Tom Yum Goong 2

• Thajsko ต้มยำกุ้ง 2 (více)

Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií. (Tamten)

cjmafia

Tak tohle se moc nepovedlo. Tentokrát nelogika a přehnanost bije do očí opravdu hodně. Přece jen bych od spojení Tonyho a Jeejy čekal něco více. Opravdu veliké zklamání, aspoň že slon byl opět zachráněn. 5/10. ()

corpsy

Prečo mi akčný fanúšikovia pozeráme filmy s Tonym Jaa? Lebo je to macher a jeho filmy majú oldschoolový, živočísny a realisticky pôsobiaci štýl akčných scén. Čiže minimum trikov. Tu ich ale akosi veľa a sú hrozné. A to kazí dojem z dobre odvedenej práce. Kope sa tu neúrekom a kaskadéri určite navštevovali nemocnice dosť často, ale už to nieje to pravé orechové, čo Tony a spol predvádzali v ostatnej dekáde. ()

ConanVJ

Tak mě osobně Protector 2 spíš zklamal. Určitě je to parádí Martial Art akčňák plný našlápnuté akce, ale proč sem proboha nacpali tolik podělaných pomalých záběrů vyzdvihujících 3D? Vůbec se to do tohohle ražení filmu nehodí a dost mě to otravovalo. Díky tomu je zde i dost ošklivých efektů, které vypadají hodně lacině.Taky zde chybí nějaká dechberoucí pasáž, jako byla prvním Protectorovi, kterou jsem zde čekal (myslím tím procházení baráku a likvidaci protivníků na jeden záběr). Celkově mi i protivníci Tonyho Jaa přišli slabší než v jedničce. Akce je hodně povedená a jsem rád, že se Tony vrátil ve formě. Protivníky seká jako za starých časů a k tomu hraje pěkná hudba. Doufám, že jeho příští film bude bez 3D kravin. Příběh je opět jednoduchej bez většího překvapení. Za mě 76% :) ()

kaylin

Tohle se mi líbilo mnohem více než první díl. Ta akce je zde místy skutečně nadpozemská, v té ohnivé místnosti je to naprosto skvělé. Potěšila mě přítomnost RZA, který tyhle filmy očividně miluje. Výborná sekvence je i na motorkách, jen škoda těch příšerných digitálních triků. Příběh tady není až tak důležitý, což je na něm také vidět. ()

raimi

Hmm, tak tohle se nepovedlo. Nadšení Thajci prostě zase upekli kočičkopejskovskej dort. Nacpali do něho otravný 3D, přeplácali to neskutečně trapnýma digitálníma efektama, zahustili to milionem různých postav, přisypali nějaký ty dráty a celý to zalili břinkající "námrdovou" hudbou. Sice ta zpatlanina obsahuje pár fantastickejch stuntů a zákroků, a kdykoliv se na scéně objeví "bad motherfucker" Marrese Crump, hned je veselo, ale o žádnou dobrotu se rozhodně nejedná. Tatam je syrovost jedničky, tady to kazí všemožný cingrlátka, jak na pouti. A já šóglaře nesnáším... ()

Chen

Tak nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem se bál. Ovšem ona hra na efekt není jen zbytečná, docela celý film degraduje. Upřímně, proč cpát závěsná lana a hromadu nepovedených CGI do filmu, který má Tonyho Jaa a JeeJa Yanin? To je skoro hřích. Prohání se tu dostatek profesionálů, kteří se bez podobných berliček rozhodně obejdou. Bojové scény jsou slušné, Marrese Crump zaujal, JeeJa Yanin není tak nevyužitá, jak jsem se obával, ale mohlo jí být dáno více prostoru a choreografie soubojů, ve kterých figuruje, mohla být o něco propracovanější. Jinak jsem rád, že humoru ubylo, ten asijský mi obvykle nesedí a také příběh ve srovnání s jedničkou dává o něco větší smysl (ne, že by děj hrál extra důležitou roli). 6/10 P. S.: RZA se umí překvapivě ohánět. ()

Mol

Elephant fucker Tony Jaa opět na scéně. Film není špatnej, ale jde u těhle filmů především o akci. Jediná pro mě líbivá byla, když numero 2 bojuje s Tonym asi k půlce filmu. Ostatní akční scény mají rušivé momenty. Je to z důvodu špatné počítačové práce. Motorkáři vs. vlak, vybuchující cisterna nebo oheň. Prostě hrůza. A když si Tony zapálil ty boty? Dafug is this shit? Tony come on!! Co to mělo bejt? Mno ale na druhou stranu zase chválím ty dvě tajky. Ty se mi tam moc líbily. ()

Deyw

tak se nam tony zase vratil do filmu a zase ztratil slona...uz to nebylo ono, ale porad dobry fighty. .-) ()

cocrHeLL

Tady se nemůžeme bavit o žádné filmové logice nebo realitě. Celej film jen akce, pak akce.... a ještě se tam objeví akce... parádní bitkařinka s antihrdinama – s „dvojkou“ to bylo faakt ultimátní – i s hrdinama... slon... a akce. Tony to protentokrát zahnal do extrému už počtem motorkářů, tak i vše, co se ve filmu dalo přežít. Jinak stejná báchorka o svym slonovi. A oblíbenou hlášku „KDE JE MŮJ SLON?!!!“ než dá někomu parádně do huby tu zopakuje víckrát než v prvním díle. Celkově teda mnohokrát lepší, než pokračovačky ong-bak z 15. století. A abych k tomu ještě něco dodal, – doslechl jsem se, že má být v pokračování serie serbuan maut s Iko Uwaisem – tak to bude do budoucna ještě prasárna! ()

Saraph

Ukradli mi slona a já ho chci zpátky 2. V podstatě se po shlédnutí prvního filmu nedá ani předpokládat, že by ten film byl o nečem víc než jen mlácení, mlácení a mlácení. Příběh? Scénář? Ani náhodou. Jelikož si v tom prvním nezamlátil Tony Jaa dostatečně, prostě se rozhodl, že si toho slona nechá ukrást ještě jednou, aby sranda pokračovala. Jenže oproti třeba Ong-bakovi i ty mlátičky byly takové nudné a nezajímavé. ()

ywo666

No toto je celkom solídne sklamanie. O triedu horšie ako predošlý diel. Plusy, stále kvalitná choreografia, drsné súboje, dobré lokácie. Nápaditosť. Elektrizujúca bitka v metre, ohnivá bitka. JeeJa a jej akupunktúra mi celkom sadla. A Maresse Crump je solídny borec. To sme ale na konci s plusmi. Mínusy. Choreografia bola u Tonyho lepšia. A celé je to totálna zlátanina. Adkinsov Ninja II ma oproti tomuto skvostu priam geniálny príbeh. Chýbali mi tu postavy typu Nathan Jones alebo Lateef Crowder, ktoré dodali prvému dielu gule. A to čo predvádza na konci RZA... No nehnevajte sa na mňa. Dúfal som v lepšie akrobacia. Tony síce zas dáva nadpozemské lakte a kolená, ale vosttaných veciach zaostáva za svojimi predošlými výkonmi. Uznávam tvorcom snahu, ale túto dementnosť nemôžem oceniť viac ako troma hviezdičkami. 65% ()

Phietros

Jsou filmy, které pokračování zvládnou ale u Ong baka se nato měli po druhém dílu vykašlat a nechat ho jako krále mlátiček! Prvních 30 minut jsem přemýšlel, kde se stala chyba a proč je všechno tak mizerně natočené a roztěkané! Akce nedotažená a souboje odfláknuté a přitom byli různé souboje dobré! Nejvíce nepochopitelné : z mostu se motorkáři rozjedou a vyskáčou z mostu dolů?! Potom jako by film ožil a převzal ho náš starý známý P.Pinkaew a pěkná akce se vrátila i z hezkou kamerou. V závěru se to buhužel opět vrátilo do nesmyslu! Pro mě zklamání, kdyby se tento díl přetočil znova a mnohé se upravilo, určitě bych hodnotil na plný počet... Vzhledem k tomu že jsem před tímto dílem videl Ong bak 2: pomsta, který nemá s ongbakem nic společného, říkám si jestli vůbec jít do Ong bak 3? Za mě 65% ()

haj

1,5* Pro mě totálně nepochopitelná záležitost, proč Tony Jaa se vším svým talentem a šikovností natočí takovou blbost. Tam kde první Ong Bag nebo Tom Yum Goong nabízely úžasnou tvrdou akci s propracovanou choreografií a neuvěřitelnými kaskadérskými kousky, kdy všechno bylo perfektně přehledně natočený, tak v případě dvojky TYG dostaneme spoustu špatných počítačových efektů a když už dojde na nějakou akci bez efektů, tak si všichni neustále vypomáhají dráty a do toho je všechno na asijský poměry netradičně rychle sestříháný, takže se přehlednost spíš blíží Hollywoodu. Jednoduše řečeno, v celým filmu jsem se nedočkal ani jediný akční scény, která by se aspoň přiblížila nejhorší akci v předchozích dvou zmíněných filmech. ()

VasaX

Slabý odvar prvního dílu či Ong Bak. Tony Yaa je parádní, jen to všechno okolo je laciné, RZA je otravný, scénář je plytčejší jak Aralské jezero. Choreografii se tu trošku přišlápl rozpočet, protože souboje jsou často repetitivní a stereotypní. Ač jsem příznivcem "rubaček všeho druhu", ať už jde o umělecky pojaté wuxia kousky ala Hrdina, Jackieho veselé a efektivní skopičiny, filipínské surové temné řežby či Van Dammovy roznožky, tak "The Protector 2" by nejlépe udělal, kdyby mě ochránil sám před sebou. Nebo lépe - sestříhal se na 40 minut mihajících se loktů a kolen Tonyho Yaa bez jakéhokoli příběhu. ()

Brain-D

Nehorázný propad v choreografii, zajímavosti, drsnosti, akčnosti a vůbec snad ve všem. Jediné, co jsem si odnesl je zvuk světelných mečů při souboji na trati metra. ()

KASUGI

Tak tohle hodně zamrzelo. Zatímco Tonyho první Onk-bag a Tom yum goong stavěli na reálné akci bez střihu a závěsných lan, TYG2 už na tyto klady zapoměl a rezignoval, místo toho přidal mizerné CGI. K čemu je občasná povedená choreografie a akrobatické kousky, když přes ta lana už ztrácíte důvěru i v reálné bitky a pomalu nevíte, čemu věřit. Jak tu někdo trefně poznamenal: tatam je dynamika a údernost zmiňovaných filmů, kde jste z obrazovek cítili každou ránu loktem či kolenem, tady je to spíš o kaskadérské akrobacii. Děj u martial art filmů jsem nikdy moc neřešil, ale tady si to neodpustím: máme tu ilegální zápasy, chvíli má hrdina na zádech zařízení s el. výboji, díky kterému musí sloužit záporákům, trocha politického spiknutí, dvě pomstychtivé sestry, dva vládní agenti... od všeho trochu, ale nic z toho není pořádně využito a dotaženo do konce. Korunu tomu nasazuje ultrablbé finále s nesmrtelným černochem. Tři hvězdy za to, že i přes tunu negativ, je to pořád lepší martial art pokoukání, než ty céčka se Scottem Adkinsem a spol. _________ _______EDIT: tak bohužel srážím hvězdu, viděl jsem Raid2... ()

DavidS.

Sebrali jste mi slona, tak tady máte přes držku...Kaskadérské zběsilosti ještě nedělají film...Na soubojích je příliš vidět jejich hranost...Tony Jaa je sice gumák, ale taky tlama bez charismatu :) ()

KoRner

Tak neuveriteľne over-the-top, že už aj ja som mal dosť :-D Škoda, že na bitky Tony trochu rezignoval a väšinou tu predvádza akrobatické kúsky v štýle Jackieho Chana. Ale aj tak najhorší bol nápad spraviť z RZA finálneho bossa - absolútne všetky strety sú lepšie, než ten finálny a to je v takomto filme dosť veľká chyba. ()

iXtr3m3

Ong Bakom 2 a 3 som dal 2 hviezdy, tak tu dám aspoň 3, ale v skutočnosti je to brak, ktorý nemá s kvalitami jednotky nič spoločné. Záporák je v skutočnosti oproti Tonymu nula, jeho poskok, ktorý je síce zdatný, ale je to len poskok, to z biedy nevytrhne a nie žeby som nemal rád "sci-fi" poňatie súbojov, nemám problém s lankami na scéne a pod., ale súboje s horiacimi nohami alebo nabitými elektrinou? WTF? Niekomu riadne preplo. ()

Fordzy

Tony se vrátil a opět mu ukradnou slona a tentokrát se popere i s JeeJou Yanin a celé to režíruje Prachya Pinkaew... no nezní to skvěle... Ano zní ale realita je mnoheeem horší a průměrnější. Rozpočet narostl a všechno je větší, výbušnější a víc "cool" ale také s milionem střihů, dráty, špatným CGI, špatnou kamerou a nezajímavou choreografií. Alespoň má film rychlé tempo a divák se ani chvilku nenudí ale u žádné akční scény jsem necítil potěšení. Strašná sračka a velké zklamání. 10% ()