Epizody(3)

Třídílná minisérie o vášni, pomstě, odvaze, obětování, zločinech a obviněních byla natočena na základě skutečného příběhu dvou rodin, jejichž legendární spor, který trval téměř tři desítky let, málem vedl k rozpoutání války mezi Kentucky a Západní Virginií.
Příběh začíná v roce 1863 během americké občanské války. Anse Hatfield (Kevin Costner) a Randall McCoy (Bill Paxton) se vracejí domů z fronty ke svým rodinám. Hatfield do Západní Virginie a McCoy nedaleko od něj, za hranice Kentucky. Mezi rodinami začíná narůstat napětí, neporozumění a zlost, které nakonec vedou mezi oběma klany k válce. (-OverLord-)

Boogeyman

Výborně napsané postavy, nikdo není vyloženě zlý ani vyloženě blbý, postupně bující nenávist mezi dvěma rodinama je z obou stran naprosto pochopitelná. Zahráno na jedničku, Kosťa je v sedle jako na koni. Snad jen ti komparzisti, kteří těží dřevo tak, že si stoupnou k větvičce a začnou jí lámat, to trošku kazí. ()

Madsbender

Klaniam sa Kevinovi Reynoldsovi. Konflikt rodinných klanov Hatfieldovcov a McCoyovcov, pripomínajúci najviac partizánske boje, ktorý takmer zapríčinil druhú občiansku vojnu, bol spracovaný už niekoľko ráz, ale nikdy nebol zachytený natoľko verne a napínavo, a zároveň vynikajúco zahraný na všetkých frontách od hlavných po pre príbeh naprosto nepodstatné postavy. Najlepšie výkony podávajú jednoznačne Kevin Costner a Bill Paxton (ktorý mi pripomenul skvelého Toma Hardyho v Lawless). Oceňujem zvolenú formu trojdielnej minisérie, ktorá zvolenej téme dokonale sadla, rovnako ako rozloženie historických etáp dlhoročného konfliktu. Po pozretí tretieho dielu zvyšujem hodnotenie na pomyselných 6*, alebo 120% ()

Indiana

Super western, občas se to trochu táhne, ale ve finále je to opravdu dobrý. Jsem rád, že Costner odmítnul roli v Djangovi, protože tohle mu podle mě sedlo mnohem víc a Bill Paxton taky klasicky skvělej a po dlouhý době mě zaujal i Tom Berenger. K tomu pěkný lokace, sem tam slušný přestřelky...jen sem si občas říkal, kolik maj sakra Costner s Paxtonem těch synů :D...nějak jim furt umírali a objevovali se místo nich noví mi prišlo :D. Ale jinak opravdu povedenej western. ()

Aky

Neuvěřitelně povedená sága o rodové nenávisti kopírující skutečné události amerických dějin. Překvapuje hned v několika směrech - jednak tím že i dnes jde natočit špičkové westernové drama, jednak tím, co se všechno ještě mohlo odehrávat ve Spojených státech v dobách, kdy všude jinde již existoval civlizovaný svět, a pak i tím, jak si sami Američané tak vysazení na své zbraně a svépomoc dovedou připustit, že tam, kde není právo nikdy nenastane ani spravedlnost. Všemu ohromně napomáhají herecké výkony, zvlášť Kevin Costner je dokonalý. ()

-OverLord-

1. díl Po prvním díle, kterej mě zmohl jako dva celovečeráky, můžu s jistotou říct, že napínavější a líp napsanou "mini-sérii" jsem neviděl od Spartacus: Blood and Sand. Nestává se často, abych neměl absolutně nic, co bych vytknul. Ačkoliv se mnou první díl lomcoval mezi čtyřma a plnou palbou, konec mě jen utvrdil v tom, jak výborná záležitost tohle je a postavil laťku nejvýš, jak snad jen mohl. Postavám nemám absolutně co vytknout, každej to tam hraje, vypadá, chová se a mluví přesně tak, jak má, až mi z tý hovorový americký angličtiny chvilkama pěkně hrabalo, zatraceně! Příběh je vynikající. Jestli se ovšem autoři drží přesně historický předlohy, to nedokážu posoudit, ale vsadím se, že se nanejvýš snažili. A kdo kdy řekl, že Costner, nebo Paxton už nemají co hrát, ať se jde sám zahrabat, protože tohle je kulervoucí. 2. díl Druhej díl mě ještě víc utvrdil v tom, že tahle série si s nikým, ani s ničím nebere servítky. Díky tomu, že už nás nemusí seznamovat s konkrétníma postavama, je tady prostor na příběh, kterej je vážně drsnej, napínavej a odkapává z toho pořádnej kus poctivý filmařiny. V jednom díle se toho stalo tolik, jako za 3 megafilmy v bedně a navíc připravil na monstrózní vyvrcholení. Paráda a opět plnej počet. 3. díl Grandfinále se konalo, a jaký... Skončilo to přesně v okamžiku, kdy historie už nemá tolik napínavý události, který by do seriálu nabídla. A tak seriál skončil přesně tím, čím měl. Úžasný je, jak se na postavách, který vás provází celým seriálem podepisuje stáří, duševní stav, nemoc, i cokoliv jiného. Prostě vypadají přesně tak, jak v ten okamžik mají, a to je vážně pecka. V závěrečném díle samozřejmě nechybí spousta emočně vypjatých scén, kdy minimálně při jedné z nich bude do breku nejednomu divákovi. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělý herce, jichž většinu jsem tady viděl poprvé a nebo si právě tady uvědomil, jak dobře umějí hrát. Natočit něco tak úžasnýho se povede fakt jednou za čas, a tak chci poděkovat tvůrcům za kvalitně strávený čas, sledováním tohohle seriálu. I vám, kteří jste si stáhli moje titulky. Na závěr: Jeden z nejlepších westernových počinů současnosti. ()

misterz

Dnes sa mi veru do práce ťažko vstávalo. V noci som totiž nedokázal prestať pozerať tento westernový miniseriálik a musel som to dať jedným šupom. Ale neľutujem toho. Ešte teraz slintám nad príbehom plným nenávisti, lásky, intríg, pomsty, klamstiev, bitiek, šarvátok....., nad príbehom ktorý ma posadil na riť (doslova) a celých takmer 300 minút mi nedovolil ani okom mrknúť. Ani jedna jediná minútka nebola slabá, ani jedna jediná minútka nenudila a to môžem povedať iba o málo filmoch, hlavne o takto dlhých. K tomu treba ešte prirátať aj skvelú westernovú atmosféru a výbornú výpravu. Pútavosť a epickosť dejovej linky by v tomto snímku dokázala prebiť aj prípadné chybičky, ale viete čo? Žiadne tu nie sú, jednoducho ide o dokonalý scenár a dokonalú filmarinu. Tiež mi náramne vyhovovala štruktúra seriálu - 3 diely po cca 95 minútach a časové rozvrstvenie príbehovej osnovy, čo umožnilo ľahšie splynutie s príbehom. Vďaka takto umne zvolenému časovému rozvrstveniu životy postáv plynuli omnoho reálnejšie a tak akosi prirodzenejšie. Čo sa týka hercov, jasne kraľujú Costner s Paxtonom, ale napr. ani taký Andrew Howard čoby záporák nebol zlý. Žiadna novinka - Costnerovi aj na staré kolená westerny ešte stále pasujú. Záverom len, skvelá práca pán režisér, klobúk dole! K seriálu sa ešte určite vrátim a počítam, že nielen raz. ()

liskam

Právě dokoukám první díl. A musím říct, že je to velikej mazec. Spory klanů, vztek, vraždy, chlapy a ženy,soudy, právníci, vše nekompromisně reálné, a náležitě špinavé a hnusné. Dlouho jsem si neužíval takovouhle porci reality z Ameriky v druhé polovině 19 století. v tuhle chvíli 90% a hned jdu na další díl. Tak jsem právě zkouknul druhý díl, a jen zírám, co až pouhá počáteční osobní nevreživost, pýcha a rádoby pomsta dokáže rozpoutat za masakr. Kevin Costner je ve své roly naprosto neuvěřitelnej, a naštěstí není sám, ale většina herců je opravdu přesvědčivých. Jediný B.Paxton mi dělá trochu problémy. Po druhém díle zvedám hodnocení na 95% Tak jsem zmáknul i poslední 3 díl této parádní minisérie. A nedá se říci nic jiného než Dokonalá záležitost!! Jasných 100% ze 100%. ()

kingik

Ty vole Costnere, ty jsi tedy dopad. Mně je úplně stydno za tebe. Kdysi solidní a obletovaný herec a hraje v třetiřadém televizním fláku za pár babek namaskovaný jak pan Kokotkin. Uffff.... vypnul jsem to. Hanba s Costnerem mě fackovali. 20% ani nevím za co. Jo už vím. Hýbalo se to, bylo to barevné a na pokračování. Jinak úúúúúaaaa šílený od šílené seriálové kamery, střihu až po zmatenou zetkovou režii. Mimořádně šílený a nedívatelný, to podotýkám. To nemělo naprosto nic společného s dobrým filmem a na seriál zvysoka hážu kosakijevič. Ten si můžou strčit do řiti. ()

DwayneJohnson

Začalo to celkem nevinně. Jedna běžná hospodská roztržka odstartovala těsně po skončení americké občanské války obrovský spor, mezi dvěma rodinami. Tento spor, který měl krátké úseky příměří, trval po mnoho let a vyžádal si mnoho mrtvých a zraněných na obou stranách znesvářených rodin. Všechny tři díly jsem spolkl jako malinu a mnohdy jsem vše sledoval jen se zadrženým dechem a vůbec jsem nechápal tu krutost, bezcitnost a hlavně zatvrzelost obou hlavních představitelů v podání Billa Paxtona a naprosto skvělého Kevina Costnera, který na mě z herců udělal určitě zdaleka nejlepší dojem. Hatfields & McCoys jsou zajímavým pohledem do americké historie, která zase není tak nedávná a dává nám nahlédnout, jak to asi tehdy fungovalo, když dvě rodiny nedokázaly najít společnou řeč a místo toho spolu jen nesmyslně a často zbytečně válčily v boji, kde nebylo ani vítězů ani poražených. ()

PetrPan

Strhující westernové drama o tom, kam až nás může zavést vlastní hrdost. Dva muži, zpočátku přátelé, rozjedou právě kvůli ní kolotoč vzájemné nenávisti a posadí na něj i své rodiny, přátele, sousedy a ten postupně nabere takových obrátek, že jej už nic nemůže zastavit... Krutý příběh dvou "hlupáků", kteří pro svůj jang obětují i své nejbližší. Nejprve pozvolná gradace děje eskaluje do téměř neuvěřitelných rozměrů a já to dal prakticky na jeden zátah, zvláštní pochvalu si zaslouží i finální střetnutí, které svou až groteskní realističností hravě strčí do kapsy třebas daleko epičtější westernové šarvátky podobného druhu. ()

Happens

Seriál o nenávisti dvou rodin ze dvou států zasazený do westernové světa. Kulky, zášť a stupňující se řada nešťastných náhod. Taky trochu telenovela a haldy mrtvých. Kevin Costner s neslábnoucím hereckým výkonem. A hlavně..true story. To člověku vyrazí dech. ()

klerik

Herci skvelí, niektoré scény slušne napínavé. Seriál však spracováva "len" tradičné westernové témy a k záveru tak trochu vyšumí do stratena. Práve v (ne)finále bol zaujímavý moment využitia politiky, ale tento motív z ničoho nič zmizne. Tvorcovia sa možno snažili držať skutočných udalostí, ale seriálu to trochu uškodilo. Stále však ide o solídne odvedenú robotu, kde režisér dokázal dobre podať nevyhnutnosť zla i nutnosť tragédie... ()

Chrustyn

Pro mě absolutně neznámý ale překvapivě kvalitní TV miniseriál se skoro zapomenutými veterány Cosnterem a Paxtonem, kteří se vrací jako váleční hrdinové aby rozpoutali soukromou rodinnou válku, která se stane krvavým šílenstvím, ve kterém nemůže vyhrát ani jeden z nich. Slušná výprava, výborně napsané postavy a to vše -na TV produkci- překvapivě velice dobře zrežírované. Věřím tomu, že ve filmové velkoprodukci s takovou tříhodinovou délkou by se mohlo jednat o prakticky dokonalý snímek. Přesto povedené a poutavé po všech směrech. ()

lillien

Ani na konci jsem nedokázala uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Na začátku všeho stála křivda a nevyjasněný spor dvou přátel z války. Nedovolená láska jejich potomků v šejkspírovském duchu pak spustila kola masakru. Drama o sváru dvou rodin přerůstá postupně do tak děsivých rozměrů, že už ho nedokáží zastavit ani potoky krve prolité na stranách obou rodin včetně šílenství v podobě mrtvých, nevinných dětí. Vyjímečně povedené, perfektně ztvárněné historické drama o třech dějstvích, kterému nelze nic vytknout, ať už jde o herecké výkony, výpravu, napětí, hudbu. Celým příběhem bublá stále divočejší zášť, pomsta střídá pomstu, soucit a lidskost se nechá utlačovat nenávistí. Tíha vraždění, které nebere konce, mě opravdu drtila po celé tři díly, protože nikdo z těch, kvůli kterým ostatní umírali, se neměl ke smíru. Nebudu prozrazovat, zda nakonec zvítězila moudrost odpuštění a co všechno muselo být obětováno. Ale bude-li někdy řeč o tom, že dobrý film by měl nést a předat nějaké poselství, pak nemám pochyb, že tento ho má, a že vám ho nesmazatelně vryje do mysli. ()

Flego

Ľudské konflikty sú vždy len pre hlúposti a história tohto sporu je toho príkladom. Osvedčená dvojica Costner - Reynolds ponúka výživnú zmes osudov oboch znepriatelených rodín. Najväčším problémom je scenár, ktorý proste chcel byť na tri časti a tým často strácal na dynamike príbehu. ()

anais

Je to western, tak bych čekal, že se někdo z tvůrců alespoň trochu zamyslí nad ústřední melodií! Jinak je to emočně dokonale zvládnutý příběh v ostřílených žánrových schematech. A pokud to opravdu někdo kategorizuje jako seriál, pak asi není moc lepších westernových seriálů! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Costner pašuje drogy pro del Tora

Costner pašuje drogy pro del Tora

17.07.2013

Kevin zažívá moc pěkný comeback. Sbíral ceny za western Hatfields & McCoys, obstarával emoce v Muži z oceli, vytrénuje Jacka Ryana a bude za akčního hrdinu v Bessonem produkovaném a McG-m… (více)

Costner jde do akce s Bessonem

Costner jde do akce s Bessonem

05.10.2012

Kevin Costner nepochybně zažívá velký comeback. Za Hatfields & McCoys právem získal Emmy v kategorii nejlepší herec v televizním filmu / minisérii, uvidíme ho v otcovsko-mentorských rolích v Muži… (více)

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

Meče v televizi: Noví seriáloví bouchači

03.07.2012

Máme tu herecké posily pro Hru o trůny 3 a nový historicko-dobrodružný seriál od History Vikings. Začněme se Seveřany. History, které se věnuje hlavně dokumentům, se rozšouplo i s hranými věcmi –… (více)