The Power of Few

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2013, 95 min

• maverick10

Multiretrospektivni parakotouly v pribehu nepribehu s mysterioznim nadechem ovsem vypravene reci studenta gymnazia po obrne. Radoby fylozoficke zvatlani obtloustle candy girl, je tak hloupe, ze by se nejedna dementni surikata obesila na vetvy. Forma nebyla spatny napad, ale obsah a jazyk sdeleni byl na urovni homo-bollywood(14.7.2013)

Takový filmový homerun jsem ještě neviděl. Neberu v potaz, že tvůrci se snažili být, snad i záměrně, v některých scénách brutálně amatérští. Říkám, snad, záměrně. V některých scénách totiž předvádí naopak hodně slušné výkony. To všecko ale na úkor příběhu, který se z různých pohledů snaží představit jednu scénu, která se všemi protne tak, že si to vůbec ani nedokážete představit. Nebo taky ne. No a pak přijde ten brutální odpal, že si až řeknete, že tohle musel natočit snad jenom nějakej blázen. A nebo člověk, kterej moc dobře věděl, co točil. Proto tři hvězdy, protože do hlavy nikomu nevidím, ale pořád tenhle film vnímám jako něco, co už asi nikdy neuvidím.(24.1.2015)

Tak tady asi se svým hodnocením půjdu hodně proti proudu, takhle nízké hodnocení jsem tu teda nečekal. Ale chápu ho, myšlenka klonování Ježíše z Turínského plátna a skutečnost, že závěrečný "mindfuck" není divákovi vůbec vysvětlen, k tomu může být dostatečným důvodem. Na druhou stranu já beru film jako takový zajímavý experiment. Líbilo se mi rozdělení filmu na sekvence různých lidí a jejich pohledu na dění událostí. To sice není úplně originální nápad, ale často se nevidí. Kamera mi trochu připomínala Ayerovu Patrolu, což rozhodně není špatná věc, a vidět Christophera Walkena jako bezdomovce bylo k nezaplacení. Za mě 4*. Haters gonna hate (a přeju jim, aby se taky kousli zevnitř do tváře).(22.11.2013)

• sator

nee(20.7.2013)

"Do čerta, ty si ich všetky zožrala? Chutia mi sladkosti. Vieš čo chlape? Vyložíme tú tučnú riť už tu." Sympatický pokus o napodobení spletitého klubka nití zvaného Crash vyvrhl na světlo boží NĚCO, co má do rovnováhy prezentované Ying a Yang daleko. Jednotlivé povídačky jsou kvalitativně nevyvážené, obzvláště story s rozumbradou Slaterem bylo tak zajímavé, že jsem si mezitím dal do pořádku svou elektronickou poštu, přičemž jsem seriózně uvažoval nad puštěním čtvrtečního Prostřeno!. Už jste se někdy při konzumaci čehokoliv kousli do dutiny ústní? Bolí to jako svině! 60%(6.10.2013)