Missy (Amanda Seyfried) a Alejandro (Ben Barnes) jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. A právě její bigotní přístup k víře se neslučuje se skutečností, že manželé Griffinovi, kteří Alejandra vychovali jako vlastního, jsou rozvedeni. Exmanželé Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keaton) Griffinovi se tedy pustí do ne zrovna šťastné taškařice a rozhodnou se, že před Alejandrovo biologickou matkou zahrají po dobu svatby spokojený manželský páreček. Což je možná zábavné pro jejich děti Lylu (Katherine Heigl) a Jareda (Topher Grace), ale už méně pro Donovu dlouholetou partnerku Bebe (Susan Sarandon). K tomu si přidejte oddávajícího kněze otce Moinighana v podání Robina Williamse a musí vám být jasné, že je všechny čeká opravdu perný víkend! (Bontonfilm)

René.girl

Ti, co tomuhle filmu dávají čtyři hvězdičky museli asi vidět jiný film než já. Já totiž viděla komedii toho nejnižšího a nejtrapnějšího kalibru ve stylu českého Kameňáku. Druhou půlku filmu už jsem se jen chytala za hlavu a nevěřila vlastním očím. Jednu hvězdičku dávám snad jen ze soucitu k velkým hereckým jménům, (asi nečetli scénář než své role vzali) protože tenhle film je pro mě na hranici odpadu. 15% ()

dom156

První dvě třetiny filmu jsem litoval, že jsem si toto pustil, jelikož to byla nehorázná nuda a šed. Naštěstí mě poslední třetina probudila k životu. I tak ale to dostačuje pouze na průměr a to v kontextu tak zajímavého hereckého materiálu, jaký se zde vyskytuje je sakra málo. Spíše nedoporučuji. ()

Skip

Velmi dobré obsazení, jenže pár dávno provařených vtípků dobrou komedii nedělá. Takže tu máme jaksi velmi nudný průšvih. ()

Vědma

Zaujala mě přítomnost tolika známých herců a přestože, sakra, vím, že obzvláště Robert de Niro a Diane Keaton - tito herci velkých rolí - na stará kolena vlezou do kdejaké sračky, zase znovu mě to překvapilo. No těsně před koncem jsem usnula, tak nevím jak to dopadlo. Ale tyto typy filmů stejně většinou nedopadnou, ale prostě skončí, tak co, ()

berusche odpad!

Tak všeho moc škodí, že jo? No a tohle je toho zářným příkladem. Romanťárna, která není ani o té svatbě, ani o vztazích a ani o lidech. Hlavní postavy jsou naprosto pitomé, dialogy jsou naprosto nereálné a situace divně vyhrocené. Výsledek je prachsprostě de*ilní. Tak, teď vidíte, jak jsem se rozčílila. Celé se to totiž točí okolo toho, že obsazení slibovalo alespoň něco a děj by nemusel romantické komedii vadit, ale jak vidno, když to do ruky vezme nějakej mamlas, co si to musí sám napsat a pak ještě odrežírovat, přinese to pěkně shnilé ovoce. Prostě, nemůžete dělat víc věcí najednou, pak se ani jedné nevěnujete pořádně. ()

M.i.k.e

co do obsazení opravdu našlapaná komedie s velikým potenciáem,který ovšem ne naplno využívá.Hodně fórů míří apriori na první signální,ale ve výsledku nemám pocit ztraceného času,co víc nejednou jsem se upřímně zasmál a to nebývá u komedií posledních let pravidlem.Vzhledem k tomu,že jsem po letmém zkouknutí místního hodnocení očekával nemalý průser,jsem nakonec docela spokojen.Na 4 hvězdy to sice není,ale na lepší 3 s přehledem...70% ()

zdenotvor

Veľmi jednoduchá,nenáročná,gýčovitá komédia ktorú obsahuje zopár trefných hlášok a zábavných momentov, Starého nadržaného De Nira a to je asi tak všetko. Vlastne by som pozabudol na Robina Williamsa,ktorý príliš veľa priestoru nedostal,ale v jeho scénkach som sa asi najviac bavil. Keď sa človek veľmi nudí,tak mu tento film ideálne poslúži. ()

Aljak

Na moje prekvapenie, až taký prepadák ako som čakal to určite nebol. Náhodou celkom dobrá oddychovka, ktorá sa síce točila len okolo jednej veľmi bláznivej rodiny a príprav na blížiacu sa svadbu. Očakával som sériu megaklišé, ktoré zvyknú byť presne pre takýto druh filmov príznačné, no namiesto toho sa to odohrávalo v celkom príjemnej atmosfére. Aj keď to nebolo nič prevratné, ale na druhú stranu ani úplne podpriemerné. Herecké obsadenie veľmi dobré, dokonca aj príbeh so zápletkou celkom zaujal, no najviac zo všetkého sa mi rátal flegmatický Don (ktorého hral Robert De Niro), a celkom zaujala aj pôvabná latino herečka Ana Ayora. Zato Amanda Seyfried bola takmer neviditeľná, čo je celkom divné, keďže hrala nevestu :D ()

bourec

Nevim kde v tom filmu byla komedie.Jednou,možná dvakrát sem se pousmál,jinak nic.Slabý,nudný,naštěstí krátký.Viděno jen kvůli De Nirovi.40%. ()

Vignette

Lehce mi to připomínalo Mamma Mia!, ale narozdíl od něj se mi tohle docela líbilo - tentokrát jsem se nestyděla za všechny tvůrce a diváky, kterým se to líbilo, jen trochu za sebe :-). Děj je samozřemě už tisíckrát viděný, očekávatelný a občas příšerně překombinovaný, ale všichni herci byli fajn a asi díky nim se na film dobře dívalo. Zvlášť jsem vděčná, že Amanda Seyfried tentokrát i hrála a nekulila jen ty svoje kukadla, což mi v Mamma Mia! hrozně lezlo na nervy. Takže budu hodná a dám slabší čtyři hvězdy... ()

carly

prekvapivo zábavný film, ktorý utiekol ako voda. obsadenie bolo na jednotku. verila som im, že sú všetci jedna veľká disfunkčná rodina. to sa mi na tom filme páčilo, že bol o ľuďoch, ktorí sa dali pochopiť, ktorí sa mali radi aj v momentoch, keď sa neznášali, ktorí neboli dokonalí, ale o to prístupnejší. neviem, koho by som označila za najobľúbenejšiu postavu, ale Topherova premena na sexuálneho loudila, keď jeho postava stretla Nuriu bola silne nesympatická. mnohé zvraty vo filme boli predvídateľné, ale aj tak bol scenár dostatočne originálny na to, aby film nepôsobil opotrebovane. ak vyvolal istý pocit deja vu, bolo to do istej miery aj tým, že každá rodina je tak trochu strelená. ()

Juto

Zdá sa, že film „Veľká svadba“ kráča v šľapajach nedávnych hollywoodskych romantických komédií, zhromaždte toľko hviezd veľkých mien, ako môžete, a vložte ich do deja romantickej komédie. Film je založený na sexuálnych vtipov, ale aj pridáva načasovanú poctivú rodinnú drámu. 5/10 ()

angel74

Už jsem to jednou viděla, ale spolehlivě zapomněla a jak teď koukám, tak jsem si to fakt nemusela připomínat. Hvězdnými jmény se komedie Velká svatba jen hemží, humoru je v ní však pomálu a příběh působí naprosto nanicovatě. Dokonce ani závěrečné romantické vyznění nezachrání tohle scenáristické fiasko. (35%) ()

kristianzen

I přes pár velmi povedených vtipů, ve filmu bohužel přebývá více těch pubertálních, sexistických, prostě těch méně povedených, které jsou však v moderní době velmi v oblibě a shazujou žánr komedie na "trapná komedie". Je to nejspíše tím, že scenárista není tolik inteligentní člověk - aby nespadal do násilně vložených trapáren, ani zkušený člověk aby mohl vytěžit vtipy opravdu "ze života" - což je velmi těžké a sám vnímám komedii za nejtěžší filmový žánr. A nebo to prostě napsal na žádost studia za tři týdny.. U dvou z hlavních postav nedává smysl proč se chovají tak jak se chovají.. U jedné se to vysvětlí po půl hodině, u druhé vůbec.. Co se týče řemesla, režisér už si někde všimnul, že je hezké film otevřít a uzavřít stejným motivem, a jednou ve filmu uvidíme chytré využití střihu. Však co se musí nechat, je že herci i přes to jak trapně a nepřirozeně se místy musí chovat, to hrají velmi dobře, však ještě aby ne při jejich kvalitách.. Je to prostě snímek pro masy, které se přišli "odreagovat?" a rychle zapomenout, není v něm nic nového, nic překvapivého, až na pár kvalitních hlášek a poměrně krátké stopáže. ()