Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

vander19

Už prešlo mnoho času a riekamy pretieklo množstvo vody od posledného kvalitného westernu čo som videl. Veľmi som sa potešil, keď mi v diskusií doporučili tento trojdielny film. Už len to, že v hlavnej úlohe som mal možnosť vidieť takých borcov ako Costner alebo Paxtom bola lákavá. Osobne som nikdy nepočul o tomto spore, ale to je tým že americké dejiny u nás nie sú tak známe. Film začina občianskou vojnou, kde po boku bojujú Anse Hatfiel a Randall McCoy. Až po ich návrate domov začínajú problémy. Haluzné je hlavne to, že oba rody pochádzajú z odlišných štátov Kentucky a Virginia a oddeľuje ich potok. Ani to im však nezabránilo, aby zabudli na svoje priateľstvo a začali sa medzi nimi krvavé vraždy. A dá sa povedať, že kvôli malichernosti. Zákony v tej dobe boli asi tak dôležité a posvetné jak kravské lajno a pravidlá Divokého Západu boli neúprosné. Anderson Hatfield známy ako diabol v podobe Costnera mi fakt občas prišiel tak ako keby vyliezol zo samotného Lucifera. Na druhej strane McCoy mi ako drňák neprišiel a skôr si podľa mňa želal spokojný povojonový život. Osud to však zariadil inak. Po skončení poslednej časti som sa potešil, keď dosť obšírne tvorcovia opísali život všetkých hlavných účastníkov. ()

cmenda

Tady na tuhle miny serii sem narazil náhodou a byl jsem zvědav jak se povedla , znám ten příběh o těch dvou rodinách a tak jsem si nedovedl přectavit jak to bude vypadat jako film . Ale výsledek super. ()

Mikino00

Costner je konečně doma, kam patří do westernu. Seriál mapuje tento konflikt se zaměřením na jednotlivé postavy a snaží se vysvětlit důvody vedoucí k tomu co se stalo. Nevím jestli to bylo záměrem tvůrců, ale prostě nejde nefandit Hatfieldům. ()

kluk z Na

Hltal jsem to o tom žádná. Kevin je megadrsnej. Zabití Jesseho Jamese na mě působilo podobně, ale Hatfieldi a McCoyové jsou strhující a zábavou nadupanou sérií number 1. ()

Illy

Montekové a Kapuleti v Americe. Dva paličatí soumaři, nenávist a cesta do pekel. Ani na minutu jsem se nenudil. ()

husokachna

U mě je to těžký. Nesnášel jsem ty lidi, proklínal ten seriál a byl rád, že to skončilo. Hnusná černá nenávist a vražda na každém kroku mi vadili stejně jako neúčelná všudepřítomná sexualita v American horror story. A jelikož nejsem žádný dějepisec, proklínal jsem scénáristy a dokoukal se s přemlouváním, protože to přece jen bylo dobře natočeno. A hele, ono je to nakonec dějepisná čtyři a půl hodinka, pro mě úplně nová informace a nutnost přehodnotit postoj. Je to prostě skvěle udělaný historický miniseriál z pěkně zkurvené doby a pěkně zkurvenýho špinavýho odpornýho místa. PS: Kevin Costner je opravdu úžasnej z kamene vytesanej a tak se bohužel trošku zapomíná na Billa Paxtona, stojícího opět trochu ve stínu, jehož nenávist a přesvědčenost o boží spravedlnosti až bolí. ()

Bukk

Tak trochu věc plující mezi několika žánry, která dokazuje, že se nemusí nutně tlačit na pilu (dobře, možná tak ve dvou místech trošku, ale rozhodně velmi obratně uděláno). Ten kus historie mě fakt chytl a ono to i poučí, tentokrát zase o jedné zvláštní americké době. Nikdy člověk nebude mít pokoj, dokud si to krajní nouze nevyžádá a už nebude kam dál jít, to se prosím tady zase potvrzuje. Jo a jak tady všichni vychvalují Kevču, tak jako ano, bezkonkurenční, ale za sebe říkám - Noel Fisher a jeho Cotton Top tady předvádí, že by si zasloužil nějakou pořádnou roli, protože má nejvyšší čas a je to jeden z těch herců, u kterých víte, že v té chvíli zapomenete na předchozí role a to jak jej znáte. ()

lardko

Škoda že má seriál jen tři díly :-( Pět hvězdiček jsem nedal protože v několika částech je to velmi nudné a nezajímavé. ()

Hepy13

Jelikož momentálně žiju práve v Kentucky, a můj kamarád žije v Západni Virginii, tak jsem chtěl tuto sousedskou bitvu vidět taky. Bohužel mě to nedostalo až tak jak bych si sám přál. Asi taky proto, že se pořád dokola opakuje jen ''Tys mi zabil někoho z rodiny, tak já ti teda taky někoho sejmu''. ()

LucyW.

Lepší než Hrdinové od Alama (seriál) (2015)? Nevěřím... Ne, že by "Texas" byl až tak převratný, ale má očekácání nebyla nejvyšší. Příjemná délka vzhledem k tomu, že první dvě shlédnutí bude člověk trochu plavat v souvislostech, pokud o celé záležitosti slyší poprvé a to přesto, že aktéři i události jsou osekány na nutné minimum. A co dokázali herci, scénáristé a režisér s minimem je neuvěřitelně komplexní, mnohovrstevné a optimáně destilované. ()

barteca

Dvě rodiny a mezi nimi láska, nenávist, život i smrt. Dramatičnost a osudovost dodává 19.století. Nic se neřeší v rukavičkách , ale hezky ručně a s koltem u pasu. Yeap ! Kvalitní výkony, K.Costner opět neodolatelný. Perfektní scénář. ()

KOZEL84

Kevin a Kevin,ty staré vojny zbojnické,se vytáhli s parádní historickou ''sejmi bližního svého'' a připomenou člověku ty krásné časy,kdy člověku ještě záleželo na postavách,které sleduje,namísto aby mu bylo úplně u piči a všichni mohli klidně pochcípat (Avengers např.).Až uvažuju jestli ta plesnivina od vedle není McCoyovskou dcerkou (věk by odpovídal).No ale kovbojku z toho dělat nebudu.A Cost'a je tak OK (dokonalej),že si asi ještě dneska trsnu s vlkama.Klidně toho mohlo být víc.''Jó starej dobrej jih...tfuj...'' ()

theSaint

Kevin Costner vstal z popela a opět (konečně) předvádí svůj um v plném lesku. Po všech stránkách vynikající podívaná, která tenhle umírající žánr dokázala postavit na nohy! A to se vší parádou. ()

warrenur

Skutocne jedinecny historicko-westernovy, spinavy a drsny kusok. Ked to clovek sleduje, myslim tie zmeny vztahov, psychiky, chovanie tych balikov a vobec, kazdeho jedneho ucastnika, nestaci sa divit, kam az sa da dostat a do coho to nakoniec vyustilo. Costner opat hviezdi a pripomenul mi casy, ked som ho zral v jeho filmovej podobe. Vyborna dobova atmosfera spinaveho zapadu, ked sa zivotom prebijalo pomerne tazko, vdaka pevnym rodinnym vazbam na pozadi vzajomnych nesvarov rodin, dvoch, kedysi priatelov. Vrelo odporucam, ako sa hovori "MUST SEE" zalezitost. ()

Derny

Tohle je úplně skvělá třídílná série o jedné z divočejších kapitol ustupujícího Divokého západu. Uspěla u mě jako western i jako historický film. Jako takový se striktně držel historických souvislostí (samozřejmě v mezích, dokument to není) - celou dobu jsem se dobře bavil a čekal jsem na to, jaká další křivda přijde příště a jaká odplata ji bude následovat. Série trvá celkově 5 hodin, což je určitě kuprospěchu. Vlezly se sem všechny důležité momenty sporu rodinných klanů McCoyů a Hatfieldů a i přes velké množství postav, z nichž žádná není černobílá a všechny jsou napsané a zahrané realisticky, se člověk rychle zorientuje a postupně nabaluje další a další, přičemž nemusí vyvíjet extrémní úsilí v zachycení příběhů a jednotlivých vztahů. Líbilo se mi zachycení dobové atmosféry, moc. ()

WillyMarks

Excelentní příběh dvou rodin, jejich potíže, práce, jejich životy se vzájemně proplétají v nepřátelském duchu. Opravdové drama. Na jedné straně Kevin Costner, kterému stáří opravdu sluší a jako velký otec rodiny v kabátu s velkým kloboukem chrání svou rodinu a snaží se zbohatnout. Na straně druhé charismatický a válkou zničený Bill Paxton, který se snaží dosáhnout spravedlnosti s pomocí Boží. Nicméně obě rodiny tahají colty pěkně nízko u pasu a jsou stále více nabroušení. Čili nečekejte nějakou nudnou westernovou minisérii, opravdu se nebudete nudit a krev poteče - VYBERTE SI RODINU, které budete přát dobrý konec. UŽ NEBUDU ROZEPISOVAT DÍLY, protože tahle úžasná podívaná mě natolik pohltila, že to je pro mě nejlepší snímek tohoto roku a miniaturní série (trilogie), hned vedle Game of Thrones a toto je přitom úplně z jiného soudku... Je mi hrozně líto obou rodin a pokaždé když někdo umřel jsem byl i já nešťastný a bylo jedno jestli Mcoy či Hatfield........ Dotčený dávám 95% ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)