Newyorský obchodní magnát Robert Miller spravuje fond spolu se svou dcerou Brooke a chystá se ho prodat s velmi slušným ziskem. Má pohodlný život a ten si zpříjemňuje poměrem s mnohem mladší ženou, galeristkou Julie Cote, které také finančně pomáhal. Nicméně aniž by to Brooke a většina jeho zaměstnanců věděla, Miller upravil účetní knihy společnosti a půjčil si 412 milionů dolarů od svého přítele, aby pokryl investiční ztrátu a vyhnul se vyšetřování pro podvod. Potenciální kupec, James Mayfield, brzdí proces nákupu a Millerův přítel – věřitel chce, aby mu půjčku splatil. Miller říká, že potřebuje, aby peníze zůstaly na jeho účtu, dokud nebude dokončen audit prodeje. Naplánuje si schůzku v restauraci, během níž mají být podepsány smlouvy, ale je to ve stejný večer, jako Juliina výstava v galerii. A Miller svatosvatě slíbil milence účast. Julie mu po celou dobu jeho obchodní schůzky neustále píše a volá. Jenže jednání se vleče, protože všichni čekají, až dorazí Mayfield. Když se neobjeví, Miller znechuceně odchází. Než se stačí vzdálit, Brooke ho informuje, že našla finanční nesrovnalosti ve starých účetních knihách. Otec ji však odbude. Miller se konečně dostaví do galerie, ale naštvaná Julie mu řekne, aby odešel. Po chvíli váhání se Miller rozhodne na Julii počkat u ní v bytě. Pohádají se, ale on ji přesvědčí, aby s ním jela na noční výlet. Nepozornost a mikro spánek mají za následek nehodu, při které Julie umírá. Zraněný Miller si uvědomí, že musí popřít svou účast na nehodě... (TV Nova)

moviefilm

Medzi 3 a 4 *. Je to film, na ktorý sa veľmi dobre pozerá a vlastne vôbec nenudí. Jeho príbeh síce nie je nijak dokonalý, ale nenudí. Niekoľko klišé sa síce nevyhne, ale tá myšlienka je vynikajúca. Herecké výkony na čele s Richardom Gereom sú ozaj skvelé. A ku cti mu slúži, že keď sa už schyľovalo k záverečnému (typicky americkému klišéovitému) monológu, film skončil... ()

chelseaman22

Aktuálně žhavé téma z Wall Street kolaboruje s nesmyslnostmi řádu prvého! 1) Autonehoda s přídavkem tisíci stupňového žáru nedělá z nikoho vraha a za 2) Ostřílený buzymen (ne) investuje půl miliardy dolarů do pochybných ruských končin (kde dozajistě zahraniční investory vítají s vlaječkami US). Ale vyjma těchto negativních faktorů to bylo vážně fajn! Žádná stopa zívání ani sjíždění zdi na "booku" indukuje, že Arbitrage (2012) rozhodně není ztrátou času. 74% Celosvětový výdělek k 17. 1. 2013: $22,218,283, což je 2,22 násobek budgetu ()

Jizni Tlapa

Jak milé překvápko mi naservírovala Arbitrage, když mi nabídla napětí, promyšlený příběh a naprosto skvělého Gereho, který by měl po zbytek života hrát už jen "pretty woman" typ boháče, lámajícího každé dívčí srdce....dobrý to bylo!!! ()

karlik4801

Dosti nečekaný děj, už jsem myslel že to bude nudné blábolení o zpackaném manželství. Ale ne, nabralo to úplně jiné obrátky. A jiné obrátky nabral i Richard Gere, který od takové poloviny dostává pravý herecký manévr. A nejenže postava detektiva Bryera má dobrý potenciál, Tim Roth dal té postavě mnohem větší energii. Smrtelné lži se celou dobu vyvíjeli a skončili úplně lehce a originálně. Viděno v kině. ()

Trenslation

Film Arbitrage mě velmi příjemně překvapil. Všechno v něm šlape jako dobře promazaný stroj. Od hereckých výkonů po řemeslné provedení (film. zpracování ticha, skvělé záběry kamery). 5 hvězd si zaslouží. ()

viperDavid

Ha i finanční magnáti můžou mít problémy, zvlášť když si spletou pičku a vlezou tam kam nemají a ještě navíc si s ní vyrazí na víkend plnej sexu někam daleko, kde je nikdo nebude vyrušovat, no jo ale nehody se stávaj tak přeci nezavoláme sanitku, ale raději pláchnem to přeci dá rozum nebo ne ? Jenže co když se na to příjde, a co když se příjde ještě na ten podvod s prachama. Naštěstí na to příjde jen geniální dceruška, která je ne jen velice krásná, ale také nadaná účetní a pozná rozdíl o 30 miliónů dolarů. No a pokud jde o tu nehodu, svalíme to na černocha a je o problém postaráno :) 4* ()

LiborGondek

Business je tvrdý... Nakonec rodina a investoři můžou být rádi, že měli takového "bojovníka" na své straně. Banka už tolik štěstí neměla, no. 75% ()

Johnny.ARN

Začne sa to ako jeden z tých filmov, kde bohatý dedko zlým odhadom príde o lóve a bude to pred všetkými maskovať, tajiť a robiť podvody, aby sa z toho dostal. Po chvílke sa to ale zmení na solídny thriler, kde bohatý dedko príde o lóve, robí machinácie aby to utajil, snaží sa ututlať vraždu keď mu na krk dýcha vyšetrovateľ, ktorý sa nezastaví pred ničím a aby toho nebolo málo, snaží sa ešte nejak udržať rodinu pokope. Tento koncept ale niekde pred koncom stratí dych a potom už len nudne dožíva. Buď chyba réžie ale námetu. Rozhodne Gere sa tam hodil. 3 z 5 ()

neoBlast

S přehledem zvládnuté drama, které nezmění dějiny kinematografie, ale vévodí mu zručná režie a Richard Gere v hlavní roli (také vás fascinuje, že tento hezoun umí jít občas nemainstreamovým potůčkem a vybrat si hodně netuctové projekty?). Arbitráž je hlavně bravurně dramaturgicky zvládnutým dílkem, žádná scéna nepřebývá a má své přesně stanovené místo ve filmu. Richard Gere naprosto skvěle zúročuje svůj (dle mého názoru) omezený herecký rejstřík a jako vždy přesně padne do postavy milionáře a manažera. A k tomu je obklopen dalšími přesnými herci. 70 % ()

venison

Mě se to líbilo, povedený thriller ve stylu vrcholových "douglasovek" (já "douglasovky" moc ráda :-D) a Richard Gere suploval Michaela Douglase velmi precizně.. Hezky nabalující se starosti a přibývající (téměř hmatatelný) stres.. Navíc se zde mihnou ve vedlejškách Susan Sarandon a Laetitia Casta.. Všechno bylo u mě v pořádku, až na ten konec.. Najednou utne, jak kdyby se zbytek nenahrál.. Ten závěr tam zkrátka nepřirozeně trčí :-/ ()

hroubek

Na tento film bych se nejspíše nikdy nepodíval, kdybych nepřečetl jednu velmi kvalitní recenzi na něj od IMFa.A jsem za to rád, že jsem se na tento film kouknul, jelikož to je velmi příjemná a zajímavá podívaná.Možná se Vám podle obsahu bude zdát, že jste něco podobného už viděli.Což je dost možné, jelikož začátek není nijak moc originální, ale po první dvou desítkách minut se to zlomí.A tady to začíná být opravdu zajímavé.Začíná hra o peníze, přežití a rodinu. A nutno v tomto pořadí.Richard Gere je tady parádní.Jeho postav je inteligetní, a když hrozí, že by mohl přijít o všechno, tak jdou morální hodnoty stranou a i nemocnice si musí na své šeky počkat.Ta proměna je opravdu moc dobrá a divák, i když je to zvláštní, tak hlavnímu hrdinovi přeje, aby uspěl.Tim Roth tady hraje druhé housle, ale snaží se, aby jeho hra podporovala celkové vyznění hry, což se mu daří, ale v některých momentech trochu přehrává.Susan Sarandon nehraje špatně, jen nemá tolik prostoru kolik by bylo třeba, abychom se lépe sžili s její postavou.Opravdu jsem ocenil slovní výměny hlavních protagonistu, které se nadmíru povedly jako ty v autech nebo v parku.Režisér rozehrál opravdu moc dobrou hru a co je lepší dokázal jí dotáhnout do nečekaného konce, takovým elegatním způsobem, že mu teď musí spousta lidí závidět.Velmi působivý thriller, který byste neměli vynechat. ()

Mishqo

Keď máte peniaze môžete si aj spravodlivosť kúpiť... Celkom slušná atmosférická drama/thriller so skvelým Richardom :) 70% ()

Miki8888

Soundtrack - prostá jednoduchá, ale účinná hudba. Film mne překvapil svými zvraty, když si boháč myslel, že už to bude ok, zase se něco prostě muselo posrat. Za peníze si všechno prostě nekoupíš.... Myslím, že stojí za to snímek vidět, tak na co tu dál kecat. ()

klima777

Jarecki chtěl "natočit film kladivem". Jenže na to by musel mít vytříbené instinkty a vkus. Takhle vznikla jen upjatá moralitka, kterou při životě drží slušné řemeslo. ()

m.a.t.o.

Jeden z tých filmov, kde scenár vyzeral na papieri oveľa lepšie, než to, čo divák nakoniec dostal vo výslednej podobe. Na takýto potenciál (scenáristický i herecký) predsa len trochu mútna filmárčina. 45 % ()

Markussis

Fim o falešném pocitu bezpečí, o falešném pocitu pevného zázemí, který peníze poskytují. Těžko říci, zda si Gere uvědomuje tu faleš, na které tak sám hrozně lpí. Divákům je ho vlastně líto, jelikož na světě vlastně nic jiného ve velkých uvozovkách nemá. Vládne pomocí svého kapitálu všem oblastem svého života. Když přichází problémy, tak je tak zatvrzelý, že ho touha, své postavení si udržet, přemůže a on se zachová jako zbabělec. Napadla mne jedna otázka. Čím se vlastně liší zlý člověk od dobrého? Tento snímek to docela odkrývá. Lidé nejsou od přírody zlí, žijí jen v iluzi a ve lži, kterou přijali, naučili se ji a nakonec jsou na této lži závislý jako na heroinu. ()