7 dní v Havaně

• Česko Sedm dní v Havaně (festivalový název) (více)

7 dní, 7 režisérů, 1 vášnivá Havana  PONDĚLÍ (Benicio Del Toro) – Americký mladík Teddy Atkins (Josh Hutcherson) se rozhodne využít nabídku taxikáře a zažít tak jedinečnou netradiční, okružní jízdu Havanou.
ÚTERÝ (Pablo Trapero) – Významný filmový režisér (Emir Kusturica) přijíždí na Kubu převzít ocenění za své dílo, jeho osobní život je však v troskách. Kdo by čekal, že pomoc nalezne u svého řidiče, z něhož se vyklube skvělý trumpetista.
STŘEDA (Julio Medem) – Kubánská zpěvačka Cecilia se nemůže rozhodnout mezi slibnou kariérou ve Španělsku a životem v Havaně se svým přítelem Josem.
ČTVRTEK (Elia Suleiman) - Palestinský novinář má za úkol udělat rozhovor s prominentní kubánskou osobností. Čekajíc na svou schůzku se potuluje Havanou a postupně zjišťuje, že to, co mělo být původně zabíjení času, se změnilo v test jeho skutečné osobnosti.
PÁTEK (Gasper Noé) – Rodiče atraktivní afro-kubánské školačky Yamilslaidi jsou přesvědčeni, že jejich dceru zbaví očistný rituál kletby: lásky k dívkám.
SOBOTA (Juan Carlos Tabío) – Jeden obyčejný den v životě Mirty, která se dvěma pracemi a výrobou cukrovinek snaží zajistit potřeby své rodiny.
NEDĚLE (Laurent Cantet) – Podaří se Marthě a jejím sousedům uspořádat obřad pro Pannu Marii, jež se jí zjevila ve snu a chce po ní veřejnou oslavu… a to ten samý večer?! (oficiální text distributora)

zubrik66

Havana, človek čaká veľa emócii, tanca, spevu, temperament. Lenže 7 dní sa točí okolo chudoby, chlastu, chudoby, chlastu, kde tu politika, výpadky elektriny a žiguliaky... ()

SAINTS

Prva a piata poviedka su lepšie,druha v hlavnej ulohe s Kusturicom pôsobi dobre,ale aj tucitit ako sa začne film opakovat.tretia o spevačke Cecilie ma velmi nezaujala,štvrta ma velky priestor ale nedokaže ho využit na nič ako su potulky mestom,šiesta nema vyraznu postavu,ani zložity osud,siedma je trocha zabavna,ale hlavna postava neskutočne otravna. ()

pierre9

Poviem to takto: prvé tri dni boli zaujímavé, potom to išlo prudko dolu vodou až som zaspal - rezultát: značne nevyrovnané príbehy a keďže 3/7 je menej ako 50%, dávam 2*. (Art Film Fest 2012) ()

Rodriguess

Prve ttri pribehy boli zabavne a zaujimave , bol som ocareny prostredím Havany ale potom temto filmu kleslo a uz to bola dost velka nuda. Urcite kladne hodnotim kubansku atmosferu ktora bola vykreslena velmi realne. ()

gandie

Nemá cenu se moc rozepisovat - co říct k tomuto filmu již řeka ewi... Vzhledem k tomu, že žiju v Karibiku, vidím tu mentalitu celkem "ze života"... ()

foils

Medem mě opět rozsekal. Noé je jako vždy Noé, ale čekal jsem trochu hlubší/méně triviální myšlenku. Zbytek neurazí ani nenadchne, Kusturica v hlavní roli Traperovy povídky navíc i pobaví. ()

sibskyn

Radši bych chtěl vidět jeden celovečerní snímek o Cecilii, režírovaný Medem, protože v povídkách v kterých se objeví, mají aspon co řící, ale ten zbytek jako slepenec povídek naprosto nefunguje. ()

skok01

Nesrovnatelně lepší než mnohá jiná povídková díla (rozhodně lepší než např. Do Říma s láskou od W. Allena). Výborný povídkový počin. Zejména poslední povídka (7. den - neděle) na mě působí vůči místu, místním lidem a zvykům jako 100% věrohodné. Doporučuji. ()

marcel.demo

Od tohoto týdne na Kubě jsem nečekal nic a našel všechno. Krásné kubánské ženy, absurdní příběhy, pomalý (u Suleimaniho velmi pomalý) děj, šmakózní kameru, opilého Kusturicu, nádherné dechové rytmy a hlavně esenci Kuby - nesvobodného ostrova svobody. 85/100 viva la vida ()

andy60

7 povídek, které spojuje jedno téma - Havana. Některé jsou špatné, jiné ještě horší. Jejich shlédnutí mě prostě nepobavilo. ()

Saturday...

Tento film poukazuje na rozmanití život celé Kuby. Jak na život obyvatelstva - chování, tradice a řešení problémů, tak i na to, co Kuba pro svět znamená. Snímek se mi sice moc nelíbil, ale z šesti dějových linií jsem si přece jenom něco odnesla. Tohle, však nemůžu říct u části ČTVRTEK! Část, která postrádá jakýkoliv náznak děje a vy zůstáváte v kině "zírat" na film úplně stejně, jako hlavní postava ... ()

Jeesiik

Celkem nevýživný skoro až dokumentrání film, který vyobrazuje motivy přesvědčení života v komunistické Kubě. V první polovině filmu máte chuť prokousávat se dále spletitostí osudů lidí hrající ve filmu a nasávat tamní atmosféru, která je zdařile vystihující. V té další polovině jakoby režisér ztratil zájem a filmem se prokousáváte jako shinilým jablkem. Čekal jsem až dokonce filmu zda-li se konečně propletou všechny dny. Marně. Nakonci filmu si maximálně užijete kooperaci mezi chudobnými nájemníky při stavbě svatostánku pomátlé Marty, která až nápadně připomíná osudy českých občanů za dob okupace. Tedy nic co bychom neznali. ()

Orbeek

Povídky Havanu a chování místních i návštěvníků velmi dobře vystihují. Film hodnotím "pod vlivem ostrova svobody" z nedávného pobytu. Ewi koment - sí, sí. ()

Tomas_313

7 dní v Havaně je tvořeno 7 povídkami, které přibližují vše typické pro "svobodnou" Kubu a její obyvatele. Všechny příběhy jsou vcelku jednoduché a zajímavým způsobem si pohrávají s klišé úzce spojenými s životem na Kubě. Režiséři se snaží maximálně odlišit a představují různé způsoby vyprávění, ať už se jedná o téměř němou povídku o nekonečném proslovu Fidela Castra, milostnou telenovelu o nadějné barové zpěvačce, která je nucena rozhodnout se mezi kariérou ve Španělsku či životem v zašlé díře se svým přítelem nebo o spirituální rituál s účelem očistit mladou dívku od lesbické lásky. Snímek nabízí množství vtipných námětů, zajímavá režisérská jména jako Benicio del Toro či "provokatér" Gaspar Noé, objeví se také herecké hvězdy jako Josh Hutcherson či Daniel Brühl, na druhou stranu všichni protagonisté z posledního vyprávění jsou neherci. Zní to velmi vábivě, samotný produkt ale očekávání nenaplňuje. Společným kamenem úrazu je nevýraznost a polovičatost, která se projevuje brzkým ukončením bez výrazného závěru. Plno scén je zbytečně zdlouhavých a pro diváka extrémně nezáživných, vtipné ideje jsou využity okrajově a minimální dějovost není vynahrazena vtipem či hlubší myšlenkou. Rozhodně lze říci, že prvotní nápady jsou zábavné, při realizaci však došlo k zásadní chybě. Bylo zapomenuto na to nejdůležitější - obecenstvo. Divák dostává pramálo šancí, aby se bavil či snad dostal chuť zavítat do začouzených pajzlů prosluněné Kuby. Film tak upadá v zapomnění svou průměrností a nicotným propojením s divákem. 50% ()