poster

Za borovicovým hájem

 • USA

  The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Zajímavý film. Nejdříve to vypadalo, že autoři použili málo vídaný koncept ,,v půli filmu nečekaně vyměníme hlavního hrdinu", který jsem naposledy zaznamenal u Davida Lynche blahé paměti, když uprostřed Ztracené dálnice z neprodyšně uzamčené vězeňské cely nechá nějakým iracionálním eskamotérským trikem zmizet jednoho hrdinu a místo něho se bez bližšího vysvětlení zjeví druhý, pak ale Derek Cianfrance nechá hrdiny prostřídat znovu a vznikne klasický postmoderní vztahový propletenec, kde nakonec vše souvisí se vším. Ryan Gosling byl opravdu uhrančivý a osobně jsem litoval, že jeho hrdina nedostal prostor na celé ploše filmu. I když... ten příběh, s nejstarší možnou motivací - pomstou, ozvláštněný tím, že jde o pomstu transgenerační, mu vlastně prostor sekundárně dává...respektive jeho genům. :-) Po formální stránce jsou všechny tři dějové plochy oddělené střihovým přechodem asocizujícím vodu a vodní plochu, jež vytváří jakýsi magický halucinogenní dojem, zaujme také několikeré použití postupů převzatých z počítačových her, konkrétně ono již dříve zmíněné procházení filmem v rolích jednotlivých hrdinů coby obdoba RPG her, nebo scén, v nichž kamera sleduje hlavního hrdinu formou snímání 3rd Person Games, tedy dlouhá kamerová jízda, při níž kamera snímá zátylek a část zad hlavního hrdiny. Škoda jen té předvídatelnosti, scénář mohl být trochu rafinovanější...(5.3.2015)

 • Adrian
  ***

  Bez spoilerovania nejde vcelku presne uviest co mi vadilo, tak len okrajovo. Ryan Gosling je naozaj James Dean sucasnosti a momenty, kedy je na platne nemaju chybu. Svoju postavu dokaze dokonale predat v kazdej polohe. Ovsem ked s pribudajucimi minutami a s nastupom jedneho dramatickeho zvratu film zacne jasnejsie krystalizovat cim vlastne chce byt, nastalo u mna urcite rozcarovanie, ciastocne sposobene aj narastajucou schematickostou a predpovedatelnostou, co bola ingrediencia v prvej polovici filmu sa nevyskytujuca. 6-7/10 (EFM 2013)(9.2.2013)

 • Nin
  ***

  Gosling "deanovatěl", Cooper zase pěkně civilně a i vedlejší role jsou většinou zahrány lahůdkově. Jenže jejich postavy jsou do jednoho nesympatické a přišlo mi, že se chovají hlavně podle toho, aby jim ta velká tragédie s osudovým závěrem vyšla co nejčistěji. Pomalé tempo by mi výjimečně nevadilo, protože i hudba byla super, ale ten příběh a postavy jsou jedno velké MEH. (5/10)(29.4.2014)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Amazing! Záběr s motorkama na začátku filmu byl nekompromisní Over the TOP. Ryan Gosling opět zahrál bravůrně,ikdyž nedostal tolik prostoru,jak jsem očekával.. Film má poutavý příběh s minimem akce a pravděpodobně se jedná o nejvíce Ambiciozní film Roku. Při 140 minutové stopáži jsem ani na sekundu nemrkl a bavil jsem se skvěle,což se vyskytuje u mě zřídka .. 80%(15.5.2013)

 • Cervenak
  *****

  Epická americká tragédia v troch dejstvách. Skoro je mi ľúto ľudí, ktorých takáto parádna filmárčina neosloví.. Tá úľava, keď po strašne dlhej dobe konečne narazíte na dokonalý scenár. K tomu dokonalá réžia a perfektní herci. Toto bolo určite nominované na 20 Oscarov... alebo nie?(29.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace