Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

honajz

Od odpadu to zachraňuje jen slušná kamera. Hlavní hrdina je nesympatický, co se objeví na plátně, celé cynické směřování je značně eklhaft, a i když se to chvílemi snaží tvářit jako komedie, není to černá komedie. Není to ani thriller, ani drama, dokonce ani španělská telenovela, i když o vše z toho se to sem tam otře. Mám sedět na prdeli z toho, že se tam někdo hrabe ve střevech, holí si naslepo hlavu nebo si vleze do hoven? Možná před Guyem Ritchiem nebo Saw nebo vůbec před slasherovou vlnou. A to samozřejmě nemluvím o všech těch nelogičnostech, ze kterých by i Vejdělek měl noční můry. Asi patří k současnému inťošskému kurzu podobné filmy - zvláště když jsou odkudkoliv jinud, než z USA - obdivovat, ale podle mě to je hodně nepovedené i nefilmové. Když už černý humor, tak to raději irské Pomáhat a chránit. ()

Ivoshek

Urcite jeden z nejlepsich thrilleru za poslednich par let. krome toho, ze to je norske, je to zajimave i tim, kolik zanru se sem veslo. Par veci mi prislo trochu pritazenych za vlasy (neslo ho spis vydirat? Jak mohl vedet, ze pouzije.zrovna tenhle kver?). Na celkovem dojmu to ale ubralo jen kapku. ()

Othello

Chorobné dílo maniodepresivního režiséra, který neni schopný rozeznat smrt svojí babičky od vážně dobrého fóru. Film ve kterém nevítězí dobro ani zlo, láska či odpuštění, ale vítězí ta systematičtější manipulativní svině. Norové jsou nebezpečný. Chci ještě. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 19.4.2013, réžia slovenského znenia (STV pre RTVS 2012) = ZORO LAURINC - V tunajšom výpočte žánrov jednoznačne chýba komédia. Pretože sa jedná o naozaj čiernu komédiu až satiru. (22.4.2013) ()

Pítrs85

Výborná adaptace knižní předlohy (kterou jsem ještě, ehm, nečetl :-), správně syrová, chladná a taková citově odměřená, inu taková, jak to umí snad opravdu jen ti Seveřani. Závěrečný twist (mnohonásobný) byl sice malinko přes čáru, ale díky tomu, že je to celé tak dobře natočeno, vám to vlastně ani moc nevadí. Každopádně jsem rád, že mi doma na stěně namísto Rembrandta, Picassa nebo Van Gogha visí tak maximálně A4 fotky Audrey Hepburn :-) A nezapomeňte, důležitá věc ve vašem životě začíná na písmeno eR ;-) Lovci hlav viděni ve slovenském dabingu a já zase jednou musím naše východní sousedy pochválit, výtečná práce. A díky madnesce za tento tip ;-) ()

=woody=

Krásný podzimní podvečer přeji. Poslední dobou se při návštěvě kina šťourám ve filmech více než tomu bývalo. Místo abych se nechal vtáhnout do děje, přemýšlím jak budu smolit komentář.. :-) Zlom přišel až s tímto filmem. Nejenže vás Lovci hlav nepustí ze spárů a nedovolí tak ani změnit polohu v sedačce, ale hlavně, ve chvíli, kdy jsem si toto uvědomil, prolétlo mi hlavou jediné slovo - GENIÁLNÍ! A definitivně, spolu s Happy, Happy, potvrdil, že jsem se zabouch do severské kinematografie! :-) P.S. Díky, csfd! Měl jsem se vskutku filmově.. ;-) Woo. ()

Ilicka

Trefa do černého už při výběru herců - Aksel Hennie a Nikolaj Coster-Waldau - se projevila v životnosti hlavních hrdinů. Roger Brown je pomenší zakomplexovaný borec, zvyklý (i díky svému neortodoxnímu koníčku) žít na vysoké noze. Naštvat bývalého elitního zabijíka se ale nevyplácí. Lovci hlav jsou mixem seversky chladného a precizního obrazu, široké škály organicky se doplňujících žánrových škatulek (krimi, horor, komedie, drama), všudypřítomné absurdity a černočerného humoru, který asi nebude pro každého, ale milovníky Tarantina jistě potěší. Navíc, jak už psal Matty, film je krásně nepředvídatelný a ve své nepředvídatelnosti zábavný. ()

Sofia

Nesympatický chlapík s napoleonským komplexem prožívá holně smolný den a mně to přišlo strašně přitažené za vlasy. Od Nesba jsem četla zatím jen Pentagram, který mi taky přišel poněkud překombinovaný a nevěrohodný, ale jak je vidět podle zdejších komentářů i podle prodejnosti jeho knih, širšímu publiku se to líbí. ()

Necrotongue

Lovce hlav jsem si užil,je to krimithriller s nádechem dramatu a černočerné komedie,nechybí dokonce ani romantický prvek.Rád čtu knihy,které píše Jo Nesbo,hlavně sérii,ve které vystupuje Harry Hole,četl jsem i Lovce hlav a k mému překvapení musím přiznat,že film se mi líbil víc než knižní předloha.Hlavní "hrdina" mi byl od počátku krajně nesympatický,sympatie narůstaly spolu s tím,jak se dostával do stále větších sraček(a to doslova).Nikolaj Coster-Waldau záporáky umí,to už dokázal mnohokrát a vyšlo to i teď.Dnes jsem snímek viděl už potřetí,věděl jsem,jakým způsobem se bude příběh vyvíjet,jak dopadne a přesto jsem si vychutnal každou minutu a opět jsem se výborně bavil.Navíc musím ocenit,že film přináší jasné poučení všem těm,kteří někam vyrážejí dopravním prostředkem:vždy si sedejte mezi dva obézní cestující,to nepohodlí za to určitě stojí. ()

Beastmaster4

Ucházející thriller s několika perfektními scénami. I přes to ale nemůžu dát víc jak tři hvězdy....stejně jako se mi některé hodně slušné pasáže dostávaly pod kůži, bylo tu plno těch, které si film s podobným potenciálem nezasloužil. Nějak mě nedokázal upoutat ani styl natáčení, zvolil bych jiné tóny barev a dal všemu víc dynamičnosti. Hlavní zápletka nebyla taky moc originální. V závěru to všechno stojí na cca 5 dobrých místech, které jsou natočeny s nezvyklou reálností. Na druhou stranu blbosti typu „jdu čornout obraz za několik mega a přitom se zakoukám na hrající děcka, protože manželka pořád prudí a já si uvědomuju, že bych děti taky vlastně už rád…a tak jí ještě brnknu, co ona na to“, už nejsou zrovna to pravý ořechový. ()

MeanWhile

Jsem velký fanoušek severských filmů a i když jsem zatím nečetl ani jednu knížku od Nesba nebo jiných severských autorů, tak mě vždy lákalo se alespoň na zfilmované knihy podívat. Jak už to bylo u trilogie Milénium, která určitě neurazila, tady si filmaři připravili naprostou lahůdku. Akční scény doplněné někdy psychickou vyčerpaností dodávají filmu ten správný spád, který jede od začátku až do konce. Jde vidět že severské filmy vážně mají něco do sebe a do dalších let budeme očekávat spousta nových přírůstku do rodiny zvané kinematografie. ()

mm13

Príliš vykonštruované, samá náhoda, po chvíli som sa o hlavného hrdinu prestal zaujímať a už len sledoval, s čím ešte prídu, než sa tá nepresvedčivá hra na mačku a myš skončí. Pohodlnosť tvorcov našťastie neprekročí mieru znesiteľnosti, ale využitý potenciál inak vyzerá. V tomto prípade môžu Američania pokojne hodiť remake, ak to dostane Steve Buscemi (hoci aj ako režisér), budem sa vyslovene tešiť. :-) ()

JASON_X

Už jsem si brousil pětihvězdu, a pak... Hodejegerne začíná nenápadně, jako taková lehce do černa laděná jemná, inteligentní a nápaditá komedie. Její děj postupně coenovsky graduje a humor víc a víc černá a krvavě rudne (a taky hnědne - nezapomenutelná scéna z kadibudky), aby v nejlepším ona skvělá gradace k černohumorně thrillerovému finále nečekaně a nepochopitelně skončila a natěšený divák se zklamaně dočkal přitroublého romanťáku. Škoda přeškoda, potenciál to mělo veliký a slibný. Ale i tak nadprůměrná spokojenost, třeba jízda s ukřižovaným čoklem na traktoru byla k popukání. V hlavní roli norský mladší brácha Christophera Walkena. ()

Earl_23

Knížka za pet, film na čtyři. Sice herci a celé vystizeni Nosboho stylu bylo skvělé, ale několik změn v příběhu tu bylo a všechny špatne. Par scén režisér nezvládl... hlavne za neuplnou kadibudku by zasloužil!!! Jinak ale velmi obstojny snímek. ()

Morholt

Syrovej thriller ukazující, že člověk musí padnout až na dno do úplnejch sraček (a to doslova), aby se zase mohl vydrápat na vrchol. Surové, místy vtipné, s přiměřenou akci a hlavně typicky severské. Nevím jak moc se na mě podepisuje, že je to celé ze Skandinávie, ale asi dost, protože mam pro tenhle kout země slabost. 80% ()

MonaSax

Ihned jak tenhle film dostal spád a očekávanou rychlost a akčnost, tak jsem byla jak u vytržení a každou chvíli jsem měla na obličeji výraz překvapení. Šlo přece kurva o život, tak se s tím Roger (konkrétně režisér) přestal srát a to dalo filmu opravdové koule. Scény jako schovka v kadibudce nebo srážka tirákem, byli opravdu dokonalé a nemohu jim nic vytknout. Na konci nám ukázal Roger jak to hezky vymyslel, ale mě tím nějak extra nenadchnul, takže jsem nakonec snížila celkové hodnocení. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011