Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

lucijelucije

Zdánlivě nezajímavý snímek The Paperboy změní svou jalovitost na úplně jiné tempo směru..Místy dost sychravý děj s brutálními scénami dodává na úkolové koukatelnosti, a se závěrem člověk zjistí, že vlastně ten film, který stál za oponou, měl dost silný příběh. ()

Prochy38

Hmmm, upřímně nevím, co říct. Zaujalo mě herecké obsazení a filmek jsem musel vidět. Rozhodně toho nelituju. Sice Z. Efrona nemusím, ale už v tomto snímku ukázal, že umí zahrát i ole, kde už trocha umění být musí - a nezklamal. M. McConaughey už je pro mě sázka na jistotu. Excelentní jako všude, ale zde mu dost obstojně sekunduje vynikající J. Cusack. Když se k tomu přidá sexy mamina N. Kidman a fakt vymakaný příběh, solidní dílo je na světě. Já byl nadšen. Nechutné, brutální, stylové, dechberoucí. ()

gumolit

Viac menej chaotický film , ktorý síce má sprvu celkom zaujímavý nápad a hlavne herci sa sem hodia ale všetko sa to časom rúti do záhuby ako posledné seknutie mačetou!!Odnesieol som si z filmu neskutočné skvelú scénu s Nicole Kidman z vazenia a jej piss party na pláži ! ()

sona123

Film, který stojí za vidění, nejen proto, že v něm Nicole čůrá na Zaca. Ze začátku - nuda, podivnost. Pak to začínalo dávat smysl, něco se dělo. Jakmile vstoupil na scénu John Cusack, film dostal neskutečný spád. Neuvěřitelné, jaké šílené role tu všechny ty vymazlené americké hvězdičky mají a jak elegantně je vystřihly bez mrknutí oka. Klobouk dolů. Závěr je brutální a rozhodně diametrálně odlišný od přesladkého začátku. Drsný film, reálný, bez příkras. Netradiční zážitek. Doporučuji. ()

Kusik

Musím říci, že jsem rád, že jsem po dlouhé době mohl vidět něco takhle extrovního. Chybělo tomu dost záležitostí. Chvilku jsem měl pocit, že koukám na nějaké lehčí porno, občas na nějaķý pokus o uměleckou stránku a v neposlední řadě na prvotřídní drama zakončené slibovaným thrillerem. Nemůžu si pomoci, ale něco to ve mně zanechalo, a proto jsem dal tak vysoké hodnocení. ()

aLPaC

Zajímavý námět, bohužel příšerný střih, spousta zbytečných scén. Režisér absolutně nezvládá svojí práci. Neví, čemu dát prioritu a tak film splácal jak pejsek a kočička dort. Když koukám, že tenhle borec natočil i příšernost "Stín zabijáka" tak se vlastně ani nedivím. Přitom herci jsou fajn. Myslím, že pokud by to vzal do ruky někdo zručnější, mohl z toho být dobrý nezávislák. Takto 55%. ()

ashtangi

Lee Daniels si vzal opět zajímavou knižní předlohu a natočil skvělý, lehce provokativní film. Poprvé jsem měl pocit, jakoby Cusack ukázal, že umí hrát. Byl skvěle odporně vyšinutý. ()

zahadum

Neskutočne nudou rozťahaný scenár.....postavy len kecajú a kecajú....nevieme čo chcú a kam idú..a prečo....ledva som to dopozeral....dve hviezdičky dávam za výkon Nicole Kidman a druhú hviezdičku za to horúce , spotené a slnkom zaliate floridské prostredie....to teplo priam sála z telky. ()

theSaint

Škoda, škoda, škoda! Z toho se dalo vymačkat mnohem, mnohem víc. Látka a prostředí tomu dávali šanci. Bohužel, film se propadl do vod průměrnosti a místo šokujícího, odvážného jižanského drama tu máme něco, co se k tomu snaží příbližit. Každopádně, film stojí vidět už jen kvůli dvoum/třem naprosto kontroverzním scénám, které jsou zajímavé už jen tím, že v nich vystupují slavné filmové hvězdy. Věčná škoda. ()

HonzyR

Šílená nymfomanka Nicole Kidman do které je zamilovaný mladý Zac Efron. Teplý Matthew McConaughey a John Cusack jako totální magor. No neber takový film :D Na snímek jsem se díval jen kvůli Nicole, nic jsem od filmu, který měl pouhých 56% a skrz na skrz špatné recenze neočekával. Ve výsledku jsem byl příjemně překvapený. Nicole je tady opravdu (jako vždy) skvělá, dokázala mi, že dokáže zahrát opravdu jakoukoli roli. Zbytek herců spíš průměrný, schovaný ve stínu šílené Kidman. Divnější film s tolika zvláštními dějovými vsuvkami jsem dlouho neviděl. Za mě ale jo. PS: A ta následující scéna, po Efroně styku s medůzami, mi v hlavě zůstane opravdu dlouho - Jediný, kdo ho může poch*at jsem já! :D __80%__ ()

mh.mail

30% - Vlastně jsem nepochopil, o čem ten film měl být. O vině a nevině, o homosexualitě, o rasistických předsudcích? Možná především o lidské hlouposti, o té mojí, že jsem se na ten film vůbec díval. ()

Brousitch

"Lidé tvrdí, jak je to šokující. Mně spíš přijde 'šokující', že častěji neukazujeme právě tuhle pravdu a tyhle křehké a upřímné lidi, z nichž většinu osobně znám a můžu se s nimi tak ztotožnit." - Lee Daniels ()

danek22

Tenhle film nehorázně shodil střih a dramaturgie, ono je to nepřiměřeně utahané, divák nemá šanci udržet pozornost. ()

Rokle

Byl tam někdo normální? Je normální režisér? Já fakt nevím. Není to vyloženě průser, ale ty jednotlivý divný scény (močící Nicole, motelový gay pokoj, celý John Cusack) nemají za následek kvalitní divný film. A jestli těch mých divných slov je moc, tak se schválně koukněte a jestli vám to bude připadat normální, tak jsem divnej :)) ()

BOURQUE

Pre mňa je tento film sklamaním! Čakal som od toho viac – samotný príbeh je zaujímavý, avšak z režisérovi sa to podarilo sfilmovať tak, že každý bude čakať na to, kedy sa to skončí. Jediná pozitívna vec je Kidmanova herecká pestrosť. Ešte ma stále dokáže prekvapiť – to je herecké umenie! Osobné hodnotenie: 65% (**) ()