Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

Lefty86

Skvěle odvyprávěný příběh dvou neskutečných legend. Chvílema jsem měl husinu, box miluju a u Klitschků je zajímavé že jsou to i velice inteligentní lidi. Neutáhl je Don King na vařený nudli a dnes jsou miliardáři. A kdo si myslí že měli na růžích ustláno ať si to pustí ()

jasse

Jsem divačka boxem absolutně nedotčená, ale podívat se na tenhle dokument mě přiměla skutečnost, že jeden z bratří Kličkových Vladimír před pár dny opět obhájil svůj titul v souboji s Pianetou. Dokument se mi moc líbil, o co v boxu vlastně jde, mi bylo jasně vysvětleno hned v úvodních minutách slovy rozhodčího před jedním zápasem. Pak už jsem jen sledovala osudy jedné rodiny z Ukrajiny a především sportovní příběh obou bratří Kličkových...I přes poměrně dlouhou stopáž jsem se nenudila a dozvěděla jsem se opět něco nového (především se mi moc líbilo, jak tihle bráchové odhalili a posléze vykopali toho kreténa Dona Kinga). - Když se ještě vrátím k tomu poslednímu zápasu Vladimíra s Pianetou, všimla jsem si, že ihned po závěru vytáhla Vitalijova manželka mobil a někomu volala. Ještě jsem si říkala, panebože, komu tak nutně potřebuje v takové chvíli telefonovat...dneska už to vím. Mamince Kličkové... :) ()

Garch

Žádné bouchací mašiny bez mozků. Vitalij a Vladimír jsou inteligentní a čestní borci. Jsou si tak podobní a zároveň tak rozdílní. Charismatičtí bratři, kteří neovlivňují jen boxerský svět. ...P.S.: co vůbec nesouvisí s bratry Kličkovými, ale s bolševickým marastem: Když se bratři Kličkovi dostali poprvé do Ameriky, nedostal je Don King, prokoukli hned toho principála. Ale dostala je Coca-Cola a svobodný výběr: " Sto druhů sýra? Proč? Je přece jenom jeden sýr. Jmenuje se sýr". ()

Stanley619

Nemám moc, co bych dodal. Takhle si představuji poutavý dokumentární film. Akorát jsem měl hrozný problém je od sebe rozeznat, měli ji dát nějaké jmenovky, protože si jsou fakt neskutečně podobní. Patří jim můj respekt za to, co v boxu dokázali, ale hlavně za to, že zůstali pořád nerozlučnými bratry. 88% ()

Nolanofil

Príjemné zhrnutie toho najdôležitejšieho o boxerskych surodencoch. Ktorí na prvý pohľad vyzerajú ako stroje, no v tomto dokumente sú predstavený ako ľudia,ktorí si idú čestne za svojimi snami. Niektoré zápasy by mohli byť viacej rozobraté a miestami nastanú nudné momenty resp.to stratí to svoje boxerske tempo, ale inak by mal byť každý aj nefanušík boxu spokojný. ()

Mr.Hudson

Vynikající dokument. Dva bratři Kličkové v objektivním a zcela seriózním dokumentu mapujícím jejich boxerské začátky a vlastně i celý život. Box jako sport mám rád, před tímto dokumentem jsem tyto dva bratry moc nemusel a to z toho důvodu, že jejich box je zkrátka nudný. Pamatuji si na doby, kdy po ringu běhal Mike Tyson a rozdával rány všem svým soupeřům, to byla podívaná! Kličkové jsou ale úplně jiní, u boxu přemýšlí a dělají ho s rozvahou a právě to jim přineslo všechny jejich úspěchy. Kličkové moc dobře vědí co dělají a po zhlédnutí dokumentu jsem si i uvědomil, že vlastně boxovali s těmi nejlepšími boxery a boxovali s nimi velmi dobře. Zejména se mi líbil zápas s šampiónem Lennoxem Lewisem, který v době své největší slávy porážel jak Tyson, tak i další velké boxery tehdejší doby. Jeho zápas s Kličkem byl nesmírně vyrovnaný a nebýt vážného zranění možná byl Vitali i vyhrál. Ale to jsou spekulace. Rozhodně jsem rád, že jsem se mohl skrz tento dokument podívat na osudy těchto dvou bratrů a zároveň je mi i trochu smutno, protože až Kličkové odejdou (40 a 35 let), tak box ztratí dvě nesmírně velké osobnosti. ()

kubax

Krásný životopisný dokument momentálně nejlepšího boxera světa a jeho bratra. Dokument je výborně zpracovaný. ()

Colleague

Parádní dokument, který dokumentuje osudy jedněch z nejzajímavějších sportovců dneška. Neuvěřitelné, někdo sotva dokáže vystudovat, a pak někde zapadne, Vitali dokázal být nejlepší boxer na světě (se svým bratrem), získat doktorát z univerzity, dostat německé vyznamenání za úspěchy v politice a možná bude i kandidovat na prezidenta. Dokument sice neukazuje, jak to dokázal, moc se nevěnuje tréninkovým metodám, které ho k úspěchu dovedly, přesto je pohled do rodiny Klitchků velmi zajímavý. ()

agassi68

Takto nejako by mal dobrý životopisný dokument vyzerať. Pohrabať sa v archívoch, urobiť časovú následnosť, vyjadrenia rodiny a známych, okoreniť nejakým "son of a bitchom" typu Dona Kinga. A samozrejme dať tam nádherné detaily bitiek z kritických okamihov kariéry. Kličkovcov som dlho nemusel, mal som rád živočíšne typy a la Mike Tyson, no tento dokument zväčšil moje sympatie k bratskej dvojici. Dozvedel som sa dosť vecí zo zákulisia a tak to má byť. ()

Rokle

Nedovedu si představit ideálnější přístup k divákovi, který box "žere" a divákovi, který o bratrech Kličkových ví možná tak z televize. Poutavé vyprávění samotných Kličků, rodičů, trenérů. Pobavila vsuvka o Donu Kingovi a zamrazilo při zápasu s Lennoxem Lewisem. ()

PepeCCM

Dva bratři, dva kamarádi, dva boxeři, dva sympaťáci a přesto dva různé styly. Dokument který nám ukazuje aspoň trochu z tajemství jménem Kličko. Nejsem velkým fanouškem boxu, takže nechci moc porovnávat jejich velikost s jinými boxovými velikány, ale jak bylo v dokumentu řečeno, porazili vlastně všechny z jejich doby a už jen pro jejich vystupování jim budu vždy přát daleko více než všem Hayům a Chisorům a dále. Jen mi přišlo, že už se to občas přehání s tou citovou stránkou (hlavně kolem Černobylu). ()

JirkaLexa

Skvělý dokument a vrcholových sportovcích, bratřích Kličkových. Ukázka tvrdé práce, silné vůle a pevné výchovy staré ruské školy, která se tvrdým tréninkem vypracovala na vrchol. Tyto boxery beru jako zázrak, jelikož málo kdy se stane, aby dva bratři byli takto nadaní a ještě k tomu ve stejném sportu. Přirovnal bych to určitě k legendární sovětské pětce ledních hokejistů... 95% ()

strikeman

Moc pěkný sportovní dokument, za kterého mj. plyne poučení, že ne každý boxer musí být nutně "dutá hlava" :-) Vřele doporučuji všem fanouškům boxu i boxerských filmů ... 80% ()

mi-ib

Celkem zajímavý dokument, který je občas ozvláštněn napínavými momenty kariery těchto dvou bratrů. Ke konci to zase klasicky sklouzne do chvalozpěvu. Pro zájemce o box super a pro fandy Kličků bezvadné. Pro mne celkem zajímavý dokument s monotóním průběhem a s neřestmi biografických dokumentů. ()

canni

Paráda. Jako fanoušek bojových sportů nemám co dodat z hlediska kritiky (možná zaujatost) :) Ale i pro lidi, kteří nejsou zrovna v obraze, tak tito dva pánové jsou žijící a ještě boxující legendy. Krásný důkaz fungující rodiny a myslím, že nebýt jejich výchovy ze strany rodičů určitě by dneska nebyly tam kde jsou teď. 100% ()

Nail

Dokument mapující boxerské esa, bratry Klitschkovi. Moc se mi líbilo, že dokument nahlížel hluboko do minulosti, rozhovory se spoustou lidí, amatérsky natočená videa. Nadchlo mě to. ()