Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

fafejt001

Musím uznat , že je to výborné . Čekal něco s obrazy a různé techtle okolo a nakonec se z toho vyklubal dramatický snímek jako bejk . . . Ten pád auta do rokle .. síííla . No a s tím psem také . A v latrině neboli kadibudce , to teda byl nářez . Byl teda paráádní kousek , ten film . Fakt jo , bombastiko !!! Pro mne 4 a půl * . Bude i dvojka ??? ASI NÉÉ .... No nevadí ... Tak to dám za čas znovu . ()

tomino28

Mrazivě černé krimi story, které přichází ze severu. V mých očích se severské drama pomalu, ale jistě, stává zárukou kvality a vysoké filmařiny. Lovci hlav jsou důkazem toho, že ke skvělému filmu není třeba světově proslulých herců nebo tvůrců, kvalitně odvedená práce nepotřebuje propagaci a v podstatě se chválí sama. Žasl jsem, co se vyklubalo z vcelku primitivní zápletky a musím dát jednoznačný palec nahoru! ()

Bruce_cz

Vysvětlení celé zápletky během 20 sekund není moc uspokojivé a po zhlédnutí zůstává jen pocit, že za vším je důmyslné story, které však bylo ořezáno až na dřeň... Vše doplněné o naprosto báječné scény, které balancují na hranici vážné krimy a Tarantinovského utržení ze řetězu... ale to notně... honička na traktoru, na jehož vidle je napíchnutý buldok a protagonista ho řídí od hlavy k patě pokrytý h*vny... to nevymyslíš... to se musí vidět. ()

Hopeman

prostě zábava ze skandinávie... a scéna s latrinou hmmm. hezky natočeno...... víc takových filmů!!! za mě dobrý! ()

Kozlowski8

Roger Brown je úspěšným hledačem talentů na vysoké manažerské posty a jeho "přidruženou profesí" jsou krádeže hodnotných obrazů jeho klientů. Novým talentem je Clas Greve, který je současně i majitelem vzácného rubensova díla... Když se typycký nesbovský příběh, plný napětí, zvratů a dějových kliček, dobře scénáristicky zpracuje, obsadí se skvělými herci a poté bravurně natočí, vznikne z toho film, jako je tento. Seversky precizně odvedená práce s krásnou vysokou holkou a dvěma opravdu skvělými herci v hlavních úlohách. Obzvláště výkon Aksela Hennieho je famózní. Snímek, který zaslouží nejvyšší ohodnocení. 90%. ()

veverysiak

Celkom podarená neamícka krimoška, trošku chlapi tlačia na pílu na úkor prirodzenosti a uveriteľnosti, ale je to furt realistickejšie ako zámorské trilery, a to je práve najväčšia slabina, a síce málo nabubralej a pompéznej akcie, ktorá by to vystrelila do ohromných výšok, takže 65%. ()

Merenre

ty vole...uz leta se me nestao ze by mě neco tak přibilo do sedačky....má to miliardu chyb ...ale sere pes!! je to famozni! ()

LencaN

Severské státy kriminálky umí. Jednoznačně. Mají zvláštní temnou atmosféru, jsou surové, naturalistické a běhá Vám z toho mráz po zádech. Knihu od Jo Nesba jsem nečetla, stačilo mi to i takto v rychlejší filmové verzi. Nepotřebuji to vidět znova, alespoň ne v dohledné době, možná za pár let. Ale toto psycho mi zase na nějkou dobu stačilo. Poctivý thriller s dobrou zápletkou, zajímavými postavami, pro našince nevšední prostředí, dobrá kamera a šedivý nádech umocňující tíseň. Hlavní hrdina nebyl typický klaďas a vůbec si nezískal moje sympatie. Dá se dokonce říct, že jsem mu to i přála. Ale postupem času dokázal ze sebe vydat i něco lidského. Není to přespříliš ukecané. Naopak je zde spousta scén, kdy slova nejsou potřeba a vy jen civíte, máte husí kůži a přemýšlíte, co asi tak bude dál. ()

bonovox

Severania to proste vedia. Adaptácia slávneho románu dopadla výborne, hlavne kvôli svižnej režií, kvalitným hercom a čiernemu humoru, ktorý vie prekvapiť v správnom čase. ()

moriero

A teď vám něco povím o tom, jak mrňavý slizký zlodějíček během šílené, krvavé odysey plné sraček (doslova) k lásce norské Daniely Peštové přišel. A víte vy co? Byla to docela zábavná jízda. A kdyby mě ten ústřední skrček tolik neiritoval, vypálil bych snad i 4 hvězdy. ()

WUTEN

Nor a ještě k tomu skrček s 167 cm mě překvapil a místy i pobavil, sám několikrát ve filmu zmíní svůj malinkatý růst a ženu má o jednu hlavu větší než on, typická seveřanka ale on typický Nor v atypickém těle. Hlavní hrdina není žádný násilnický typ, krade obrazy, vydělá z nich prachy, zajištěný je, snaží se působit věrohodně, prostě profesionál ve svém oboru. Trošku to přehnali ve finále, myslím že to bylo až moc překombinované a čekal že to bude trochu více autentické. Ze začátku Brown krade obrazy až se dostane k největšímu kšeftu v jeho životě a tam teprve začíná nějaká větší zábava a napětí. Tím severským prostředím a hereckými výkonu mě to nějak vtáhlo víc do děje. Bylo to pro mě něco jiného než jsem čekal od severských thrillerů ale film celkově mě příjemně překvapil. ()

xkepi

Z počátku jsem si neuměl představit, že někdo tak nesympatický bude hrát hlavního hrdinu, kterému bych měl "fandit". Děj nabírá rychle na obrátkách a najednou člověk hlavnímu hrdinovi opravdu fandí. Klobouk dolů do Skandinávie. ()

Velislav

Ďalšia kvalitka od Škandinávcov (na objavovanie kvalitných produkcií mimo čoraz viac agitačnej a ideologickej hollywoodskej je asi pravý čas), tentokrát pod dohľadom Nórov s taktovkou režiséra neskoršieho Kódu Enigmy. Divák, teda ja, sa najprv pomyselne chytá za čelo, veľa vecí sa zdajú navyše, niekde akoby logika pokrivkávala, otázky o šťastnej zhode okolností si dávať tiež môže, aby to nakoniec všetko do seba tak ideálne zapadlo. K dokonalosti tomu chýba čosi viac, ale toto je jeden z prípadov, keď považujem druhé pozretie za potrebné. Post scriptum ako varovanie; kto kradne, skôr či neskôr sa ocitne v sr.čkách, aj doslova. (HDD) 8/10 ()

Dvojirakri

Tedy, na něco takového jsem nebyl připraven..! Prvních 15 minut si říkám že z kanclů, ložnic a cizích obýváků se starými mistry na stěnách se asi jen tak nedostanu, a ejhle, když si ten nízký týpek umazal nejen ruce, zmohl jsem se jenom na ...a kurva... Bohužel, ve chvíli kdy film graduje se do toho znovu zamíchá jeho blonďatá žirafa a samotný rozuzlení je už jako skládat do sebe násilím dílky puzzle které k sobě vůbec nejdou, ale sr*t na to, za to jak mě Lovci předcházející hodinu bavili si čtyři hvězdy zaslouží! A severská kinematografie u mě stále víc roste...! ()

Jevablo

V případě norského filmu jak jinak, než černá komedie. A černá je tedy zatraceně, občas to tancuje na úrovni krváku či hororu, některé lekačky jsou taky slušné. Ale - drží to pohromadě, děj má spád, o napětí není nouze (první plus), hlavní hrdina je dvojník Steva Buscemiho, a to až takový, že je jasné, že Steve v tom nehrál jen z důvodu nedostatku času (druhé plus). Pozitivní je i to, že relativně složitý děj byl nenásilně vysvětlen ve 100 minutách, aniž by člověk měl pocit, že je blázen on nebo režisér (viz Coeni). Nade vše pak vynikají "příhody", které se stanou hlavnímu hrdinovi (nemá cenu prozrazovat, modří už vědí, žlutí sami uvidí), zkrátka na detaily některých scén se nedá zapomenout - dokonce bych řekl, že v mnohém byl posunut tento žánr o notný kus kupředu:-) Takže vřele doporučuju, a to zejména silnějším povahám. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011