Vlasy

Hair

Vlasy

Muzikál / Komedie / Drama

USA / Západní Německo, 1979, 121 min

Výtečný muzikál se skvělými písničkami. Odhaluje zvyky hippies, jejich názory a postoj nejen k válce ve Vietnamu ale i k řádům a vůbec k celému světu. Protest je obsažen i v textech písní, některé z nich jsou opravdu hodně provokující a ožehavé. Ty písně oslovily a oslovují snad každého milovníka populární hudby, a kdyby ho neoslovily, tak ho osloví alespoň obnažená Beverly D'Angelo :-). Všichni odvádí dobré herecké výkony, nejlepší asi Treat Williams. Miloš Forman dokázal, že ani muzikál mu není cizí. Ovšem tento film dostává své diváky a obdivovatele až po letech.(30.12.2005)

Poutavý příběh, nádherný soundtrack a strhující závěr. Jenže Forman mezi to nevložil božskou choreografii, nezaměnitelnou atmosféru ani nic, co by měl dobový muzikál mít. A to nedokážu odpustit tím spíš, že se nejedná o originální počin. Písně jsou dokonalé, ale jsou jen poskládané za sebe tak, jak je fanoušci muzikálu očekávají a tak, jak mají a musí být. Ale chybí moment překvapení a dostávám jen božskou hudbu, kterou v této filmové podobě neberu.(2.5.2005)

miluji muzikály, jednoho Hippymana mám taky ráda, válka nás zasáhla a může zasáhnout vždycky.. a láska ta stoprocentně :-) Takže!: celý příběh mě pohltil.. písničky bavily a rozbrečely.. a Treat Williams okouzlil..(31.3.2009)

S Vlasy mám jeden velký a bohužel dost důležitý problém. Za celý film se mi stalo pouze jednou, že by se mi líbila zároveň hudba i to co se zrovna odehrávalo na plátně, ve zbytku případu to bylo buď jedno a nebo druhé. A to považuji u muzikálu za kámen úrazu. Toť vše a proto jen za tři.(24.4.2005)

Vlasy jsem chtěl vidět už jenom proto, že je natočil Miloš Forman. Nicméně je třeba se připravit na fakt, že se jedná o muzikál a pokud Vám sedí sedmdesátková a osmdesátková muzika hippies generace, tak si to patrně i užijete. Já jsem s muzikou dost šíleným způsobem zápasil, ale jednotlivé postavy to perfektně vynahradily. Pan Forman totiž ani v tomto případě nezapomněl vykreslit pocity jednotlivých postav a tak, i přes pro mě nezajímavou hudbu, bylo na co koukat. Vrcholem je závěr, u kterého stálo tu hodinu a půl vyčkat.(5.3.2012)

• - Spoiler: V divadelní verzi se Sheila Franklin zamiluje do Bergera a ne do Clauda. (PußyMagnet)

• - Úlohu Georga Bergera (Treat Williams) si chcel zahrať priamo jeden z autorov pôvodného muzikálu, bol však pre ňu už trochu starý. (Raccoon.city)

• - Jde o nejvíce výdělečný film v Maďarsku. (don corleone)