Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

buldock

Civilně natočený snímek ze života dvou letitých manželů, který je reálnou sondou do jejich vztahu a velmi syrově vyobrazuje problémy manželského soužití. Meryl Streep i Tommy Lee Jones podali excelentní výkon, klobouk dolů. Jen doufám, že tak nikdy se svou drahou polovičkou nedopadnu! ;-) Film: 73% ()

Orlau32

Dvě veliké hvězdy zde odvedly kus výborné práce. Samozřejmě s velmi otřepaným námětem. Chvílemi jsem si řekla :"Musíš vydržet !" to když se mi nudou zavírala víčka. Pak zase přišla sprška legrace, zmínka o sexu velmi jemná, a tak jsem se dočuměla na klasickou americkou komedii. Bez emoci a bez nápadů. ()

Makky

Už úvodná predtitulková scéna napovedá mnoho. Druhá šanca (uff, zasa tie naše názvy) na podnose predkladá problémy každého normálneho dlhoročného manželstva, v ktorom sa ozubené kolieska jednoducho časom musia obrúsiť. Naše hlavné duo nezíduc z plátna zažíva brutálny stereotyp plný nezáujmu, oddelenej spálne a nulovej intimity. Koncert sa rozbieha hneď od začiatku a hoci mám Meryl rád, tu sa nechala mierne zatieniť dokonalým Tommy Lee Jonesom, ktorého nevrlý a životom otrávený starý páprda je na zožranie. Pobavil som sa dokonale a bavilo sa aj celé kino (asi 20 ľudí??? áno, pretože Resident Evil časť 157 je viac popiči). Frankel s Meryl opäť boduje! ()

ABLABLABLA

Zklamaná...jsem opravdu zklamaná. Většina to tu vychvaluje do nebes, ale já k tomu nemám moc co říct. Nějak extrémně mě to nezaujalo. Jo herecké obsazení výborné...všichni tři jsou skvělí, ale asi na takový příběh jsem fakt moc mladá a jak tu někteří píší, možná až se k tomu vrátím třeba někdy za 20 let, už to pochopím a bude se mi to zdát jako perfektní film ze života. Takhle jsem ukňourané Meryl akorát měla chuť dát facku a ubručenému Tommymu utrhnout hlavu. ()

SarumanKo

Príjemná oddychovka, ktorá ma prekvapila predovšetkým tým, že vlastne nie je komédiou, ale vzťahovou drámou zatiahnutou do veľmi intímnej roviny. Meryl a Tommy predvádzajú herecké majstrovstvo v najčírejšej podobe a každá jedna emócia v ich krízovom manželstve iskrí reálnosťou a pravdivosťou. Preto mi je ľúto, že depresívne a realisticky sa rysujúci záver inak vynikajúceho filmu trochu zabíja stupídny americký happy end. (7/10) ()

kaylin

Meryl Streep je prostě herečkou, která v posledních letech natáčí střídavě velké filmy spolu s menšími, oddechovými. Jedno mají ale všechny filmy společné. Meryl zde předvádí naprosto skvělé výkony. Někdy sama, někdy v souznění s jinými herci. První varianta platila pro "Železnou lady", druhá prak právě pro snímek "Druhá šance", kde je jejím spoluhráčem skvělý Tommy Lee Jones. Tahle dvojice hraje manželský pár, který po jednatřiceti letech funguje v tak zajetých kolejích, až se zdá, že si ti dva ani neuvědomují, že spolu ještě žijí. Jejich společné soužití je neskutečný stereotyp, navíc se zdá, že bez jakéhokoli citu. Jenže ona s tím chce něco dělat. Vyhledá odbornou pomoc, a to u terapeuta, který pomáhá manželským párům. Terapeuta si zahrál Steve Carell, který opět ukazuje, že role, kde se nepitvoří, mu sedí mnohem lépe. Film je ve svém výsledku vlastně poměrně schématický a drží se zajetých kolejí, ale nejde ani tak o to, jak to dopadne, ale jak to probíhá. Jasně, mladí řeknou, že není moc sranda koukat na dva staříky, jak se snaží muchlovat, ale právě v tomhle je krása filmu. Nemyslím v muchlování, ale v tom, jak si k sobě snaží najít znovu cestu. Nakonec se ani jeden nechce vzdát, a když už to opravdu vypadá špatně, pořád je zde přece jen nějaká naděje, i když je slabá. Herecké výkony jsou zde naprosto zásadní a Tommy Lee Jones i Meryl Streep podávají výkony naprosto skvělé. Krásný dojemný příběh, který nevládne originalitou, ale hereckými projevy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

Kaluž

Meryl Streepová a Tommy Lee Jones se na sebe skoro dvě hodiny utrápeně šklebí a nakonec se usmějí. Citlivá vztahovka o vyhořelém manželství, které se snaží opět nahodit jiskru. Není to špatné, herecky je to absolutně vypiplané a Steve Carell neudělá ani jeden trapný humor (toho Michaela Scotta se už stejně nikdy nezbaví). ()

katuska138

Je to taková hořkosladká komedie. Upřímná, milá, dojemná, téměř neamericky vypadající. Žádné tlačení na pilu, jen výpověď dvou manželů ve středních letech. Scénář byl opravdu moc dobrý. Na to, jak moc byl tento film postaven právě na scénáři, rozhodně nezklamal. Tommy a Meryl k sobě krásně pasují. ()

MATADOR

Uvěřitelně lidské, herecky příjemné a režirsky zvládnuté. Hope Springs je příkladem filmu, který asi není věnován mé věkové skupině, ale věřím, že lidé, kterých se to může týkat, těm se to bude líbit. Osobně oceňuji přístup a nenáročnost, dokonce jsem se i bavil a fakt jim to přál, to už se také žádnému filmu dlouho nepodařilo. ()

FilmFan24

Příjemná komedie, kde se řeší krize manželství středního věku. Upřímné, pravdivé a ze života. Meryl Streep a Tommy Lee Jones hrají manžele, kteří se vypraví na dovolenou, kde absolvují návštěvy u manželského poradce (úplně civilní Carell). Během sezení se snaží "zažehnout" jiskru, která bohužel po 31 letech manželství tak nějak vyhasla...Myslím, že takových dobrých filmů pro starší a pokročilé dnes opravdu tolik není a "Hope Springs" je příjemné osvěžení. ()

dom156

Film o vývoji vztahu o kterém si plno lidí myslí, že se jim právě toto nemůže stát, a ono se jim to děje velice běžně. Tommy a Meryl zajímavá herecká dvojka, hodně protikladná, ale parádně se doplňující dává filmu v podstatě všechno. Naopak Carell je spíše otravná moucha, co kolem vás furt lítá a bzučí. Po prvním shlédnutí jsem dal plný počet hvězd a přeci jen, když jsem film viděl po druhé, zas taková bomba to není, abych dával plné hodnocení, takže jsem udělal mírnou korekci. Nicméně je to stále velmi kvalitní film, postavený na dvou výborných hereckých výkonech. Doporučuji. ()

Aleee89

Tohle je jeden ze snímků, na který jsem se hodně těšila, a to především kvůli mé oblíbenkyni Meryl Streep, jejíž filmografii pravidelně sleduji. Rozhodně nejsem zklamaná. Možná jsem čekala více legrace a více komediální pojetí filmu, nakonec jsem však s místy nevyrovnanou oscilací mezi dramatem a komedií docela spokojená. Situace jako ze života, fungující dvojice, pro někoho sice nesympatická, pro mě to však neplatí. I já, která teprve před pár lety překročila dvacet let svého života, jsem se ve filmu našla a vzala si z něj ponaučení. Na sobotní odpoledne jinak ideální kus. ()

Vědma

Otravný film a otravní hlavní hrdinové, kterým bych nejradši hned na začátku doporučila- vykašlete se na to a jděte od sebe a ušetříme si všichni spoustu času. No a vidíte, takový happy end. ()

stuntmanMIKE

ano ja viem ze je to gycove... aj to viem, ze je to obohrata zalezitost hollywoodskych romantickych filmov... to vsetko viem... ale ako mam ohodnotit film, ktory ma jednak skvele posolstvo a podruhe Tommy Lee Jones a Meryl Streep predvadzaju herecky koncert ? Carella rad nemam, ale konecne sa objavil v serioznej ulohe, takze mu prepacim ucinkovanie tam. Nie je to velkofilm... ani romanticka pecka ako Laska nebeska... ale je to zo zivota a je to super... 80% ()

jezurka42

Hope Springs mě příjemně i nepříjemně překvapil. Příjemně tím, že i když v něm hrajou takové hvězdy, jakými Meryl a Tommy bezpochyby jsou, je to film skromný, komorní, který si na nic nehraje. A vlastně si ani na nic nehrajou herci. Celý příběh podávají tak, jak kdyby se přesně tohle stalo. No a teď k tomu nepříjemnějšímu. Najednou jsem si uvědomila, jak křehká může být hranice mezi láskou a předstíráním lásky. My mladí bereme lásku buď vážně nebo...jak to mám sakra říct...tak nějak ležérně. Bez nějakého většího zamyšlení. Jenže starší lidé se buď o lásku bojí nebo se prostě o ní nechtějí bavit, protože jim to přijde buď moc intimní nebo trapné...podle traileru to vypadala, že se bude jednat o prvotřídní komedii, ale je tomu přesně naopak. Zasmějete se, ale také Vám ukápne nejedna slza. A najednou si uvědomíte, že každý si zaslouží druhou šanci. Měl by jí dostat. A že byste mu s tím měli trochu pomoct. Ať už je to váš partner, příbuzný, kamarád nebo jen sousedův pes... ()

berusche

Svižný romanťák pro starší generaci, proč ne, ale já jsem na to zjevně mladá. I když nepopírám, že herecké duo je k sežrání a scénář je vskutku ze života, s tou chválou bych to nepřeháněla. ()

Petrasuvicka

Nápad, který si na začátku zvolil velmi pomalé tempo, rozjížděl se těžkopádně do kopce, aby pak sakra rychle chcípnul. A už se nenastartoval. Sem tam úsměvná manželská krize po třiceti letech, láska dvou lidí dávno za zenitem a líbající se pracující důchodci. Tohle člověk dostane. Ovšem očekává jakýsi problém dvou přestárlých manželů, kteří ho vyřeší s humorem a nadhledem. Bohužel, tohle není druhá šance, ale promrhaná. ()

easaque

-3* průměrný film se slavnějším hereckým obsazením, který obsahově nepřináší nic nového a poněkud naivně a bez větších problémů prezentuje jak přejít krizi v dlouhodobém vztahu. Je však koukatelný, chvilkami úsměvný a tak si už 3 hvězdy zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Film ukazuje, že jestli opravdu chceme obnovit náš vztah je třeba, aby k tomu byli dva ne jenom jeden. Skvělé herecké propojení Meryl Streep a Tommy Lee Jonese. Nemám filmu co vytknout, nic jen doporučit. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012