Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

sysyphus

Pozoruhohodny novy pocin pana Boyla kombinuje skvely namet s mnozstvom necakanych zvratov a podmanivym soundtrackom. Neviem, v podstate mi to ako celok chutilo - pachut obcasnych kecov o spomienkach a ludskom vedomi bola v mojom pripade prebita mnozstvom efektne pouziteho nasilia a explicitnej nahoty s poetickym vyznenim (McAvoyova fascinovanost vyholenimi kundickami je neskor vo finalnej casti filmu krasne vysvetlena). Na takto zvladnute filmy je radost pozerat. ()

DaliborekD

Boyleovo stylistické cvičení na téma kriminálky/vztahovky/psychedelie ve kterém se režisér rozvzpomíná, jaké to bylo točit filmy pro radost a ne pro uznání. Dravý a energický vizuál, pro Boyla tak typický, zastírá, že se děj odehrává na minimálním prostoru s minimem postav, nikam se nežene, pracuje s divákem systematicky a nedává mu žádné berličky nebo doslovná vysvětlení. Hudba je v Dannyho filmech vždycky výrazná a stejně jako ostatní vjemy na diváka až agresivně útočí, ale zase mu to vychází, další soundtrack, který bude v klidu fungovat i bez filmu. Ústřední trio si hraní užívá, zvlášť McAvoy dostal lahůdkovou roli, která mu dává dostatek prostoru se vyblbnout. Říct, že jeho postava je nejednoznačná by ale bylo nefér, protože ve filmu není vůbec nic jednoznačné... Ikdyž některé dějové zvraty divákovy můžou přijít jako podraz, z celého filmu je cítit, že je přesně takový, jaký ho Boyle chtěl a pro mě je větším důkazem jeho schopností než třeba na akademii mířených 127 hodin... ()

elCarda

Dostal jsem se na promitani tohoto filmu doslova naslepo (chyba v programu -> listek na jine predstaveni). Film me opravdu prekvapil. I kdyz jsem si skoro celou dobu myslel ze vim o co jde, nakonec (obzlaste ve treti ctvrtine) jsem se ztratil abych nakonec nasel pomerne velmi slusnou zapletku. Nemam co bych filmu vycetl, bylo v nem vse co ocekavam od nadprumernych filmu. ()

J.Mayen

Souhlas, první polovina, řekněme třetina filmu moc nezáživná,zato konec byl ukázkový poutač. Danny Boyle, můj oblíbený režisér ukázal, že umí, skvěle zpracováno, jak technicky, tak v otázce scénáře, herci dobří, hudba perfektní a rozuzlení jedno z nejlepších, taková překvápka mám rád. Kdo má rád Boyla, (Sunshine, Beach, Slumdog Millionaire) zklamaná nebude a určitě tenhle kousek musí vidět. ()

mArtinko5MB

Pomalší rozbeh, no potom to už šlo výborne. Niektoré pasáže sa mi zdali trošilinku nedotiahnuté, ale v konečnom dôsledku je film dobre spracovaný. Skvelý výber hudby, množstvo akcie neurazí a niektoré snímky vedia vyraziť dych. McAvoy to odohral obstojne a Dawson ukázala nahé telo v plnej kráse. Milé prekvapenie tohto roka aspoň podľa mňa. ()

Cyberboy

Stokrát přežvýkaný příběh o kráděži cenného obrazu z aukční síně doprovázený tradičním Boyleovským oranžovým vizuálem tentokrát nedosáhl na kvality svých předchůdců. Nedokázal vtahnout a umožnit prožívat. Pouze komplikoval, zamotával a vysvětloval až už vám bylo vlastně jedno jak to doopravdy je. S nikým jsem necítil, na ničem mi nezáleželo - vznikla z toho pouze taková barevná "matlanina". (4/10) ()

Aeres

S odstupem 3 hodin měním hodnocení z *** na **** a půl, protože ten snímek pořád nemůžu vyhnat z hlavy, což byl asi záměr autorů. ()

maniacxl

Místy jsem byl v transu i já,jak to teda vlastně je,jestli hypnóza je ještě hypnózou,nebo už jsme v realitě.Naštěstí se vše vysvětlilo,ale dal mi zabrat Danny Boyle.Hlavně tím závěrem!James McAvoy to má rád drsný a hlavně pěkně vyholený,a Vincent je,nebo vlastně není,nebo naopak......To už si musí každý zjistit sám.65%. ()

DonBraso

Jsem hypnotizovaný a mám se fajn.Musim říct,že film jako obal zemský kůry byl bravurní a budu si ho pamatovat hodně dlouho.Začátek začne tak trochu po klasickým guláši se šesti,ale v zápětí,kdy Simon se dostává více do spár Rosario Dawson začíná až taková ta mysteriozní thillerová vložka,kde sakra ten obraz může být.Je fakt,že divák tuší,ale prostě to neví a abych řekl pravdu,já už byl z toho guláše týdne starýho přejedený hrozně.Po skvělý herecký šasi,skvělou lehkou hudbou(a to jsem čekal nějaký trance styl fláky:) a zajímavý momenty na oko(rozpůlená hlava,roztřílený koule,hořicí auto) mě fakt iritovala ta překombinovatost,což většina diváků dá za pravdu,bylo přehnané.Zvratů jak u hokeje a přitom snímek stál na místě celý film když se to tak veme,prostě bych rád klidně dal plný počet,ale mě to zmohlo a moct.Je to všechno cool už od nápadu a film je trochu odlišný už tou vizáží jakou se prezentuje celý film,že někdo věří že tam Rosario Dawson ukázala bobříka mlčení,tak až si to klidně myslí,když to byla dvojnice(v posteli se bojí ukázat i prsa a pak se ukáže celá..haha).Možná za rok na to kouknu s dabingem a změním hodnocení,takhle na pěkných 70% zatím. ()

x_ander

Danny Boyle svými filmy hypnotizovat umí a v nejnovějším Trance mu to jde o to víc. Malý, téměř komorní filmek s několika málo herci, ale skvěle napsaným scénářem, kde jsem až do samotného závěru nevěděl, kdo s kým vlastně vydrbe. To vše zabalené do zvláštní, místy až psychedelické atmosféry, hudby a hereckých výkonů (skvělý McAvoy, neméně skvělý Cassel a hlavně úžasná Rosario, a to zdaleka nejen kvůli "té" scéně). ()

maxnot

Fakt dobrý film!! Vede Vás jednou linií a pak se to celé změní. Náznaky jsou všude, ale vůbec je nevnímáte. Vše podpořeno dobře volenou hudbou. Musíte vidět! :-) ()

S3MIR

Ani by som nemusel vediet, ze to natocil Boyle aby som si vsimol, ze to nie je uplne standardny Hollywoodsky film. Tu to proste citit od prvej monologovej sceny. Cely film ma svoju zvlastnu atmosferu. Neviem to popisat, proste zvlastnu (v dobrom). Nastastie. Keby to natocil niekto iny, tak by ten film vyznel uplne prazdno. V celku solidne, ale prazdno. Stale dookola tociace dialogy co sa stalo, preco je to v hrdinovej hlave tak ako to je a cely film v podstate pozerate nejake flashbacky ktore mozno su a mozno nie su realne. Ale prave Boylova "zvlastna" atmosfera, velmi podobna ako v Sunshine, to akosi spojuje a dava tomu cosi navyse. Prave koli nej pridavam 4tu hviezdu. Nie je to ziadny prelomovy mysteriozny mylnik ktory ruca konvencie a podobne, ale rozhodne sa oplati vidiet. Bez pukancov, s flasou vina. ()

ejay

No toto.. půl hodiny po zkouknutí filmu a já jsem stále v něm. Skvělé tempo, doplněné skvělou hudbou, se míchá v zajímavé zápletce, ve které jsem se nachvíli ztratil, abych se opět našel v ještě lepším filmu. Spokojenost největší. ()

jack_scott

Boyle prostě umí točit kvalitní filmy. Ne že y toto bylo něco extra, podobnejch filmů z ostrovů tu byla spousta,ale každej další dobrej je fajn! Snímek opět nenabízí známé herce,ale casting byl výbornej,takže to ničemu nevadí. Zápletka a způsob natočení filmu jej činí od začátku zajimavým. A je to jen a jen lepší, kdo by čekal takový konec! pěkných 80%. ()

mgerlich

Danny Boyle drží technicky a režijně svůj supr ksicht, přitom si hraje na Cronenberga a musim uznat že paráda. Naprosto boží muzika mi v gradujícím finále připomněla Sunshine a atmosférou se mu vyrovná, skoro jsem se posral blahem. ()

Caan

Tak to je pěknej zmatek. A asi pátej pokus sem napsat něco smysluplnýho. Ale ať se snažim sebevíc, vždycky z toho vzejde opak. Obvykle se mi takový filmy líbí, ale Boyle dovedl překombinovanost do ještě vyššího levelu. Zvraty a flashbacky souběžně s přítomností, hrátky s pamětí, záporák dobrákem a dobrák záporákem, náhoda a úmysl... uf. Danny, vrať se radši k feťákům, kde si klidně můžeš pustit fantasmagorii na plný obrátky, nebo k uřezávání ruky nožíčkem. Myslim, že to ti šlo o hodně líp, než inteligentní psycho-drama (nebo aspoň se tak tvářící). Ale tohle už prosím ne. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)