Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

blackJag

Nic převratného (ani to moc nevydělalo, pro Wahlberga jde o první propadák po dlouhé době). Taková ta lehká, dobře obsazená, kriminální prkotina na nedělní odpoledne. 60% ()

vyfuk

Pokud má někdo zájem o béčkový krimi thriller, tak našel to správné. Čekal jsem od Broken City více, ale když už zatím má pouze 60%, tak mé naděje silně klesli. Wahlberg s Crowem udělali hezké herecké výkony, které, ale tak trochu nepředčili zamotanost filmu. Konečné rozuzlení zní logicky, ale na začánajícího diváka ne. Dlouho jsem se rozhodoval mezi tři a čtyři. Dám tři, aby bylo vidět, že mě film oproti očekávání silně zklamal. ()

Siri69

I přes kvalitní obsazení je to pouze další průměrný (ukecaný) film o politicích a jejich podvodech... 3* ()

Kosmik 1

Hodně zajímavá politická detektivka. Crowe v roli starosty byl naprosto excelentní. Ten jeho záludný pohled dokáže přesvědčit, že není radno si s ním zahrávat. Wahlberg v roli soukromého očka, jenž se nechá starostou naverbovat na špinavý kšeft. S vyústěním bylo možno si více pohrát, ale i tak velice slušná podívaná. 75% ()

Autogram

Aj malá politika vie byť riadne špinavá a tej špiny môže byť toľko, že sa nedá zmyť a nikto pred ňou neunikne. Politika sa vo filme prelína so súkromím trochu nešikovne, hlavne pokiaľ to nikam nevedie. –––– Jsou války, ve kterých bojuješ, a jsou války, ze kterých musíš vycouvat. ()

Styxos

Určitým způsobem sympatické. Sice je to celé bez nulové porce napětí, ale na druhé straně je Billy ten tradiční hrdina drsné školy (ačkoliv místy nedotažený). S lepším scénářem to mohla být pecka. Takhle jen obyčejný průměr, který rychle vyšumí. ()

giovanni3

Zajímavá detektivní jednohubka, kterou již podruhé člověk vidět nepotřebuje. Vysoká politika je všude plná špíny a tak nepřekvapí, že i v NY to je stejné. Navíc dodejme volební období, kdy se ta špína kydá ve velkém. Přidejme k tomu pešáka Wahlberga a máme vlastně klasikou zápletku. Jsou zde povedené dialogy i kvalitní herecké obsazení, ale není zde něco co bylo bylo nějak nadprůměrné. V menší roli mne velmi zaujaly Alona Tal (velmi uvěřitelný výkon) a Natalie Martinez (zde by nebylo zlé vědět jak to nakonec s ní/nimi dopadlo a hlavně jak dobrá to je herečka) . Dumal jsem o 4*, ale nakonec dávám kvalitní 3*. ()

Lukoboss

Hvězdný obsazení a ... a to je bohužel všechno. Scénář, jako byste ho už někde viděli, všechno tak nějak tuctový, průměrný a víceméně nezáživný, prostě normál, na kterej narazíte na každým druhým rohu. Politický, zákulisní boje a intriky už byly zpracovaný několikrát a líp, tady není žádná přidaná hodnota, která by film posunula dál. ()

kenkaku

Tolik známých tváří pohromadě jsem opravdu nečekal. Prakticky už jen ten fakt ve mě probudil podezření že půjde o něco extra. Bohužel nešlo. Vše co člověk vidí (krom hereckého výkonu Russella Crowea - ten se mi líbil moc) je tak nějak normální a až příliš rozvláčné. Co mě doslova vadilo byla ta zbytečná sonda do života hlavního hrdiny. Asi díky výskytu naduté slépky - hérečky jakožto jeho přítelkyně. Šlo to klidně vynechat a zaměřit se na jádro pudla: kdo je tady za největšího zmetka ve městě. Za mě tedy jakž-takž průměr (mám i chuť dát jen dvě), který mě sice nenaštval, ale ani neoslnil a tak... vidět už podruhé není třeba. ()

sedm.1

Zlomené město si dovolím na jednu stranu označit za poměrně dost obyčejnou kriminálku, která sice neoslňuje nějakými výraznějšími momenty, nedisponuje baťohem šokujících zvratů a nevyvrcholí dechberoucí pointou, na druhou stranu mě ale svým způsobem skutečně bavila, byla napínavá, měla funkční atmosféru a v neposlední řadě i parádní, hvězdné obsazení, v čele s mým hodně velkým oblíbencem, Markem Wahlbergem, který tu opět fakt válí. Co se týče zápletky, ta je v první polovině docela přímočará, v té druhé pak dojde k několika odhalením a nečekaným situacím, ale jako celek působí docela nenáročným dojmem, kdy je ovšem nejdůležitější, že ani na chvíli nenudí, udržuje si neustále svým dějstvím pozornost a má i příjemné tempo, takže ve výsledku jde prostě o zábavnou pohodu. Na akci tu pak příliš nedojde, podstatnou část filmu se jen diskutuje, čemuž samozřejmě napomáhá především politický podklad filmu, ale to Zlomenému městu nijak neubírá na kvalitě, neboť veškeré ty dialogy jsou „lidsky přístupné“, což znamená, že jsou lehko stravitelné a pouze přidávají na celkové intenzitě snímku. Zlomené město zkrátka není nějakou strhující, či originální podívanou, nicméně v rámci žánru jí lze jen těžko co vyčíst, a to nelze jen tak jednoduše ignorovat. ()

Mistickzz

Herecky precízne, dejovo otrepané, ale dá sa na to pozerať a až taký zlý film to vôbec nie je. škoda tej obohranej pesničky čo tu stále hrá dookola. ()

korndaddy

Starosta jako starosta. A ten náš nebude taky jinej. Asi se na něj pověsim a jakmile zjistím, že chce za pár miliard (zní to líp jak litry) zbourat rapotínský sídlišťe a postavit tady hromadu mrakodrapů (zní líp jak supermárkety) tak to se mu radši budu hodně rychle klidit z cesty. To není jen tak takováhle vysoká politika, kdy obyčejný lidi jako já můžou zmizet jen proto, že jsou ve špatnou dobu na špatným místě..Jediný za co děkuju filmu je, že vím kde se nemotat, ale to je max vše. Jo a Zeta-Jones je furt buchta. Celkově vzato průměr. ()

jondoe

Dobra krimi na jedno pozretie. Druhy krat by uz asi nikoho nebavila a nudila by. Film drzia velmi kvalitny herci, ktory ho mierne pozdvihuju nad hranicu priemernosti. Neurazi ani moc nenadchne, a pozriet sa urcite da. ()

klukluka

Zklamání. Wahlberg i Crowe pro mě představují, když ne jistotu, tak alespoň slušnou naději, že uvidím něco minimálně nadprůměrného, pokud ne přímo mimořádného. To se ale o Zlomeném městě v žádném případě nedá říct. Mark s Russellem podle mě kývli na slabý scénář, a to ještě netušili, že o ničem bude i režie. Mrzí mě, že to nedopadlo, tihle Pánové by neměli tak mrhat svým časem. O ten můj tentokrát nejde, oběma fandím tak moc, že v jejich podání strávím i slabší kus. A totální srágora to nebyla, to zase ne. Zbytečná a marná věc? Tak to každopádně. ()

Corpsegrinder

Nějak nechápu co se zase všem nelíbí. Kvalitní polithriller kde Marky Mark tradičně válí v hlavní roli (po delší době v ne-komedii) a sekunduje mu Russell Kráva kterýho jinak nemusim ale zde byl v pohodě. Hudba super, Rossův styl je poznat už od začátku. Nečekal jsem že mi film sedne protože tohle téma nevyhledávám ale nakonec paráda :) ()

Hanys_

Politická detektivka s fainovým obsazením, která se ale pořádně nerozjede, aby konkurovala například loňskému "Ides of March". Každopádně po ne moc valných ohlasech jsem čekal něco mnohem horšího. 6.5/10 ()

kolemjdouc

pro mě ten film nebyl vůbec špatný.Nevyhledávám nabušené akčňáky.A nezklamal ani Crowe.Ten ty parchanty fakt zahraje famózně.K tomu můj oblíbenec Wahlberg.Co víc si přát :-) Konec sice nebyl podle mého gusta, ale člověk nemusí mít vždycky všechno.Že ano :-) U mě dobrý. ()

tterez

Děsně se mi líbí, jakej je Mark Wahlberg rváč. Na první pohled vypadá prťavej a zakomplexovanej, ale porvat se umí takovym mužnym způsobem. Skvělej byl ale i starosta Crowe. Lepší thriller. 73% ()

peetriss

Nezáživnost - tato vlastnost je v poslední době zaručena u všech filmů, kde se objeví Mark Wahlberg. Není to ani tak jeho vina, je to spíš probém nabídky či výběru rolí. Zlomené město není výjimkou a i přes mistrně nesympatického záporáka Russella Crowea, i přes skvělé obsazení obecně, se jedná o velice uloudaný, zašmodrchaný politický krimithriller, který si v sobě udržuje silný náboj, ale co z toho, když jej tvůrci nedokáží ani z poloviny využít. Uznání zaslouží výborná hudba Attica Rosse. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013