Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Pitryx

Těžko se rozepisovat, aniž by byla vyzrazena pointa. Takže to zkusím nějak obejít. Celý film je dosti fádní, svým tempem je děsně ubíjející a klidně se u něj dá usnout. Ovšem myšlenka jako taková rozhodně nezapadla. Je tam a je poměrně silná, jenže, jak praví klasik, co s ní?? Zde ji nacpali do detektiva, a ten byl zahrán skvěle. Toť asi vše. 201403029151/9722 ()

MartinTerran odpad!

Pohled na to jací také můžou být policajti. Hlavní postava má nějaké psychické problémy a je narušený. Film jsem po 50 minutách musel vypnout, bo mi to přijde jako hovadina a moc na palici. Hodnocení: 0/100. ()

Kutkey odpad!

Větší sračku jsem snad za celý svůj život neviděl, film v němž jsem se smál jednou a jinak jen doufal, že už to brzo skončí. Nesmyslný, bez hlubší myšlenky, absolutně zbytečný, jehož zápletka mě ani trošku neoslovila. Ukázky na film nevypadaly špatně, ale po zhlédnutí musím všem poradit, aby se té neskutečné nudě vyhnuli (uvidíte akorát několik lidí s prasečí hlavou a rádoby vtipnohláškujícího idiota, aneb jak natočit film o tom, jak si muž honí ptáka). ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne to je totálna hlúposť a s niečim takým ako prepracovaný film, to nemá nič spoločné. To, že je to postrihané cik cak a že to nemá ani hlavu ani pätu, neznamená, že je to dobrý film. Písať o nelogických scénach tohto filmu je úplne zbytočné. ()

hepi_

Vidieť tu istú paralelu k Trainspotting. Navyše je to vtipné a je tu dokonca i zápletka_Humor, jazda a prekvapenie 85% ()

Oxymoron5

Englanďárna odehrávající se v rodišti Williama Wallace? Proč ne? Začátek mě navnadil na zajímavou jízdu, která však byla přes obec a to sotva padesátkou. Přičemž bylo dost času koukat na lidi šukající po zahrádkách, i když v hadrech. A jediný kozy, který vidíte jsou jak dva suky v prknu. Fuj. Po výjezdu z vesnice se už rozjíždíme a najednou konec, jsme v cílové destinaci jménem Sebeukojenívsebenajítí. Škoda. A pro mistra komentátora verbala tam bylo asi málo homokládských scén, že dal jen jednu hvězdu. Chudák by potřeboval enlarge na jeho ego. ()

Wooke

Škóti sú bohovskí, James tiež a i keď film bol odporný a nechutný, myšlienka nakoniec potešila a až taký zabiják to nebol. ()

G3orgig

Povedený film, který jsem během jednoho týdne viděl dvakrát, což svědčí o jeho zábavnosti. Drobný problém vidím v nutnosti jej vidět v originálním znění s titulky (klobouk dolů před nerodilými mluvčími, kteří se chytali bez titulků) neboť jakokoli může být dubbing kvalitní, tak nedokáže sprostředkovat různé neobvyklé slangové výrazy a hlavně akcenty (především ten skotský, který jsem si zamiloval) na nichž film z nemalé části stojí. ()

pekas

Kontroverzní filmy mi nevadí. Ale tohle je blbej film, na kterej jsem byl zvědavej a docela natěšenej. Tudíž jsem i trochu zklamanej. Marně přemýšlím, co na něm bylo aspoň trochu zajímavého. Nic mě nenapadá. 5% ()

Boudyy

Jsem fakt na vážkách. Irvina Welshe mám rád a Filth považuju za jeden z jeho tvůrčích vrcholů, proto mi vadí, že film se ubírá jiným, téměř komediálním směrem, a tam, kde v knize přicházela hutná psychologie a hnusota (využití nezletilé pro kuřbu, sex s přídavkem "přiškrcení", manipulace s kamarádem Blejďákem), byla na programu spíše odlehčená zábava. Welshova díla (včetně Filth) taky často akcentují sociální poměry a tepají systém skrze třídní diferenciace a střet protichůdných entit společnost/systémXobyčejný člověk, což filmu chybí. Nicméně, režie je nápaditá a například proti výběru hudebního doprovodu nemůžu říct nic. A také je zde výtečný McAvoy, jež mi sice do knižního Robertsona zprvu nezapadal, ale role se ujal skvěle a nečtenář předlohy jistě nic nenamítne. To je právě ten problém. Ten film je dobrý a kdo nečetl knihu, nemusí mít potíž vlepit mu čtyři nebo pět hvězd, nicméně já předlohu četl. Silné tři, které odpovídají zdejšího hodnocení (70 procent). Smůla. Platí stejné zásady. ()

LukeKiller

Film o človeku, čo sa stratil a nevie sa nájsť. 6x lepšie ako blbý Trainspotting. A prekvapil ma záver, ten som fakt nećakal... ()

Kortexo

Skvělý film, po jehož zhlédnutí jsem běžel pro knižní předlohu, která je ještě lepší.Román se jmenuje Špína.Neváhejte... ()

Pete

Sviňák, nebo spíš Ubožák se McAvoyovi docela povedl. Svoje traumata přebíjí denně několika orgasmy, panáky single maltky, a pár gramy koksu - že u toho zároveň pracuje jako detektiv, je vedlejší. Začátek tedy diváka docela namlsá, ale tenhle film chystá zradu. Namísto srandy se tu postupně začne hrát na vážnější strunu, a vzniká tak celkem nepříjemný paskvil, je mi líto. Další Trainspotting samozřejmě nelze očekávat, předloha je slabší, ale hlavně režie je bohužel v tomto případě zmatená, a nezajímavá. ()

ostravak30

Tak toto nejspíš není film pro mě, který bych dokázal ocenit. Sledovat devadesát minut policistu, který chlastá, fetuje a ojede vše, co mu přijde pod ruku mi přišlo nezajímavé už po dvaceti minutách. Jeho skutečné trauma se navíc odhalovalo postupně a trvalo dlouho než člověk do jeho osobnosti pronikl. Na druhé straně je třeba opravdu ocenit hlavního herce, protože zahrát tak rozpolcenou osobnost nemohlo být snadné a to už teda chtělo kus pořádného hereckého umění. Já si tenhle film ale znovu nedám. ()

Joostas

Nejhorší,že při četbě této odporně pravdivé knihy jsem si vytvořil vlastní představu toho Sviňarčuka ze Skotska.Celý film jsem jej hledal. ()