Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

rasto87

Keď sa Lovci hlav dostali konečne ku mne aby som si to pozrel, dlho som váhal možno aj preto, že je to Dánska ( Škandinávska ) tvorba. Avšak keď som sa konečne odhodlal a pozrel si to, bolo to fantastické. Krpatý Roger Brown ako vyhľadávač talentov odbije najväčšieho kandidáta na post riaditeľa pre firmu Pathfinder a potom to všetko vypukne. Prenasledovanie a zneškodnenie pána Browna pomocou super vyhľadávacích metód či už GPS čipmi alebo vlasovým gélom. Musím vyzdvihnúť fantastickú scénu s dvojčatami v aute, ktoré je zrazené kamiónom z útesu a taktiež scénu so psom. Vynikajúce prekvapenie v podaní 168 cm vysokého mužíčka. ()

EVIM

Já byl skoro celý film přesvědčen minimálně o 4*, ale pak přišel konec..., zamotat do toho lásku a "hapy end" ? To teda nechápu proč. ()

darebacek

Drsný snímek ze Skandinávie, od téd doby co znám trilogii Milénium, tak velice rád vyhledám filmy z těchto severských států. Ze začátku jsem byl poněkud zmatený, ale potom mi začli věci do sebe zapadat, dostal jsem se přes pár ne přímo k jídlu hodících se scén, ale konec jsem neodhadnul a byl jsem mile překvapený! Doporučuju milovníkům Thrillerů s velkým T 90 %. ()

xpaja

Směska více žánrů: heist movie, komedie, survival horror, romance, ale především povedený thriller. Skvělý výkon Aksela Hennieho, příjemná hudba a povedený scénář. I když je v druhé půli trošku překombinovaný a občas těžko uvěřitelný. Ale sakra mě to bavilo, takže dávám --- == 88% == --- . ()

yatan

Chytre akcne prekvapenie z dielne severanov, ktore sa nebere prilis vazne a aj napriek obcasnym tazko uveritelnym skutocnostiam divaka ku podivu drzi a neprestava prekvapovat az do zaveru filmu. Jeden z tych kvalitnejsich. 8/10 ()

DonBraso

Skvělá práce,skvělý hlavní představitel a mozaika filmu,kdy jsem si chvílima připadal spíše ve francouzských vodách plných zvratů,ale to už k tomu prostě patří.Další z řad filmů,utíkej a natoč to hezky,kdy se nám tu zas přibalil ten severský nádech a hnedka jsme si řekli,že tohle je prostě trochu jiné.Vyprávění příběhu byl dobrý tah a hlavně to mělo skvělý konec,kdy jsme se zas dostali k 168 cm a R. ()

CrazymanM

Po trošku slabším začátku se film pěkně rozjel,vybarvil se do výborného thrilleru,je vidět,že kvalitní filmy dokáží točit i v Norsku!Právě čtu knihu Jo Nesba Sněhulák,no a musím podotknout,že se mi jeví jako velmi dobrý autor,i když převod knih do filmů bývá někdy dosti bolestivý,ale to mohu posoudit až si přečtu Lovce hlav!?Tento film se mi velmi líbil a mohu ho jen doporučit!!! ()

VanBradley89

Má to pár slabších momentů. Ale ty jsou v konečném hodnocení zapomenuty. Prostě se to v tom napínavém, občas humorném zbytku ztratí a převládá spokojenost. Ze začátku loupežný film, se zamotává a přelévá od žánru k žánru a celý je zakončen skvělým finále. Jediná větší výtka: Jako majitel holé hlavy jsem při scéně holení na sucho trpěl jako blázen. ()

IZFNP

Filmu veľmi pomáha jeho inakosť, za ktorou iste nemalým dielom stojí práve nie až tak tradičná krajina pôvodu snímku, aspoň v pomeroch bežného diváka. Prekvapivý, hravý, čiernym humorom do správnej miery nasýtený a výborne pozerateľný kúsok. Ku koncu sa objavilo zopár zakopnutí, ktoré ma donútili premýšľať už i nad o stupeň nižším hodnotením, no do nadpriemeru ho posúva i obsadenie - neznáme tváre dokážu zaujať, Hennie je osviežením a Waldau potešením. U mňa spokojnosť a viera, že trend severských kriminálok tak skoro nevyhasne. ()

Darth Kedr

100 minut plných napětí, naturalistických výjevů a intrikářství. To je severský majstrštyk - Hollywood se může jít zahrabat, protože takhle vypadá budoucnost kriminálek. Jsem rád, že Evropa má takové velikány literatury jako je Jo Nesbø a tak kvalitní režiséry jako je Morten Tyldum. Budiž vzorem dalším tvůrcům, ať máme více takových filmů. Také je na místě ocenit herecké výkony, zejména pak Aksela Hennie, který tu roli opravdu prožil. Doufejme, že se dočkáme dalších podobných filmových klenotů. ()

Jirásek

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem tak dlouho otálel se shlédnutím tohoto snímku, když mně několik lidí upozorňovalo, jaký je to vynikající film, dle mého gusta? Protkáno překvapivými scénami, syrové, dějově plné, ano, přesně dle mého gusta. PS: Už nikdy nebudu nadávat, když na toaletě najdu jen prázdnou roličku od hajzlpapíru. :) ()

Liger

Norové se opravdu nezdají, alespoň tedy Mortel Tydum a spol., protože kdo by o nich čekal tak napínavou, surovou podívanou. Je tu znát kvalitní filmařina, především svěží kamera a režie, rovněž herci jsou překvapivě přesvědčiví, především Aksel Hennie dokazuje, že by se mohl stát výrazně známějším a žádanějším hercem. Milovníkům žánrům krimi, nebo filmům, kde se napětí stupňuje až do závratných výšin se strachem ze zástavy srdce, jednoznačně doporučeno. ()

heavy66

Nářez docela! Od Jo Nesbo jsem pár věcí četl, všechno s detektivem Harry Hole. Lovci hlav jsou bez Harryho, ale nevadí to. Film je napínavý, rychlé střídání překvapivých dějových zvratů je typickým scénářem pro autorovy knihy. Potápění v kadiboudě jsem s Rogerem prožíval a samozřejmě si pro jistotu oholil hlavu. ()

lobo87

Sfilmovať Nesboa nie je sranda. Režisér Tyldum sa o tom presvedčil. To, čo v knihe funguje na 100%, vo filme nemusí. Hennie (nebol to mladý Buscemi?) a Coster-Waldau boli dôstojnými protihráčmi v tejto taktickej hre. Geniálne momenty sa striedali so slabšími, ale celkovo to Tyldum ustál so cťou a ponúkol poctivú severskú kriminálku, ktorej by možno pasoval americký remake... 70% ()

PamelaJJK

Z jednoho úhlu pohledu se jedná v podstatě o fajn krimi. Z druhého úhlu pohledu jde o velice rozhárané, nevyrovnané a kostrbaté dílko. Snaha o zajímavost a pestrost se zvrtla v překombinovanost a přeplácanost příliš spoléhající na náhodu. A chvílemi takřka v chaotický a logiku postrádající bordel. Herci v pohodě, hudba nezajímavá a slabá. Takže plus mínus zlatá střední cesta, která nenaplnila ani zdaleka má velká očekávání. Je mi líto, ale zase jeden z nadhodnocených filmů, který se sice dá bez újmy zkouknout, ale zcela jistě se k němu nebudu vracet. ()

silak_xup

Lovci hlav je sakra šílenej příběh o člověku, který se při honbě za bohatstvím dokáže dostat do pěkných sraček. Doslova. Jeden z nejlepších krimi/thrillerů, co jsem měl možnost vidět. Film plný zvratů, napětí a perliček, které umí fakt jen Norové :-) Díky tomuhle filmu jsem se definitivně stal fanouškem Norské produkce. ()

Sefik

Již jméno autora knížky napovídalo, že se nebude jednat o nezáživný příběh. Vlastní film mě však zcela posadil na zadek, asi jsem příliš zvyklý na komerční a předvídatelné slátaniny made in USA. Nehezký, malý hlavní hrdina s komplexy malých lidí vše podřídí uspokojení předpokládaných tužeb své krásné, dlouhonohé blondýnky. Lži, přetvářka, krádeže obrazů, takový malý hajzlík… Naopak pohledný Coster-Waldau vypadá tak krásně, že z něj ultrahajzl prostě musí být. Tak kdo z koho? Úředník, lovící pouze obsahy lidských hlav nebo bývalý voják, lovící naprosto bez citu ty opravdové? Snímek má všechny atributy kvalitního thrilleru. Úžasné obrázky hororového střihu (mrtvoly policajtů či nabodnutý pes jako jednohubka), psychočásti (bezradnost, když si hrdina po návštěvě své bokovky uvědomí, že je v celém průseru sám), i občas akční momentku (honička s traktorem) a překvapivě i lásku uvnitř hlavní dvojice, z které po obrazovce nesteče ani kapka hollywoodského medu. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011