Mýtický motocyklový kaskadér Luke (Ryan Gosling) se rozhodne opustit svět karnevalu a hry se smrtí. Dozvěděl se totiž, že jeho bývalá milenka Romina (Eva Mendes) nedávno porodila syna. Chce je oba najít a postarat se o rodinu. Aby je finančně zajistil, spáchá na svém motocyklu řadu bankovních loupeží. Jeho dokonalé zločiny ale přilákají zájem ambiciózního detektiva policie Avery Crosse (Bradley Cooper) a zkorumpovaného šéfa místního policejního oddělení Delucu (Ray Liotta). Začíná nemilosrdný boj, ve kterém neexistují žádná pravidla. Drama přesahuje i po patnácti letech do života dvou středoškoláků, kteří zápasí s dědictvím, jehož se jim dostalo. Jediným útočištěm se pro ně stalo místo za borovicovým hájem. (JOJ Cinema)

baribal

Na to jak byla první polovina v čelem s Goslingem strhující, byla druhá půlka trochu nudná. Po posledním mafiánském filmu Goslinga jsem měl docela obavu o jeho hereckou budoucnost, ale borovicový háj ukázal, že jeho parketou budou na príští léta filmy á la Drive. Docela zajímavá souvislost.. na konci Drive Gosling odjíždí autem v dáli.. zde v borovicovém háji, je scéna obdobná, jen v dáli odjíždí Goslingův syn, který se svému otci velmi podobá. Tahle drobná souvilost ukazuje co od Ryana Goslinga můžeme čekat. I když by se z něj nestal oscarový herec, tak si myslím, že jeho filmy budou vždy velmi divácky oblibené a to ne pouze u divaček. Bradley Cooper jako mladý poliš působil až nečekaně přirozeně, jakmile byl však v pozici kravaťáka dost se mi zprotivil, a ne jako postava filmu, ale celkově jeho hraní mi dost vadilo. Eva Mendes, Ray Liotta a Rose Byrne zde prakticky nehrají, takže na nich není moc co k hodnocení. Bohužel se filmu nepodařilo udržet napětí i ve druhé části, jinak by to bylo za jasných pět, na tom je vidět na čem film stojí a to je Gosling. Zároveň toto je nejslabší stránkou filmu, nicméně je borovicový háj výrazně nadprůměrný film, který "baví". ()

JimWayne

Tri hlavné príbehy tvoria kostru celého jednotlivého celku po dobu 140 minút. Absolútna nálož emócií a gradácie príbehu. Jedinečné predstavenie hercov, či už Goslinga, Cooper sa dostáva konečne do kvalitných filmov, Mendes sexi, ostatné menšie alebo väčšie postavy výborné. Réžia, scenár "Mastermind". Som absolútne uchvátený, film sa mi zapísal do duše a do mysle neskutočným spôsobom. Film roka, nasrat na Argo a nasrat na réžiu Ang Leeho. Toto je TOP za rok 2012. 100% ()

agentmiky

No páni,co to zase tvůrci udělali s tak výborně vymyšleným příběhem?Oni to na konci úplně pokazí.Za první polovinu bych dal čtyři hvězdy,ale zase za druhou dvě,takže průměr jsou tři hvězdy,což je myslím ke kvalitě filmu odpovídající.Kdyby rozvinuli příběh s těmi zkorumpovanými policisty,tak by to podle mě bylo lepší.Ale oni radši hodí příběh o 15 let dopředu.Tohle se jim nepovedlo.Hodnocení:60% ()

RasputincZ

Obsahuje nepatrné spoilery!! Nikdo dnes netočí tak upřímné filmy o mužích pro muže jako Derek Cianfrance. Viděl jsem Blue Valentine a věděl jsem, co můžu zhruba očekávat. Režisér opět vytváří neskutečně autentickou, civilní atmosféru za pomocí skvělých herců. Rozdělení filmu na tři části, které úzce souvisí a navazují zárověn může připomenout práci dua Inarritu/Arriaga. Přesto si nemyslím, že by zrovna jejich filmy byly pro Cianfrance hlavní inspirací. V Place beyond the Pines není primární arriagův typický motiv příčina následek, který zasáhne hned několik postav a jejich mikropříběhů. Namísto toho si Cianfrance pohrává (opět) s tématem rodiny, její roztříštěnosti, která je v dnešní době tak běžná. Rozdělení příběhu na tři části tak chápu spíš jako způsob, jak umocnit další téma filmu, a to odkaz (zde otcovský), který je pro dospívajícího chlapce důležitý. Nemůžu se zbavit dojmu, že tam byla malá inspirace filmem Drive (opět silná stylizace hlavního hrdiny - převrácené triko s Metallicou a albem Ride the lighting zde dostává naprosto nový symbolický rozměr a samozřejmě James Dean současnosti Ryan Gosling). Každý záběr se skladbou Snow Angel od Mika Pattona mi připomíná, proč miluji filmy. Jen škoda, že se první části s Goslingem nedokázalo nic vyrovnat, ba ani přiblížit. ()

wikked

Tříaktový "epos" o dvou generacích dvou rodin jejichž osudy se propletly, který se na první pohled tváří jako něco úplně jiného. Bohužel akty mají spíše sestupnou tendenci a naopak vzrůstá předvídatelnost, přesto jde o kvalitní záležitost. Gosling je opět hypnotický. // Febio 2013 ()

MartinezZ

Vůbec BY to nebylo špatné, kdyby to nebylo rozplyzlé a zprotahované. Osekat o 20-30 minut a přidám třetí hvězdičku. Dát tomu formu a i jiného režiséra, mohla by přibýt i čtvrtá. Po Blue Valentine ovšem od Dereka žádné překvapení. ()

cervajzik

Většina filmů graduje k nějakému senzačnímu vyvrcholení. Toto je pravý opak. Vrcholná šestihvězdičková půlhodina s Goslingem a následně strmý pád až na dno. Nakonec z toho jsou velmi těsně 4 hvězdy, ale teda takhle pokazit film, to se jen tak nevidí. ()

JJ.Gibson

Po neskutečné dlouhé době době jsem se musel vážně hluboko zamyslet na filmem, jelikož jsem vůbec nevěděl jak tento snímek ohodnotit a i teď je to pro mě pořád těžké. V mým očích je Place Beyond the Pines je rozdělen do tří zcela rozličných filmů, které jsou mezi sebou spojeny okolnostmi, na které se každý dívá z naprosto odlišného úhlu pohledu. První pojednává o Lukovi (Gosling) kaskadérovi, který předvádí hraní jako v Drivu nebo v Jen bůh odpouští a já tuhle Goslingu podobu "minimalistického" hraní fakt nemám rád!!! A Lukovo milostné drama s Evou Mendes se mi také moc nelíbil. Btw. nevím co se Evě stalo, ale vypada fakt otřesně, ale asi tak vypadat měla. Už jsem chtěl film dokonce vypnout, ale pak začal vykrádat banky a tak jsem u toho zůstal. Bohužel se nevyhnu SPOILERU: Přichází druhý film, Bradley Cooper jakožto policista, který je ve špatnou dobu na špatném místě a vše ještě korunuje špatný rozhodnutím - zabití Luka, i když nemusel. Načež je svou jednotkou prolezlou korupcí oslavován a dostává se do zajímavých situací a právě tato dějová linie mě bavila ze všeho nejvíc! Ray Liotta jako "supr" zkaženej polda, byl skvělý! No a máte tu třetí film - nebo-li závěřečnou část. Syn Coopra, který je extrémně problémový + feťák se potká ve škole se synem zabitého táty Luka, který je také extrémně problémový + feťák. Tak se dají dohromady a to se samozřejmě Cooprovi nelíbí a nějak proti tomu bojuje. Lukův syn posléze zjistí, že je to právě Cooper, který zabil jeho otce a chce se pomstít, ale nakonec svojí mstu nedokoná, i když si myslím, že klidně tu spoušť zmáčknout mohl. Uniká ze světa pryč do nějakého zapadákova, aby získal zpět tátovu proslulou motorku a tím to vše vlastně končí. Konec SPOILERU. Pro mě to bylo vskutku hrozně zvláštní podívaná, sice se mi to tolik nelíbilo, ale na druhou stranu to bylo jakým si zvláštním způsobem docela poutavé, takže od toho nešlo odejít. Zajímavé, lehce bizardní, poměrně dobře zahrané, ale za sebe už bych další projekci nedával... ()

GodComplex

Po Blue Valentine, ktera mi prisla naprosto priserna je tohle obrovske prekvapeni. Ze zacatku jsem byl skepticky, protoze to vypada dost podobne, realismus, nesympaticti herci, pocatecni nuda, ale je to cim dal lepsi. Skvely scenar (doporucuju nic nezjistovat a jit do toho poslepu), atmosfera zacne temnout, tomu pomaha i skvelym soundtrackem Mike Patton, zabery v lese, chronologicke epikusu, v ramci moznosti realneho filmu... Nakonec se z toho vyklubalo vazne kvalitni a originalni filmove prekvapeni. 8/10 ()

Freemind

Nemilosrdně natahované, slzavé nic. Spojení tří provázaných příběhů nefunguje a nudí, třetí story "15 let poté" by o nic nepřišlo, kdyby se dva předchozí segmenty smrskly na pár minut. Takhle si divák musí postupně protrpět chabé odvary "Charleyho Varricka" + "Serpico" uzavřené mdlým sociálním dramatem o problematické mládeži. V celém filmu mě zaujala jen rolička Bena Mendelsohna coby roztržitého dobráka z autoopravny - Gosling zklamal, Pattonova hudba je silně nevyrovnaná, make-up v posledním segmentu je až roztomile neumětelský (šedohnědá Mendes). Přečtěte si knížku nebo jděte vyvenčit psa, tohle je ztráta času. ()

Lum3n

Mělo to své momenty, bohužel podivné tempo a členění děje podráželo filmu trochu nohy. PS: Nenechte se oklamat trailerem, kdo čeká čeká hru na kočku a myš mezi Cooperem a Goslingem, bude zklamán. ()

kaylin

No, ze začátku to vypadalo, že se bude opakovat "Blue Valentine", více méně i se stejným obsazením, ale nakonec přece jen došlo k zásadnímu zvratu. A pak se pokračovalo ve stylu snímku "Blue Valentine". Režisér a scénárista Derek Cianfrance má dar pro příběhy, které na vás už od začátku dýchnout takovou depresí, že to až do konce nerozdýcháte. Svět jeho filmů má barvy, aby o ně hodně rychle přišel a zůstal už jen v temných odstínech. Tady není naděje. Životy se rozpadají a vy s tím stejně nic moc neuděláte. ()

Remedy

Po určité době jsem si říkal, že Clintovi tenhle příběhový split v Changelling šlapal mnohonásobně lépe. Kdyby celý film byl rozvedenou první částí a bylo by to založené na tom, jak „Bradley nahání Ryana“, mohlo to působit ve výsledku o dost uceleněji. Netvrdím, že ty další dva věru samostatné příběhy nemají žádný smysl, ale měl jsem jistý problém s jejich podáním. Jestli si z toho někdo má odnést, že „všechny sračky tě jednou stejně dostihnou a neutečeš jim, i když se budeš jakkoli snažit bejt hodnej a lidskej“, tak ať si to třeba odnese, ale pro mě to žádné moudro či „sugestivní zážitek z filmu“ nepředstavuje. Blue Valentine byl intimnější, sugestivnější a o dost méně vtíravý. ()

rt12

Postavy se chovají divně v divně šroubovaném příběhu a vyjma Goslinga je všechno špatně, o výkonech herců nemluvě. V prvním dějství Ryan Gosling, který si kérky obšlehl z Mysu hrůzy udává celkem slušný tón a zachraňuje rádoby herce okolo sebe. V druhém dějství Prohnilý vyřídí Prohnilejšího rychlostí blesku ve zmatené vyprávěnce o korupci, ve třetím dějství se to zvrtlo úplně (asi pokus o psychologii), a nakonec Zorro Mstitel odjíždí na na motorce vstříc novým zítřkům. ()

Kaluž

Derek Cianfrance je borec. Svůj předchozí počin sice nepřekonal (což není hanba, protože šlo o majstrštyk), tímto snímkem však rozhodně potvrdil své tvůrčí kvality. Robustní film o třech dějstvích, z nichž dvě jsou vystavěna dočista geniálním způsobem, tady máme málokdy. Závěrečná pasáž je bohužel mírně rozmělněna do nezáživna, na druhou stranu cením tah autorů netlačit děj do zbytečně vyhroceného a uslzeného finále. Teď mě omluvte, jdu si pomalovat tělo černým fixem. ()

..Lucas..

Jediným minusem tohoto filmu je jeho dlouhá stopáž. Ne že by nudil, ale někdy se mi děj zdál příliš rozvláčný. Jinak kvalitně napsaný film s kvalitním obsazením, Gosling i Cooper opět výborní. ()

italka63

Delší stopáž byla asi trochu zbytečná, prolínání děje vůbec nevadilo, přesto se mi zdálo že film od první třetiny, po úmrtí postavy Goslinga , ztrácí.I když Bradley Cooper rozhodně nezklamal.-)Pohled do života velmi rozdílných postav, který se prolíná s prací policie. Eva Mendes doslova chrtne před očima a tím pádem v obličeji vypadá ukrutně staře, což na vizuálu mladé maminky od miminka v mých očích rozhodně nepřidalo. Takže trochu škoda, čekala jsem asi víc... ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper