Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Mathyen

tak takhle nějak bych si představoval wester (eastern) ... skvěle vykreslená historie vyvražďování se navzájem dvou rodů ... kdyby mladý nebyli tak zbrklí a staří nebyli tak tvrdohlaví, tak by se ze sporu o jedno prase a zášť z prožívání občanské války až do konce nevyklubalo něco tak velkého... každopádně historie je ukázána ve vší své špinavosti a opravdovosti a to je obrovské plus. Cosner a Paxton si to dali jako malinu, ... pro mě lahůdka o třech chodech a skvělá minisérie 9/10 ()

Edgerton

Super western, občas se to trochu táhne, ale ve finále je to opravdu dobrý. Jsem rád, že Costner odmítnul roli v Djangovi, protože tohle mu podle mě sedlo mnohem víc a Bill Paxton taky klasicky skvělej a po dlouhý době mě zaujal i Tom Berenger. K tomu pěkný lokace, sem tam slušný přestřelky...jen sem si občas říkal, kolik maj sakra Costner s Paxtonem těch synů :D...nějak jim furt umírali a objevovali se místo nich noví mi prišlo :D. Ale jinak opravdu povedenej western. ()

paddy35

Perfektně mistrovsky zpracovaná westernová minisérie, která si na nic nehraje a předkládá divákovi krutý obraz války mezi mocnými rančery. Žádné emoce, jen drsná realita, seriál se nepárá naprosto s ničím. Naprosto mě přikoval k obrazovce. A tak nějak Západ asi mohl vypadat, jak je líčen v této westernovce. ()

Repulsion

Takže je to podle skutečné události. Události, která tvoří poměrně významnou část americké historie, byť u nás se o tom mnoho neví. Je to totiž takový lokální spor, nefigurují v tom ani indiáni ani černoši, tak nás to nezajímá. Přesto je to asi dost ilustrativní záležitost. Asi by se to dalo porovnat s lokální válkou, ve které se proslavili bratři Earpové. Hodně věcí je podobných. Ale tady chybí ta velká jména. A tím je zajímavý i ten miniseriál, byť jsem detailně nezkoumal, do jaké míry je historicky přesný. Začnu negativy: podle mě na téma, alespoň tak, jak bylo zpracováno, stačil jeden delší film. Tahle to bylo takové rozkouskované a bylo tam dost hluchých míst, které ničemu moc nepřidaly, spíš naopak. Druhé negativum, které je ale zároveň jedním z největších pozitiv: je to fakt hnusný film/minisérie. Není tam skoro nic hezkého. Jen vraždění, většinou pro nic za nic. Zoufalství, bída, předsudky, nenávist, kolektivní vina, machismus, žádná katarze, žádný heroismus, jen utrpení a beznaděj. Na druhou stranu to nepůsobí až tak krutě jako třeba Altmanovo Kansas City, Coenových Fargo či Scorseseho Casino. Je to přece jen lidštější, nicméně možná o to víc působivější. Dalo by se to nazvat i feministickým filmem (koukal jsem, kdo psal scénář, kdo to režíroval - a jsou to muži). Prostě základní charakteristikou je, že muži tam vystupují téměř bez výjimky jako totální sráči (nebo psychopati). Sympatický mužský hrdina tam není ani jeden. Ten, který projevuje jakési city a morální hodnoty, je buď zbabělec nebo náboženský fanatik. Ženy jsou tam zpravidla líčeny jako mučednice bez většího reptání přijímající svůj osud. Rebelky se tam objeví dvě, ani jedna nedopadne dobře. Je to prostě dílo realistické až naturalistické, což v americké televizní produkci není zrovna častý jev. Také si tam zahrál Kevin Costner a imho vůbec ne špatně. Je to současně i dílo silně moralistické (místy až moc - působí jako agitka - ale dá se to). A má to, v dnešní době, zase určitý význam. Osobně jsem se u toho moc nebavil. Spíš jsem trpěl. Ale bylo to takové utrpení pozitivní. Jakože to není sračka. ()

Davidaxik

Opravdu zázrak že i Ušáci jsou schopni natočit něco reálného a né pro Patriotského jak Patriot! Já jsem velice spokojen, jen tak dále pánové! ()

Epco

Po dlhej dobe sa opäť dal Kevin do hromady s Kevinom a po dlhej dobe im to vyšlo. Costner sa snáď narodil práve pre tento typ úloh, respektíve Costner je kovboj, ktorý sa narodil o nejakých 160 rokov neskor ako sa mu patrilo. Príbeh vychádzajúci zo skutočných udalostí zobrazuje Divoký západ v jeho reálnejšej podobe. Špina, blato, zamračené pohľady a problémy, ktoré sa riešia skôr guľkou a nožom ako dohovorom. Záleží len na cti, nenávisti a rodine. ()

shalash

skvělá sága, tři díly po hodině a půl, not bad. Skoro pět hodin kvalitní zábavy řekl bych. Má to všechno, zápletku podloženou historií, tragickou lásku, zášť, krev, utrpení, patetické žvanění (občas), veselého kriplíka i pointa se tu najde. Stojí to za to. ()

tixi

Totálny herecký,vizuálny,dramatický,westernový zážitok.Keby som mohol dám 200% ale nemôžem tak dávam len 100%. ()

montel

Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) jsou dva vojáci a zároveň hlavy svých klanů, na pomezí států Kentucky a Západní Virginie, kteří si vzájemně kryjí záda v americké občanské válce. Po velké bitvě se Anse rozhodne desertovat a vrátit se k rodině, zatímco Randall zůstává v armádě a pohřbívá jednoho kamaráda za druhým. Po skončení války se zdrcený Randall vrací domů k rodině, zatímco Anse už se dávno doma zabydlel. Randall ho za jeho úmyslné opuštění armády prokleje a nechce s ním mít nic společného. Rodiny se vzájemně urážejí a také nejdou daleko k pěstním soubojům. Jakmile se ale začnou objevovat první mrtví, klany se začnou tak nenávidět, že spory přerostou téměř až k další občanské válce...Parádní třídilná minisérie se spoustou kvalitních a výborně hrajících herců. Kdo nenaladí kanál AXN jistě najde nějaký soubor ke stáhnutí. Jeden z nejlepších seriálů z doby, kdy se zákon jednoduše obcházel a kdy smrt nebyla ničím neobvyklým. 75% ()

zurivymlok

Nesporným kladem je realističnost, s jako je příběh podán a film má spoustu dalších kladů. Zde však namísto vypisování tisíckrát tu popsaných kladů musím obhájit, proč hodnotím tak nízko. Mám pro to především dva důvody. Prvním je poněkud "přestřelená" stopáž, díky níž je film občas poměrně nudný. Druhým a pro mě závažnějším problémem (který je vlastně i příčinou nudy) je, že ve filmu je ohromné množství postav přičemž jen k málokteré je divák připoután. Ústřední postavy jsou hlavně Kevin Costner a jeho věčně s McCoyovkami pářící se syn. Dokonce i Bill Paxton se stává v průběhu filmu čím dál více upozaděný. Abych byl spravedlivý, tak poměrně velký díl prostoru si pro sebe od půlky ukrajuje výborně obsazená Jena Malone. Ale přesto mi motivy většiny postav zůstávají skryty a taktéž emocionální vazby nejsou natolik patrné, aby se člověk dokázal ztotožnit s tou hrůzou a ztrátami, které obě strany utrpěly. Umírá se hodně. Potíž je v tom, že z toho necítíte o nic víc emocí než když Emmerich vyhladí celá města. Podle mě to chtělo větší psychologické prokreslení postav a více citu. Děj navíc postrádá gradaci; ano, graduje nenávist a počet mrtvých roste exponenciálně, ale tu houstnoucí atmosféru jsem z toho necítil. Kevin Reynolds pro mě zůstává jen průměrným až podprůměrný režisérem, který k dokonalosti dotáhl jen Robina Hooda. ()

ricky4

Hodnocení úvodní epizody: Vynikající. Celou epizodu táhne geniální Costner, který jako zarostlý pistolník a hlava rodiny vypadá neskutečně věrohodně. Líbí se mi, že po delší době vznikl western, který se svými kostýmy (a lokacemi) zdařile přibližuje slavným spaghetti-westernům z 60. a 70. let... Hudba je precizní. Výprava je záživná, stále se něco děje a tak ta hodina a půl uteče poměrně rychle. Jediná věc co mi trochu vadila je zvláštní střih, který mi přijde jako ze staré školy... A hlavně ze začátku má divák strašný problém rozeznat jednotlivé tváře a určit do jakého rodu patří... 90 % a doufám že další epizody nezklamou ()

bergeron

Po dlhej dobe sa ozval Costner s Westernákom ktorý bere dych. Síce rozdelený do 3 častí, ale vyhrotené súboje 2 rodín ktoré su na dennom poriadku vedia dosť dobre zaujať. K tomu pekelne nadupaná hudba, ktorá vás vcucne. Humor, a konverzácie ktoré Vás tiež dostanú. Myslím že kvalitka ktorá sa oplatí pozrieť. Neskutočných 5 hviezd odo mňa. ()

nydahl

Naprosto vynikajici zpracovani skutecneho pribehu dvou rodin , ktere se dostanou do konfliktu a ten pretrva nekolik dekad. 3 dily po 90ti minutach nabizeji opravdu strhujici dej a provedeni westernu jak ma byt. Zaujala me hlavne syrovost doby , kterou se tvurcum podarilo skvele dostat na screen a sami citite ze tehdy proste doba byla jina - umrti deti nejsou prijimana hystericky ale jako soucast behu zivota a naprosto prirozena vec a celkove to pusobi jako ze lidi byli tehdy bliz opravdovemu zivotu byt byl mnohdy neporovnatelne tvrdsi nez ten dnesni - ale taky byl opravdovejsi. Skoro se divim ze to pisu ale pro tentokrat vynikajici Costner ale libil se mi i veteran Berenger napriklad. Film mi rozklicoval uz mnohokrat zachycene prirovnani "they like each other like Hatfields n McCoys" a ted konecne vim proc jsem ho v puvodnim zneni mnoha filmu tolikrat slysel a nikdy nevedel co to znamena. Vyborne zpracovano a opravdu vysoka kvalita - davam 4 hvezdy ()

house336

Skvělá hudba, skvělý Costner, příběh, akce, .... Jen jedna drobnost se mohla ještě vylepšit. Konec. Najednou po třech dílech velkého očekávání přišel konec bez jakékoliv větší epické scény. Takže proto nemůžu dát 5*. ()

Pythonator

Škoda, že se tohle téma s tak dobrým režisérem a špičkovým duem herců zneužilo pro televizní produkci. Jaký z toho mohl být skvělý velkofilm. Škoda, škoda. Takhle je to alespoň vynikající televizní film dosahující kvalit dnešních westernů. ()

enoemis13

Takto to má vyzerať, dokonca mi ani nevadilo, že to bolo oproti histórii trochu inak skomponované (časovo, nie dejovo) ... 95% ()

Bogrant

Mini-seriál rozdelený na tri časti, z ktorých každá je niečim výnimočná a v každej sa postupne stupňuje dej a taktiež tlak. Výborne zvládnuté či už po režisérskej, kamerovej alebo hereckej stránke. Všetky herecké postave boli niečim odlišné a výnimočné a ku každej som si vytvoril nejaký vzťah. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)