Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Vindemiatrix

Dynastická sága rychle přerůstající v tragédii o neúprosném osudu, který je uveden v chod rozmary jednotlivců, ale semele několik generací jejich nejbližších. Vzdor téměř antickému rozměru celého námětu zůstává série zároveň kvalitním westernem a stylovým ztvárněním "jižanské" mentality (v dobrém i špatném smyslu). Výborná volba herců. ()

bertrand

První díl za čtyři, druhý tak za tři a poslední už by stačil odbýt titulkem. Všechny nedostatky vyvažuje návrat Cosnera do role, která mu sedí nejlépe i když si zřejmě sám pěkných pár let myslel opak. Co záběr na jeho face to radost. Zbytek ansámblu je do počtu včetně Pattona, který samozřejmě hraje tu míň zajímavou potavu, to si Kevča ohlídal. To vám ale trvalo, vy Kevinové, než jste si odpustili Waterworld. ()

stuj

Dobré. Někdy docela i hodně vtáhne. Ale je tam pár míst, kdy se to lehoulince vleče a někdy si člověk nad rozhodováním zúčastněných ťuká na hlavu. Rozhodně ale lepší než průměr. ()

hujerita

Jedným slovom PARÁDA a veľká. dnešné roztžky medzi rodinami to je absolútna pohoda voči tomu čo sa dialo vtedy. ()

pyschtta

Nefalšovaná nenávisť, ktorú mohla hneď na začiatku vyriešiť malá štipka pokory z obidvoch strán. No čo, my ľudia sme už raz takí - často nepoučiteľní! ()

Regeindy

Kevin Costner, na staré kolena ve výborné formě, herecky válcuje všechny ostatní. Scénář trošku přímočarý a jednoduchý, na western jak ze staré školy to, ale stačí a diváka spolehlivě baví celých 285 minut. V době skoupé na plnokrevní westerny je to perla v moři. ()

zmirix

Opravdu velmi slušně natočený western. Až mám někdy pocit,že seriály se teď točí lepší jak filmy.85% ()

Lazy87

Dnešní kocovinu jsem si "zpříjemnil" touto sérií, kde se většina kaubojů chovala velice podivně. Po prvním díle jsem myslel, že se dívám na Romae a Julii. Pak už ne. Nějak jsem to ale nepochopil. To jakože vážně nevěděli, že když se budou vzájemně zabíjet, tak budou umírat? ()

BlackBarron

Skvělá minisérie/trilogie, nemohu hodnotit historickou přesnost, ale herci, scénář i režie je na výbornou. I přesto to není můj šálek kávy, proto pouze 80% ()

Falanx

90%. Přátelé. Dobří. V životě a ve válce si nápomocní. Posléze... Bývalí.... Náboženský fanatik (protestant, abych se nedotkl církve obecné), versus tvrdohlavý pragmatik (Kevin Costner je v roli dokonalý) … Na televizní prácičku je to dobré až až. Kvalitní a silný příběh. Vychválit do nebes musím dobové odění, interiéry, exteriéry (bez chyby jsou zbraně a jejich sírou oplývající čmoudíky), což rozhodně nemám u podobných dílek zvykem. Plný počet bukvic přesto nemohu nadělit. Válečné scény byly vysloveně amatérské, na úrovni bitev klubů vojenské historie, a nepřítomnost střihů jim opravdu nepřidala. ---Allan Pinkerton a jeho chlapci detektivní. Právníci odborně vzdělaní. No nejsou to hajzlíci zlotřílí? ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)