Raubíř Ralf je padouch z retro videohry "opravář Felix Junior". Každý den rozbíjí dům s nešťastnými nájemníky, za ním chodí opravář Felix a díky kouzelnému kladívku vše opravuje. Pro fungování hry je Ralf nezbytný, ale všichni ho přehlížejí, a když se oslavuje 30. výročí vzniku hry, nikdo ho nepozve. Ralf touží být milován a obdivován jako Felix. Podnikne proto nebezpečnou cestu do ostatních her, aby získal zlatou medaili, která by mu přinesla vytoužený obdiv. (TV Nova)

Dejf4

Super barevné, nápady prošpikované a té nostalgické vlny se nemůžu nabažit. Ralf je naprosto geniální, že funguje jako "normální" komedie pro rodinu, ale zároveň geekové z toho budou chrochtat blahem. Hlášek, narážek, tu najdeme obrovské množství, ale třeba takové camea slavných postav potěší plno kovaných hráčů. Raubíř Ralf je jeden z vůbec nejoriginálnějších animáků a zároveň jeden z mých nejoblíbenějších. 9/10 ()

blondboss

Ale áno, ozaj unikátna a pohodová animovaná prkotinka s námetom našich obľúbených hier z mladosti. Samozrejme, nie všetky som poznal, ale minimálne niektoré potešili. Postavičky sú milé, animácie vymakané a aj dejovo to malo "gule". Takže ja som určite spokojný. Videl som už síce aj lepšie animáky, ale tomuto musím uznať minimálne tú myšlienku. 75 % ()

PTomA

Ukájel jsem se blahem, hohohoho takových známých postaviček. Fajn příběh, který jede rychlosti blesku. 8.5/10 ()

vofo

Parádní animák, který dává tento rok těžký direkt Pixaru a spol. Film plný nápadů, nostalgií a vším, čím pro nás byl Pixar posledních pár let. Animák roku! ()

smlom8

Výtečný úvod (zhruba první čtvrtina filmu), „pixarovka“ která jede kvalitou na 105% - vymazlené hlášky, perfektní pixarovská grafika vtipně interpretující „starou 8-bitovou animaci“, PACman jako legenda ctěná samotnými postavičkami, konfrontace moderní 3D RPG hry s klasickou „plošinovkou“ plná vtipu včetně skrytých odkazů pro fajnšmekry a nostalgiky. Časově nejdelší střední pasáž filmu je už cílená na malé diváky, děti se příběhem holčičky-outsidera s velkými sny a Záporákem, který chce být všemi uznávaným klaďasem určitě baví, rodiče přeci jen trochu nudí. Závěr i pointa již zas trochu na úrovni. Srovnání s předchozími animáky Pixaru ukazuje, že v područí Disneye jako by nové scénáře trpěly nějakými kompromisy, kdy úžasnou hravost autora předlohy zabrzdí (rozuměj „rozvine původní nápad“) nějaký Disneyovský zasloužený umělec a odborník na dětskou duši. Sněhurka byla fenomén, ale děti ve třetím tisíciletí žijí v trochu modernějším světě. Zasloužených 80%, ale tipnul bych že tenhle animák měl i na víc… ()

Digmen

RAUBÍŘ RALF je záporák. Denně už třicet let rozbíjí barák v počítačové hře Fix-It Felix. Jenže práce ho pomalu, ale jistě, přestává bavit. Bydlí na skládce a sleduje, jak hrdina Felix spolu s obyvateli domu, který Felix spravuje, každý den dělají párty a oslavují právě svého opraváře a nikdo nedocení Ralfovu práci. Proto se jednoho dne rozhodne, že opustí svou hru a získá metál, který mu zaručí slávu a stane se tím pravým klaďasem. To by mohl být jednoduchý nástin příběhu filmu, který mě velmi mile překvapil. Ve filmu "RAUBÍŘ RALF" se to známými herními ikonami a odkazy na gamesky, jen hemží. Potkáte tu bojovníky ze Street Fighteru - Ryu, Kena, Zangiefa či M. Bisona, Zombíka z Ghost and Goblins, ježka Sonica a další velkou várku postav jiných. Uvidíte zde odkazy na Metal Gear Solid, Call Of Duty nebo třeba jen Pac-Mana, ale vše tak perfektně sedne, že kdykoli se takový odkaz objeví, budete ce culit od ucha k uchu ! Je to prozatím nejlepší animák, jaký můžete vidět, ovšem není pro každého. Nejvíce film docení právě fanoušci počítačových her. Dokonce bych řekl, že ani pro děti to není, ikdyž příběh celkově je zvládnut špičkově. Jediné zklamání představuje 3D, které neukáže zhola nic. I tak se jedná o špičkovou podívanou, kterou doporučím fanouškům her bez rozdílu a doporučím jej i všem ostatním, aby zjistili, že tohle není film na motivy počítačové hry - tohle je film "o" počítačových hrách ! Hodnocení 85% ()

Simba72

Veľmi milý animovaný film, pri ktorom som sa síce miestami nudila, ale aj napriek tomu ma celkom pobavil. Čakala som skôr niečo horšie, ale som milo prekvapená a za veľké plus určite pokladám originálny nápad. ()

peaceices

"I'm Bad, and that's good, I will never be good and that's not bad, there's no one I'd rather be... than me." Skvělý animák, výborné animace, příběh, postavy a zápletka. Velmi sympatické vedlejší postavy - Fix-It Felix Jr a Sergeant Calhoun. Sem tam povedené vtípky (kterých mohlo být více spolu s akčními scénami). Celkově jeden z nejlepších animáků roku. ()

spacowa

Spadl mi kámen ze srdce! Ještě stále se dělají animáky, co za to opravdu stojí! Originální, vtipné a nevtíravé! 85% ()

Pillinho

Pre mňa trošku sklamaním. Čakal som že ma tento animovaný film pohltí viac, no nestalo sa. Prišlo mi to ako priemerný film plný pestrých cukrovinkových farieb, ktoré diváka pútajú k obrazovke ešte viac. Malo to originálny nápad "retro games", ale priestor pre tvorcov nebol celkom správne využitý, čo je škoda. Taktiež tomu chýbal správny humor, ktorý ma v tomto prípade bohužiaľ vôbec neoslovil. ()

wesker

Naprosto přepychová záležitost a povinnost pro každého hard core hráče kterej byl odkojen automaty tak jako já.. neuvěřitelně zábavé plné herních odkazů a asociací na retro hry.. toto jsem opravdu nečekal že bych se tak bavil tak jak u tohoto animáku.Sezení záporáků mě rozsekalo.... pochopím ale když to někomu nic neřekne vzhledem k neznalosti her ovšem video respektive automatový a konzoloví 8 - 16bit hráči musí vřískat nadšením tak jako já ;-) ()

Hookins86

Ty tvůrci jsou stejně borci. Neustále nás překvapujou dalšíma a promakanýma snímkama a tenhle byl zvlášť nabitej. Nabitej svým obsahem, což jsou v tomhle případě hry. Byl jsem překvapen, co jsem zde viděl za hry a hlavně slyšel za zvuky a to od Maria až po Metal Gear Solid. O vizuálnosti ani nemluvím, což už je dneska standard. Takže ve finále další animák, u kterýho se nebudu bránit dalšímu shlídnutí... ()

MiniRecenze

Originalita je to slovo co Vás napadne při první myšlence,při shlédnutí tohoto animovaného snímku.Škoda,že to nestačilo.Co si budeme vykládat,je to animačka ,jak skoro každá druhá pohádka,která pobaví hlavně Vaše ratolesti.Jenže konkurence je silná a často dokáže oslovit i dospělého diváka.Tady se to moc nepovedlo a nezachraňuje to ani častečný slang,který by měl upoutat pozornost.Co se týče důvtipu,tak se taky ničeho ,tak moc nedočkáte.Pár úsměvných momentů na které si ani nevzpomenete. PRO DĚTI!!! ()

Enzo555

Pozor- trailer naznačuje celkom iný ráz filmu, než na aký sa budete pozerať. Pozerať sa budete na detinský, kladný príbeh, ktorého 3/4 sa odohrávajú v cukrovej vate. Všetky geek-happy momenty boli v trailery! Ale ak máte tak do 7 rokov a máte radi pastelové FARBY, bude sa vám to páčiť. Speed Racer pre holčičky. Škoda nevyužitého potenciálu výborného nápadu ()

Leffi

Pohodová pohádka, které bych si díky zasazení do retro počítačových her dokázal představit i mnohá pokračování. Zavzpomínal jsem na těch pár hodin co jsem strávil v herně a pokoušel se s kamarádem dostat do finále Jurského parku na jeden žeton. To je podle mě ten správný efekt a ke 100% hodnocení mi zde chybí jen trochu víc akce. Nicméně jestli bude nějaké příště, tak doufám, že Žilková už nebude dabovat žádný děti. To byl jeden z těch otřesnějších momentů, který člověk musel skousnout. ()

Raubíř Ralf dostane pokračování

Raubíř Ralf dostane pokračování

02.07.2016

Disneyovské animáky jsou momentálně na vrcholu sil. Ledové království i Zootropolis se líbily divákům i kritikům a došly si pro miliardové tržby, což je u originálních projektů nevídaný triumf. U… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky