Za borovicovým hájem

The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Tak to som ešte nevidel. Film s dvojtvárnym hrdinom a príbeh, ktorý sa príjemne dopĺňa a kde herci a postavy sú čoraz viac a viac zaujímavejšie. Komorná dráma, ktorá dokáže zaujať postavami, hereckým obsadením a hlavne príbehom, ale ktorej chýbajú emócie. 80% - 4*(30.9.2013)

S takovou dvojicí v hlavních rolích to snad ani jinak dopadnout nemohlo. Bradley si gradujícím výkonem bez zaváhání krade každou scénu a Ryanovi zase stačí jediný pohled na to, aby filmové motorky nebyly jako dřív. Tyhle borovice se nejdřív zdají jako pořádná sonda do duší na rozdílných stranách barikády, jako výborný dramatický oblouk, o kterém budu ještě nějaký čas vyprávět. Jenže za tím balvanem v žaludku, co mě přes dvě hodiny táhnul dolů, je zkrátka něco víc. A když si divák nechá proběhnout před očima pár zlomových momentů a spojí si je znovu v jeden celek, tak to člověkem ještě aspoň jednou pořádně zatřese.(19.3.2013)

Silné drama složené z tří propojených životů. Realistický syrový příběh a přesnou režii podtrhují výborní herci. Snímek malinko ztrácí, když se z před čočky objektivu odstraní Ryan Gosling, ale i tak má co říct. Ta čtvrtá je za skvělé krosové honičky v první třetině.(1.1.2014)

Iñárritovina v podobě filmového Kinder Surprise; také nabízí hned tři (ne)sourodé věci v jednom balení. Ohromně silné v mnoha aspektech; od detailů "nosí ošuntělá trika naruby" až po budování hutné atmosféry. Co poněkud kazí nadšení je třetí akt, který sice sám o sobě špatný není, ale i tak se krčí hluboko ve stínu úvodních dvou. Je totiž schématický, dlouho dopředu čitelný a poněkud školometský. Což vzhledem k tomu, že by měl kruh uzavírat je poněkud nešťastné. Poněkud hodně.(17.3.2013)

Amazing! Záběr s motorkama na začátku filmu byl nekompromisní Over the TOP. Ryan Gosling opět zahrál bravůrně,ikdyž nedostal tolik prostoru,jak jsem očekával.. Film má poutavý příběh s minimem akce a pravděpodobně se jedná o nejvíce Ambiciozní film Roku. Při 140 minutové stopáži jsem ani na sekundu nemrkl a bavil jsem se skvěle,což se vyskytuje u mě zřídka .. 80%(15.5.2013)