Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

Mark1983

Dobrá úchylárna, ...Roztáhni nohy. :-D ...No hlavně jsem se s filmem moc nepobavil,i když to není přímo na odpad,ale přesto jsem se ve většině filmu nudil. ()

ZekiZeki

Jaktože jižanská dramata jsou v poslední době tak úchylná a zoufale nedotažená (s čestnou výjimkou Nespoutaného Djanga)? Texas Killing Fields, Killer Joe a Paperboy tvoří nelichotivou trojici "Redneck" filmů, na které se do smrti budu snažit zapomenout a přestat litovat času, které jsem jim bohužel věnoval. ()

Bluerider

Zvláštní film. Na jednu stranu obtížně stravitelný mix investigativní novinařiny, rasismu, sexuálních perverzí, rodinných traumat, romance a sondy do života jižanské bílé chátry, na druhou stranu vizuálně zajímavý film, který Vás chytne a nepustí dokud se tím přívalem podivínů a úchyláren neprotrpíte až do konce. Před dalším shlédnutím si ale dám delší pauzu. Matthew McConaghey se dalším (po Mudovi) nejednoznačným jižanským hrdinou zdá se definitivně odstřihává od stereotypu hollywoodského hezouna, John Cusack si střihnul dalšího (po Frozen Ground) působivého úchyla, stárnoucí Scott Glenn potěšil roličkou necitlivého otce a Nicole Kidman vystřihla zvrhlou variaci Blanche z Tramvaje do stanice Touha. Jen ten Zac Efron mě nepřesvědčil. ()

fabregas1

Retro thriller, který není ani tak zábavný a celkově divný až mě to v táhlo do děje a ten konec, ten si budu dlouho pamatovat. Cusack těžký zmrd. Za ten konec je hodnocení větší. ()

Zevluska

bože ten nevkus ! přesně takhle špinavě to miluju i já :-) když je na konci cokoli jinýho než happyend, jsem spokojená už tak.. rozloučím se s vámi slovy Warda: "....protože jenom já jsem tvoje milost, jsem tvoje široká náruč, i kalhoty..." ()

ReTeZa

Opravdu jen čirou náhodou v poslední době narážím na filmy se Zackem Efronem a musím říct, že se chlapec vytáhnul a za mě plně oprostil od svých "muzikálových" začátků. ()

RoyBatty444

Veľmi sugestívny a naturalistický film dobre obsadení a aj zahraný. Príbeh je zasadený do juhu USA a popisuje udalosti okolo šetrenia brutálnej vraždy nenávideného šerifa reportérom Wardenom jeho bratom. Do príbehu zasahuje aj Charlotte, ktorá sa zamiluje do odsúdeného Hillaryho. ()

bohyyy

Sotva co to začne nabírat trochu zajímavý směr - linka obdivovatelky s obsesí na trestance, náznak detektivky nebo třeba prvky vykreslení mezirasových vztahů a homosexuality na jihu USA v 60. letech - tak se objeví něco tak příšerně podivného jako postava Nicole Kidman močící na Zaca Efrona nebo pár dalších scén, kdy vám spadne čelist a divíte se, jak se tomu mohli upsat takový herci. ____ Na zápletce nesejde a hodně zjednodušeně je to o tom, jaké mají všichni svoje úchylky, obsese, myslí na sex nebo jsou případně nadržení a příšerně se v tom parném horku potí a Zac Efrona tam téměř pořád chodí jenom v trenkách (male gaze, right ?), to všechno pěkně snímané kamerou. Celé to vlastně balancuje na lajně campu, grindhouse filmu, ale pořád si nejsem jistý, jestli to myslel Daniels vážně, nebo jestli to měl být špatný film a zdalipak se tomu má divák smát, nebo to brát jako něco s uměleckou hodnotou. Jednoduše jeden z těch filmů, co mě iritují nejvíc: není už dobrý, ale taky ještě není tak špatný, aby mohl být zábavný. ____ Queer v tom nejhorším slova smyslu a to naprosto samoúčelně divné. Režijně příšerně nesoustředěné, bez žádného přesahu, prostoru pro nejednoznačnost nebo třeba vlastního uceleného ohledu na věc, kde není ani žádný v průběhu filmu předestřený motiv dotažen do konce. Prostě cuckoo bananas. ____ Jestli vás opravdu zajímá New Queer Cinema, tak si radši pusťte třeba něco od Todda Haynese. 30% ()

Mates Hradecky

Jožin z bažin,močálem se plíží...chlapi kolem rdousí, Kidmanovou brousí... zcela zbytečný a nudný film. Za podívání pouze stojí scéna s Nicol na návštěvě ve věznici. ()

erisibillova

Ach...navrhujem autora zbaviť svojprávnosti. Čo to malo byť? Nepodarená rozprávka alebo čo?? A popri tom herecké obsadenie bolo 100%- né. Škoda. :( ()

jeany23

Je to bizarní, je to úchylné, je to retro. Kidmanka jako děsná rajda a neskutečně upocený Cusack. Jako celek ten film žádný zázrak není, táhne se jak výpary nad močálem, ale zas má pěknou hudbu a navíc  tu jsou scény, které fakt nejdou zapomenout: močení na Efrona, dobitý McConaughey, Kidman a Cusack "v akci"(ano, i bezkontaktně !)... Hvězdu navíc dávám za Cusacka, který je tu sic brutálně nevyužitý, ale když už se objeví, je radost na něj pohledět; tak umaštěného nadrženého psychopata jsem už dlouho neviděla. ()

Pavelkedar

Miluji tyhle filmy z jižanských močálů a obecně z amerických vidlákovů.  Špičkově nechutně odporný grázl v Cusackově provedení - to nemělo ! chybu. Nikolka tradičně k sežrání, ta by stála za rámus v baráku...... ()

Googooplexer

Vidieť sa oplatí. Ale stačí raz. Postava Macy Gray je perfektná, tam sa dá pekne zasmiať. To vlastne na celom filme. Nie je z toho zbytočná dráma ani iný žáner nepreháňajú, ale aj keď ma to vtiahlo, stále tomu chýba niečo naviac, možno neuveriteľnejší príbeh, lepšie prerozprávanie, zopár vedľajších línií, detailov alebo len viac drinkov v divákovi... ()

Eddie7

Já mám na tyhle jižanské úchylárny prostě slabost. Podobně jako u Killer Joe, kde shodou náhod taky hraje MM. Nicole si bere každou scénu pro sebe. Její postava MILFky je hodně rajcovní, která nenechá jednoho chladným. Scéna ve vězení je jako vystřižená z kvalitní porno produkce. Na děj se tady moc nehraje, spíš jde o postavy a atmosféru velmi teplého léta s vůní zatuchlých močálů a rozkládajícího se krokodýlího masa. ()

lineker

Jó nebyl to v šedesatých letech na jihu států jednoduchý život, zvlášť, když se Vám do cesty připlete jedna lehce kurviozní čtyřícitka, kterou ovšem bezmezně milujete se vší svojí chlapeckou naivitou. Navíc bratr není v sexuální oblasti tím co společnost vyžaduje nebo ji není přinejmenším na obtíž. Drsné sociální drama stříknuté (jak také na jihu jinak) rasovou otázkou. Kupodivu mně ani nevadil žánrový rozptil filmu. Nechal jsem se únášet atmoškou, povedenými neotřelými momenty a božskou i když bohužel i trochu přezrálou Nicol Kidman. ()

zzz

I když jsem sklaním fanouškem Johna Cusacka a dala jsem mu už 4-5 hvězd za ledacos, tohle je totální katastrofa. Zac Efron má docela doboru roli, ovšem film samotný je pro mě plný zcela nepochopitelných akcí a reakcí a i když Nicole Kidman umí být velmi pěkná, ani v tomto ohledu si mě nezískala. ()