Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

KoRniky

O boxu jsem si vždycky myslela, že je to sport pro úplné blbce, co nemají nic v hlavě, a tak si ji za peníze nechají donekonečna otloukat podobnými dutohlavými opičáky, a ještě si u toho sem tam ukousnou ucho. Stejné jsem si myslela, když mě v sobotu přítel donutil podívat se s ním na zápas Klitschka a Furyho, že Klitschko je nejlepší na světě a bla bla... no zápas mě teda nebavil, já jsem čekala jedno K.O. za druhým a nějakou krev, a místo toho tam kolem sebe jen poskakovali přesně jako opičáci, a většinu času se ''objímali''. A Klitschko to ještě ke všemu prohrál. Ale nějak mi to zůstalo v hlavě, a tak jsem si o den později zadala na youtube Klitschkovo jméno, že se podívám, jak vypadaly nějaké jeho úspěšnější zápasy. Ale první, co mi na youtube vyskočilo byl dokument Klitschko Brothers. A tak jsem to zapla, a moc se mi to líbilo. Příběh dvou bratrů, kteří se z ničeho vyšplhali až na vrchol, ale udrželi si zdravý rozum a zásady a pokoru. Určitě se mi to taky líbilo proto, že jsou to kluci z Ukrajiny a né někde z Ameriky, přeci jen je mi takový příběh bližší k srdci. Box mě sice pořád nebere, ale rozhodně jsem na něj trošku změnila názor díky bratrům Klitschkovým. ()

MrPierc

Na začátku dokumentu je zbožšťují a ukazují jen to nejehzčí na obou bratrech, ale postupně odkrývají tvrdý úděl boxera. Každodenní trénink a po celý rok. Nikdy nepolevit a jít až za hranice své bolesti. Kvalitně zdokumentovaný vývoj obou bratrů boxerů. Je to až zázrak, že jsou od jedné matky, dělí je od sebe 5 let, jsou si tak podobní a oba světoví boxeři. I když mají nadočnicové oblouky jako neandrtálci, byli mi sympatičtí. Nemůžete přece nenávidět někoho jen kvůli tomu, že mlátí lidi v ringu :-). Až tady vidíte jak je box nebezpečný a že i jedna rána může být smrtelná. ()

Rocky88

Zajímavý dokument o zajímavých lidech, který bohužel sráží kecy pár naprosto nepodstatných lidí a tvrzení, že jenom box ukáže, co v člověku je... ()

enjoi

Tyhle sportovní životopisné filmy mám velmi rád. Klitscko se povedl stejně jako předchozí rok Senna. Doporučuji zhlédnout i těm, co se o sport moc nezajímají, životní příběh bratří Klitscků opravdu stojí za to. ()

C0r0ner

Zajímavé zjištění - Ukrajina je nejzkorumpovanější zemí na světě. To mě překvapilo. Jinak mě ale příběh dvou mlátiček zajímal asi jako to, že venku fouká. Ano, samozřejmě musím uznat nesporné sportovní úspěchy obou bratrů, ale jelikož mě box vážně nikdy nepřitáhl, nelíbil se mi moc ani dokument o něm. 55% ()

zette

Zajimavy dokument, ktery nam dovoli nahlednout do soukromi nejznamnejsi sourozenecke dvojice z Ukrajiny. Vitalij a Vladimir jsou sympataci uz od pohledu a v hlave to maji skutecne srovnane, narozdil od jinych boxeru. A tento film to jen potvrzuje. ()

Venkovan

Dokavaď se Kličkové nesrali do politiky a nepřipojovali Ukrajinu k tomu symbolu všech ctností pod vlajícím modrým hadrem v čele s "prezidentem" výrazu druhořadého bankovního úředníčka, měl jsem je hodně rád. Teď již méně, ale sportovní stránka budiž prioritní, takže je mám rád stále. Dokument je to pěkný. ()

Pajky3

Rozhodně zajímavej dokument o ikonách jednoho sportu. Některé části a hlavně úvodní pasáž mě moc nebavily, takže určitě by bylo co zlepšovat, ale za podívání to rozhodně stojí. Asi ne každej boxer bude mít tu hlavu úplně vymlácenou. ()

campix

Klasický sportovní dokument o boxujících bratrech, kteří v dnešní době nemohou najít přemožitele. Stále tomu tak nebylo a jak už to bývá, cesta na vrchol rozhodně nebyla jednoduchá. Bratry sužovali problémy, ale oni to zvládli a dostali se nahoru. Klasické dokumentární řemeslo. Nenudí, ale bohužel ani výrazně nenadchne. Stačí jen smeknout před bratry Kličkovými. ()

WolfR

Fajn průlet dětstvím, mládím a těmi nejdůležitějšími zápasy bratří Kličků. Sympaťáci. Pro fanoušky povinnost. Mohlo to být krapet kratší ale. 4 hvězdy. ()

sator

Trošku ospalé, stejně jako ruská (ukrajinská) mentalita, lepší střih byl dokumentu jistě prospěl... ()

MJMilan

Skvělý dokument o jedněch z nejslavnějších bratrech světa. Inteligentní, silní, prozíraví a milující kluci Kličkovi, kterým byl věnován talent, píle a vlastně vše, co k boxu potřebují. Po letech též dokázali, že box není jen výsada lidí tmavé pleti. ()

Noviik

Nejsem fanoušek boxu, nejsem ani žádnej drsnej týpek, kterej by někomu rozmlátil držku. Bratry Klitschkovi ale samozřejmě znám, uznávám je jako úžasné sportovce a osobnosti. Dokument o nich rozhodně stojí za shlédnutí. ()

HorrFi

Box miluju, ale jedinej skutečnej šampion je pro mě IRON MIKE TYSON a Muhammad Ali a je úplně jedno, že byl Mike ve vězení a ukousl soupeži kus ucha, důlěžitý je že boxoval v tý nejtvrdší éře boxu a na to jak byl těžkej byl rychlej a měl ránu jak z děla! ()

maxxxim

Všetká česť nemeckému filmárskemu tímu, ktorý sa pochlapil a vyprodukoval skoro dve hodiny pútavej podívanej. ()

chelseaman22

Nástup bratrů Kličků do zaplněné Auf Schalke Arény v průmyslovém Gelsenkirchenu za dunění AC/DC je uno perfetto! Oba bratři jsou výbornými modifikacemi sovětské mašiny, jež dávala Rockymu ve státech pořádně zabrat. Vitalij v mládí našel proti tankovou minu a jediné místo, kde jí doma mohl schovat byl prostor pod otcovou postelí - to muselo být výchovných lepanců! Unikátní záběry z Černobylu, kde rodina Kličků pobývala - vojáci se proti ozáření chrání ústními rouškami a "dobrovolníci" odhazují shořelé radioaktivní palivo lopatami - RESPECT! (psáno s C kvůli globálnosti) Bratři Kličkové: "Naším hostem byl i Chuck Norris". Vitalij: "U nás v Sajuze jsme měli jeden druh sýra - jmenoval se prostě sýr. Prvně přijedu do států a říkám si: Na co potřebují sto druhů sýrů? První den v USA jsem ochutnal Coca-Colu - byla tak dobrá, že jsem jí chtěl vypít celý kýbl". Strhující dokument o bratrech, jež povstali z popela jak fénixové a dobili svět. 100% ()