Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

Sebule

Tak tohle mě odjebalo ze židle!! Takhle hravý film jsem dlouho neviděl, první část, kdy tempo je vražedné, je tam hláška za hláškou a do toho skotská angličtina, perfektní. James McAvoy si to zandává jak pán, tady jde pěkně vidět, že veškeré ceny jako nějaké Glóbusy a Oscary jsou úplně k hovnu, protože to co předvádí McAvoy je nejvyšší třída. Druhá trochu depresivnější část mě taky velice bavila, ztratilo to trochu tempo, ale zase se odhalilo něco jiného. Ty hrátky s kamerou, s hudbou, to bylo skvělé... Podle mě hodně podceňovaný film, který stojí za to určitě vidět. ()

PTuranyi

Bruce Robertson je špina - a policajt. Lieta vo všetkom možnom od drog, zneužívania mladistvých až po podvádzanie kolegov a "priateľov". Príbeh však potupne odhaľuje, že toto je len dôsledok problémov, ktoré vrú v jeho vnútri a nedokáže ich vyriešiť čo vedie k smutnému koncu. Skvelý herecký výkon Jamesa McAvoya výborne vykresľuje tragický charakter hlavného hrdinu. Príbeh výborne balancuje medzi dekadentným životom a nádejou aby katarziu v závere rozbil čierno-humornou pointou. Život je len hra. ()

Maila87

Film nejvíce vystihuje jeho hlavní hrdina. Nechybí v něm příběhové zvraty, vynikající herecké výkony, poutavá kamera a především skotský přízvuk a také humor. Zajímavé je také postupné zvážnění a přechod z rozesmátého kina do okamžiku, kdy celé kino tají dech. ()

teseth

Parádní jízda, která je plná bizardností, úchylek, drog a sexu. Což si James užívá plnými doušky, až se mi ani nechce věřit, že na ničem nefrčel, protože některé části byly naprosto geniální. Trošku mi vadilo, že v druhé části filmu už celkově děj přecházel spíše v slzavé údolí, ale i tak se tento film u mě zařadí do toho nejlepšího co jsem tento rok viděl. Scéna v pokoji u sledování porna, úlet kamaráda v baru se svítícím řetězem a kopírka byly naprosto luxusní!!! ()

Mukade

miestami do pos.... XD .............. BTW akurat dnes v TV prednostka psychiatrickeho odd spomenula ze jednym z neziaducich ucinkov marišky je spustenie Panickej poruchy... ()

Teen.AGE.r

První polovinu budete muset trošku přetrpět, nebude vám dávat absolutně žádný smysl, ale pak se to zlomí, film se rozjede na plné obrátky a uchvátí vás! Nebýt té první půlky dal bych 5*, ale takhle dávám lepší 4* ...80% ()

Jevablo

Tak něco podobného pravděpodobně už nikdy v kině neuvidíte, což je jasné plus. Na druhou stranu, zdá se mi, že by na to starší ročníky snad ani radši jít nechtěly a mladší neměly...ale popořádku. Hlavnímu hrdinovi opravdu nelze fandit - v průběhu celého příběhu nedělá v podstatě nic jiného, než že chlastá, hulí, fetuje, souloží se ženami svých kolegů a kamarádů a proti všem podle intrikuje - jo a ještě chodí do bordelů. Sám působí jako něco, co vylezlo z dlouho zapnutýho vysoušeče (ale abych nepomlouval, na úplný závěr je scéna, kdy se sprchuje). Jo a abych nezapomněl, pracuje u policie na oddělení vražd. Tvůrci filmu si dali záležet, aby se ve filmu neobjevil nikdo hezký, čistý, slušný nebo nedejbože úplně normální. Taktéž u titulní postavy brzy zjistíme, že jí kape na karbid, a snaží se to vylepšit zvýšeným praktikováním výše uvedených zájmových činností. No mazec. Originální, velmi dobře natočené, v závěru i dojemné, hlášky super, i když občas by méně slov bylo více. Celkově výrazný nadprůměr a hlavně hozená rukavice sterilní unifikované hollywoodské produkci. Vítejte ve Skotsku, jak ho neznáte. ()

Me.Plus.You.

Právě jsem si zabukoval letenku do Skotska ;) každopádně James McAvoy je tahoun a neskutečně mě baví, mnohem mnohem víc než jeho Profesor X! ()

Epco

Irvine Welsh píše knihy o divných exzistenciach, ktoré sa dostávajú do divných situácií a riešia ich tiež dosť divným spôsobom. A o tom je aj tento film, akurát klasický Welshovský feťak povýšil na policajta feťáka. Hravá prvá polovica sice na pozadí dáva tušiť že všetko je inač ako si hlavný hrdina predstavuje no ani druhá kde sa čriepky spájajú do výsledného obrazu nie je na zahodenie. McAvoy opat na jednotku. ()

RoyBatty444

Označenie komédia si treba po prvých desiatich minútach odmyslieť. Dej je taký nesúrodý a pretkaný, že som ho len ťažko sledoval a pochopil. Na konci mi ostala len pachuť s myšlienkou, že to mohlo byť celkom znesiteľné keby to aspoň trochu dávalo zmysel. ()