Těšíte se po přečtení titulu na shledání s Robinem Williamsem a Billym Crystalem v nablblém remaku francouzské komedie Otec a otec (1983)? V tom případě nečtěte dál a běžte do kina! Všechny ostatní uklidníme, že naše dolování žumpy světové kinematografie ještě zdaleka nedosáhlo na dno, abychom se museli uchylovat k méně výhřevným náhražkám. Za názvem Den otců se schovává zřejmě nejšťavnatější snímek tohoto roku; příznačně distribuovaný firmou Troma Entertainment, z jejíž stáje vyběhly takové humorné deformity jako Toxický mstitel (1984) či Terror Firmer (1999). Čestné otcovství připadá kanadskému tvůrčímu spolku Astron-6, který tvoří pětice filmových fandů i profesionálů se zálibou v pokleslých filmech, campu a popové estetice osmdesátých let. Podobně jako nostalgická brakovka Somrák s brokárnou (2011) i tato líbezná óda na mechanické splatter efekty vznikla na motivy traileru na tehdy ještě neexistující film. Mezi oběma tituly bychom našli ještě řadu dalších podobností, ale pro pravověrné otrlce bude nejzásadnější informací, že vedle Dne otců vypadá comeback Rutgera Hauera jako mainstreamový čajíček. Ze začátku se vše tváří jako další záměrně nadsazený retro-grindhouse, kde hodně cáká krev, ženy jsou zásadně nahoře bez a vzduchem létají secesně formulované hlášky, vnitřnosti a kulky (ve všech významech). Ale pak se rozjede divoká horská dráha, kde padají veškerá myslitelná tabu, nevkus se snoubí s burleskou a prolamují se klišé žánrových snímků i normy tradiční kinematografie. Příběh o nelítostném mstiteli, jenž za pomoci kněze, traumatizovaného mladíka a striptérky s motorovou pilou vyráží zlikvidovat krátkozrakého kanibala, který znásilňuje a vraždí otce, se rozbíhá do absurdních směrů, takže obsáhne i animované sekvence či výpravy do Nebe a Pekla. (Festival otrlého diváka)

Romeroo

Jeden z mála filmů u kterého jsem se řezal smíchy a slintal blahem, ale taky zavíral obě dvě oči abych to nějak překousnul...ale uznávám, že tento mix násilí, vtipu, parodie, narážek a všeho možného co jste ještě (NE)viděli mě vskutku hodně slušně zabavil....slabší 4 hvězdičky, já viděl BOHA!!! ( bodat otylé hovado anál).... ()

tehAne5ta

...já byla tedy vyrozuměna že se jedná pouze o nějaké přicmrdávání Tromy, asi proto to působí nezvykle a propracovaněji...každopádně o zábavu nebude žádný milovník těchto prasat ochuzen... ()

ogi1

Další béčková jízda od Astronu-6 kteří nám přinesly Manborga. Jak už sem říkal tento film je pořádná béčková jízda od začátku do konce takže není nouze o hektolitry krve,humor,akci,amatérský vzhled, a zábavnou trojku hlavních hrdinů. Doporučuji všem kteří si chtějí užít pořádnou krváckou zábavu a vypnout. 8/10 ()

Hrobař

Slabších pět, ale furt spíš pět než 4. Vytknout bych chtěl zbytečný používání střelnejch zbraní z kterejch prostě bylo vidět že nejsou ani z kovu a navíc maj v nějakým moviemakeru dodělaný výšlehy při střelbě. To mě rušilo. Jinak výborný perverzní triky, poblitá muzika, vnitřnosti, incestní praktiky, homobejkárny, ukouslý péra a ten závěr je hoden ceny akademie. Z Kaufmana jsem šel do kolen. "Přesně tak, patří mi to nahoře i dole. Vyvoláte zdání konkurence a podpoří to morálku. Jako v Hollywoodu." - ten chlap je Bůh a Démon v jednom! ()

Richie4422

Béčková masakrálna spomienka na éru Grindhousu. Odporná kamera, zlý strih, "amatérski" herci, ale plno krvy, úchylností, prasačín a goru. Bizarnosť strieda absurditu, tie si to vymieňajú s ceckami a incestom. Chýbalo mi len viac očividného humoru. ()

jarmil8

Jeden z mála filmů, u kterých se mi povedlo usnout. Nepomohly ani ultrabrutální scény, ani pubertální humor nebo nevtipný pokus o parodii (možná nechtěně) ve stylu 90. let. ()

Deacon59

Moje druhá zkušenost s Tromou a celkově pozitivní. Úroveň gore je na velmi dobré úrovni, takže nepůsobí trapně. Jen ten začátek filmu se dost vlekl. Finále reputaci napravilo. ()