Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

hajner

Výborné herecké výkony či v erotických či v psychoscénach. Není divu,že v obsadení je toľko známych osobností. Hocikto by to nezahral. Dej pokrivkáva ale neotravuje. Nemám nič proti pobavilo. ()

PORTER44

Nechápu co to vlastně bylo za thriller,žádná napínavá scéna,žádná oběť nebo zajímavá zápletka jen bláboly dvou jakých si reportérů kteří se snaží dostat z basy jakého si úchyla který o to ani nestojí.Takový zvůčný jména v tom hráli a že by něco předvedly to ani náhodou,nadržená N.Kidman a J.Cusack a ukecaný McConaughey v nezáživným příběhu. ()

serbero

Začiatok vyzeral sľubne, čakal som, že to bude napínavé krimi a namiesto toho to bol film úplne o ničom. Nenormálne rozkúskované , nedotiahnuté myšlienky do konca. 1* len za herecké výkony hlavných zúčastnených. ()

k.rakonos

Nebyl to špatný thriller - drama, které z jižanské ospalosti krvavě vygradovalo, přesto se stopáž 107 min. ve své ospalosti ukazuje jako zbytečně dlouhá, půlhodina by se dala bez problémů oddělit. Příjemné hlavní herecké duo Conaughey - Kidman. ()

Marky__

John Cusack v tom byl teda fakt slizkej psychopat a nějak jsem nepobrala, proč mu jako chtěli pomáhat, když se choval, jak psychopatickej úchylák už od první chvíle..no fuj..a Matthew by se taky mohl objevit zase někdy v "hezčí" roli..neměla jsem z tohohle filmu dobrý pocit..ani trochu.. ()