Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

Script

Jsem po čase musel filmu zvednout hodnocení po opakovaném shlédnutí. Dospěl jsem k názoru, že snímek je po všech směrech perfektní i přes jeho zakončení. Hudba, kamera, brutalita, vývoj děje a jeho rozuzlení... Celý film je pojatý jako skvělý mindfuck, který si hraje s vaší myslí. Z některých momentů vám leze intenzivně mráz po zádech, že vám způsobí husí kůži viditelnou i na vašich rukou. :D Za mě je to povedená práce i po herecké stránce. Rosario Dawson a James McAvoy zahráli svoji roli excelentně. Ani logika filmu nechyběla. Všechno do sebe zapadlo. 5 hvězd. ()

pytlák

Vizuálně opojný, ale jinak komorní thriller, který už v úvodu naznačí, že se půjde až na dřeň a kamera tentokrát opravdu neuhne. Chvilku šokující, chvilku napínavé a vzápětí vám Boyle vykouzlí úsměv na rtech. Se spokojeným úsměvem jsem odcházel i z kina a to jsem u napínavého finále málem rozmačkal opěrky u sedačky. ()

Qitek

Takové skvěle vizuální nic, co se malinko snaží být něčím. Filmy Dannyho Boyla mě nikdy nijak nefascinovali co se příběhu, čili scénáře týče. A to sem na něm vždycky miloval nejvíc. že i přesto dokázal těm křehkým kostrám vdechnout více života než většina jeho kolegů. Jednoduše Boyle umí vyždímat emoce. Tento film jsem proplul bez jediné emoce. Bez nadšení, bez napětí, bez strachu, či zábavy. Film který mi v hlavě uvízl asi tak, že jsem jsem po shlédnutí okamžitě zapomněl. Na Boyla málo. ()

LiborGondek

Nuda, sice zajímavá, racionální a na hodně vysoké intelektuální úrovni, ale pořád nuda. Navrhuji zkrátit a přidat akci, nebo alespoň nějaký jiný děj, než pouze a dokola poslouchat hypnotizující (uspávající) dialogy účinkujících. Taky by neškodilo změnit vzácný a drahý objekt touhy. Kdo by chtěl nějakou čmáranici? Navrhoval bych něco skutečně hodnotného, třeba diamant, ten chce každý a taky se dá dobře prodat... :-D Abych jen nekritizoval, film je jiný, zajímavý a mohl být i hodně, hodně dobrý. Škoda, že potenciál filmu takhle zabili. Alespoň pro mě. 65% ()

viperDavid

Celou dobu strašně utahaný film, nudné pasáže strídali zajímavé akce a skvělá hudba...a tělo Rosario Dowson pochopitelně :) Konec však mile překvapil, i když divák už dávno tušil že je v transu... 3* ()

ivan_drago

Film zůstavá na pomezí úchylnosti a hrátky s liskou pamětí a seriózním "rívenč srilerem"... Zmatené, překombinované, matoucí, hrající na efekt a filmově samoúčelné... Neskromně si dovolím říct, že si Boyle poprvé v historii své filmografie vybral špatnou látku a vdechl jí jakýs takýs styl a atmosféru... Leč na víc než průměr to nedotáhl... ()

kinghome

Slušná krimi, kterou tahá James, ale musím říct, že ve Sviňákovi prostě vypadá líp, vousy z něj dělaj úplně někoho jinýho, jako uhlazenej vypadá divně. On je to dost podivnej film, ve kterým mě ze začátku dost vadila ta hypnóza, která mě otravovala, ale nakonec jsem si zvykl a celý děj mě docela vtáhl. Došlo i na zvraty a povedenej konec, takže já jsem spokojen. 75% ()

Bobik9

Herecky skvělé a začátek byl také velice nadějný. Ovšem postupem času jsem se ztrácel více a více. Bylo to na mě příliš komplikované a zbytečně. Přesto si myslím, že všechno nakonec pochytil, ale asi jsem zvolil špatnou chvíli na to, abych se koukal na takto zamotaný a zastřený film. Možná si to zaslouží lepší hodnocení, ale já očekával tolik, že jsem byl hrozně zklamaný. Danny Boyle se už ukázal i víc. ()

LadyPupu

"Hledám něco trochu víc osobního a nemůžu Vám říct, co to je. Porno to není, přísahám." Pravil James McAvoy a pak hledal a (ne)nacházel jakýsi obraz a hypnoterapeutka mu s tím (ne)pomáhala a do toho hrála docela fajn hudba a Vincent má krásný oči a to (spolu s hudbou) bylo tak jediný, co mě na tom bavilo. Možná, kdyby James hledal ztracený porno, byla by to větší švanda. Protože na to, jaký to mělo rozjezd, se to pak táhlo a nebylo to překombinovaný, ale pitomý. Jahoda!!! ()

Helmutek

Tl,dr shrnutí: Za všim hledej ženskou. A jo - film je to zajímavej a bavil mě, ale (POZOR, TROLEJ) ten konec je opravdu trochu přepíčenej a překombinovanej a trochu celej ten film sráží (vrcholem byla ta scéna v docích, sražení dodávkou do řeky... - celý se to vlastně tvářilo jako součást plánu, přitom už to bylo ale jenom neuvěřitelný). Nicméně vyholená pinda Dawsonový je v pořádku - upřímně řečeno si nevybavuju jinej film, kde by se toho takhle nebáli a nebyl tam záběr jen na chlapa, ale gendrově vyváženě jednou taky i na ženskou. ()

Johnny.ARN

Dobré. Dokáže sa to pohrať s divákom, dať mu pocit, že to prekukol, potom ho zamotať a tak stále dookola. Možno som čakal na konci trošku väčší zvrat alebo čo. Bavilo ma to celú dobu a má to aj dobré tempo a skvelé obsadenie. 3 z 5 ()

Lachtaan

Boyle je jedním z těch odvážlivých režisérů, kteří se nebojí měnit žánry rychleji než ponožky a musím uznat, že se mu to nehroutí pod rukama, ale naopak. Sice je Trans opravdu těžce uchopitelným dílem, pokud si jej ale nepouštíte s úmyslem, že si u filmu odpočinete, přestanete u něj myslet, zklame vás a doženete ho na nezasloužených 71 %, budete mile překvapeni. Nejde o takový mindfuck, co představují podobně nedoceněné pecky jako Predestination nebo Coherence, ale zdařile jim šlape na paty. [viděno na Disney+ 1.7.2022] ()

danoo

Podobne ako v skutočnej hypnóze, Danny Boyle vnára diváka do ďalšej a ďalšej vedľajšej zápletky. Pritom ide o rovnakú metódu, akú použil v „Slumdog Millionaire“, kde dáva do kopy neobyčajný životný príbeh Jamala Malika formou otázky za otázkou v súťaži Milionár. Svojím prekvapujúcim záverom ponúka tiež porovnanie s tohtoročnými „Vedľajšími účinkami“ od Soderbergha. Ako víťaz však vychádza tento film, pretože jeho pointu som neodhalil, je vizuálne perfekcionistický a hlavne neberie sa tak vážne. Ako tá napoly odstrelená lebka, ktorá ďalej rozpráva :-) ()

geklon

Náročný film, hlavně na hodnocení. Průběh příběhu byl z mé strany plný očekávání až do momentu, kde se všechno polopaticky desetkrát objasní, aby se to vy výsledku popřelo a změnilo. Takže příběhově ***. Hudba je fenomenální...to co nezvládne příběh či scénář dokáže zaretušovat a vygradovat výtečná zvuková kulisa, plná palba ***** I vizuálně je film ze začátku hrozně vkusný a současně moderní...ale v průběhu snímku se stává i jakoby prvoplánová kamera i brilatní střih krapátek předvídatelnými a neuspokojujícími atribubuty... Ještěže dílo trvá 101 dalmaminut, ****. Herecké výkony mi přišly lepší, než si většina z Vás naříká....všem zúčastněným jsem jejich strasti s Goyovými létajícími čarodějnicemi věřil,****. Ve finále poměrně rozpačité rozuzlení lehce degraduje celý poměrně zdařilý námět, který je na úrovni podobných žánrových velikánů jako je Počátek, Memento, či Shelter Island. Trance je zdařilým snímkem po všech stránkách, ale nic co by mělo předpoklady stát se legendou. ()

elanius

(75/2013, DVDRip) / Film sa možno tvári (chce tváriť) komplikovane, ale v skutočnosti je to v jadre docela jednoduchá story. Nohy podráža sám sebe tým, že už od začiatku dáva okato najavo že všetko je možné, manipulácia s divákom je tu priznaná metóda. Týmto pádom nič nedokáže prekvapiť, lebo je jasné, že sa môže stať hocičo. Záver rovnako nemusí vychádzať zo žiadnej logiky, alebo z deja a od polovice filmu mi bolo nejaké vyústenie úplne ukradnuté. Každopádne, pár skvelých momentov, hlavne v spojení s dobrou hudbou ma dokázalo zaujať. (6/10) ()

Cushing

Studený,odcizený pokus o thriller pro intelektuály. Intelektuálové: No thanks. Get lost. Too many sideways ruin the show. We don´t want to see any full frontal, male or female, we want to see a good film, and please, no torn fingernails on the menu. Ale možná jenom stárnu. Vracím se k filmům, kde jsou postavy, o které mi jde. A erotika, jak známo, je vždycky součástí příběhu. Pokud není, je to vyžvejklá bambule. Jako tady. Tak co na tom ocenit? Aha, že nás to upozornilo na exstenci nějakýho Goyi. Což není ta agentura, co ji měl Gott s Janečkem, co dělal Kroky -- pro změnu tentokrát ne. Jo a ta metafora s vyholenou kundou, kteráť je samozřejmě lživá, neboť jsme zarostlí jako Ezau... Tak ta taky nefunguje. Anebo jo, ale v jiným filmu. Toť vše. Smutek. ()

venison

Celkem zajímavě vymyšlená zápletka, dosti neotřelá a ne moc snadno předvídatelná.. Mám ráda Rosario Dawson, která tady má celkem dost prostoru.. Naopak týpky Jamese McAvoye a Vincenta Cassela moc nemusím.. Na britský film celkem dobrý :-) ()

Redi

Né že by mě Danny zklamal, kor když jsem do tohoto snímku nevkládal tolik nadějí (ať už kvůli hereckému obsazení, námětu), ale jsem od něj zvyklý na majstrštyky. Jinak ale nadstandardně dobrý thriller... a Rosario v rouše evině potěšila, konečně. ()

Pavlínka9

Další úžasný unikátní velkofilm Dannyho Boylea. Nejen závěrečných 20 minut pro mě bylo neskutečným zážitkem, ale celý ten film byl naprosto skvělý :) Všichni herci byli dobře vybráni, téma, kdy si nejste jisti, co je realita a co je pouze ve vaší hlavě přidané a pohrávání si s barevnými odstíny červené a oranžové jen podtrhovalo "realitu či fikci", díky které režisér pletl divákům hlavu :) Přestože si na počátku myslíte, že film bude o zcela jednoduchém plánu ukrást obraz v nemalé hodnotě, postupně se nabalují další a další možnosti, jak tento snímek rozvinout a po objevení možnosti hypnózy to teprve nabere pořádný spád :) Pro mě je nejvíce zajímavé samotné téma hypnózy, kdy je lidská mysl narušená dalšími informacemi a je schopné lidem do hlavy přidat plno věcí, které tam sami nechceme...Postupné precizní objevování informací, které do sebe skvěle zapadají pro mě bylo vodítkem, které mě dovedlo k zamyšlenému pohledu na závěrečné váhání Vincenta Cassela, který nevěděl, zda zmáčknout či nikoliv... ;) Jako bonus ještě vynikající hudba a jsem moc ráda, že film nebyl ukončen nějakým klišé a poslední co divák uvidí je daný obraz, o který celou dobu šlo ;) ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)