7 dní v Havaně

• Česko Sedm dní v Havaně (festivalový název) (více)

7 dní, 7 režisérů, 1 vášnivá Havana  PONDĚLÍ (Benicio Del Toro) – Americký mladík Teddy Atkins (Josh Hutcherson) se rozhodne využít nabídku taxikáře a zažít tak jedinečnou netradiční, okružní jízdu Havanou.
ÚTERÝ (Pablo Trapero) – Významný filmový režisér (Emir Kusturica) přijíždí na Kubu převzít ocenění za své dílo, jeho osobní život je však v troskách. Kdo by čekal, že pomoc nalezne u svého řidiče, z něhož se vyklube skvělý trumpetista.
STŘEDA (Julio Medem) – Kubánská zpěvačka Cecilia se nemůže rozhodnout mezi slibnou kariérou ve Španělsku a životem v Havaně se svým přítelem Josem.
ČTVRTEK (Elia Suleiman) - Palestinský novinář má za úkol udělat rozhovor s prominentní kubánskou osobností. Čekajíc na svou schůzku se potuluje Havanou a postupně zjišťuje, že to, co mělo být původně zabíjení času, se změnilo v test jeho skutečné osobnosti.
PÁTEK (Gasper Noé) – Rodiče atraktivní afro-kubánské školačky Yamilslaidi jsou přesvědčeni, že jejich dceru zbaví očistný rituál kletby: lásky k dívkám.
SOBOTA (Juan Carlos Tabío) – Jeden obyčejný den v životě Mirty, která se dvěma pracemi a výrobou cukrovinek snaží zajistit potřeby své rodiny.
NEDĚLE (Laurent Cantet) – Podaří se Marthě a jejím sousedům uspořádat obřad pro Pannu Marii, jež se jí zjevila ve snu a chce po ní veřejnou oslavu… a to ten samý večer?! (oficiální text distributora)

Dannysek4U

Tradicne nevyvazeny dily, o zivote v Havane to mnoho nerika a jako celek to nedrzi moc pohromade. Sbirka bez smyslu. Ale tusim pondeli, sobota a nedele jsou separatne docela fajn. ()

ewi

Nevim, proc maji nekteri predstavu, ze snimek o Kube by mel byt blaznivy a potrhly. Podle me snimek presne vyjadruje Kubanskou atmosferu tak, jak si ji ja z navstevy teto zeme pamatuju. Lide energicti, kteri si uzivaji zivota vsemi smysly, ale zaroven v sobe maji uveznenou nejakou tragiku, snad ze ztraty blizkych, kteri podnikaji nebezpecnou pout na pochybnych plavidlech do Ameriky, snad ze ztraty schopnosti seberealizace, ze ztraty smyslu nejakeho snazeni, kdyz stejne nemohou dosahnout na to, co chteji... a toto vsechno v tomto filmu je. Ano, dilka jsou znacne nevyrovnana co do zpracovani i kvality a ani jako celek nedrzi prilis pohromade, ale atmosferu teto zeme odhaluji verne. A at se jdou vycpat vsichni, kteri maji pocit, ze Kuba je jen nejaka naivni exoticka zemicka plna naivnich exotickych lidicek... ()

andrii

7 rukopisných příspěvků, 7 okének do příbytků kubánských rytmů. Aroma týdne nezapomenutelného menu exotiky, tance, doutníků, bonbónků života. Buenos días. Buenas noches. Hasta mañana, Havana! ()

Stegman

Jednotlivé povídky: PO (Del Toro) ****, ÚT (Trapero) ****, ST (Medem) ***, ČT (Suleiman) **, PÁ (Noé) *, SO (Tabío) ****, NE (Cantet) *****. _______ Povídky, co jsou provázané postavami (st+so+ne), tím získaly "něco" navíc, takže těžko říct, jestli by si jednotlivě zasloužily takové hodnocení, jaké jsem jim nakonec dal. Od toho je to ale povídkový film, abych jeho části vnímal pohromadě i zvlášť, ne? ()

Mishqo

Hrozne slabé!! Tie jednotlivé segmenty boli naozaj oničom. S výnimkou asi jedného ma neoslovil žiadny. No sem tam vo filme zaznela nádherná kubánska hudba, ktorá ma nútila vrtieť sa na mieste =D Ak to malo povedať niečo a Kube ako takej, jej spoločnosti a hodnotách, tak takmer všetci režiséri šľapli vedľa. ()

Safrine

Další z řady povídkových příběhů, které vypovídají o životě ve vybraném městě. V Havaně se to podařilo. Příběhy odsýpají, každá zápletka má rozdílný charakter a přitom všechny nesou specifické rysy havanské kultury. ()

Pedross800

Sedm dní s mou milovanou Havanou, jako vždy smyslnou a kouzelnou v sedmi různých střípcích z nichž některé byly tragické (Gaspar Noé a jeho Rituál, to co mělo jako znamenat??? To byl čistý odpad), některé na pohodu ale nijak vyjímečné a tak jediný můj oblíbený Julio Medem dostál svému jménu a jeho Cecilia měla v sobě jiskru, malebné kouzlo i lehké erotično. Celkově ale tohle kubánské rande bylo mírným zklamáním, láska na první pohled by z toho určitě nebyla.... ()

Georgex

Sedm dní a sedm příběhů ze slunné Havany v podání sedmi režisérů zní jako velmi odvážný nápad s nejasným výsledkem, což se bohužel také v konečném zúčtování projevilo. Tento povídkový cyklus není špatný, poklidná atmosféra “fidelovské“ Kuby z něho jenom čiší, navíc dává divákovy možnost nahlédnout do každodenních životů normálních obyvatel tohoto krásného karibského ostrova, to vše v doprovodu líbivého autentického soundtracku. Po vyjmenování silných stránek, nutno přistoupit k záporům, jelikož se zákonitě projevila rozdílnost kvality jednotlivých režisérů a zatímco některé příběhy hltáte s otevřenými ústy, u druhých se šíleně nudíte, což ovšem bude dosti o vkusu jednotlivých diváků. Mně nejvíce zaujali první čtyři příběhy a zbylé jsem téměř protrpěl. Nutno vyzdvihnout zejména příběh Belnicia Del Tora, ale také Pablo Trapera, ve kterém skvělý výkon věčně narvaného režiséra předvádí sám velký Emir Kusturica, z jehož výkonu lze usoudit, že to asi ani moc hrát nemusel. Moje hodnocení 60%. ()

LexBarker

Havana od pondělí do středy byla lehce nadprůměrná, pak se to nějak zvrtlo a přišla šeď a nuda zbylého týdne. I tomu Fidelovi v televizi nějak docházel dech a scházela přesvědčivost... ()

aquiver

Neurazí, ale bohužel stejně tak ani jeden z režisérů neukázal nic moc uměleckého. Snímek těží pouze z prostředí na Kubě, scénáristicky zaujmout neumí... 55 % ()

Disease

Zábavné. Přestože každý režisér natočil svůj den v jiném (svém) stylu, nic tam vyloženě nevyčnívá (ani Rituál Gaspara Noé). ()

EbiGuetta

TO BYLA TAKOVÁ IDIOTINA!!!!! Kde to vzalo 58 %??? Pondělí: SUPER Úterý: SLABÉ Středa: DEBILNÍ KÝČ Čtvrtek: DEBILNÍCH 30 MINUT CHOZENÍ PO PLÁŽI A HOTELOVÝCH CHODBÁCH. TEN "NOVINÁŘ" MI PŘIPOMÍNAL VRAHA, KTERÉHO PRÁVĚ PROPUSTILI Z PSYCHIATRICKÉHO ÚSTAVU, NENÁPADNĚ VYHLÍŽÍC SVOU NOVOU OBĚŤ. Pátek: NÁZORNÁ UKÁZKA DEBILNÍCH HAVANSKÝCH RODIČŮ SNAŽÍCÍ SE DOHNAT SVOU DCERU DO BLÁZINCE. Sobota: KONEC JSEM NEPOCHOPILA. Neděle: KDYŽ TA BÁBA PROBUDILA CELÝ BARÁK A ZAČALA SOUSEDŮM VYPRÁVĚT O SVÉM "SNU", TAK JSEM SI PRVNĚ MYSLELA, ŽE SI CHCE JSEN SPRAVIT BYT A VYMALOVAT STĚNU. NAKONEC TO DOPADLO CELKEM DOBŘE. NEJHORŠÍ FILM ROKU 2012!!!!!!!!! ()

bohemia_regent

Z povídek se mi nejvíc líbil "Jueves" (Elia Suleiman) s jedním z proslulých Fidelových nekonečných projevů, nejmíň "Viernes" (Gaspar Noé) o vyhánění démona homosexuality. ()

Jimmy15

Mám rád povídkové filmy. A tohle bylo ono, ještě k tomu téma čerstvé a blízké, jelikož jsem se právě před 2 měsíci vrátil z Kuby, takže jsem některá ta místa poznával. Ale když se přesunu k filmu, tak pondělí, úterý a středa byly hezké povídky, kde se dá dobře rozpoznat osobní život Kubánců a názory. Čtvrtek a pátek je spíš pro fajnšmekry s velkým uměleckým cítěním, tyhle dny mi moc k srdci nepřirostly. A sobota s nedělí zase paráda. Takže vřele doporučuji. ()

arcticsky

Jednotlivé povídky jsou nepříliš vyrovnané. Pondělí***. Úterý**. Středa*****. Čtvrtek***. Pátek*. Sobota**. Neděle***. Takto mi to vycházi zhruba na 3*. Nicméně přídám jeden bodík za hudbu a celkovou fotogeničnost filmu. ()

bono22vox

Na rozdíl od ,,Paříže" a ,,New Yorku" se každou z obsahově a stylisticky zcela odlišných povídek line společný melancholický spodní tón, kterým i bez nějakého laciného moralizování prosvítá tíha existence v zemi, která se orwellovskou hantýrkou už přes půlstoletí prohlašuje za ostrov svobody. Na filmu je znát, že ačkoli ho až na výjimku v podobě Juana Carlose Tabía režírovali cizinci, tři ze sedmi scénářů napsal a na zbytek dohlížel kubánský spisovatel Leonardo Padura. Pnutí mezi mnohdy naivním pohledem na Kubu ze Západu a někdy podobně nerealistickými představami obyvatelů Havany o Evropě a Spojených Státech je pilířem prvních tří příběhů. Poslední dva příběhy už nahlížejí na realitu výhradně očima Kubánců a jsou příjemně civilním vhledem do běžného života v Havaně. V povídce režiséra Juana Carlose Tabía sledujeme všední den středostavovské rodinky (matka psycholožka si přivydělává jako neoficiální soukromá pekařka), než se jejím členům po nečekané zprávě zhroutí svět. A režisér Laurent Cantet, známý svým autentickým školním dramatem Mezi zdmi, kočíroval na havanském předměstí úspěšně tamní neherce v laskavém příběhu o jednom vyplněném přání pro Panenku Marii. Údělem a prokletím projektů tohoto typu je logicky roztříštěnost a nekompaktnost. Snad až na Medemovu slabší chvilku ale mají ostatní povídky vyrovnanou kvalitu a strávit v tomhle končícím létu dvě hodinky pod silným karibským sluncem s vypravěči nejrůznějších tvůrčích naturelů není volba, kterou by si člověk musel vyčítat. ()

Kellerman

Ukázkově nevyrovnaný povídkový film,jehož největší problém tkví v tom,že ani ty nejlepší segmenty nejsou nijak zvlášť skvělé.Celkově film ale ani během požehnané stopáže nenudí a dokonce mi film po absolutní nudě jménem V mlze připadal docela osvěžující. ()