec jedno, jeho boj o přežití si sympatie zasložil každopádně. Jen houšť severských filmů v našich kinech! ()

hanazu

Po pomalejším rozjezdu, který jsem nelibě nesla, mě ze spánku probrala akce, ale takové ráže, že jsem nevěděla, co jsem před chvílí chtěla. S přibývajícími minutami přibývalo litrů krve, co byla ve jménu umění prolita na place, došlo i na žiletku, rozmašírovanou hlavu… a taky klišé. A pokud byste si nějaký fakt nezapamatovali, tak se nebojte, ono je vám to párkrát za film zopakováno. ()

O_Peki

Tak tohle byla pecka. Naprosro nečekaná směs kriminálky a akčního thrilleru v chladném severském podání. A na závěr trocha černé komedie. "Reputace" ()

mouzi

Skandinavske filmy me jeste nikdy nezklamaly. Tentokrat se jedna o dost silenou jizdu vsemi moznymi zanry. 4,4* Edit: Dnes jsem se na film podival pote, co jsem precetl knihu, tedy asi 7 let od prvniho zhlednuti. Vzhledem k tomu, ze jsem vubec poprve mel moznost videt nejaky film po precteni jeho knizni predlohy, tak jsem videl, jak je film strasne ochuzeny a osekany. Nechapu, proc kdejaka picovina ma pres dve hodiny, ale tohle ma jen 100 minut. Tech 20 navic je tu potreba jako sul a urcite by to na kvalite neubralo. Ted konecne chapu narky tech, co ctou knihy a pak se zcela blahovi divaji na film s tim, ze bude stejny jako kniha. Nyni uz slabsi 4*.. ()

meatball

Severský důkaz, že překombinovaný scénář nemusí být vždy na škodu, pokud ho má v opratích schopný kočí. A varování pro všechny malé muže :) ()

Obenny

Příjemně překvapující akční thriller bez Hoolywoodských herců je plně rovnocenný thrillerům z továrny na sny, to jednak díky skvělému příběhu a žádné zbytečné oči trhající cenzuře, která se v poslední době objevuje více a více. Skvělým rozjezdem a úplně výborným zakončením, kde by se možná dali najít nějaké výhrady, ale přesto je to uspokojující jízda akce a napětí, která pomalu směřuje do krvavého závěru. Scénář Lovců hlav je perfektní a do poslední chvíle není jasné jak to teda vlastně opravdu je a to mě udrželo v napětí a očekávání po celý film. ()

Koskakoska

Výborný film,napětí jako prase !!! dávám plnej počet hvězdiček, si to snad pustím znova :-) bavil jsem se, opravdu povedený !!! ()

anubiskt

==Pozor, může obsahovat spoilery==Film se rozjíždí celkem pomalu, jemně vás nechá nahlídnout do ne zrovna křišťálového života hlavního hrdiny a když už si myslíte, že vám nemůže v podstatě nabídnout nic, co by si pohrálo s hladinou vašeho adrenalinu, bez jakéhokoliv upozornění se přehoupne kyvadlo z jednoho extrému do druhého a nastává nervydrásající boj o život a cesta Rogera je lemována krví. Jak už zde bylo několikrát zmíněno, jde celkem o divoký mix všelijakých žánrů a výsledkem je nečekaně lahodný koktejl, kterému ale chybí pověstná třešnička na vrch našlehané smetany - přece jen některé momenty už překračují mez únosnosti a porci štěstí, jakou má náš 168 cm vysoký hledač talentů, můžu věřit prostě jen Rambovi nebo Johnu McClaneovi:) Ale když přimhouřim všechna možná kukadla, vychází mi naprosto nečekaně parádní zábava se silnými 4 hvězdičkami. ()

Leník

Tak mé natěšení vyvolané pozitivním hodnocením zde bylo nakonec spíš zklamáním. Bylo tam několik dobrých momentů, ale jinak mi to nepřišlo příliš originální - těch filmů kdy někdo někoho převeze ďábelskou fintou, kterou divákovi režisér ve flashbacku ukáže, už je v poslední době nějak moc. Navíc film byl (aspoň pro mě) bez jediné sympatické postavy, hlavní hrdina mi byl obzvláště protivný, takže rozuzlení zápletky mi bylo tak nějak lhostejné. ()

pcarogers

Spíše tři, no ale zase kolikrát do roka se vám podaří shlédnou dobrý severský thiler (ne že by neměli, ale v české produkci je zkrátka moc nevidím). Dobrá atmosféra, dokonalá destrukce hlavního hrdiny až k znovuzrození na konci, co bych však určitě vytkl je dějová nepravděpodobnost aneb nějak se mi celý ten jeho plán nezdá:_). ()

Mikalos

Dostala mě noční projížďka s psíkem - docela drsný i když těchto scén je tam povícero - jinak film hodně koukatelnej a podle mě dokáže přilepit ke křeslu. ()

peeko

Zajímavé akční krimi, které má spád a nezanudí. Jen té akce je na "malého úředníčka" místy až moc a velice překvapivě ji s přehledem zvládá, což může v důvěřivých jedincích vyvolat dojem, že na tom nic není;-) Howg ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011