Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Oxik49

Překvapivě povedený film. První polovina dovoluje divákovi domýšlet si, o čem film bude a jak se bude děj odvíjet, ale druhá polovina odstartuje řetězec všemožných překvapení a zvratů, a to vše je završeno propracovaným vypořádáním se s hlavním padouchem na konci. Rozhodně 5* :) ()

sanovicka

Musim uznať ze tento filmik sa fakt podaril. Za posledne obdobie patrí medzi najlepsie filmy ktore som mal moznosť vidieť. Doporučujem všetkým mojim kamošom.Ma to napinavy dej,treba aj popremyslať a fajne to graduje. ()

Desmi

Krev, mrtvoly, prachy, snad jen ženských tam mohlo bejt víc. Nadruhou stranu to není přeplácaný a jede si to pořád po hlavní dějové linii, za což mají Norové můj obdiv. Dostat tenhle příběh do ruky klucí v Holywoodu, tak z toho udělaj pompézní a vystajlovanou úchylárnu, která bude "přetejkat" testosteronem, tvrdýma kecama a co je nejhorší, ztratila by svou osobitost... Naštěstí se tak nestalo.. =) ()

tatka

No našťastie som z knihy prečítala len prvú kapitolu a neobťažovala som sa čítať komentáre. Myslela som si, že to bude nejaká srágorovina o mladých dynamických byzynesmenoch v značkových handrách. Ale nebola. Byzynysmeni teda boli mladí a dynamickí, až sa im z kečiek a hlavní parilo. Divím sa, že sa neparilo z Rogera, keď vyliezol z hován . Asi neboli pravé. Ale film to bol pravý, poctivý, nadupaný, kľudne dám 5. ()

Lancer

Ve stejný den jsem přečetl knihu a shlédnul i film. Jo Nesboa mám jako spisovatele velice rád, proto mě překvapuje, že musím zařadit film do kategorie "lepší než kniha". Knihy by totiž měly být přehlednější a působit méně překombinovaně. Obojí se v tomto případě daří více filmu. Některé přehnané zvraty, které kniha obsahuje, režisér vypustil a je tomu jenom dobře. ()

kolodej1

výborný thriller, i když jsem znal předlohu a věděl tedy, co se kdy stane, tak mě to hodně bavilo. Ještě víc film mohou ocenit ti, kteří knihu neznají, překvapivé a nápadité zápletky děje tak musí být ještě působivější. Film se povedl a dokázal přenést náladu knížky i do něj, což není vůbec jednoduché. Takhle má vypadat zručně natočená kriminálka, napínavá s dobrou atmosférou, zajímavě poskládaná, aby nebylo vše jasné po prvních dvaceti minutách, drsná, neberoucí přehnané ohledy na divákův jemnocit, a přitom současně i zábavná. A živé airbagy - to je opravdu super nápad ()

Stuart6

S původním významem slova "Headhunters - Lovci talentů" to nemá společného ani h...o. Kdyby se psalo o filmu o lupiči obrazů, který to tak trochu podělá, bylo by to daleko férovější k divákovi. Jinak film dobrý, za shlédnutI určitě stojí. Teď mám v plánu Hunt a Madse Mikkelsena. To bude určitě "jiné kafe". ()

Zlty_Dodo

Veľmi príjemný oddych od amerických záberovo a akčne dokonalých spracovaní žánru... Severský rukopis je tam cítiť parádne a kto si nepotrpí na známe ksichty a dokonalé efekty či priehľadné scenáre, kde dobro víťazí tak, že je to dopredu jasné a zrozumiteľné, ten bude sedieť a tešiť sa ako som sa tešil ja :) ()

skodisn

Film parádní o tom žádná, ale po dokoukání mi v hlavě zní, jaká je škode, že měřím 196cm a ne 168. Už asi nikdy se nevejdu do skříňky na prostěradla. a také mi nikdy dva obrovští policajti nebudou sloužit jako airbag. Aksel Hennie zahrál suprově, po dlouhé době hlaní hrdiny co nemá bicák jak pneumatiku od traktoru. ()

RealHonza

Film, na který jsem narazil náhodou a nečekal něco extra mě velmi výrazně překvapil. Od začátku výborný a stále gradující děj. Chladný výraz kvalitních severských herců s chytrostí a precizností dodává filmu další náboj a já mohu vše opravdu jen chválit, nezbývá mi nic jiného než dát 5*. Film mě po všech stránkách dostal, takže vřele doporučuji. ()

jigsaw44

Počul som o tomto filme,že by mal byť dobrý, tak som sa na neho s určitou dávkou skepse začal dívat, razom sa však začala vytrácať, až napokon úplne zmizla a nahradila ju zvedavosť. Príbeh je najprv priamočiary, postupom deja sa začne zauzlovať, z čoho vzniká to správne napatie a tým už divák nemá ani ponatie ako sa bude dej vyvíjat: Kto je s kým? Prežije hlavný hrdina? Nastal už ten čas aby zaplatil za svoje hriechy (krádeže obrazov)? Celý film je vpodstate založený na Rogerovej chytrosti, istým sposobom je nemorálny, pretože okrádal iných, začo by mal byt aj patrične potrestaný, no jeho vynaliezavost ho zachráni. Štýlové, napínavé, nápadité i tymito slovmi sa dá titulovať tento film. ()

tchempi

Krev, mozky, výkaly. Tohle v americké produkci neuvidíte. Film s neuvěřitelnou koncentrací WTF momentů (v dobrém smyslu). Jste-li slabé nátury, vyhněte se obloukem, pro ostatní husté severské černohumorné krimi. ()

Mezonito

Necist knizni predlohu pred tim, nez sem videl film, tak by to bylo za 4*, takhle jen horko-tezko tri - knizka je mnohem lepsi... ()

misiaq

Nebolo to zle, ale chybala tomu ta spravna atmosfera a uveritelnost. Niektore zvraty trochu pritiahnute za vlasy, ale ako celkom je to vydareny thriller. ()

Fericious

Ono to nie je zlý film. Ale ak človek čítal knihu, tak mu trochu bude vadiť snaha režiséra sprístupniť ho mladším divákom. Režisér sa totiž, v porovnaní s inými adaptáciami kníh, až chvályhodne držal deja. Kvôli dĺžke to skôr skracoval ako menil. Ale v určitých prípadoch vypustil rôzne morbídnosti a nechutnosti, ktoré knihe dodávali strašne silný rozmer. Tu to chýba a z niečoho čo mohol byť pomaly survival sa stala tak nejak takmer komédia. Ale viem si predstaviť, že na človeka čo to nečítal tie scény budú mať nepoškvrnený účinok v plnej sile, a nebude mu tam nič chýbať. Ako v knihe, aj tu mi ale vadí mnoho náhod a až pedantne naplánovaných udalostí, kde je to tak nejak veľmi hladké, bez špiny a smradu. Tomu hrdinovi to jednoducho až príliš vychádza. Každopádne zmena charakteru sa vždy ráta a herecké obsadenie je totálne vynikajúce. Škoda len toho, že Clas Greve tu vôbec nemal šancu naplno rozvinúť svoj charakter a rozohrať hru dvoch silných jedincov... no a škoda že tu nebol prevedený knižný dejový zvrat s Lotte... ale ináč nemám výhrady. Aj kamera je fajn, akurát hudba je taká tá... európskofilmová. Nevie chytiť za gule a vytriasť z človeka dušu. V tom má americká produkcia obrovský náskok. Každopádne film je to dobrý a ak sa Vám páčil, povinne si prečítajte knihu. ()

KaterinaN

Výborný film podle výborné knihy. Jo Nesbo umí dostat do knihy napětí jako málokdo. Jsem ráda, že se to podařilo dostat i do filmu. Btw moc se těším na zfilmovaného Sněhuláka. ()

Penguin10

Předloha od Nesba mi naprosto sedla,přečetl jsem to jedním dechem,všechno všude zapadlo a já byl moc spokojený. Ve filmu škrtli jednu dějovou linku a najednou to ztratilo návaznost,už mě to tolik nepohltilo. Nakonec to jakž takž zapadlo,tak strašné to nebylo (film 4*),ale kniha je prostě kniha :-) ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011