Za borovicovým hájem

The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Gosling "deanovatěl", Cooper zase pěkně civilně a i vedlejší role jsou většinou zahrány lahůdkově. Jenže jejich postavy jsou do jednoho nesympatické a přišlo mi, že se chovají hlavně podle toho, aby jim ta velká tragédie s osudovým závěrem vyšla co nejčistěji. Pomalé tempo by mi výjimečně nevadilo, protože i hudba byla super, ale ten příběh a postavy jsou jedno velké MEH. (5/10)(29.4.2014)

Tak to som ešte nevidel. Film s dvojtvárnym hrdinom a príbeh, ktorý sa príjemne dopĺňa a kde herci a postavy sú čoraz viac a viac zaujímavejšie. Komorná dráma, ktorá dokáže zaujať postavami, hereckým obsadením a hlavne príbehom, ale ktorej chýbajú emócie. 80% - 4*(30.9.2013)

Bejt to tak o půl hodiny kratší, napálím plnou palbu, protože takhle skvěle natočenej film jsem už dlouho neviděl. Bohůžel, díky přepálený stopáži je tu spousta nudných scén, na které sice většinou navazujou nejlepší scény z celýho filmu, ale i tak tam ruší. 80%(1.6.2013)

Navzdory ne příliš ohromujícímu hodnocení dávám plný počet hvězd, protože košatý příběh tohoto snímku mě ohromil. První část, kde hraje prim příběh Hezouna Luka, jenž je ochoten pro svého malého synka udělat vše, aby mu zajistil dobrou budoucnost. Perfektně jej ztvárnil Ryan Gosling, kterému role mlčenlivých a nevyzpytatelných chlapíků svědčí. Další část filmu, která se zaměřuje na život policisty, je také velmi poutavá a o nic méně zábavná je i část, v níž se příběh soustřeďuje na syny hlavních dvou hrdinů. Snímek je navíc obohacen o dobrý soundtrack a kvalitní herce. Pro mě osobně byl tento počin velmi příjemným překvapením.(15.6.2013)

• verbal

Po tomhle jsem se konečně rozhodl, že okamžitě naběhnu do nejbližšího Šopinpárku a pořídím si to Nudítko. Pro ty z vás, co o něm ještě neslyšeli, se jedná o třicet centimetrů dlouhý, válcovitý předmět želatinové konsistence, vybavený na obou koncích žiletkovými omezovači tak, aby si ho ti, co by se při jeho používání dostatečně nenudili dle přiloženého návodu, nemohli zasouvat do různých tělesných otvorů. A tak jediné, co se s ním dá dělat, je jen tak mávat v luftě a sledovat, jak se nudně ohýbá, což jednoho po chvíli dokonale otráví. Za padesát tři kaček dostanete tedy něco, čím se během pár minut perfektně znudíte a nemusíte přes dvě hodiny čumět na tohle unylé, utahané, rádoby existenciální fňukdrama, které by v okamžiku uspalo i profesionálního insomnika. Úvod s mým milovaným panem Goslingem, vytapetovaným dle nejnovější valdické módy se ještě dá, pokud jste sběhlí v rychlém používání tlačítka FFW, jakž takž přežít, ale poté, co se na scéně objeví Bredly, prudce litujete, že ten průstřel kolena rozchodil a neskončilo to po čtyřiceti minutách. Mít už včera u sebe to Nudítko, ostré konce, neostré konce, narval bych si ho zoufale někam, kde by to hodně bolelo!(26.5.2013)

• - Ben Mendelsohn improvizoval, když řekl větu: "Jestli budeš řídit jako blesk, narazíš jako hrom," která nebyla ve scénáři. (Dalfor)

• - Všechny banky, které jsou v tomto filmu vykradeny, jsou skutečné. (Steel32)

• - Luke (Ryan Gosling) má v jedné scéně na sobe tričko kapely Metallica z alba "Ride the Lightning". Robin (Ben Mendelsohn) poté pronese větu: "If you ride like lightning, you're gonna crash like thunder". (Punisher)