poster

Za borovicovým hájem

 • USA

  The Place Beyond the Pines

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2012, 140 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adrian
  ***

  Bez spoilerovania nejde vcelku presne uviest co mi vadilo, tak len okrajovo. Ryan Gosling je naozaj James Dean sucasnosti a momenty, kedy je na platne nemaju chybu. Svoju postavu dokaze dokonale predat v kazdej polohe. Ovsem ked s pribudajucimi minutami a s nastupom jedneho dramatickeho zvratu film zacne jasnejsie krystalizovat cim vlastne chce byt, nastalo u mna urcite rozcarovanie, ciastocne sposobene aj narastajucou schematickostou a predpovedatelnostou, co bola ingrediencia v prvej polovici filmu sa nevyskytujuca. 6-7/10 (EFM 2013)(9.2.2013)

 • StarsFan
  ****

  The Place Beyond the Pines aneb jak mohla dnes vypadat americká kinematografie, kdyby se většina tvůrců nesnažila jen slepě napodobovat zaběhnuté postupy. V záplavě těch stejně se tvářících filmů, které mě nedokáží ničím překvapit a které se ani nesnaží nějak vybočovat z řady, mě zkrátka dílko jako je tohle nesmírně potěší. Ten důraz na detaily dotvářející celkovou atmosféru (tričko naruby), ta inteligentní změna hlavního hrdiny po první hodině stopáže, to vykreslení čtyř rozdílných mužů, které v náznacích ilustruje, že mezi policisty a lupiči nemusí být velké rozdíly, že i poctivost lze využít k vybudování kariéry nebo že nejméně sympatickou postavou může být ta, která se proti zákonu provinila nejméně, to všechno a mnoho dalšího by mě s jistotou donutilo dát nejvyšší hodnocení, kdyby konec nebyl tak předvídatelný a nešustil tak papírem. Odmyslíte-li si však lehce násilnou snahu příběh nějak cyklicky uzavřít, zůstane vám film, který nad tradiční kino produkcí vyniká svou sebevědomostí a inteligencí.(21.4.2013)

 • Boogeyman
  ****

  Stačilo o půl hodiny zkrátit a dal bych za pět, výtečně natočené drama s mírně netradiční stavbou příběhu, ale nechutně pomalým tempem.(5.6.2013)

 • castor
  ****

  Osobití filmaři se stále rodí. První dobrá zpráva. Tou druhou je, že elektrizující Ryan Gosling coby motocyklový kaskadér a následně bankovní zlodějíček dál platí za nejzajímavějšího herce své generace. Kriminální freska Za borovicovým hájem ale nakonec až takovou peckou není. Tahle story je totiž až překvapivě odtažitá, a to i přesto, že si tvůrce „zvláštního“ syrového debutu Blue Valentine hlídá pointy a znovu pečlivě vede herce. Aniž bych moc prozrazoval, vypráví o nevyhnutelnosti osudu a důsledcích našeho jednání, není nijak zvlášť originální, přesto nakonec i ty banální scény můžou (a jsou) obohacené o solidní vnitřní hloubku. Až si je divák po závěrečných titulcích rád zopakuje. Rozhodně tak nejde o obyčejnou žánrovku, ve výsledku tu máme komplexní drama, kterému ovšem tah na bránu prostě chybí. S charaktery jsem se navíc silněji nesžil, tudíž jsem nesdílel jejich dilemata, a jakmile Gosling slezl (spadl) ze scény, zážitek se mi s narůstajícími minutami začal vzdalovat. Možná i proto, že s Bradley Cooperem mám dlouhodobý problém. Ale jak říkám, v jednotlivostech dobré, místy velmi dobré, ale jako celek to není ono. Silné tři, slabší čtyři, stačí si vybrat!!(29.6.2013)

 • Superpero
  ****

  Líbilo se mi to hodně, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak to nemělo nějak důmyslný účel věnovat se postupně tolika postavám. Chvíli jsem čekal, jestli třeba ještě jeho syn nesplodí potomka a nebude to pokračovat až do vzdálené budoucnosti, a pak třeba až do postapokalyptické doby. Každopádně důležité je, že mě všechny části filmu bavily a nejvíc k srdci mi přirostla Eva Mendes, jelikož jsme jí mohli sledovat celou dobu a samozřejmě je to stále krásná žena. Hudba byla debilní.(2.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace