Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

Razzor_82

Gosling skvěle rozjel film ale Cooper ho za mě už nedojel do cíle na pět hvězd. Druhá půlka fimu už se veze v čisté náhodě a nudí svou stopáží. Konec nijak nepřekvapí a na drama je tohle hold málo! Velká škoda potenciálu filmu ale i tak moc dobrá práce. Ještě bych vysekl kvalitní soundtrack k filmu. 8/10 ()

tranquill

"Víš ty co, Lucku? Jestli budeš řídit jako blesk, tak narazíš jako hrom!" Člověk a jeho skutky nejsou černobílé v tomto kvalitním kriminálním dramatu. ()

Franc1s

Co tím chtěl básník říci? Bohužel pro mě zklamání, doufal jsem v něco na způsob Drive, ale to se nedostavilo. Přišlo mi to jako slepenec tří příběhů: taťka lupič, taťka zabiják a nakonec synové.. První třetina s R.Goslingem parádní, jako další filmy kde hraje, pak ale druhá třeti s B.Cooperem a celé se to nějak začíná zasekávat no a pak přijdou na řadu synové a "velké" finále a už je jisté,že není o čem mluvit..Zdlouhavé jak nikdy a tak jsem se těšil aspoň na super soundtrack,ale to jsou tak max dvě skladby. Nee, todle není ono.. ()

pulDag

Ve výsledku velká škoda, že si to scénárista nenechal v hlavě ještě trochu dozrát.. (btw. hlavní hudební motiv je boží) ()

hierro

Tenhle film měl skončit po 52 minutách. Začátek parádní, motorky a Eva Mendes bez podprsenky. Jenže přesně po těch 52 minutách okamžitě klesne kvalita až k bodu mrazu a klesá tak dlouho, že na konci dosáhne absolutní nuly. Nemám moc rád Goslinga, ale musím uznat, že jeho role byla nejlepší částí filmu a bez něj by byl film nekoukatelný. Taky jsem si měl sehnat nějaký OxyContin, abych vydržel zbylé 2 třetiny bez újmy. ()

waska

Když zabijou hlavní hrdinu, skvělého ( jako vždy ) Ryana Goslinga, byl jsem docela v šoku, zvlášť když uteklo 40 ze 140 minut. Nicméně filmu to neubralo, taktovku přebere stejně dobrý Cooper. Perfektní scénář a skvělý herci filmu hodně přidají. ()

Patrik200s

Ďalší nízkorospočťák čo sa mi veľmi dobre pozeral a to hlavne vďaka Goslingovi, ktorý v podobných filmoch zrejme rastie inak si to neviem vysvetliť. Podobný film by som za iných okolností zrejme ani nezapol ale po diamante Drive, kde ma úplne roztrhal je tu toto. ()

Demonic189

Tri vela, dve malo..z ucty k dobrym, velmi dobrym hercom sa priklanam k vyssiemu hodnoteniu. Inač je to pre mna velke sklamanie :( SPOILER: Gosling šokujuco kratko, Cooper fajn ale jeho dejova linia je strašne skratkovita a smiešne vyriešena, Mendes na zabitie, DeHaan super! Sranda, ze minimalne dvaja herci mi tu prišli strašne priteplení, s ktorými by som sa bál byt sam v jednej miestnosti. K tomu kopa nelogickosti...škoda. 2,49* PS: pan CERVENAK, ukazte mi prosim Vas ten "DOKONALY" scenar...akosi ho tam nie a nie zahliadnut. ()

LabySo69

Jako bych se koukal na film od A.G.Inárritu, akorát s tim rozdílem, že on by asi režii zvládl líp. Hlavní herecký trio (Gosling, Cooper, DeHaan) je sice výborný, ale bohužel jednotlivý príběhy už tak vyrovnaný nejsou. Nejlepší je paradoxně asi ten, kterej mi přišel, že dost čerpá z Refnovo Driveu. Možná, že nečerpá, možná je to jen Goslingem v podobný roli, kterýmu mimochodem tyhle podivínský role prostě sednou. ()

Oonika

Ach jo, proč by Ryan tak ošklivej?? :( No ale fakt jsem byla překvaená, jakým směrem se film ubíral, čekala jsem totálně něco jiného, takže fakt překvapení a musím říct, že pěkné. ()

Kotsour

Už dlouho jsem měl tenhle film v hledáčku a je to jeden z těch případů, kdy lituji, že jsem se na něj nepodíval dřív. Dá se říct, že jsem o tomhle filmu nikde neslyšel, až jsem na něj náhodou narazil a byl překvapen, jaké má herecké obsazení. Naprosto nekompromisní příběh plný surové reality života skrze celou společnost, ukazující dopady rozhodnutí a činů jednotlivých z nás na životy ostatních. Zvládl jsem naštěstí nezjišťovat předem více o ději, takže jsem byl o to více překvapen, jak originálně a neotřele se snímek ubírá ke svému konci přes tři prakticky odlišné příběhy, které jsou na sebe však úzce navázány. Snad nikdy jsem se však ještě nesetkal s tak výrazným střídáním HLAVNÍCH postav. Tohle je opravdu jedno z nejvíce působivých a originálních dramat poslední doby a já jsem z něho opravdu nadšený. ()

Likan7

Rozhlehlý příběh, který se rozehraje na tolika frontách a v tolika vrstvách, že jsem až koukal, jaká hra se tu rozehrála. Přesto si ale myslím, že právě tahle rozhlehlost filmu hodně ubližuje. Brilantní je totiž hlavně první třetina, a to díky jako vždy skvělému Ryanu Goslingovi. Nemam nic proti Bradley Cooperovi, ale herecky jednoduše na Goslinga nemá a nešahá mu tady ani po kotníky. Gosling měl mít prostor na celém filmu, pak by se mohlo mluvit i o nominacích a cenách. Takhle je Za borovicovým hájem velmi zajímavou sondou jakým bylo svého času třeba skvělý Město, ale do jeho levelu mu něco chybí. ()

Klajondr

Tady se nemůžu rozhodnout mezi 3 nebo 4 hvězdami. Ale asi tomu nakonec dám ty 4. Místy sice film pokulhával, ale jinak se jednalo o velmi slušný kousek, který vás donutí přemýšlet nad činy, které jste právě viděly. Zpracování snímku je zvládnuto velmi dobře a velice se mi líbí pohledy od různých lidí na tu stejnou věc. Takže až na pár výjimek se jedná o skvělý film. ()

samkko

Navzdory příjemnému obsazení mi scénář přišel dost pokulhávající. Občas jsem měl pocit, že způsob, jakým mi jsou, jakožto divákovi, předávány podstatné informace je na levlu animáku pro malé děti. Zpracování, jak už vizuální, tak audiovizuální neurazí, ani nenadchne. Co však potěší je hned tří vrstvá dějová linie, která do sebe krásně zapadá a tvoří, i když místy předvídatelný, tak minimálně nenudící příběh. Film je jako letní jednorázovka dostačující, ale na více zhlédnutí to nevidím. ()

IEO10

Překvapivě málo Goslinga, což je určitě na škodu, jelikož jeho část je absolutně nejlepší, potom se film ubere trochu jinam, než jsem očekával. Osobně jsem si myslel, že film bude hlavně o honu na Goslinga, což tak vůbec nebylo. Naštěstí to drží pohromadě skvělej Bradley, kterej mě v poslední době opravdu příjemně překvapuje, zahraje v podstatě všechno naprosto s přehledem. Jenom opravdu škoda, že byla prakticky jenom jedna scéna, kde se sešli s Ryanem. Myslím, že se mohlo vytěžit mnohem víc z jejich působení ve filmu, nicméně gradace scén je opět na vysoký úrovni, tohle má Cianfrance prostě v malíku. Celkem mě překvapilo, jak byl film v mnoha ohledech předvídatelnej a i díky tomu řadím Blue Valentine o něco víš. Začíná to bejt už rutina vidět Ryana Goslinga ve skvělym filmu a já doufám, že tahle rutina bude ještě dlouho pokračovat, tenhle chlapec má prostě čich na zajímavý role a já se vždycky těším v jakym dalším projektu se objeví. Jinak hodně slušnej soundtrack, kterej dodává scénám ten správnej tón..... ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper