Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

666Carnage

Je drzej, sjetej a uplně v jinym světe. McAvoy je skvělej herec a této role se zhostil s naprostou přirozeností a pohodou. Hrál opravdu perfektně. Film má svižný tempo a o zábavu neni nouze. Jeho vtípky jsou skvělý a hlášky tak též. " Jednou umrdal krávu k smrti a urval jí rohy" prostě pecka. 75%. ()

Lukoboss

J. McAvoy je v tomhle snímku dokonalej a perfektně ztvárňuje hlavního, odpornýho, slizkýho, sjetýho a ožralýho (anti)hrdinu. Tvůrci sice dobře ukazujou, jak to může vypadat, když si někdo sáhne na dno, resp. nejen sáhne, ale dokonce snad po něm kráčí delší dobu. Určitou komplikací ale je to, že je tam těch žánrových škatulek zbytečně moc. Protože buď to měla být ulítlá, černá komedie, anebo nářezový drama s prvkama thrilleru. Dohromady to moc nefunguje, je to zmatečný a hlavně zbytečný. V závěru už to pak je v podstatě jen ve vážných rovinách, který snímku podle mě mnohem víc sluší. Určitý odnože, odkazy a otázky zůstávají nezodpovězený, příběh není úplně nosnou složkou. Naopad soundtrack je výbornej. No a takhle se ty + a - můžou neustále porovnávat, až z toho v závěru vylezou 3*. ()

noctambule

Jamesova one man show, exceloval a jen díky němu dávám 4*. Zato Baird si nabral příliš velké sousto. První část perfektní, ale jak to šlo z kopce s Brucem, šel dolů i film. Předlohu zbožňuji a adaptace ji nemohla dostihnout, ale alespoň nepokazila dojem. Potěšil soundtrack. Nepotěšila ignorace tasemnice. Slabší 4*. ()

radecacek

Hodně zajímavý halucinogen. Škoda, že i přes svou kratší stopáž jsou ve filmu dost nudné pasáže. Jinak by to bylo za víc. James McAvoy je vynikající. ()

misstake

Atypická detektivka, která zaujme svojí psychedelikou a příjemnou stopáží. Harry Hole potkává Trainspotting. Zkoušel jsem Irvina Welsche číst a nedával jsem to, filmy jsou to ale vždycky parádní. ()

Seti

Sviňák McAvoy mě náležitě bavil především v první půli, kdy rozjížděl svoji hru o povýšení, a to na všech frontách. Bezkurpulózní vyfetovaná a sebevědomá jízda plná manipulativního hajzlovství byla zábavná právě jen do té doby, dokud držel Robbo vše pevně v rukou. Jak se totiž začal hlavní hrdina sypat a začaly vyplouvat na povrch jeho skutečné problémy, šlo to paradoxně celkem k zemi. Ze Sviňáka tak u mě panují trochu smíšené pocity, ale pro fanoušky toho drsnějšího a nekompromisního bristkého humoru stojí za vyzkoušení. ()

klukluka

Borec se chová jako hovado, postupně zjišťujeme, že k tomu má celkem slušnej důvod. Do toho nejspíš trpí duševní poruchou a sexuální obsesí. Monstrum. Jako z filmu, jako z filmu... Příště bych zase raději něco reálnějšího. ()

provitamin

Pokiaľ sa Špina drží v komediálnej rovine a Bruce si robí srandu zo svojich kolegov a blízkych, film sa mi celkom zamlúval. Nástup dramatickej stránky a príchod pointy sa mi už páčil menej, ale stále nadpriemer. Celkovo taká príjemná predvianočná úchylárna. ()

MareT.

Po pribehove strance se zadny zazrak nekona, ale styl vypraveni a dobre napsane postavy v ruznych situacich to vsechno vynahrazuje. Hodne se mi libilo, jak si reziser (scenarista?) vypomahal se zvirecimi charaktery. Stylem, jakym si hlavni hrdina zahrava s ostatnimi je odpudivy a zaroven zabavny. ()

noby

Zas jsem jednou udělal tu chybu, že jsem se na něco dlouho těšil, což můj dojem pochopitelně zkazilo. I tak je to ale výborně udělaný film, umně balancující mezi humorem a vážností. Poutavá atmosféra, svěží humor, ale nejvíc si zaslouží pochvalu pomalé a nenásilné odhalování vážnější povahy příběhu - od náznaků od samého začátku až k…inu, neprozrazujme, ke konci ;). Nádherně ukazuje, že může být několik pohledů na věc, ale ve skutečnosti je to vždy jedna nerozdělitelná věc. ()

Krabak

Vážně, ale vážně jsem se těšil na blbou komedii. To jsem chtěl opravu tolik? Dle traileru to mělo být bláznivě ulítlé v hlavní roli s poldou, kterej má tak trochu v pi*i. To je jediný co jsem od toho filmu čekal. Tedy hodinu a půl smíchu a plácání si do čela z "WTF" událostí. Místo toho jsem dostal film o ubohé fetce, bez jediné další vtipné scény, kterou nenarvali do traileru. Nalákat na něco a naservírovat něco jiného? Ne díky, tohle jsem si neobjednal a odneste si to!!! --->30% ()

Ashar

No to byla zase další emerická hrůzoidiotpitomina. Myslím, že Verbal to trefně popsal. Přidávám také jednu hvězdu. ()

Hanys_

Hlavně zezačátku působil Prasák hodně svižným a neokoukaným dojmem, ale pak scénář kombinuje a kombinuje a vlastně jediné, co film dál drží nad vodou je parádní McAvoy. Ta laciná zápletka s jeho ženou mě nakonec ale nutí tu čtvrtou hvězdu nepřihodit. 6.5/10 ()

papushka

Jestli něco miluju, tak jsou to divný, otevřený, zvrácený, kontroverzní filmy a James McAvoy, kterej je tu naprosto výbornej a úplně si mě omotal kolem prstu (ostatně jako vždy). Mně se to prostě líbilo, po všech stránkách. Ale pro puritány a slabé nátury asi nic moc, takže těm doporučuji nejlépe na to vůbec nekoukat, aby tu pak nebrečeli či neblinkali v komentářích. ()

HArna

Tak zhruba z půlky filmu jsem nadšenej a smál jsem se, určitě si to pustím ještě jednou. Po tomhle McAvoye mám rád ještě víc, podobný druh humoru mám velmi rád. Bohužel někde za půlkou se to zvrhlo v psycho-drama a to se mi moc nelíbilo. Chápu, že zkorumpovaný policista, který dělá všechno to co by policista dělat neměl má asi větší psychický problém, ale na to se měli tvůrci vykašlat. 80% ()