Možná se pokouší osvobodit nevinného. A možná pouští z řetězu bestii… Známý reportér Ward Jansen spolu s kolegou černé pleti Yardleym Achemanem přijedou do Wardova rodného městečka na Floridě. Pátrají po okolnostech vraždy zdejšího šerifa, za kterou byl odsouzen surový zloděj a lovec aligátorů Hillary van Wetter. Pomáhá jim Wardův mladší bratr Jack a lehkovážná čtyřicetiletá blondýnka Charlotte, která si s uvězněným Hillarym dopisuje a je do něj na dálku zamilovaná. Ukáže se, že soudce poslal Hillaryho do vězení na základě pochybných důkazů. Jenže to, zda je primitivní surovec opravdu vinen nebo ne, se postupně ukáže jako ta méně důležitá skutečnost. Někteří hrdinové totiž pod svým upoceným zevnějškem ukrývají vlastnosti, vedle kterých je jejich rasismus tím nejméně škodlivým… (Česká televize)

Dont

Zvláštní film s několika bizarními scénkami, ale také s několika vynikajícími pasážemi a těžko předvídatelným dějem. To rozporuplné a ne zrovna vysoké hodnocení je vcelku pochopitelné. Hodně se toho asi dalo udělat jinak a lépe, ale mě nakonec převážily ty lepší stránky a film ve mně zanechal solidní celkový dojem. Krom toho se rozhodně povedly ještě dvě další věci – navození bezchybné jižanské retro atmosféry a obsazení Nicole Kidman. ()

Wiikii

Ke konci je to spíš psycho než romantické...I přesto začátek filmu byl opravdu dobrý a mohlo z toho být něco víc, ale pak se všechno začalo vrtat, samej sex a klišé co se k začátku filmu ani nehodilo. A na to, že se film jmenuje REPORTER, tak vyšetřování toho všeho a informace o tom všem, to tam ani nebylo, nakonec šlo o puberťáka bez matky, který si toto pouto nahrazoval láskou k ještě více psychicky nevyrovnané čtyřicátnici... Aby se film alespoň trochu zaryl do paměti diváka udělal z McConaugheyho homosexuála a ještě dodali tragický konec, který spojili se znovu odsouzení jednoho vraha... Hodnocení - 40% (3*) ()

peiton

Film odohrávajúci sa na rozhorúčenej Floride nám sľubuje aj horúce chvíľky.Tak tam bolo ale horúco.Som to cítila až sem.A nebolo len dusno na pobreží,ale aj dusno celkovou atmosférou.Skvelé obsadenie hercov.Všetci tam hrali to,čo tam hrať mali.Cusackovi v roli väzňa/psychopata som verila každé slovo,každé gesto a pohľad. Kidman vniesla do filmu iskru,svetlo,prežiarila,oživila..Popasovala sa z dosť rozpačitými scénami. Medzi také najvýraznejšie scénky ,,kričí" scéna,ktorú by som kľudne označila za erotickú scénku roka,a síce telepaticko-orálny sex (vo väzení).Kidman to zahrala parádne a hlavne ku spokojnosti Johna.Je to Bohyňa.Zac Efron opäť chameleon.Jeden človek by ho nespoznal.Prekvapil nielen po fyzickej stránke,ale aj po stránke hereckej.Film prístupný jednoznačne od 15 vyššie.Hudba ma brala - vzrušujúca,úžasná,motivujúca.Tento snímok ma strašne oslovil.Nemám problém si to odpozerať s odstupom času ešte raz..Výborný nápad a dakujem im za tie dusné chvíľky,ktoré nám pripravili na horúcom pobreží.A aj vdaka takýmto snímkam sa mrazivé zimné mesiace stávajú o troška znesiteľnejšími.. ()

M.i.k.e

upocené (doslova) jižanské drama,které krom solidního obsazení (ani ten Effron tentokrát tolik nevadí) a velmi slušné technické stránky nemá moc co nabídnout.Film sice vypadá jako by byl opravdu točen v 6Otých letech,ale bohužel pro mě postrádá jakoukoliv byť jen špetku napětí.Konec byl sice fajn,ale přišlo to příliš pozdě...40% ()

HappySmile

Tenhle film mě teda dost zklamal. Přestože se to tady hvězdami jenom hemží, tak příběh je celkem o ničem a strašně se táhne, takže ani všechny tyhle známé tváře to nedokázaly zachránit. Ale jedno se musí nechat, John Cusack svoji roli ztvárnil fakt na jedničku. Pokud si ho z jiných rolí pamatujete jako charizmatického fešáka, tak tady je z něho odporný ulízaný úchyl, na kterého se člověk štítí jenom podívat. Tento herecký výkon byl opravdu něco, ale nevím, jestli je to zrovna pozitivum, protože po skončení filmu vám nezbude nic jiného než vzpomínka na tohle nechutné individum. No možná je to přece jenom plus, protože to přebije i pocit z toho, jaká neskutečná nuda ten film byl. ()

Martin741

Prepadak plnym pravom, Matta McConaugheyho nemam rad, Nicole Kidman zbytocna. Pribeh je len hlupo ovatovany a nedokaze divaka strhnut. 10 % ()

Figu

Reportér je přesně ten film, s totálně promrdaným potenciálem! Takový herecký esa, známý ksichty, zvučný jména a hovno! Nemá cenu nic rozepisovat, každej ať se podívá a udělá si obrázek sám, nicméně já to určitě nedoporučuju! Myslím si, že jsem zbytečně uloupil svůj život o 107 minut! 30% ()

Streeper

Snímek se snaží stavět na hercích, bohužel ti nejsou tak dobrý, aby se s nimi divák spojil a prožíval jejich situaci s nimi. Nicole Kidman jako botoxová, nadržená blondýna mi byla silně nepříjemná a vážně nechápu, proč takovou roli vzala. Jediný, kdo mě překvapil byl slizký kriminálník John Cusack. Jinak je to o ničem a bohužel ani zajímavý obraz filmu to nezachrání. ()

pankreminek

Konečně jsem zase narazil na skvěle obsazenou prasečinu. Některý momenty filmu, opravdu jen tak nezapomenu, třeba sadisticky vymrdanej McConaughey, ale co z hlavy vážně nevyženu je Nicole Kidman a její rajcovní kousky v tomhle filmu. Bože, co bych dal za to, aby mě taky pochcala. Opravdu hodněkrát během filmu jsem se přistihl, jak čumim s hubou do kořán. A konec naprosto famózní. ()

dr.fish

Jako určitě zajímavý film, u kterého jen marně přemýšlím, co tím chtěl básník říct. Nakonec uzavírám, že nic, je to jen taková koláž. Je to ujetý skrz naskrz. Překvapením je, že se tohoto perverzního kousku zúčastnila řádka známých herců, jakoby už chtěli i nějakou změnu. Tak té se jim opravdu dostalo měrou vrchovatou. 65% ()

chelseaman22

Pseudointelektuální "detektivka", jež vám minimálně do večera znechutí veškerý filmový průmysl. Půlku filmu jste nuceni pozorovat toho basketbalistu ze střední, jak se všude možně producíruje v extrémně odpudivých bílých slipech made in '60. Ve druhé polovině filmu naopak zíráte na dlouhé či roztažené nohy australské hvězdy (za tuto skutečnost je první a zároveň poslední hvězda). Předloha je nadějná, ale to zpracování je děsivě neforemné a neuspořádané. Basketbalistu brutálně popálí medúzy, což by mělo vést k převozu do nemocnice, ALE místo toho ho australská ikona pochčije uprostřed pláže. Methjů Mekonagly hraje ještě hůř, než jak ho známe z komerčního vysílání na TV Nova. Celá zápletka je postavená na hlavu. Dva navzájem se prznící pisálci zadarmo začnou vyšetřovat "nespravedlivě" odsouzeného vraha, jež umí ejakulovat bez jakéhokoli fyzického stimulu (unikát!). Po osvobození "neviného" vraha následuje vražda jednoho z pisálků a je jen na vás, aby jste si domysleli, kdo že ho zabil. O tomhle nanejvýš rozporuplném snímku by se dala napsat kniha, ale já ji psát nebudu. Ztotožňuji se s recenzí Joa Neumaiera z New York Daily News. Celosvětový výdělek k 6. 2. 2013: $1,353,868, což je 0,11 násobek budgetu ()

Estrellita

Panebože, to byla hovadina! Jednu hvězdičku ale přiznávám dobrému Zacovi a úchylnému Cusackovi. Bez nich bych ten film s chutí poslala do odpadu. Tfuj! ()

Triple H

Lee Daniels je šikovný týpek. Zaparená atmosféra amerického južanského prdelákova ako z In the heat of the night. Človek úplne cíti tú horúčavu, pot a muchy. Dejovo a obsahovo je film akýsi maglajz coming-of-age, detektívky, drámy, romantiky a niečoho tarantinovského. A vo vzduchu permanentne visí nadržanosť. Dosť zvláštny mix, pri ktorom človek nevie ktorý z motívov má vlastne sledovať a ani jeden nie je úplne dotiahnutý, ale celé to všehovšudy celkom šmakuje. S Nicole Kidman ako milfkou by som si dal povedať, McConaughey a Efron fajn, John Cusack dobrý úchylný hnusák. K dokonalosti chýba veľa - Daniels ako keby nevedel to svoje panoptikum postavičiek aj nejako nasmerovať, alebo správne gradovať dej a dramatické momenty tak vyznievajú slabšie ako by mali. Ale malo to dobrú atmošku, podarený retro vizuál, solídne herecké výkony a napriek roztrieštenosti dobré nápady. ()

andrii

Vaří v jedovaté kuchyni. Dýchá zplodiny hlubinné krajiny. Brach, vrah, močálová hlava. Kouří, páří se z bažin. Nakažlivé vulgární pudy, nevybíravý chtíč. Na talíři pikantní "amour fou/gu/." Stačí zakrojit. Syrový materiál. Sám mu podal pero, aby bylo z čeho - připravit vypečený příběh bez obalu. A její tělíčko - to je masíčko, z něhož odkapává sexuální šťáva. Lehká, růžovoucí nevěst/k/a přitažlivost. ()