Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

Expertt

Senzace. Opravdu velké překvapení tohoto sportovního dokumentu, jak ve zpracování, příběhu, tak v jeho podání. Příběh do kterého vstupují další doprovodné okolnosti života obou bratrů zajišťuje opravdu mnoho muziky. Velký respekt za zveřejnění některých fotografií a obrázků. Také důležité jsou občasné autentické zmínky z dob socialismu, ale jejich váhu dokáže ocenit asi jen někdo. Trochu mě mrzí malé podvědomí tohohle díla a s tím i související nízké tržby, pokud je tedy údaj od uživatele T2 správný. Protože kvalitou bych ho řadil opravdu ke špičce. ()

sniperjozef

Naprosto skvělé... Tleskám a říkám bravo! Je vidět, že lidi jako kingik nepochopili podstatu tohoto dokumentu a ještě píšou, že Klitschko patří do klece... Podle mého skromného názoru to ani neviděl, jelikož jsou to bratři a není to jen jeden Klitschko a ten kdo z nich tří patří do klece určitě není ani jeden Klitschko. A teď k dokumentu. Moc se mi líbí, že tam řekli něco o svém mládí a je vidět, že to neměli jednoduché. Kde kdo by řekl, neměli to jednoduché, neměli co dělat, tak boxovali, ale oba dva jsou to doktoři ve svém oboru, jsou inteligentní, mají cíl a oba ví, že rodina je to nejdůležitější. Mám je oba velmi rád, hlavně jako lidi a v druhé řadě i jako boxery. Jestli se ještě někdy narodím, chci být jako oni... ()

N3O

Velice zajímavý dokument o dvou legendách světového boxu. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí a přitom mi nic nepřipadalo jako zbytečnost. ()

anyonecek

K tomuhle dokumentu musí mít asi člověk vztah, aby se mu zalíbil. Pro mě jako zájemce o box a všechny zápasníky to byla velkolepá podívaná, která mě obohatila o nové informace o těchto bratech. Na první pohled velice sympatičtí bratři a asi jen málo kdo by řekl, že toto jsou mistři světa v boxu co odrovnali skoro každého, kdo se jim postavil do cesty. Jsem rád, že tu také byla jejich minulost a ne jen bezhlavé mlacení celých 110 minut. Opravdu to neměli v životě lehké a neprobili se jenom boxem, ale i životem. U mě jasný plný počet a rád si tuto podívanou zopakuji. ()

RobbieM@N

Jak už tady někdo poznamenal, dokument se hodně zaobírá těmi několika málo porážkami, které Kličkovi pocítili, zapomíná na to nepřeberné množství jejich vítězství. Takže divák by si měl připomnět i jejich nejslavnější okamžiky, třeba na wikipedii. Dokument jde jinak dostatečně do hloubky, ukazuje jejich vývoj, tréninky a psychologii. Ukazuje se že jsou to lidé s velkou disciplínou a lidé chytří, už dlouho je známo že Vitalij se angažuje politicky a celkem mu to jde, ale jak sám poznamenal, hodně ho to stresuje. Oba se jsou velice sympatičtí. ()

Le artist nova

Nikdy jsem nevěnoval příliš pozornosti boxu a i v případě tohoto filmu jsem dlouho otálel se stažením. Já ale po shlédnutí filmu nemám co bych dodal. Inteligentní, věcný, z mé strany rozhodně není co vytknout. ()

otilrak

Zajímavý pohled do zákulisí života bratrů Kličkových. Jsou to opravdu dříči. Film není nejhorší, ale bohužel ani moc nezaujme. Dost dobré byly jednotlivé názory na jednotlivé zápasy. Celkově průměr. ()

worlik

Zajímavý pohled do zákulisí profiboxu. Výpovědi obou bratrů dokládájí, že boxer automaticky neznamená dutá palice. Skvělé prolínání dobových záběrů ze zápasů nebo třeba ze setkání s Donem Kingem...110 minut, který ještě upevnily můj respekt k těm dvěma ()

Brano

Perfektný športový dokument pre mňa o najväčších legendách boxu. Dôkaz toho, že nie všetci boxéri sú len tupé hlavy a už len za to im patrí veľký obdiv a rešpekt. Dvaja skvelý ľudia, ktorí sú pre mnohých ľudí vrátane mňa veľkou inšpiráciou. Nikdy som nebol veľký fanúšik tohto športu, ale ich zápasy som za posledných 5-6 rokov nevynechal ani jeden. Dokument zobrazuje strhujúce pády a vzostupy oboch bratov, ale aj ich osobný život mimo ringu. ()

19kuba93

Vynikající dokument o dvou vynikajících sportovcích. Někteří lidé si představí pod boxerem "neinteligentního jedince" mlátícího do pytle. Kdo zná Klitschkovy bratry, tak ví, že to jsou velice inteligentní boxeři hrající svou "šachovou partii" a také lidé milující nade vše svou rodinu. Oba mohli být třeba právníci,doktoři,..Ale jako svůj životní úděl si vybrali box. V dokumentu je popsáno vše od jejich narození až do dnešní doby. Časově a rovnoměrně je děj rozdělen mezi Vladimíra i Vitalije. Vybrány jsou jejich nejdůležitější zápasy jejich kariéry, které určitě stojí za shlédnutí. I přes všechny prohry jak v ringu, tak v osobním životě se opět vrátili na trůn a jsou také již několik let neporaženi. Snad jim to vydrží ještě několik let a odejdou jako šampióni spolu! Doporučuju všem! 5*! ()

Blazis34

Určitě dva nejvíce inteligentní boxeři světa ve skoro americkém scénáři. Z chudoby až k mistrovským pásům, to je náměť na zfilmování. Jakožto sportovního fanouška mě tento dokument bavil a ukázal, že i mezi boxery nemáme jen blázny, ale také tvrdé a upřímné chytré lidi. Bratři Kličkové jsou v tomto ohledu jedineční a lidský. Nemusí dělat rozruch a naschvály na tiskovkách, před zápasem nebo po něm a stejně z nich jde respekt. Pro mě jsou jedni z nejchytřejších boxerů v historii a určitě podle výsledků patří do TOP 10 na světě ve svém umění. Tento dokument chválím jak nám poodtajnil soukromí bratrů a ukázal některé nejlepší zápasy jejich kariéry. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

ShortyIC

Vynikajúci dokument. Bratia Kličkovci majú u mňa veľký obdiv a to nie len za ich boxovanie, v čom sú naozaj najlepší, ale aj v ich správaní. Čo sľúbili maminke to aj dodržiavajú. Taktiež dokument ukazuje ich mladosť a ich začiatky. Odporúčam a dávam 5 hviezd. ()

Slam7

Kličkům jsem fandil ještě než jsem tohle viděl a po shlédnutí už mi asi žádnej boxer nebude dost dobrej!!! Životní příběhy obou bratrů, který si zfilmování, vlastně spíš zdokumentování zasloužili. Oba sympaťáci a už navždycky nesmazatelný superhvězdy světovýho boxu!!!!! Jen víc takovejch filmů...a hlavně víc takovejch sportovců!!!!!!!!!!!!!! ()

Mikecat

Heh Silas ***** - "celovečerný film?" prečo nie! Koľko bojovníkov sa vďaka genialite v ringu dostalo na hereckú dráhu. Dokument výborný, veľa informácii zo zákulisia čo človeku pri telke neukážu. Veľký sympaťáci a bojovníci, keď sa dokázali preniesť cez seba samých a odraziť sa zo samého dna až na vrchol! ()

calculus

Kličkům fandím už dlouho a jejich zápasy sleduji. Baví mě jejich nadhled a držím hlavně Vladimírovi palce, aby ještě nějakou dobu v ringu válel. Snímek byl zajímavý po osobnostní a sportovní stránce obou bratrů, ale vysoká hodnocení za nějakou filmařinu tady nechápu. ()

CrazymanM

Rád jsem se dozvěděl něco více o těchto dvou boxerských fenoménech,ale řekl bych,že snímek byl až moc přibarvený,taková "limonádička"!!! ()