Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

lineker

Slušná norská jízda o lovci hlav, jehož hlava je lovena. Pokud člověk v průběhu filmu několikrát překoná úpěnlivý pocit na zvracení je možné si ho maximálně užít. ()

Luke13

Film jsem si pustil hned po dokončení knihy, a musím říct, že jsem byl mírně zklamán. Nejvíce pak obsazením hlavního hrdiny. ()

Matrix44

Síce nie úplne podľa knihy čo mi trochu vadilo, ale snažili sa držať predlohy čo najviac. Ďalší vynikajúci trihler od Jo Nesbø, odporúčam :) ()

mfanta

80% - Výborně natočený thriller podle výborné Nesböho knihy. Filmařům se podařilo skvěle přenést ducha knihy na filmové plátno, včetně Nesböho brutálně-úchylných nápadů a překvapivých dějových zvratů. Místy možná až příliš naturalistické. ()

Mrliš

Tak tento snímek mě nijak moc neuchvátil. Není úplně nejhorší, ale nedokázal mě moc vtáhnout do děje, který mi přišel tak nějak ne moc povedený. Podle ukázek jsem čekal něco lepšího. ()

Ijeka72

Neviem, neviem. Kniha super, dokonalá. Spracovanie námetu podľa mňa slabé, také nedokonané. Škoda, tešila som sa. A Roger je tak nesympatický až hrôza. ()

Kaylar

Zpočátku se mi film zdál nudný a užvaněný, za což se nyní samozřejmě upřímně kaju. Když se však děj začal rozvíjet v inteligentní (multižánrový?) snímek, bez dechu jsem jen čekala, co bude dál a jak se vše bude vyvíjet... Jakožto poměrně nedovtípivý divák jsem pak zcela žasla nad koncem a hodnotím nadprůměrně, protože film si to zcela jistě zaslouží. ()

im8

Knížka je skvělá. A film také! Výběr hlavního hrdiny nemá chybu, Aksel Hennie hraje zmrda k pohledání Rogera Browna tak, že mu nemůžete nefandit. Film je obdivuhodným mixem stylů, ale režisér dávkuje jednotlivé ingredience s přehledem michelinského kuchaře a servíruje se tak celou dobu pouze prvotřídní menu. K tomu neméně skvělý Coster-Waldau, vysoká blondýnka, krásný dům, ... Bavilo mě to od začátku do konce. A za to 5 hvězd. ()

izmi

No super! Výborná zábava, skvěle napsané, dobře natočené, některé scény zcela bezkonkurenční. O nečekané zvraty není nouze, nadsázka tak akorát, aby z toho nebyla parodie. Výborný film. Doporučuji. ()

Anonim1

Kniha Lovci hlav je skvělá detektivka a bezpochyby jeden z vrcholů tvorby J.Nesba. Bohužel její filmové zpracování se moc nevyvedlo a knižní předloze se ani zdaleka nevyrovná. Jak už to tak bývá, tvůrci si děj trochu upravili a některé podstatné věci vynechali úplně. Ve výsledku je děj filmu zbytečně rychlý a lehce chaotický. Člověk neznalý knižní předlohy se v něm pak zákonitě začne ztrácet a nemůže pochopit některé souvislosti. ()

jirik2103

Když by Vám někdo řekl, že Vám pustí severský thriller, poslali byste ho nejspíše do míst, kde i tma je ustrašená paní. Nicméně v dnešním chaotickém světě má pojem "severský thriller" neskutečnou hodnotu. Ano - Holly a Bolly Wood je svět, který chrlí ročně několik stovek filmů, jenže v tomto světě nevítězí kvantita, nýbrž kulervoucí kvalita v podání luk a hájů ve Skandinávii. Fenomenal! :) ()

Evosheek

Mám rád severskou literaturu, jejich naturalismus i jejich detektivní příběhy a to vše jsem našel v tomto filmu. Skvělý příběh od skvělého autora byl velmi dobře zpracován režisérem Tyldumem. Velmi dobrý byl i výběr herců a jejich výkony. ()

MrEddie

Po přečtení románu od Joea Nesba jsem si okamžitě sehnal tento film a paráda. Velmi zdařilé ztvárnění knižní předlohy. Jasně, že je to seversky ujeté a místy přehnané, ale stojí to za vidění. Kniha je taky báječná a přečtete ji jedním dechem. ()

tomkral0

Naprosto skvělý film. Napětí vydrží až do samého konce, zvraty jsou nečekané, některé scény patřičně drsné (ještě dlouho se mi bude vybavovat úkryt v žumpě). Prostě plný počet. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011