Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

heyda

Dobrý dokument o dvou radioaktivních chlapících, kteří drtí jednoho boxera za druhým. Škoda, že nemají tu odvahu postavit se proti sobě navzájem. Ale chápu to. Kéž by v dnešní době ještě na rychlo vyrostl nějaký geniální boxer, jenž by byl alespoň vyrovnaným soupeřem. Zpracování dokumentu bylo bez problému, jen bych uvítal kratší stopáž. Myslím, že takových 90 minut by bohatě stačilo. ()

jojinecko

Z dokumentu cítiť obdiv jeho tvorcu k tejto bratskej dvojici, pričom z môjho (boxérskym nadšením nepoznačeného) pohľadu boli obidvaja bratia jemne glorifikovaný. Hoci vzhľadom na to odkiaľ vyšli, čo prekonali a kde sú teraz, si nesporne zaslúžia rešpekt. V informačne a záberovo obsiahlom dokumente ma najviac bavili scény mimo boxérskeho ringu, ktoré prezradili veľa vecí aj medzi riadkami. ()

honajz

Skoro dvouhodinový doumentární film sleduje kariéru dvou ruských a posléze německých boxerů - Vitalije a Vladimíra Kličkových. Zádumčivá hudba, zpomalené záběry příchodu do ringu či soubojů samotných. Těmito atributy je orámováno vyprávění o mládí, dospívání a životní kariéře Kličkových. Dozvíme se, že jejich otec dobrovolně šel likvidovat následky havárie v Čenobylu, jak probíhala komunistická výchova na tehdejších školách, vše doprovázeno dobovými záběry, a pak už přejdeme na první výhry, vítězství v mistrovství Ukrajiny a posléze SSSR, o emigraci do Německa, a dalších zápasech. Dokument je stylizován pro skutečné fanoušky těchto boxerů, a navíc nenabízí nic dalšího. Dokonce ani záběrů z tréninků moc neuvidíme. Dozvíme se třeba, že a Ukrajině byly těžké časy, ale v obraze vidíme, jak cvičí Vladimír bojového psa. Dozvíme se však, že oba bratři vystudovali vysokou školu a v ringu více přemýšlejí. Jak říkám, dokument ocení především fanoušci boxu a obou bratrů. Mne osobně neláká ani jedno, proto těžko mohu hodnotit - ale nějak mi nic nového dokument nepřinesl. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/klicko.html ()

maseer2

výborný dokument, po jehož zhlédnutí musíte před oběma bratry smeknout, i pokud jste (třeba jako já) boxem naprosto nedotčeni.. sledovat jednak vyrůstání a jednak vzestupy i pády obou Kličků je zajímavé, poučné i zábavné, takže se téhle podívané rozhodně nebojte ani v případě, že veškeré vaše znalosti ohledně boxu končí tím, že víte, že kdysi boxoval nějaký Muhammad Ali, že Mike Tyson komusi ukousl kus ucha a že v současnosti jsou tu bratři Kličkové, kteří ovládají těžkou váhu.. ()

Marek1991

Moderný okúzľujúci dokumentárny film, ktorý je na špičkovej profesionálnej úrovni ako borci o ktorých je. Začína celkom rozpačito a dodnes presne neviem, čo tým ako presne mysleli, ale je to proste niečo iné. Z detstva, sťahovaní, štúdií, či vzťahov so ženami, ich rodiny, priateľov sa dozvedáme len to podstatné pre ich ďalšiu kariéru aj keď ja ako ich fanúšik by som privítal podrobnejší životopis. Olympiádou sa len tak prebehne, ale zas ostatným začiatkom sa venuje dosť veľká pozornosť, takisto ako aj ostatnej kariére. Vzostupy a pády a aj následné pozdvihnutia sú veľmi dobre ukázané, je to priam až ako z filmu. Rocky, či Ali na mňa ako filmy nezapôsobili tak, ako tento dokument, možno len film Druhá šanca bol pôsobivejší. Ono chápem, že ešte boxujú a venujú sa rôznym životným záujmom ako napríklad politike a podobne a berie sa tu veľký ohľad na neprezradzovanie istých súkromných záležitostí a zvyšok sa bude môcť odhaliť až po rokoch, ale na dnešok je to výborné a pre športovcov a laikov poučné a povzbudzujúce, teda veľmi inšpiratívne. Takisto rozhovory s ľuďmi, ktorí na ich kariéru mali dôležitý vplyv boli dôležitým faktorom. U výborných dokumentov to patrí k štandardne skvelým, nie je to vec extázy, ale 95% tomu dávam. Pre mňa sú tiež oni symbolom slovanskej sily a inteligencie v športe a prejavujú sa tak aj v súkromí. Mnohí majú za najlepších boxerov histórie Rockyho Marciana, ktorý nezažil v ozajstnom boxe prehru, avšak nebolo vtedy toľko súperov na ten lokál, kde boxoval a možno aj to, že nikdy sa nemusel zdvíhať z prehry tomu dodáva rozpačitosť, ale beriem to tak, že vo svojej dobe bol najlepší, takisto Ali, ale ten mi ako boxer a človek nebol nikdy sympatický, ale získal si istú povesť, často nafukovanú, ale stal sa legendou a najlepším svojej doby. Pre mňa sú najlepší svojej doby a najlepší vôbec títo dvaja Kličkovci. Vitali a Vladimír patrí vám moja úcta. ()

corpsy

Podobne, ako pri každom športovom dokumente, výraznejšie si ho užijú fanúšikovia. Je zaujímavý, aj čo sa týka pohľadu do iných období bratov boxeristov, nielen ich športových kariér. Tak asi tak. ()

FFilipCZ

Příjemný perfektně plynoucí dokument s takřka rodinnou atmosférou o bratřích Kličkových. Velmi sympatická dvojka. Krásné záběry z minulosti propojené s aktuálním děním. Kvalitní sportovní dokument. ()

baribal

Klasicky německy studené, ale to je vynahrazeno rozsahem a objektivitou. Rozhovory s boxery nabízí pohledy i z druhé strany a rozhodně jsem neměl u všech pocit, že by to byly vymaštěné hlavy. Hlavně se jedná o kvalitní dokument, kterému by prospělo jenom trochu emocí. ()

-Ravee-

Osobně jsem zatvrzelým odpůrcem boxerského stylu obou bratrů Klitschků a stále doufám, že se objeví někdo, kdo Wladimirovi rozbije kušnu, než skončí s kariérou. Na druhou stranu ve mně tenhle dokument vzbudil uznání pro obě osobnosti boxujících bratrů, kteří se máchali v radioaktivní vodě z Černobylu (není divu, že tolik vyrostli i přes podprůměrné výšky obou rodičů). Film vykresluje jak klady obou charakterů tak i jejich nedostatky, které jim dodávají na lidskosti, jejich vztahy v rodině, které by mohl závidět snad každý, a boxerský sektor, který je zde však tak trochu odstrčen na druhou kolej. Kvalitní dokument o zajímavých lidech, ve kterém je za největší sketu (po právu) Don King.. ()

kobejn

Dokument byl natočenej v době, kdy byli oba bratři na vrcholu slávy a aktivně boxovali. Zatímco Vitalij odešel jako šampion, Vladimir skončil kariéru dvěma porážkami. To už ale v dokumentu neni. Teď by se měl o nich natočit dokument, aby tam byl celej ten obrázek, takhle je to jen polovičatý. ()

AlThorKremser

Naprosto jasných *****. Tohle mně naprosto vzalo. Jako boxer jsem se na tenhle dokument strašně těšil. výborně odvedená práce. Škvělý pohled do života dvou ukrajinských šampionů. Dobře sestříhané i natočené, pro mně jako boxera skvělá podívaná. Bez váhání jasných 96% ()

Dont

Mírně nadhodnocené, ale dokument je to zajímavý a o životě dvou boxerských velikánů leccos vypovídající. Souboj Vitalije s Lennoxem Lewisem byl skutečně parádní box. Dnes už legendární zápas. Škoda, že takových zápasů nebylo více a stejně tak škoda, že oba bratry nikdy neuvidíme stát v ringu proti sobě. ()

Eldrick

Seriózně nudný (jako Kličkovci sami), zato objektivní dokument sester Kličkových - od jejich počátků na Ukrajině v Černobylu, přes analýzy jejich nejdůležitějších zápasů až do současnosti. Nejvíc pozornosti se samozřejmě věnuje památnému zápasu Vitaliho s Lennoxem Lewisem, kdy Lennox téměř rozpáral rukavicí Vitaliho levou půlku obličeje. Konečně jsme také mohli vidět a slyšet výpověď samotného doktora, který spravedlivě zápas ukončil ve prospěch Lewise, ačkoliv Vitali vedl u rozhodčích o 2 blbé body. Vitalimu hrozilo poškození tepen kolem oka a ránu mu lékař musel zašívat nadvakrát, nejdřív vnitřek 60 stehy a zvenku 120 stehy! Ještě někdo pochybuje, že šlo o neoprávněný ukončení zápasu? I kdyby fight pokračoval, Vitali by skončil buď s trvalými následky nebo na zemi, protože karta se stejně obrácela. Viz. Lewisův monstr zvedák na bradu Vitaliho v 6.kole. ()

rastlinka

Toto je presne ten typ filmu, ktorý mi sedí - dozviem sa niečo o športe, ale aj o samtných športovcoch ako ľuďoch. Bratia Klitschkovci sú naozaj unikátni, pretože obaja sa stali majstrami vo svojej kategórii. Ešte včera som o nich nevedela dokopy nič a hľadela na nich ako na dvojmetrové nesympatické gorily, ktoré svojim úderom zanechavajú súperovi "pamiatku" do budúcnosti:) Dnes je to inak. Človek by akosi automaticky očakával, že boxer ďalej ako za ohradou ringu bojovať nebude. Ale oni sú majstri sveta, ktorí sa dostali z ťažkých podmienok, navyše sú vzdelaní, rozhľadení, vedia vystupovať a bojujú za demokraciu vo svojej rodnej vlasti. A v ringu nikdy nenastúpia proti sebe. To nie je málo. Je to veľmi chytľavo natočené a Klitschkovci majú aj prostredníctvom tohto dokumentu najlepšiu reklamu. A myslím, že si ju zaslúžia. Box ako šport (z rozumných dôvodov) neobľubujem, ale musím uznať, že títo chlapi sú makači a pre šport ako taký je len a len dobre, že sa stali šampiónmi. ()