Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

slunicko2

Rozpačitý dojem. 1) Více než hodinu sledujeme jeden příběh. Pak se všechno najednou přepne do úplně jiného příběhu, který vyplní druhou půlku filmu. Ke konci se oba příběhy propojí, ale výsledné menu nic moc. 2) 32letý Ryan Gosling (Luke) byl jako vždy výborný. 3) Goslingova část 3*, zbytek 1-2*. ()

Philcze

Monumentální a mnohovrstevnaté drama, které se vyhýbá klasickým šablonám vyprávění. Kdo se přenese přes absolutní "game-changer" v první polovině, dostane precizní rodinné krimi/drama s excelentními herci (Gosling je bůh, Cooper a DeHaan skvělí), neuvěřitelně vtahující atmosférou a perfektním vyústěním. Propagovat tenhle film nicméně muselo být absolutní peklo, i přes takřka-nic-neprozrazující trailery mi v průběhu filmu některé věci začaly docházet dřív než by měly. 90% ()

MATADOR

Nadmíru kvalitní scénáristická záležitost se topí ve zbytečně natažené stopáži, která už asi po půlhodince neuvěřitelně irituje. Postavy vás zajímají, stejně tak jako cesta, kterou se bude další dění ubírat, celé to je ovšem zabito nicneříkajícím vyvrcholením a zjištěním, že to vlastně bylo jen dobře napsáno! ()

Vampireman

První třetina vynikající, v dalších dvou už začně ztrácet na kvalitě veškerá krása strukturovanosti děje, obrazová barevnost a líbivá režie a ze solidně našlápnuté žánrovky se stává vyčpělé Refn-wannabe sociální poloindie, na které se sice dá koukat poměrně solidně, ale vzhledem k tématu a balení to po uležení zklame. ()

a.keram

Film který mi přijde prostě nedodělaný. Výborní herci a výkony. Zajímavá zápletka I plot twist v polovině filmu. Ale ať už celí film tak i jednotlivé scény prostě dávají dojem nedotaženosti. Jako by scénáristé napsali první verzi scénáře a podle toho to natočili. Spousta scén a momentů pak nemá dostatečný build up a nebo naopak končí předčasně. Opravdová škoda hlavně díky naprosto nabušenému obsazením, kde si herci prostě zasloužili od režiséra více času na plátně. ()

Ice.dog

Ryan Gosling je prostě frajer, takovej James Dean současnosti, od chvíle co se objevil na scéně jsem věděl, že mě tenhle film bude bavit. Film je rozdělen do dvou částí a ta první je prostě neskutečná, škoda že neni delší a Ryan musí ze hry tak brzo pryč. Co se týče první části - ta pojednává v podstatě o souboji. Vystajlovanej frajírek na motorce, kterej vykrádá banky Vs. policejní důstojník Bradley Cooper v šusťákovce, kterej se zesype, když si poprvý zašpiní ruce. Druhá část již tak strhující neni, i když synové obou dvou zúčastněných hrajou též velmi solidně a příběh je velmi dobře provázán ve stylu alá "minulosti neutečeš". K tomu musím upozornit na velmi dobrý soundtrack, kterej mi z hlavy jentak neodezní. Ve výsledku se mi tento film jeví jako velmi solidní nadprůměr, kterej si svoje fanoušky rozhodně najde. 85% ()

FilmFan24

Mnohovrstvené rodinné drama o třech dějstvích, které táhnou tři herci. Předně Ryan Gosling, kterému stačí, že na plátně JE. Hrozně mě svým herectvím připomíná Jamese Deana nebo Marlona Branda. Těm taky stačilo být v záběru a divák jim věřil každý pohled či pohyb. Dále Bradley Cooper, který se nenápadně vypracoval k jednomu z nejžádanějších herců současnosti a mladý začínající Dane DeHaan, který celé dlouhé vyprávění uzavíra...Výborně zrežírovaný a hlavně zahraný film jehož záludnost změny v první třetině každý jen tak neskousne... ()

dawe04

Chuť na melancholickou artovku tenhle poeticky pojmenovaný snímek splnil na jedničku. A vůbec to není žádná nafrněná složitost, která by urážela "obyčejné" diváky. Příběh je rozdělen na tři dějství, které jsou logicky propletené, tu a tam jsou sice některé pasáže zbytečné a faktor náhody občas alarmující... ale podmanivá kamera, výteční herci v čele se stabilním Goslingem, Cooperem a dokonce fajnově hrající Evou Mendes všechno příjemně zastiňuje. ()

Hamaradža

Vynikajúca réžia a herecké odhodlanie celej osádky super, najmä prvá tretina dokonalá, ale ako som mal precítiť film ako celok - resp. jeho osudovú poslednú tretinu - ak celá stojí na jednom veľkom oslom moste? (Ich stretnutie) ()

Dont

Vynikající Ryan Gosling a Bradley Cooper v roli chybujících otců. Oba se ve snaze chránit svou rodinu nebo kariéru ocitnou ve zdánlivě bezvýchodné situaci a zajdou daleko za přípustné hranice. Východiskem je tak život ve lži nebo smrt. Nechci tady moc spoilerovat, ale první dvě třetiny nastavily laťku hodně vysoko a je jen škoda, že závěrečná třetina to trochu pokazila, přeci jen už to byla příliš velká hra na náhodu v kontextu s předchozími událostmi. Film asi bude mít dost kritiků, je to hodně subjektivní a pocitová záležitost. Jelikož uznávám herecký projev obou hlavních protagonistů a líbil se mi i minulý režisérův počin Blue Valentine, tak jsem si v tom našel to svoje a pozitivní dojmy výrazně převážily nad některými chybičkami. Rád si poslechnu i soundtrack, hlavně ta jedna melodie se mi hodně zamlouvala. Výborná byla replika o otcovství z Hvězdných válek. :-)) ()

PP66

Dobře propracovaná dějová linie, mnohovrstevné a splétající se linky, snad jen ta délka byla zbytečná. Něco mezi tři a čtyři hvězdami. ()

Vědma

Už dlouho jsem neviděla film s tak skvělým scénářem. Je pravda, že mnohem lepší jsou první dvě třetiny, ale komplexně jde o příběh, který je až antický. ()

GILLWANDER

Film zložený z troch dejových tretín (nemyslím úvod, jadro, záver, čo samozrejme film má), ktoré sa medzi sebou prepojujú a vytvárajú v závere výsledný melodramatický obraz. Takzvané „tretiny“ riešia bežné rodinné problémy, ktoré nás dokážu zmeniť či už k dobru alebo k zlému, kriminalitu, určitý pohľad na svet, ako ho vnímajú kontrastne odlišné osoby, ktoré sú si v konečnom štádiu veľmi podobné. Predstavuje nám pokrivený svet, ktorý sa snažíme napraviť no naopak ho viac pretvárame k obrazu zlému. Veľmi poetický film pre mňa, so záhadnou emotívnou hĺbkou, ktorá ma neustále po projekcií fascinuje. Veľmi dobre herecky zahraté (Ryan Gosling od hlavy až k pätám potetovaný s tričkom skupiny Metalica sa zas tak často nevidí). Dokonalý film to nie je, ale malo k tomu sakramentsky blízko. Záver ako sa patrí. 85% ()

Chrysopras

Těšil jsem se na své dva velmi oblíbené protagonisty. Ne, že by hráli špatně, ale problém mám spíš s tím, co hráli. Gosling opět v módu "Drive", ale postava s poněkud zvláštním vývojem. A Bradleyho zápletka byla z mého pohledu divně utnutá, abychom se dostali ke třetí části, která mi přišla nejslabší a vykalkulovaná skoro ad absurdum. Vnímám snahu o atmosféru a líčení rozporuplnosti postav. Ale pro mě ve výsledku nevydařená. Škoda. Tedy vlastně Honda :-) ()

Kosmik

Veškeré naše počínání nese následky a to jak dobré, tak i ty špatné. Nádherný film o osudu, lidských vlastnostech i o prestiži, který doznívá ještě hodně dlouho po závěrečných titulcích. Ryan Gosling snad poprvé opravdu i hraje a nedělá jen hezouna. A Bradley Cooper dostal velký prostor pro vývoj charakteru své postavy, který využil na sto procent. ()

zbyshek

Hvězdné obsazení tohoto filmu jsem nemohl nechat bez pozornosti. Oblíbení herci v nekomerčním filmu, očekával jsem kvalitní podívanou. Chvílemi film měl spád, chvílemi to byla nuda. Ze začátku jsem byl spokojen s filmem a bavil jsem se, ale postupně jak se střídaly propletené příběhy a mizeli hlavní aktéři skončených příběhů, děj ztrácel zajímavost. Následně se snímek propadl na 60%. Rozhodně lepší průměr. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper