Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Krchy

Tak tohle je naprostá pecka! Už hodně, hodně dlouho jsem neviděl nic lepšího, nic, co by mě přimělo takřka nedýchat. Nemá to snad žádnou chybu, zejména příběh je kulervoucí, kdy jeden fakt neví, co se stane za minutu, natož aby tušil, jak to dopadne - proti tomu se fakt může jít zahrabat i Hra o trůny nebo Spartacus, kde o zvraty není nouze, ale člověk je tak nějak předvídá - holt oproti realitě je každý scénárista břídil. Během prvních dvou částí jsem snad pětkrát změnil strany, než jsem se definitivně rozhodl, ke komu se přikloním - i to je jeden z velkých kladů tohoto díla. Přidám-li k tomu ještě perfektní obsazení, realističnost až na dřeň a super kameru, nezbývá než takřka slintat blahem. A třešnička na dortu? Samozřejmě Kevin Costner, ten se pro westerny narodil a byl k nim vychován. A díky němu tenhle žánr neskomírá, ale naopak opět nakopává prdel všem současným komiksákům, fantasy atd, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Kdybych mohl dát šest, tak je dám bez mhouření oka. ()

Hapretor

Pro mě jen normální western s brblavou mluvou a drsnými scénami. Jinak krásně natočené osudy kovbojského buranova. ()

Axident

Velmi vydařená, precizní filmařina, skvělé herecké výkony, kostýmy, exteriéry - takhle se to dělá, když se to umí. A, samozřejmě, dá se říci, že velký návrat Kevina Costnera, kterému tohle období prostě sedí (1863-1914). Nutno ovšem nezapomenout na téměř všechny ostatní, kteří se nenechali rozhodně zastínit. Krásná minisérie a palec pekelně nahoru! ()

Rokle

Na poli TV seriálů již dlouho nebylo tak slušné dílko, které proti sobě poslalo dva oddané (a zarostlé) tatíky v podobě Kevina Costnera a Billa Paxtona. Konflikty, láska, krutá doba a nemožnost vyřešit problémy komunikací znamená jediné... smrt, která každého dříve či později dostihne. V tomhle soukolí křiváků a chlapů, kteří tahají nejdříve kolty (a pak se možná ptají) se život počítá na minuty a hodiny, ne víc... ()

Georgee27

Skvělá atmosféra a napětí až do konce a to vše doprovází skvělé herecké výkony. Opravdu dobrý seriál, natočený podle skutečné události. Vaše nehty po shlédnutí posledního dílu budou okousané až až. Seriál je po celou dobu nepředvídatelný a vy jen nevěříte svým očím co se tam děje a říkáte si, jak se tohle mohlo vůbec stát. ()

sadlokan

Hatfieldovi mají ve svých řadách šíleného strýčka Jima a taky"Romea",kdežto McCoyové si pořídí nájemného lovce lidí Bad Franka a mají,bohužel i"Julii",což,ještě s pár naprosto malichernými důvody stačí,aby se vidláci,zjevně se nudící při osekávání stromů a šukání prasat,dostali do velmi vyhroceného sporu a téměř se vypopravovali navzájem. ()

Radek.SCH

Ke konci už možná trochu natahované, ale po německém Naše matky, naši otcové ze ZDF a Hořícím keři z české HBO tomuhle miniformátu začínám přicházet na kloub. Ani ryba, ani rak. Ani film, ani TV film, ani seriál. ()

Adm.Nelson

Tak toto je ten najšpinavší divoký západ, aký som mal tú česť vidieť. Kevin Reynolds natočil svoju najlepšiu vec, Costner tu má zase svoju najlepšiu úlohu za posledné roky, a to isté platí o Paxtonovi a Berengerovi. Taký napätý ako pri scéne, kedy je Hatfield so synom na rybách, som už dávno nebol. 8/10 ()

Kopi1

Skvěle zpracovaný film o velmi dlouhém boji mezi dvěma rodinami. Musim vyzdvihnout výborné kostýmy, hudbu, prostředí a výkony herců, kde válí nejen Kevin, ale i Bill. Škoda jen, že prvnímu dílu scházelo tempo, které přišlo až ke konci dílu. I tak velmi kvalitní film, kterých se v dnešní době objevuje stále méně, lepší 4 hvězdy. ()

Hermi14

Čekal jsem sice něco mezi Tancem s vlky, Krajinou střelců a Zemí bez zákona, ale kupodivu jsem se dočkal spíš něčeho mezi Romeem a Julií, Kmotrem a West Side Story. Tím ale vůbec nechci říct, že bych se nudil. I když by se jednotlivé díly daly v určitých místech mírně sestříhat, příběh plyne celkem nerušeně, za doprovodu vynikající hudby, dál a dál, až ke strhující finálové bitvě. Po ní následuje ještě poněkud zbrklé rozuzlení a závěr a vůbec by v tomto místě neškodilo naopak trochu té stopáže přidat. Jinak je ale vše poctivě zahrané a natočené bez zbytečných příkras, takže přestože mi tato minisérie ne zcela sedla, určitě se na ní časem rád znovu podívám. ()

yvona

Zlákalo mě vysoké hodnocení,ale promrhala jsem jen téměř pět hodin sledováním skupiny umaštěných chlastajících vypatlanců, válících se neustále v blátě, které jsem od sebe nerozeznávala, takže pořádně nevím,kdo koho zastřelil,pobodal nebo alespoň zmlátil. Asi mě u toho udržel jen Kevin Costner a bylo to pěkné okénko do americké historie, jejích kořenů a tradic,které se až tak moc nezměnily. :))) ()

Ombak▼Penari

Parádní záležitost. Žádný zbytečný patos a přepálené scény, pouze syrová realita. Skvěle podaný příběh, ve kterém je jasně vidět naprostá zbytečnost, ale přitom nevyhnutelnost všeho, co se tehdy stalo. ()

moviechecker

Kvalitne natočený western. Určite predbehol moje očakávania. Ak aj chystaný seriál Vikings od History Channelu bude vyzerať takto máme sa na čo tešiť. ()

Torgal

Nebyť slabšieho prvé dielu, idem na maximum. Po dlhej dobe konečne poriadny počin z Divokého západu, vďaka formátu minisérie naplnený plnotučnými výborne obsadenými postavami (Costner sa pre takéto filmy narodil) a s košatým dejom, kde sa človek vďaka neustálym treniciam medzi dvoma znepriatelenými rodinami nemá kedy nudiť. 8+/10 ()

Charlie84

Ale jo, dám tam i tu pátou. Minisérie s nejvyšším počtem odplivnutí na minutu, ale to je asi tak jediný zápor. Jestli teda vůbec. Jo a ještě ta přeslazená část, na kterou chtějí nalákat holky. No nevim, jestli jim to vyjde. Zbytek je totiž parádní podívaná s jasnou zprávou, ti obyčejně odstřelení ještě nedopadli tak zle... Soundtrack jak z šedesátek, ale čert to vem, to správné mrazení až na...vyvolává spolehlivě. Costner je už sice dědek, ale sakra, když dokáže uvěřitelně zahrát člověka, kterému ukradnou prase a skončí to událostí, v historii známou jako bitva u Grapevine Creek, nemůžu než tleskat. A neříkejte mi, že v historii chrabrých států amerických nemáme dalších pár podobných epizod, které by mohli ve stejné herecké a scénáristické sestavě na obrazovky dorazit....řekněme max. do jednoho roku? Děkuji předem! ()

NightPorter

Boží, boží, boží věc! Tragédie šejkspírovskejch rozměrů! Spousta hodnejch a nevinejch lidí umře, neštˇastnejch lásek je tu taky pár, je tu jeden hodně hustej moment v druhym díle, před kterym jsem ještě věřil, že se to urovná, chlapi si podaj ruce, dětičky se vezmou, ale pak přijde několik výstřelů v lese a vy jen čumíte - voni to fakt udělali! Tak to je v prdeli! "TY MANIACI !!! Voni to celý smetou z povrchu zemskýho!" A přepadne vás smutek. Tak silnej to je film. Jinak o Kevčovi a jeho kovbojničení - jo, je cool jak nikdy - už bylo řečeno dost, tak já bych spíš vyzdvihl Toma Berengera. Neskutečnej výkon, jeden z nej, co jsem kdy viděl, jo, byl tu i lepší než v Četě. Paxton je tradičně otravnej, ve Vetřelcích to ještě bejvalo roztomilý, ale tady je prostě nesnesitelnej, doufal jsem, že umře hned v prvním dílu, no, co naděláme. Holky jsou tam docela pěkný. No prostě paráda. 100%. ()

Drakemcl

Tak tohle bylo zkurveně dobrý! Krutý, bezcitný a špinavý. Přesně to, co jsem očekával. To napětí mezi Costnerem a Paxtonem by se dalo krájet. Nejvíc se mi ale líbil "Zlej" Frank (Andrew Howard), skvělá záporná postava. Prostě brilantní. ()

1Legend1

Jsem ohromen. Čím to je, že na mě zapůsobil western? Co zapůsobil, ale jakým způsobem! Teď se lituji, že jsem tento žánr tak zanedbával. Na začátku jsem vůbec ale vůbec nic nevěděl o těchto rodinách, ba že vůbec existovaly. Teď jsem moc rád, že se mi dostal do rukou takový materiál. Herci skvělí. Dobová atmosféra nepopsatelná...to musíte vidět!. A problém se zápletkou napsal sám život. Excelentní. Nikdy bych neřekl, že budu opěvovat western, ale musím se opakovat. Excelentní práce. 90% ()

patushik

Něco takovýho mi chybělo, dvě rozrostlý familie rozpoutaj peklo v okolí Kentucky a Virginie. Oko za oko, zub za zub. Takhle má vypadat příběh o pomstě a nenávisti. Myslel jsem, že K. Costner už odešel na zasloužený odpočinek a najednou ho tu vidím, jako ďábelskýho Anse, ve skvělý formě s nabitou brokovnicí jako tenkrát. Jen škoda, že Randall McCoy nebyl tak výraznej, ale moje hodnocení to neovlivní. 95% ()

Jaxx84

Krásně natočený příběh o lidské hlouposti, netoleranci a slepé zášti. Western, který pro mě není westernem, jelikož zde nenajdeme opravdu ani jednoho charakterního chlapa. Čest se bere vesele do huby, když se zrovna hodí, stejně tak jako slovo ,,právo". V tomto jednoznačné zklamání. Na druhou stranu je miniseriál skvělá ukázka toho, jakou šílenost může způsobit msta. Tři oči za oko, pět zubů za zub. Po mnoha smrtích, dětí, příbuzných, nevinných i vinných najednou Anse otočí a ukončí spor? Jen tak nabídne obětního beránka, ještě v podobě retardovaného chlapce? A konec všemu? Pardón, ale tomu nevěřím. A laciné gesto Jamseho na hrobu své první ženy, které se těhotné a všemi opuštěné zřekl? Ano lidé chybují, ale ať se aspoň neohánějí ideály rodinné cti, když se chovají jak krysy. Bůh zatrať každého z nich. Za dramatičnost, kameru a hudbu dávám 4 *, protože ten příběh si to zaslouží už jen proto, aby se jeho hloupost neopakovala. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)