Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Sanas

Rozhodně jsem se nesmála...Bruce řešil svoji nelehkou životní situaci, do které se samozřemě dostal svojí vlastní vinou. Život mu nabízel spoustu šancí, jak ze začarovaného kruhu ven. No, nevyužil ani jednu. Konec jsem si domyslela asi tak v polovině filmu. Jinak to dopadnout ani nemohlo. Život je hra, která se nedá opít rohlíkem... ()

MiniRecenze

Nebýt doporučení,tak film ani nevyhledám a nezkouknu.A o nic bych nepřišel.Snímek má světlé chvíle,ale i ty tmavé ,nesmyslné,nedosvětlené.Bylo mi řečeno,že je to film na zamyšlení,ale já říkám,že bych musel mít IQ jako houpací křeslo abych se nad něčím tak jednoduchým zamyslel.Světlá stránka filmu je,že se určitě zasmějete minimálně u jedné scény a to,že hlavní představitel přesně vystihl svoji roli.Tmava stránka nastává v "hluchých" a nudných pasážích,která tu není jenom jedna.A ta nesmyslná je totálně nedomyšlený a nevysvětlený konec.Tento "zážitek" už si nezopakuju,ale jednu šanci si snímek zaslouží. PRŮMĚR!!! ()

gu-staff

Knížka je Prima, tohle je bohužel spíš Fanda, nebo Šlágr TV. A zase ten pavoučák, no tady mu to šlo něco líp, ale nic, kvůli čemu bych pořádal gruppensex... ()

cobislav

Tohle mi sedlo. Tak skvělý záporný hrdina jako v podání McAvoye se jen tak nenajde. Film odbíjí jak Švýcarské hodiny, není čas se nudit. Krásně jsem se zasmál. ()

SvobiQ

Upřímně jsem dostal to co jsem chtěl, James ve výborné formě :))) film dost drsnej x) Myslím, že film nejlíp vysvětlil sám James....Tento film jsme dělali a já šel do toho, že tenhle film bude půlka lidí milovat a půlka nenávidět :) ()

JoeSO

Nevím no, to se blbě hodnotí. Film je sprostý, místy až moc. Nejvíc se mi líbil výkon "doktora" Jima Broadbenta. Nebylo to špatné, ale nebylo to ani tak dobré, abych tomu dal víc. ()

WoodoX

Absolútne dokonalý film po všetkých stránkach. Symbióza perfektného príbehu, postáv, hudby a psychotických flashov. Pre mňa tam bolo všetko, čo má kvalitný film mať - nepredvídateľnosť, plnosť obsahu a skvelý scenár, resp. výbornú predlohu! ()

Raz2

Já si ten film užil a to úplně celý. Bavila mě první část, kdy má suverénní hlavní hrdina všecky na háku, má to hezky rozjetý, padá hláška za hláškou. Pak se začíná tahle konstrukce pomalu rozpadat, člověk na to chvíli nevěřícně kouká, ale pak si řekne, proč ne. Podle mě celkem zajímavá ilustrace toho, jak i když vám jde život totálně do hajzlu, můžete v sobě až téměř do hořkého konce živit přelud, že je všechno OK a máte to pod kontrolou. Divák si s hlavním hrdinou tohle všechno prožije až do hořkého konce. Po nějaké době opět film, co mě oslovil. ()

sonule36

musím říct, že nemám slov.. dost bizarní, ale super! neočekávané zvraty a konec.. úchylný, depresivní, užívání si života a pak krutá realita.. možná jsem malinko čekala něco jiného, tak proto 4*, ale myslím si, že to určitě stojí za zhlédnutí :) ()

Devilskitten

Tak tenhle film má teda koule! Omlouvám se za výraz, ale nevím jak výstižněji tento film popsat... Na takovýhle snímeček běžně v kině nenarazíte a když už tak jsou to jen slátaniny, které za nic nestojí. Ale tento kousek k mému velkému překvapení je opravdu povedené dílo, které příjemně překvapí a řádně pobaví. Na začátku filmu se nám představí Bruce, egoistické, nadržené, fetující prase, který by se jen hodně těžko mohl považovat za klaďase (a přitom je to polda!). Jde tzv. "přes mrtvoly", jen aby získal pro sebe co chce (což je post detektiva inspektora). Pak se ale postupně ukáže, že tohle prase má dokonce i nějaké city (což je až udivující), že mu kapánek šplouchá na maják a že pro něj nic není zas až tak růžové, jak se zdálo na začátku. Film je především excelentní herecký koncert, co koncert, doslova 9. symfonie Jamese McAvoye, na kterém stojí a padá celý film. Jeho postava prochází tolika emočními a psychickými zvraty, že je z to hotová horská dráha a přitom v jeho podání to vypadá tak reálně, naprosto uvěřitelně, autenticky, jako kdyby hrál sám sebe (což tedy osobně doufám že ne, jelikož se mi nejeví jako psychicky labilní jedinec!). Nejdříve mi dokázal Bruce tak dokonale zprotivit a zhnusit, že jsem si říkala k čemu se to sakra upsal za roli. Pak mě ale najednou začal nehorázně bavit vtipnými hláškami, narážkami a poťouchlostmi u kterých jsem se neuvěřitelně nasmála. No a nakonec v samém závěru mě byl schopný dojmout tak, že mi bylo Bruce dokonce i hrozně líto, jak to s ním dopadlo...McAvoy si umí vybírat opravdu svělé role a jeho ztvárnění psychicky labilního Bruce je neuvěřitelné, strhující, až nehorázně dokonalé a zasluhuje si řádné ocenění! Film jako takový nejspíš nedocení každý, vzhledem ke své vulgárnosti, ale já ke svému překvapení jsem si ho užila od začátku až do konce (ano, přiznávám, jsem zvrácená xD) a i po několikátém shlédnutí mu nemohu dát méně než 5*. ()

Saxos

Načerno nalakovaná skotská komedie. Tak jak se Trainspotting točil pořád dokola kolem heráku, tak tady to byla deprese a s ní spojené antidepresiva, notně zapíjené pravou skotskou whisky, zaprášené tunou koksu a stálým sexem ve všech formách. K tomu intriky hodné zpravodajské služby. Nakonec Bruce využil i pěknou darovanou pletenou šálu. Dokonce ani soudtrack není pozadu a scény doplňuje. Výlet do Hamburku a Nena s 99 balónama. ()

Fuksinka

McAvoy je neuvěřitelný ďábel. Táhne celý film. jeho postava sexem a manipulací posedlého magora je prostě lahůdka. Film samotný mě dost rozsekal. Už po pár desítkách minut jsem začala tušit, že to asi nebude jenom drsná absurdní komedie s dokonale vybranou hudbou. Vyvinulo se z toho brutální psychologické drama s dost nečkaným koncem. ()

misiaq

Nečakane ma tento film, celkom odrovnal. Išiel som ho pozerať s tým, že pôjde o komédiu viac ako o drámu... o to väčšie bolo moje prekvapenie, že práve prvok drámy je tu podstatne silnejší aj napriek úsmevnejším scénam, niekedy dokonca na ich úkor, keď človek čakal zábavu, prišlo rýchle vytriezvenie náhlym zvratom, záver nevynímajúc. Svojim spôsobom mi to trochu pripomenulo McAvoyov Trance, len so zaujímavejším koncom. ()

MadyDollar

James McAvoy jako tahoun víc než výbornej. Jednodušší příběh - zvrácenej, špinavej polda, co rád sex a drogy. Několik scén a hlášek průměrných až podprůměrných, ale některé jsou opravdu vydařené a upřímně rozesmějí (lidi, co rádi tento druh humoru). Co bylo obzvlášť dechberou a velice překvapivé - alespoň pro mě - byl konec, respektive posledních asi 15minut. Každému, kdo rád černé komedie scházející se s dramatem, vřele doporučuji. ()

sibskyn

Knihu mám doma, a ní se to nemůže rovnat. Strašně mi tu chybí spoustu důležitých částí a ty nejlepší scény v knize vypadají božsky, ale tady s vámi nějak, ani nehnou. Kniha je ještě více perverzní, je tam více sexu a vlastně všeho. Největší problém je tady v tom, že v knize se dozvídáte, z příběhu tasemnice(tady je nahrazena Doktorem, což není spatný nápad, ale mohli to zpracovat lépe), více o hlavní postavě a na konci je vám ho vlastně i líto a soucitíte s ním, i když je parchant, ale tady si i přejete, aby se zabil, tady je prostě jen Kurva. Na druhou stranu miluji Skotsko, mám rád skotský přízvuk a dialekt, a strašně mi chutná Deep fried mars bar!( tohle musíte ochutnat, protože je to geniální) ()

gruzdej

Perfektně odvyprávěný příběh totálního pádu na dno, kdy úvodní večírek postupně upadá v sebezničující kocovinu. Navíc je to skvěle vypointované tak, že byť se žánr skutečně brutálně promění, výsledkem je kupodivu brilantní studie opravdu odporné povahy jednoho - sviňáka. A navíc to trochu připomínají mou oblíbenou depresi, film Mechanik, jen se to bere méně vážně. V úvodu možná až zbytečně moc bujaře, takže chápu, že řada diváků namlsaných na čistou komedii prostě tu proměnu žánrů nepřijme. ()