Válečník

• Česko Musa Válečník (festivalový název) (více)

V roku 1375 na území veľkej Čínskej ríše panuje totálny vojnový chaos medzi jednotkami znesvárenej mongolskej dynastie Jüan a čínskej dynastie Ming. Keď zajmú diplomatov zo susedného kórejského kráľovstva Coryo, obvinia ich zo špionáže a vedú do vyhnanstva. Ak chcú deviati kórejskí bojovníci ešte niekedy uvidieť svoj domov, musia vykonať záslužný čin - oslobodiť unesenú čínsku princeznú z dynastie Ming, aby jej cisársky otec im umožnil návrat do vlasti. (oficiální text distributora)

Cassandra

Skvělí herci a kamera, ale nemůžu si pomoci, ke konci už jsem se strašně nudila. Hrdinové pořád někam jdou, někdo jde za nimi, hádají se... Konec je možná realistický, ale nepotěší. Přesto nemůžu dát míň než ****. ()

Drc

Asi budu rekordman co se týče negativniho hodnocení, ale co se dá dělat. Tento film mě skutečně nezaujal a za kvalitní ho nepovažuji. Poměrně ubohý a tuctový příběh, kdy se aktéři staví do hodně laciných a zároveň nesmyslných póz, které byly k vidění ve filmech už tolikrát. Stejně negativní hodnocení mám pro hudbu, která sice místy není špatná, ale v mnoha jiných okamžicích je celkem tragická. No a bojové scény nijak nevybočují - přestože jsou místy efektní a určitě realistické, pro oko diváka působí značně zmateně a zdlouhavě. Musu nemohu doporučit, dost sem se u něj nudil a to i přesto, že válečné fillmy patří mezi mé oblibené. ()

Prochy38

Je hodně málo lepších filmů tohoto stylu. Fakt nadšení. Stopáž tak akorát. Akční, historicky vymakané, parádní, dechberoucí.... mohl bych pokračovat ve chvále... zbytečně. Nádherná Z. Zhang. Velké plus vidím ve volbě herců, především hlavní postavy válečníka. Nadšení, oborovské. ()

willis

Film je minimálně stejně dobrý jako Tygr a Drak, navíc bitvy jsou zde věrohodnější (žádné wire-fu), ale stará dobrá řezničina. Výborná kamera. Hrozný překlad titulků...vybírám perlu:"zemřel krátce potom co jsme opustili centrálu"? a hodnosti jako nadporučík, seržant atd. se asi taky nehodí do 14 století. Dabing zase potlačuje prostorovost zvuku, takže originální zvuková stopa je přeci jen lepší, přestože překlad někdy nedává smysl. ()

system

Vite film jako Valecnik (a neni sam, dalsi treba Bichunmoo)hrave strci do kapsy velkofilmy jako napriklad Troja a dalsi, problem je v tom, ze lide ani nemaji poneti, ze takove skvosty vubec byly natoceny, ale mozna je to dobre, mozna bych si tech skvostu potom tak nevazil:-) ()

GREGOIRE

Slušně odvedené řemeslo. Zápletka je prostá a jasně čitelná. Nějaké zajímavé myšlenky nečekejte. Je to holý boj o přežití v extrémní situaci, kdy se tříbí charaktery a kdy se z otroka může stát hrdina. Princezna se stává cenným artiklem a klíčem ke svobodě stejně jako důvodem nelítostných masakrů. Ne, že by se mi nelíbila, ale moc jsem nechápal, proč se nechat zabít pro jednu rozmachanou dámu, která neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane :-). Není to špatné, ale Hrdina se mi líbil PODSTATNĚ víc. Tady je to často jen syrový maso pro maso ... ()

Zombi

Slušný historicko-válečný film, který má jednoduchý, ale dostačující příběh, silné charaktery, především postava kapitána mi je hrozně sympatická, správně špinavý vizuál a slušné, krvavé bitky. Být o něco kratší, bylo by to ještě lepší. ()

Movie Gourmet

Tentokrát tu máme konečně film, kde hlavní hrdinové neumí létat a který lze považovat za historický namísto mytologického. Pro Evropana je ale těžké zapamatovat si jména a při bojích jsem se někdy i ztrácel a nevěděl, který bojovník patří na kterou stranu a za koho bojuje. Film se mi zdál příliš dlouhý. Výjimečně zde také chybělo věčné téma lásky. Jediný důvod proč hodnotit film jako průměrný je jeho opravdu velkolepá výprava a válečné scény. Verdikt: 3* a 65-70 %. ()

Nethar

Akční scény velmi nepřehledné a zmatené. Příběhově mě to taky nějak nechytlo, všichni jsou takoví divní, chladní, rubačka střídá rubačku a ta střídá rozhovory: "Jdeme dál?" "Ano, jdeme!" (tvrďáckým hlasem) ()

Czernozub

Změnil jsem názor, je to skvělá silná tragéde, ukazující co se skrývá za dějepisnou formulací že "první mise byla neúspěšná". ()

Mat21

Pravda, s dějou linií filmu Válečník si tvůrci těžkou hlavu nedělali. Příběh se odehrává v roce 1375 v Číně v době, kdy císař Chu Yang Chan založil dynastii Ming a vyhnal kmeny korejské dynastie Juan za hranici velké čínské zdi. Diplomatické vztahy byly na bodu mrazu (dá-li se tak na nekonečných pouštích tento termín vůbec použít) a korejští diplomaté společně se skupinou vojáků jsou nemilosrdně posláni do vyhnanství. Snaží se nepozorovaně navrátit do své rodné vlasti, v osadě na okraji pouště však narazí na skupinu mongolců, kteří unesli čínskou princeznu. Ve víře zlepšení diplomatických vztahů s Čínou a naději na získání lodi, se kterou by dopluli domů, se rozhodnou princeznu zachránit. Skupinu únosců se jim sice podaří eliminovat, záhy je jim však v patách nezlomný mongolský generál Rahambul s mohutnou armádou. Pro hrstku vojáků, překladatele, budhistického mniha, mlčenlivého otroka, čínskou princeznu a skupinu prostých vesničanů se přežít zdá nemožné. ● Film Válečník se nerozhodl přiblížit nám střípek z asijských dějit středověku, je především ukázkou excelentních bojových technik tamní doby. Z bojovníků vystupuje z řady dlouhovlasý otrok Musa, který je ústřední postavou celého filmu. Nejenom jeho schopnost mistrovsky ovládat kopí a posílat k zemi nepřátele po desítkách, ale i nezlomná vůle, odvaha a nevyčerpatelná studna energie z něj učinila démonickou legendu. Dále jsem se podivil skupině 9 korejských bojovníků, která má svého generála, seržanta a nadporučíka. Uváděná filmová stopáž je lehce matoucí, na DVD nás namlsají na 160 minut, po 128 minutách však již spatříme závěrečné titulky. V nich však vyseparovat několik jmen nutných pro tuto recenzi bylo opravdu svízelné, jelikož i jména ústředních postav zazní stěží jednou. Domnívám se, že ve filmu je i několik překladatelských bugů: "Zabil 10 našich koní." Proč by Musa zabíjel koně, bojoval předci s mongolskými vojáky? Jen ten, kdo se o to pokusí, zahlédne mlhavou cestu, která vede domů. ║10.8.2009║ ()

Jeremiah

Jen ten, kdo se vrací domů ví, jak dlouhá je to cesta. První shlédnutí filmu mne nenaplnilo žádnou eufórií, ale svůj názor jsem přehodnotil po druhém. Krásný a realisticky provedený film, který se zmítá mezi láskou jednotlivých hrdinů k mingské princezně a touhou konečně se dostat DOMŮ. Naturalistické bojové scény ukazují, že disciplína a čest nemusí jít vždy ruku v ruce, a může vyústit i ve zbytečné kveprolití. Bohužel jediné mínus vidím v roli princezny, která byla "studená, odtažitá až křečovitá". Takže za mě 4*. ()

KoleckoR

Velmi povedený film. Reálně natočený, bojové scény velmi drsné, ale ne neskutečné. Žádní létající mistři kung-fu. A dokonce je i hodně lidský, když se vojáci ujímají obyčejných uprchlíků - vesničanů, berou si tak zbytečnou zátěž, tráví volné chvíle s dětmi a zpívají si s nimi. A závěrečná scéna záchrany princezny a smrti, s matkou plakající nad mrtvým synem s podmanivou hudbou, byla velmi smutná. ()

Narciska

Nebavilo mě to. Oceňuji vybočení ze schématu velkovýpravných filmů a vývoj do neznáma. Nicméně detailní souboje, dlouhé záběry do tváří a silné výroky mě moc nebraly a bily se s nijakým příběhem a plytkým syžetem. ()

Bozvav

V bojvých scénách jsem se ztratila už hned zkraje, pointa i s příběhem nejspíše chcíply někde na bojišti. Chaotické, byť epické a výpravné, ale já válečné filmy nerada, takže to asi nejspíše nedocením. ()

Kolssteyn

Poměrně kvalitně natočený film, kde je vidět, že i z jednoduchého příběhu lze udělat excelentní podívanou. Škoda jen, že většina soubojů zaniká v příliš detailním záběru, který jen umělecky dokresluje děj; na druhou stranu jsou takové záběry zhusta užívány tam, kde herci nejsou mistři v bojovém umění, takže se mnohé kamerou a posléze ve střižně ztratí. Akorát by si Intersonic mohl na zpracování titulků k původnímu znění najmout někoho, kdo alespoň dostatečně zvládl základní školu, protože jinak je takový výlev utrpení číst... ()

agassi68

Veľkolepé bitky s mečmi a kopijou, nádherná výprava, klasické rozdelenie postáv. Skoro ako kórejský Spartakus. No bitky sa dokola opakujú, sú neprehľadné a minutáž je vzhľadom k deju premrštená. Pre fanúšikov tohto žánru povinnosť. Ja dávam 3 a pol. ()

Radek.SCH

Oproti takovému Klanu létajících dýk, který mě smrtelně nudil, celkem povedené, na špičku historických válečných filmů (a ani na tu asijskou) ale ani zdaleka nemá (Red Cliff, Hrdina). Až příliš jednoduché, předvídatelné a obyčejné. - 60 % ()

DannyBoon

"Už to trvá příliš dlouho, všichni musí zemřít." - Jedna z postav to vystihla přesně. Sek, sek, hlava pryč, sek, svist, chlíst, ruka pryč, sek pích a cák. O nic jiného ve filmu nešlo. ()