Tom Yum Goong 2

• Thajsko ต้มยำกุ้ง 2 (více)

Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií. (Tamten)

Flipnic

Mnohem temnější a vážnější verze původního dílu. Od začátku něco nepříjemného visí ve vzduchu, úchvatná hudba napíná diváka k tomu co příjde potom ... Tony rozpoutá s ostatními mistry martial arts INFERNO neskutečného rozsahu ... Hodně jsem přemýšlel, jaký komentář k tomuto filmu napsat. Nakonec zkusím asi toto ... Celý film je 99%ní akce!! A to si nevymýšlím, snad nikdy jsem neviděl film, kde by pro chvíle oddechu a nějakého klidu bylo ze stopáže vyhrazeno maximálně 10 minut. Celý film by se dal nazvat a pojmout jako "Tony Jaa versus Marrese Crump versus JeeJa Yanin" a to celé ve 3D s rychlostí a úderností "Rambova kulometu", kdy na vás tvůrci sypou jednu akci za druhou tak šíleným intenzivním stylem, že absolutně nechápete, co se to děje !!! Rozhodně je třeba si zvyknout, že je to JINÉ než předchozí Tonnyho filmy. Jsou zde digitální efekty, dvakrát nějaký ten drát, hodně střihu, věci lítají proti vám, údery a kopačky jdou proti vám. Tony je zde už taková mašina, že vlastně ani s nepřáteli nebojuje, on je knouckoutuje jedním úderem, kopem nebo zlomením. Háže s nepřáteli o zdi, láme je jak klacky, drtí neskutečným způsobem. Žádný styl, na co? Zde mi to přišlo jako návrat k 70.kovým brutálkám "karate-řezníka" SonnyhoChiby ... Celý děj uhání ZBĚSILÝM, neskutečně zběsilým, a šíleným tempem !!! Tony se neustále a pořád řeže s šíleným Marresem Crumpem v excelentních a zde již technických soubojích. Marresův zajímavý a koukatelný styl čítající capoeru, karate, eskrimu, wing chun a já nevím co ještě naráží na Tonyho prosté Muai Thai... Ano, Tony se vrátil (naštěstí) k základu, kde začínal, a uplatňuje zejména lokty a kolena. A i když je Marres šílená mašina a jde z něj respekt jak z terminátora, Tonyho lokty a kolena jsou prostě drtivá zbraň ... Tím ale nechci spoilerovat, ti dva borci svedou řadu soubojů, stejně jako JeeJa s oběma dvouma (Tonyho podezřívá z vraždy otce a Marres se jí stále plete do rány ...). Kdo s kým a koho na konci, to si nechávám samozřejmě pro sebe. Nehledě na to, že zde je ještě řada jiných borců, kteří útočí na Tonyho s Yanin. Celý film umocňuje DOKONALÁ HUDBA, což je kapitola sama pro sebe !!! Film nepůsobí naivně, ale sakra moderně a do uší vám při akci (takže nonstop!!) řve nakopávací hudba od šíleného rocku, po temné rychlé techno ... vše je špičkově zmixováno a reaguje na akci, aby "DJ" v šíleném finále "ohulil volume o 50%" a rozjel se neskutečný hudební rachot a totální řežba,kdy už nestačíte ani dýchat a film vás vyloženě fyzicky vycucává !!! "Tony is back !!! " ...a já to říkal od začátku ... :-)) Nechává za sebou všechny "martial arts" filmy roku 2013, protože přidává obrovskou porci kaskadérských akcí ve stylu Jackieho Chana ... jediný film, který mu konkuruje a snad možná stále překonává, je The Wrath of Vajra (2013), který je prostě ... opravdu TOP svými fighty ... Každopádně Tony to zatím vyhrál a můžu se těšit na GRAND-FINALE s konkurentem Uko Uwaisem ... ()

mzss1

|70%| Tak a je to tady. Těšil jsem se na dalšího Tonyho. Hlavně na jeho parádní bojové kousky. Mám za sebou tímto filmem třetí jeho film. Toto je pokračování filmu Tom Yum Goong z roku 2005. Nějak je v tom tady s českými názvy zmatek, ale tak co se dá dělat. Tom Yum Goong (2005) jsem hodnotil na 5* (94%) páč to byla velká bojová pecka. Mám rád tento typ filmů, kde hlavní hrdina zvládne neuvěřitelné množství bojovníků. Třeba Ninja se Scottem Adkinsem, a tím myslím ted zejména druhý díl Ninja: Shadow of a Tear, který mě nadchnul doslova - 5* (100%). Příběh a ostatní aspekty v těchto typech bojových filmech je samozřejmě třeba řešit (záleží i jak se k tomu divák postaví, co čeká jako hlavní prioritu, děj, akce atd..), ale přesto se tyto části filmu musí brát tak trošku s nadhledem a tolerancí, páč v těchto typech jde především o bojové kousky, na který si dává režisér a ostatní tvůrci filmu záležet. Třeba v druhém, zminovaném Ninjovi s Adkinsem jsem nenašel jednou chybu. Nějaký nedostatek ostatní diváci samozřejmě zaznamenat mohli, ale kritizovat příběh a všechno okolo, no nevím, více viz můj komentář k tomu Ninjovi. Avšak samozřejmě, zde v tomto filmu byly nedostatky, ale bojové kousky je nějak zastínily, takže jsem nakonec ty velmi slabé 4* dal. Bojové scény byly přehledné, Tony Jaa mě opět zabavil, skvěle se pere, ovládá to, je furt ve formě, jen když už se film blížil ke konci, respektive 3/3 filmu, tak už mě to moc nebavilo, nemělo to takový náboj jako v jeho předchozím filmu nebo v podobných filmech. Navíc už jsem si ke konci myslel, že je to teda dost přehnaný, tolik ran dostane hlavní hrdina nebo naopak co vydrží jeho protivníci. Celkově co se týče bitek, tak průběh filmu byl v pohodě v tomto ohledu, ale ke konci a hlavně při finále, kde byl Tony u toho slona - to bylo dost přestřelené a to snad po všech stránkách. Tam bylo dost nelogičnosti, třeba postavení dvou padouchů, který se výborně prali, ale Tony se s nimi nemohl nejdřív vypořádat a nakonec to dopadlo jinak jak jsem si původně představoval. Ale nevadí. Úvod je krátký a hned se jde na věc. Žádná nuda zde nehrozí. Příběh sice primitivní, ale dává smysl, ikdyž ke konci už žádnou váhu nemá skoro vůbec. No, třeba velká, ale opravdu velká a dost dlouhá scéna s pronásledování Tonyho, kdy ho útočníci pronásledují na motorkách - tak to mělo dost přímo zběsilých nápadů a já byl z toho nadšen. Třeba kdyby tahle dlouhá scéna ve filmu chyběla, tak bych dal 3*, ale takhle jsem po skonečení filmu (které mi trochu pokazilo dojem, nebot finále bylo odfláklé a celkem slabé) k tomu přihlédl. Ta dlouhá scéna s motorkami mi docela připomněla film Rachot v Bronxu s Jackiem Chanem - kaskadérské kousky atd. Ikdyž samozřejmě v tomto případě to bylo raženo v mnohem menším odvaru, ale přesto jsem byl nadšen jak se z každé situace Tony vykroutil. Ostatní bojové scény stojí za pozornost také. Třeba elektrizující souboj, který už je sice dost přehnaný, ale stojí za to. Herecké obsazení bylo dobré - něměl jsem s nikým žádný problém. Nějaké nápady film také nabídl, bohužel vše bylo celkem předvídatelné, takže žádný zvrat se ani nekonal. Já jsem s filmem spokojený. Sice ten konec a přehnanost to trochu pokazily + nějaké ty nelogičnosti, ale je to ten typ bojových filmů, které mám rád, Tonyho skvělé souboje, tak ty 4* nakonec dávám no. Je to slabší než Tonyho filmy z r 2003 a 2005, ale žádný velký průšvih to pro mě není. Holt už je to více béčkověji provedeno, ale co. Myslím si, že už nemám co dodávat. Nadprůměrná zábava, kterou si ještě někdy jednou pustím. () (méně) (více)

Spooner

Na můj vkus již až příliš přepálený a dementní. Jistě, ani předcházející Tonyho filmy nedávají zrovna velký smysl, obsahují ale takové množství tvrdé a skvěle natočené akce, že to divák tvůrcům rád odpustí. Zde však nekompromisnost byla již definitivně nahrazena přehnanými a absurdními kaskadérskými kousky, bolestně viditelnými dráty a megahnusnými triky. Pár slušných scén se zde sice najde, ale i tak tahle non-stop akční jízda nebaví tolik, jako její předchůdci a množství wtf momentů se vám po 15 minutách už ani nebude chtít počítat. Marrese Crump je ale solidní mlátička, i když je nesmrtelný jak Chuck Norris. ()

VasaX

Slabý odvar prvního dílu či Ong Bak. Tony Yaa je parádní, jen to všechno okolo je laciné, RZA je otravný, scénář je plytčejší jak Aralské jezero. Choreografii se tu trošku přišlápl rozpočet, protože souboje jsou často repetitivní a stereotypní. Ač jsem příznivcem "rubaček všeho druhu", ať už jde o umělecky pojaté wuxia kousky ala Hrdina, Jackieho veselé a efektivní skopičiny, filipínské surové temné řežby či Van Dammovy roznožky, tak "The Protector 2" by nejlépe udělal, kdyby mě ochránil sám před sebou. Nebo lépe - sestříhal se na 40 minut mihajících se loktů a kolen Tonyho Yaa bez jakéhokoli příběhu. ()

KASUGI

Tak tohle hodně zamrzelo. Zatímco Tonyho první Onk-bag a Tom yum goong stavěli na reálné akci bez střihu a závěsných lan, TYG2 už na tyto klady zapoměl a rezignoval, místo toho přidal mizerné CGI. K čemu je občasná povedená choreografie a akrobatické kousky, když přes ta lana už ztrácíte důvěru i v reálné bitky a pomalu nevíte, čemu věřit. Jak tu někdo trefně poznamenal: tatam je dynamika a údernost zmiňovaných filmů, kde jste z obrazovek cítili každou ránu loktem či kolenem, tady je to spíš o kaskadérské akrobacii. Děj u martial art filmů jsem nikdy moc neřešil, ale tady si to neodpustím: máme tu ilegální zápasy, chvíli má hrdina na zádech zařízení s el. výboji, díky kterému musí sloužit záporákům, trocha politického spiknutí, dvě pomstychtivé sestry, dva vládní agenti... od všeho trochu, ale nic z toho není pořádně využito a dotaženo do konce. Korunu tomu nasazuje ultrablbé finále s nesmrtelným černochem. Tři hvězdy za to, že i přes tunu negativ, je to pořád lepší martial art pokoukání, než ty céčka se Scottem Adkinsem a spol. _________ _______EDIT: tak bohužel srážím hvězdu, viděl jsem Raid2... ()

• Kvůli dlouhotrvajícím povodním v Thajsku muselo být na několik týdnů přerušeno natáčení. (Raztubyl)
  • Předchozí filmy Tonyho Jaa si částečně zakládaly pověst na natáčení bez použití CGI a kabelů v akčních scénách. Oproti tomu v Tom Yum Goong 2 se režisér Prachya Pinkaew s choreografem akčních scén Pannou Rittikraiem poprvé rozhodli obě techniky využít. (Raztubyl)
  • Tom Yum Goong 2 je šiesta snímka režiséra Panna Rittikraia, v ktorej hrá Tony Jaa a zároveň piata, kde sa predstavil Patrick "Kazu" Tang. Rovnako je štvrtým filmom režiséra Prachya Pinkaewa, v ktorom sa objavil Petchtai Wongkamlao. Taktiež sa v ňom po druhýkrát stretli JeeJa Yanin a Patrick "Kazu" Tang a štvrtýkrát Tony Jaa a Dan Chupong. Pre Tonyho Jaa a Petchtaia Wongkamlao je snímka už siedmou spoluprácou. (Johnny.ARN)