Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

hous.enka

Scéna se psem na traktoru je opravdu tragikomická. Jinak se Lovci hlav vezou na vlně zájmu o severské detektivky. nejsem si úplně jistá, jak moc úspěšně se na téhle vlně drží. Začátek je výborný - všechny ty věci kolem kradení obrazů. Následná honička je poněkud zdlouhavá a hlavně překombinovaná (převleky, manipulace s důkazy atd.), zachraňuje to velké finále. Slušná norská detektivka. Nic míň, nic víc. ()

mad_ness

Škandinávsky skvost od Nesba, ktorý som si nemohla nechať ujsť. Naturálnosť a surovosť zaliezajúca pod kožu ostala zachovaná, až ma miestami mrazilo. Severania to jednoducho vedia lepšie, ako ktokoľvek iný. ()

ledzepfan

Nebezpečně zábavný, svižný a nápaditý severský krimitriller. Není to hloupé, ale ani překombinované. Není to komedie, ale člověk se zasměje. Charaktery jsou precizně vykreslené a některé scény jsou tak vymazlené, že si divák(s hýčkaným parazitem zlomyslnosti v hlavě)prostě musí zachrochtat blahem. Týpeček byl sice ukázkový hajzl na facku, ale v průběhu filmu dostával takovou čočku, že jsem mu nakonec i já přál aby z toho vybruslil.....Hodně silné 4 ()

maddy

Bohužiaľ nie som až tak nadšený ako väčšina užívateľov. Určite sa jedná o zaujímavý thriller v súčasnosti veľmi populárnej nórskej kinematografie, ale kiež by mi pri filme nevadili jeho protiklady. Rozjazd je neuveriteľne pomalý (cca. 40 minút), neskôr však nastupuje nezastaviteľná adrenalínová jazda s poriadnym napätím. Príbeh sa snaží pôsobiť prešpekulovane, ale vo svojej podstate je až príliš jednoduchý a (bohužiaľ) značne pritiahnutý za vlasy až nereálny, aj napriek tomu dokázal režisér podať divákovi niekoľko veľmi zaujímavých twistov, ktoré naozaj prekvapia hlavne v závere. Vynikajúco zobrazené a poriadne drsné exploitation scény, ktoré smelo prekonajú, kde aký „horor“ z poslednej doby striedajú dosť rušivé čierno-humorné scény. „Exploi“ vrcholom sú vynikajúce momenty ako holenie hlavy, hra na mŕtveho, pri ktorý sa z napätia tají dych, občas sa však vyskytne až takmer grotesková scéna, napr. omylom ustrelená hlava kamaráta, pri ktorých som si nebol istý, či film brať aj naďalej vážne alebo nie. Herci tradične vynikajúci –Aksel Hennie jednoznačne boduje a jeho spočiatku arogantnej postave sa dá neskôr bezproblémov fandiť a sledovať prerod charakteru aj v relatívne rýchlom slede. Po technickej stránke slušné, hudba fajn, občas sa vyskytnú priemerné masky (typický príklad je figurína mŕtveho psa na traktore), v prvej polovici pôsobí film trocha „televízne“ (to bude tým, že sa v tejto časti odohráva skôr v interiéroch), keď sa ale dej rozbehne tak hravo strčí do vrecka aj hollywoodsku produkciu. CELKOVO: 3,5* ()

baribal

Jednoduché, svižné, vtipné. Velké překvapení z Norska s hlavním hrdinou, který jakoby Christopheru Walkenovi z oka vypadl. ()

NinonL

Na můj vkus trochu příliš akční a méně uvěřitelné, než třeba Coennových Fargo. Škoda, námět byl skvělý. ()

nirvana91

Tomuto sa hovorí vydarené spracovanie knižnej predlohy! Kniha bola úchvatná a film ako by jej zo stránok vypadol. Chválim. ()

agentmiky

Po zhlédnutí jsem někde na pomezí tří a čtyř hvězd. Jasně, ten severský jedinečný styl se tomu upřít nedá, plus mě bavilo, jak celkový černohumorný nádech filmu vypadá, že by se tohoto tématu ujali samotní bratři Coeni (knihu od Nesba jsem nečetl). Herecky naprostý luxus, ústřední duo, tedy Hennie a Coster-Waldau, si své role užívá naplno, tady nenacházím sebemenších výtek. Co se týče zápletky, tak do takové poloviny to měli autoři promyšlené do posledního detailu, vše, co se dělo na obrazovce, nebylo prvoplánové, naopak, postupně to bezchybně odkrývalo rozdané karty obou zúčastněných stran. Ale závěrečná třetina mi přišla malinko přestřelená, jak zde hodně recenzentů zmiňuje, tak těch náhod se tam vyskytalo doopravdy hafo. A už mi to připadalo, jako by si scénáristi umetali cestičku k té finální katarzi...Která ale byla povedená, ne že ne. Takže za mě povedené dílo, ale na tu úplnou špičku tomu něco schází. Za mě dávám poctivých 7,5/10 ()

wikked

Kvalitně zfilmovaná předloha typickým "severským" stylem. Dobré obsazení, zejména hlavní role Aksela Hennieho, coby mixu Walkena a Buscemiho, zajímavá a přitom jednoduchá zápletka, která zaručuje mnoho absurdních situací a přitom si stále dokáže zachovat vážnou tvář. Výborně film doplňuje i správně drsný norský humor. ()

MartinezZ

Velká, velká spokojenost, dlouho mi takhle nějaký film v kině nesedl tak, jako Hodejegerne. Nevšímal jsem si nějakých logických kotrmelců, jistě by se našly, ale já se prostě bavil a tohle nevnímal. V mých očích výborný mix krimi s nečekaným rozuzlením, takřka rodinné drama a akce, která, ač naturalisticky násilná, do filmu vměstnána nenásilně a tak, že prostě sedí a já byl ochoten věřit, že se to takhle prostě mohlo stát. Žádné nadlidské akční výkony, žádní hrdinové, co z ničeho nic jdou skolit celou mafiánskou armádu, ale malý vykulený drzý pidižvík s komplexy a dluhy na krku, který chce přežít víc, než by ostatní předpokládali. Ačkoliv jde v podstatě o oslavu malé zapšklé svině, co krade a zahýbá manželce. Navíc je do toho všeho ale výborně zakomponovaná komedie a vtip, které není nijak moc, ale kde se objeví, tak to stojí za to, byť to není vzhledem k ději prvotně vtipné, ale nesmát se prostě traktoru se psem nejde (morbidní, ale prostě nejde), při rozhovoru s manželkou, v kadibudce ("Vy se smějete, ale on je pěkně ve sračkách - doslova"), při nakládání těla do auta... Prostě a jasně spokojenost. ~ Plusy: Za vtip, krimi, příběh, hlavní postavu, úvodní proslov, kdy pod tři hvězdičky jít skutečně nelze, odpovídající délku filmu, rychlé titulky, příjemná CSFD atmosféra, vtipné upoutávky na samotné kino a jeho nabídky na baru. ~ Mínusy: Nepřišel POMO, malý stupňovitý zdvih sedaček, musel jsem sedět dost vzpříma, abych přes ty habány přede mnou viděl, více jak půlhodinové zpoždění oproti prvotním informacím (domů jsem se tak dostal až druhý den :). ~~~ PS: Ani v nejmenším mi nevadil norský originální dabing, naopak jsem si ho užíval, ačkoliv norsky neumím dokonce ani jednu nadávku. Jen mi přišlo, že se nepodařilo leckdy přeložit smršť dialogů, občas to vypadalo na vynechaný překlad. ()

RasputincZ

Popravdě nemám s norskou kinematografií zatím moc zkušeností. Za poslední rok jsem viděl jen dva norské filmy, Lovce hlav a Lovce trollů. Pro oba filmy je výrazná nevyzpytatelnost a nutný nadhled. Ovšem pokud přistoupíte na režisérovy pravidla hry, budete se zaručeně bavit královsky. Přesně to platí pro i pro Lovce hlav. Režisér snímku Morten Tyldum kombinuje žánry a vzniká z toho zajímavý místy dost surový thriller,který prostě dokáže překvapit. Mimochodem gore je ve filmu více než povedené a je jen otázka času, než někdo natočí americký remake a ústřední postavy, jak už bylo zmíněné musí hrát Steve Buscemi a Aaron Eckhart :) ()

snoopik

inteligentní a překvapující film, který vás vtahne do děje ani nebudete vědět jak. Dobrý příběh, milostná zápletka i thriller v jednom ... co více si přát... ()

katasta

Mé hodnocení je čistě subjektivní, jelikož nejsem velký fanda kriminálek, nevyznám se v nich, a tudíž nemohu hodnotit příliš objektivně. Jak už jsem napsala, tento žánr mi není moc blízký, takže jsem nebyla nikterak nadšená z celého filmu, v měřítku mého pobavení šlo o zlatý střed. Rozhodně bych ale musela pochválit promyšlenost (alespoň na první pohled), že jsem během filmu vystřídala alespoň tři své závěry a že, i přes happyend, byl pro mě konec vcelku neočekávaný. ()

elizabeth_ba

Nesnáším filmy, v nichž po nás chtějí abychom sympatizovali s hajzlíky, kteří si to nezaslouží. Tož asi tak, zahrané to bylo dobře, tak proto si to nezasloužilo, abych já to šoupla do odpadu, i když se přiznám, že jsem to nutkání v závěru měla... ()

Laxik

Nekoukejte na to jako na severské drama, jinak se dost možná zklamete. Místo toho přistupujte k Lovcům hlav jako k vyhraněnějšímu hollywoodskému počinu. Počinu jednou nohou balancujícímu na kladině překombinovanosti, zatímco tou druhou přecházejícímu po laně lacinosti. A ovšem, možná je to vhodným paralelním umístěním obou akrobatických propriet, že ač film sem tam zakolísá, nikdy neškobrtne, ale svedl bych to i na kvalitní herce a skutečně vypiplanou techniku vyprávění příběhu, která nám umožní se vžít do role Rogera a fandit mu. Protože co si budeme nalhávat, Roger sice oplývá nadprůměrnými schopnostmi dedukce, chladnou hlavou, působivou sociální inteligencí a nejspíš má i nakoukaný nejeden špionážní a detektivní film, ale jinak je to sobecký hajzl bez pořádných lidských kvalit. Takže i když bych mohl fňukat, že mi to poprvé připomíná Fincherovu Hru, podruhé Smrtonosnou past (ve smyslu nesmrtelnosti hlavního hrdiny a způsobu, jak život ohrožující situace přežívá), potřetí Coenovky a počtvrté třeba všechny ty filmy, kde vám namyšlený voiceover vysvětlí, jak a proč vajíčka k včerejší snídani ovlivnila hrdinovo myšlení a vývoj zápletky, fňukat nebudu. 85% ()

Macejko

Váhanie medzi štyrmi a piatimi hviezdami, nakoniec sa ale musím prikloniť k absolutóriu, pretože toto je proste ťažká kvalita. Šikovne vymyslený príbeh, kde všetky diely skladačky do seba nakoniec zapadnú, istá ruka režiséra, výborní herci a šťavnatá atmosféra survival thrilleru plná krvi a sračiek. Nikde to neviazne, nenudí, šľape ako hodinky. Bez výhrad. ()

zipper111

Lovci hlav jsou slušná rychta, frčící si ve vysokém tempu po celou stopáž, s vynikajícím Akselem Hennie v hlavní roli zlodějíčka s velkou reputací. Člověk by tam našel jednu dvě nesrovnalosti až nelogičnosti, třeba proč dal vlasy do pytlíku, to jsem vůbec nechápal... Každopádně Hodejegerne je jeden z mála Norských filmů, co jsem mohl vidět, a je parádní. 4* ()

Freemind

Klasický skandinávský černohumorný nářez. Je radost sledovat film, u kterého nemáte tucha, co se stane za pět minut. Nabušený scénář a slušné výkony herců bohužel brzdí mdlé, televizní provedení a několik přeťápnutých gradací, jinak by to bylo za silné čtyři hvězdičky. Takhle je to za silné tři. ()

Alementina

Možná, protože jsem toho moc nečekala, tak jsem byla tak nadšená. Mně se dokonce líbil i ten konec. Ty zvraty pro mě byly skutečně něčekaný, fakt jsem netušila, co za chvíli přijde a to, jak třeba Roger vydržel dlouho nemrkat, na to jsem zůstavala koukat s otevřenou pusou. Já byla fakt napjatá, jak to skončí a ještě jsem se u toho smála. Nevídané! Jsou to hodně silný 4*, ale líbila se mi atmosféra v kině Světozor, byla jsem ráda, že jsem netleskala po skončení filmu sama a že většina diváku neutíkala z kina při začátku titulků, tak proto nakonec těch 5*. Jen houšť takovýchto předpremiér. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011