Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

dandislav1991

Těžko říct jestli hodnotím jen dokument, nebo i ten jejich výkon. Je mi to vlastně jedno, perfektně sestříhané a provázané, tak proč nedat plnej počet! ()

Pesosek

Kvalitně odvedená dokumentární práce o bratrech Klitschkových. Mapuje jejich život od narození, přes boxerské počátky až do současnosti. Dokument ukazuje jejich povahy, názory, sportovní a životní úspěchy i nezdary. Tak trošku glorifikuje duo bratrů, avšak po shlédnutí k nim musíte cítit určitý respekt. Od teď si už oba bratry nebudu plést. ()

Mayers

Dokument mapující kariéru dvou boxujících superukrajinců. Nedělá z nich bohy, poukazuje především na jejich prohry - a přesto k oběma bratrům budete po shlédnutí cítit velký respekt. Oba jsou velmi inteligentní a místo předzápasových řečí nechávají promluvit pěsti. A právě to je odlišuje od velkohubých amerických frajírků. Nechci se tu pouštět do rozborů, jestli mají v současnosti vůbec nějaké rovnocenné soupeře. Nejlepší by stejně bylo, kdyby si to rozdali v ringu oni dva. Jenže právě v tomhle dokumentu zjistíte, že k tomu nikdy nedojde. Skvělá práce. 90% ()

Ducke

Mnozí o nich tvrdí, že ničí Box, já mezi ně nepatřím, je úžasné sledovat, kolik let si pořád dokazují, jak se dokáží udržet na vrcholu a a ani jednou neselhat. Moc se mi líbilo, jak film ukázuje jejich životní pouť, abychom viděli, že jsou to taky lidé jako my všichni ostatní. A fandící Hayden Panettiere byla jen bonbónek na dortu. ()

kwaicheng

Takový neutrální - asi dokument má být takový - dokument. Dokumentoval leccos, já bych ocenil víc boxu, víc tréninku. Tak. Dodokumentoval jsem. Do-Ku-ment je skoro neslušný slovo. Klitschkovci vypadají jako sympatický chlapi, co hrajou fér, takže já jim fandím. ()

vikino1

Výborně natočenej dokument o fenomenálním úspěchu dvou bratrů, kterým se povedlo v boxu co nikomu v historii. To čím je Jágr v hokeji, Mesi ve fotbalu, Federer v tenisu, tím jsou Klitschkovi v boxu. Jednu strhávám za zbytečně dlouhou stopáž, mě zajímal spíš box, jak kecy o tom jak vyrůstali. ()

Jaxx84

Zajímavě natočený dokument o skutečné stránce dvou neskutečných legend boxu, o jejich pocitech, rodině, strastech, bolestech, vítězstvích, bratrství a hlavně o jejich boxu. Teď je obdivuji ještě víc než kdy předtím. Poklona. ()

aLCaP0Ne

Ako fanúšik Mike Tysona, som nikdy nemal bratov Klitschkovcov rád. Ten ich štýl boxu mi strašne znechutil ťažkú váhu a každý jeden ich zápas, až na zopár výnimiek bol nudný. No až v tomto takmer dvojhodinovom dokumente som naozaj pochopil, kto sú bratia Klitschokvci, že to všetko nie je len náhoda a, že museli prejsť naozaj trpými cestami aby sa dostali až na samotný vrchol a stali sa svetovými šampiónmi, klobúk dole. Dúfam, že sa im podarí odísť na vrchole, zaslúžia si to, no každopádne by som chcel vidieť súboj medzi nimi a to, že by to bol viac než box, je už teraz jasné.. 90% ()

Sign

Skutečně profesionálně natočený dokument o skutečných profesionálech těžké váhy... O Klička jsem se nikdy nezajímal, teď jsou to pro mne nejuznávanější boxeři současné těžké váhy. ()

netWoor

poměrně nezáživné a příliš ukecané, navíc se zajímavým střihem, díky kterému občas nevíte, o kterém z bratrů je řeč. Ani o kariéře těch dvou se toho moc nedozvíte, celé je to takové odfláknuté, jakoby ze záběrů, které nikdo nechce ... ()

Likan7

Box nemusím, ale bratry respektuji a obdivuji. Pokud to někdo má jako já, tento dokumentární film je přesně pro něj. Velmi zajímavý pohled do zákulisí legend tohoto sportu, jejich vzájemného vztahu, vztahu k matce, politice, společnosti. Důkaz, že ne každý sportovec musí být hloupý a vymlácený. ()

cula2

Náhled do soukromí bratrů a do zákulisí profi boxu (některé záběry dost krvavě nechutné).Konečně vládnou světovému boxu inteligentní bílí chlapíci,což v minulosti nebývalo pravidlem.Perfektní zápasové zpomalovačky,kde vidíte po úderu pohyb každé šlachy,svalu...Je nutností vidět pro všechny,kteří mají rádi tento sport.Super sportovní dokument,není pro mě jiná volba než 5 hvězd!!! ()

raiN[ratm]

Nuž, bratia Kličkovci sú 90% úspechu tohto dokumentu. Rovnakou mierou sa o to zaslúžili netuctové životopisy tejto dvojice, plné úspechov (úspešní športovci z východnej časti Európy, boxeri s vysokoškolskými titulmi etc.), ktoré sú priam predurčené ako námet na dokument, ale aj bratia samotní (skutočné osobnosti, po bližšom spoznaní sympaťáci a správaním veľkí džentlmeni). Správnym namixovaním záznamov z najdôležitejších zápasov ich kariér s pozadím ich športového, ale i rodinného života, zaujme tento dokument aj človeka, ktorý sa o box nezaujíma a doteraz mu priezvisko Kličko nehovorilo vôbec nič. Lamon Brewster: "Box je brutálny šport. ... Ak nemáte vo svojom živote nič - prácu, rodinu, peniaze, žiadnu šancu, potom môžete boxovať. Preto nerozumiem, prečo sa Kličkovci stali boxermi. Mali toľko iných možností. Celý svet im bol otvorený, sú inteligentní a vzdelaní, mohli sa stať doktormi alebo právnikmi." ()

aa12

Kličkové jsou pro mě inspirující osobnosti, které obdivuji nejen za své sportovní úspěchy, ale hlavně za to že dokázali že i do boxu se dá vnést inteligence, rozvaha a přemýšlení. Sám jsem jim povahově dost podobný hlavně Wladimirovi, takže takový to dokument je pro mě velice interesantní a musím za něj jedině poděkovat. ()

TommyDiamond

Kličkové v dnešním boxu nemají konkurenci. Proč tomu tak je? Kdo vlastně jsou? Nic kromě jejich posledních knock-outu jsem o nich nevěděl. Jejich životní příběh je dost zajímavý. Dětství, rodina, prohry a hlavně jejich velká vítězství jsou zde k shlédnutí. Libili se mě pohledy a postřehy ostatních (Lennox Lewis, trenérů, manažérů i ostatních soupeřů). Tento dokument vážně stojí za shlédnutí. Celkově 80% ()

dewil21

Mezi provazy jsou jako doma, nedají bez sebe ani ránu, jejich odhodlání a zapálení je inspirující a jejich výkony obdivuhodné... Dámy a pánové, úřadující mistři světa v těžké váze, držitelé titulů WBO, WBA, IBF, IBO a WBC - bratři KlitschkOvi!!! Díky za tenhle dokument, nakouknout do zákulisí boxerských legend, po tom asi touží každý fanoušek. Velmi hezky pojaté. Dotáhli to tak daleko i přesto, z jakých pocházeli poměrů a prostředí...nebo snad právě proto? Dokument ukazuje nejen jejich kariéru, ale i dětství a vztah mezi oběma bratry. Po shlédnutí už je nebudete považovat jen za mašiny na vítězství, za chodící horu sexy svalů, jsou to inteligentní, slušní a čestní chlapi... Z nich by si měli pražští namachrovaní frajírci (rádoby kickboxeři) s rovnými kšilty vzít příklad. ()

speedy7929

Príbeh dvoch bratov ukazujúci o sile, pevnej vôle, talentu a súrodeneckej láske. Dokument, ktorý nám dokazuje, že BOX nie je len o tvrdých ranách a zlomeninách, je to taktická príprava, je to ako partia šachu. Škoda len toho, že sa nikdy nedozvieme ktorý s bratov je ten kráľ vrchu o ktorého v boxe ide. ()